User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
119 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: İnsignia 1.6t fikir alışverişi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar hala çok yakıyor çok yakıyor diyorsunuz
    evet çok yakıyor da bunu gizleyen yokki ?
    sanki bilinmiyormuş gibi konuşuyorsunuz
    aaaa çok yakıyor ! hadi yaaa

araba hayvan gibi konforlu, konfor demek ağırlık demek
    araba 180hp benzinli, 180 hp oyuncak değil
    neyle kıyaslıyorsunuz anlamıyorum ?

gidin 1.3 dizel yada 1.2 palio alın o zaman !
    sonra insignia ile yan yana koyun 10 metre öteden bakın bakalım hangi araba osuruk gibi duruyor ?

herşey yakıt değil
    az yakar diye alanlar veya bilmeden alanların kendi hatası o

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen abı haklısın katılıyorum cok sana
    doğuştan araba manyağı

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene bizim bacanağa aldık 1.6 180hp beyaz
    bak dedim biraz fazla yakıyor bu araba sonra ık mık yapma
    1 sene oldu 1 kere bile şikayet ettiğini duymadım

demekki yakıt herkes için kıstas değilmiş

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg olayı atmo 1,6 larda problem çıkartmıyor

anladığım kadarıyla siz 1,6 turbo modelinden almayı düşünüyorsunuz ancak turboların sibopları farklı bir malzemeden üretilmiş ve lpg de sipopları yumuşayıp eğiliyor yada eriyor bizim şirketede alındı 1,6 turbo lpg takıldu ve bu sorunla karşılaşıldı

şu anda turbo modeller için uyumlu bir lpg kiti henüz üretilmedi ama arge çalışmaları devam ediyor diye bir duyum aldık biz

eğer turbo alacaksanız şimdilik lpg yi unutun ileride uygun bir kit çıktığı zaman taktırabilirsiniz
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    netice olarak şuradaki yorumları okudum, kendi yorumum kendi aracım için, 30.000 km yi geçti aracım dizel cosmo yakıtından da gidişinden de duruşundan da donanımından da herşeyinden memnunum. megane 2 dizelde vardı 1.5 80 hp aracın yol bilgisayarı 5 litre civarı geziniyordu ortalama yakıtı bununda 7 litre.

ben yakıtı dert eden bir adamım o yüzden daha fazla para verip dizel olanını aldım. bir sıkıntı dert tasa olmazsa uzun seneler kullanırım.
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passat cc bakın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg olayı cozulmustur arkadaslar prıns takıyor celık subapları olarak arabayada 100000 km garantı verıyor ama 5000 tl bayılmanız lazım yok ben buna 3 4 yıl bınerım yuklerım dersenız mukemmel olur sonuc
    doğuştan araba manyağı

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakın alma onun yerıne superb al kesınlıkle ile.
    DRİLL
    Dr.Ecu

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar cc lere bakıldı, tümü hatta %95i sunroofsuz. O parayı veripte sunroof olmayan arabaya binmem.

İnsignia daha 2-3 yaşındaki ve km yapmamışları bile 45-50 bin tl aralığnda. Donanım olarakta zengin. O yüzden paranın alabileceğği en güzel arabaya odaklanmaya çalışıyorum.

Mesela 320 coupe e92 ler bile 75.000 tl arabada herbişey mevcut. Passat cc çok uygun bir araç değil.

Super B nin gerçekten fiyatıda oldukça uygun, ancak nedense gösterