User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: S500 & X5 4.4i

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question S500 & X5 4.4i

Selamlar arkadaşlar,

Gündelik araç olarak 2001 S500 veya 2000/2001 model X5 4.4i almayı planlıyorum. Yakıtla ilgili sıkıntım yok. Daha önce hiç Mercedes sahibi olmadım. Hep Bmw ve sorunlarıyla uğraştığımdan dolayı ikisi arasında net bir karara da varamıyorum. Günlük kullanımda sorunsuzluk anlamında hangisini tercih etmeliyim ve neden ?

Yardımınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.
    M. The most powerful letter in the world.

GokhanE. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aranan sey konforsa bence mercedes,marka takintim var 2 bmw yi yanyana cekmek istiyorsaniz orasini bilemem..bahsettiginiz model s kasalar hakkinda bilgim yok ama mercedes genel olarak sorunsuz araclardir,bende gunluk olarak clk200 kullaniyorum,sadece rutin bakimini yaptiriyorum o kadar.bir de olumune dolu alirsaniz mercedes tadindan yenmez.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cok fonksiyonlu incpection a girmissin 3 5 kere uyandirmak zorunda kalicaz seni belli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka konusunda aslında takıntım var. Fakat tamamen ///M odaklı. Günlük kullanım için alacağım araçta takıntılı, fanatik olmanın gereği olduğunu sanmıyorum. Mercedesin konfor olarak ben de üstün oldugunu düşünüyorum. Fakat S serilerinin sorunları nelerdir ne değildir en ufak fikrim yok.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz x5 e bakarken başlarda 4.4 alıp ortalama 10.000tl ucuza x5 sahibi olmayı planlamıştık ama kime sorsak 4.4 ler sorunlu dediler.. en son şimşek bmw necdet usta (ankarada tanınır referans olarak verilebilir diye yazıyorum bunu) "valla 4.4lere motor yaptıktan sonra bile tecrübeye çıkarken çocuklara iyice tembihliyorum aman sıkıştırmayın elimizde kalmasın diye" dedikten sonra 3.0 aldık memnunuz, ama yine de klasik bmw sorunları mevcut.. bi bakarsın bi gün teypten ses gelmez neymiş efendim fm tunerının biyerine bişey olmuş.. kilolu biri oturur koltuğa airbag lambası yanar.. soğuk bi günde arabayı sokakta bırakırsın bi bakarsın BCdeki pixeller kaybolmuş klasik bmw sıkıntıları işte.. s500deki konforu da bulamazsın x5te kesinlikle.. ben e39daki konforu bile bulamadım.. yüksek diye mi nedendir bilmiyorum hem sevemedim hem güvenemiyorum arabaya..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz x5 e bakarken başlarda 4.4 alıp ortalama 10.000tl ucuza x5 sahibi olmayı planlamıştık ama kime sorsak 4.4 ler sorunlu dediler.. en son şimşek bmw necdet usta (ankarada tanınır referans olarak verilebilir diye yazıyorum bunu) "valla 4.4lere motor yaptıktan sonra bile tecrübeye çıkarken çocuklara iyice tembihliyorum aman sıkıştırmayın elimizde kalmasın diye" dedikten sonra 3.0 aldık memnunuz.. ama s500deki konforu bulamazsın x5te kesinlikle.. ben e39daki konforu bile bulamadım.. yüksek diye mi nedendir bilmiyorum hem sevemedim hem güvenemiyorum arabaya
    yüksekliğine alışamadığındandır büyük ihtimalle, X5'ler güzel lastikle fena yapışıyor yola, binek araç gibi kullanan birini canlı gözle görmesem inanmazdım ama öyle gerçi o yeni kasa ve 4.8'di ama genel dinamik yapı olarak benzer olacaklarını düşünürsek 3.0'ın da gideri vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz x5 e bakarken başlarda 4.4 alıp ortalama 10.000tl ucuza x5 sahibi olmayı planlamıştık ama kime sorsak 4.4 ler sorunlu dediler.. en son şimşek bmw necdet usta (ankarada tanınır referans olarak verilebilir diye yazıyorum bunu) "valla 4.4lere motor yaptıktan sonra bile tecrübeye çıkarken çocuklara iyice tembihliyorum aman sıkıştırmayın elimizde kalmasın diye" dedikten sonra 3.0 aldık memnunuz, ama yine de klasik bmw sorunları mevcut.. bi bakarsın bi gün teypten ses gelmez neymiş efendim fm tunerının biyerine bişey olmuş.. kilolu biri oturur koltuğa airbag lambası yanar.. soğuk bi günde arabayı sokakta bırakırsın bi bakarsın BCdeki pixeller kaybolmuş klasik bmw sıkıntıları işte.. s500deki konforu da bulamazsın x5te kesinlikle.. ben e39daki konforu bile bulamadım.. yüksek diye mi nedendir bilmiyorum hem sevemedim hem güvenemiyorum arabaya..
    daha güzel anlatılmazdı sanırım. Klasik bmw sorunları aynen devam ediyor demekki. E36'da hoş görüyoruz da X5 ve müdavimlerinde hoş göremem bu durumları. 3.0i 'de olabilir tabiki eğer söylediğin gibi sıkıntılı bir durum mevcutsa. Fakat Mercedes hertürlü ezer gibi görünüyor konfor ve sorunsuzluk anlamında.

Bunların yanı sıra Jeep 2.7 dizellerde, mercedes 270CDI motoru var. Fakat onlarında iç tasarımları soğutuyor araçtan. Bu amerikalılar öğrenemediler iç aksam yapmayı..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bmwstyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha güzel anlatılmazdı sanırım. Klasik bmw sorunları aynen devam ediyor demekki. E36'da hoş görüyoruz da X5 ve müdavimlerinde hoş göremem bu durumları. 3.0i 'de olabilir tabiki eğer söylediğin gibi sıkıntılı bir durum mevcutsa. Fakat Mercedes hertürlü ezer gibi görünüyor konfor ve sorunsuzluk anlamında.

Bunların yanı sıra Jeep 2.7 dizellerde, mercedes 270CDI motoru var. Fakat onlarında iç tasarımları soğutuyor araçtan. Bu amerikalılar öğrenemediler iç aksam yapmayı..
    2003 GC 2.7 CRD kullandım 2 yıl kadar, M3'e alışkanlıktan sonra fazla laçka gelebilir, konforlu diye tabir edemeyeceğim kadar yumuşak bir araba, bi kasisten çapraz geçince beşik gibi sallanıyor, direksiyonu çok yayvan, koltuklar çok çok yumuşak vs. ben soğumuştum zamanla

112bin km'de yolda bırakmaya başlayınca sattık, enjektör başlarında oksitlenme mi ne vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksekliğine alışamadığındandır büyük ihtimalle, X5'ler güzel lastikle fena yapışıyor yola, binek araç gibi kullanan birini canlı gözle görmesem inanmazdım ama öyle gerçi o yeni kasa ve 4.8'di ama genel dinamik yapı olarak benzer olacaklarını düşünürsek 3.0'ın da gideri vardır
    jeepler içinde Allah var x5in yol tutuşu başarılı ama ben sevemedim.. x5 i değil de x6 yı binek araçtan beter kullanan birinin arabasına bindim, foruma da üye x6 mükemmel yol tutuyomuş x5 o kadar olamaz tabiki de x6 da olsa ben güvenemiyorum hala.. bi kendi arabamı alsam da kurtulsam ın peşindeyim

ben de aynı aralara araba bakıyorum e60 peşindeyim hem bu tür sorunları minimumda, hem kendini hala 2010 modellerin yanında ezdirmiyen bi tasarımı var, hem de s kasadan daha uygun benim yaşıma..

biz 2 sene önce jeep 4.7 aldık 3 gün kaldı bizde geceleri uykum kaçıyodu valla napsak ki bu arabayı geri mi versek diye ki öyle de oldu geri verdik.. virajı bırak frene basarken kafası öyle bi yere basıyo ki arabanın.. ben bu kadar sağa sola öne yatan araba görmedim hayatımda.. bi de amerikalıların hakkaten gerizekalı olduğunun kanıtıdır bence o kasa GC ler.. güneşlikteki aynayı açıyorum mesela kendimi görmem lazım di mi? arka sağ koltuğu gösteriyo.. açısını ayarlıyamamışlar.. cherokee yi direk elerdim ben.. tarık çok güzel anlatmış ilk bindiğinde vay be konforu bu işte diyosun yumuşaklığı görünce ama sonradan sandal sefası hissi veriyo insana

mercedes E kasa w211, e60 5kasa yada chreysler 300c bakılabilir 50-55.000 aralığında..

s500 ve 4.4 x5 lerin 45 civarında olduğunu düşünürsek o paralara da e90 316 sorunsuzca kullanılabilr ama motoru çok isteksiz o düşündürücü.. yada clk bakmak lazım onun da tasarımı eskimeye başladı artık ben de çok kararsızım aynı paralarda ne alsak konusunda..

ben ne alırdım a gelirsek touareg güzel bi alternatif bu paralara.. ben bi evde 2 jip gereksiz diye düşündüğümden bakmıyorum.. şu araba mesela ciddi hoşuma gidiyo

2003 Volkswagen Touareg 3.2 V6 49.650 TL Sahibinden satılık ikinci el - 61675533

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toureg benim de hoşuma gidiyor fakat vw'e karşı bir soğukluk hep oldu bende nedense Binek olarak S500 neden tercih edilmemeli ? Benimde yaşım genç ama rahatıma fazla düşkünüm sanırım

cembozbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok küfür ettim ben s500 veya 4.4 x5 bakıp benzin sorun deil yazma oraya
    BOZBEY

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cembozbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok küfür ettim ben s500 veya 4.4 x5 bakıp benzin sorun deil yazma oraya
    Değil ama kankacım. Ben benzinden hayatım boyunca hiç şikayetçi olmadım ki.. Alıp üstüne LPG koyanlara söverim ben de yakıtla ilgili sıkıntım yok diye bilerek yazdım ki müdavimi olan araçlardan da öneriler olabilir diye..

cembozbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değil ama kankacım. Ben benzinden hayatım boyunca hiç şikayetçi olmadım ki.. Alıp üstüne LPG koyanlara söverim ben de yakıtla ilgili sıkıntım yok diye bilerek yazdım ki müdavimi olan araçlardan da öneriler olabilir diye..
    sende haklısın pahalı benzin yoktur az kazanan adam vardır
    BOZBEY

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şahsen 176 60 kilo bişeyim ondan tercih etmiyorum taknik olarak bilen açıklar sanırım.. bi jant bi yayla da süper oluyo s ler aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alper zehri verdi hemen Chrysler bakıyordum ben de. Sürdüm de gerçi birkaç defa. Rahat güzel hoş ama bilemedim. Tercihlerim arasına koyuyorum onu da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300c iyi valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S500 veya s320 olacak gibi gorunuyor. Her yonden ustun cikiyor. 740iL de bakiyorum ama hangisi daha temiz duserse o olur sanirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E39 M5 de tavsiye ederim. Çok sert değil çok rahatsız değil ve kullanması inanılmaz zevkli bir makina.
    IN BOOST WE TRUST

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300c biraz garip hissettriyor camları çok yukarda ve ufak.Biraz içinizi boğabilir.Ayrıca yürüyeni mercedes e serisi ile aynı.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar mercedesçiyim , o kasaya bi türlü ısınamadım.w116 w126 w140 w221...hepsi çok özel gözümde ama w220de o s kasa ağırlığı yok.Biraz iri c gibi...Ben olsam o kasa jenerasyonda e65lere de bakınırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)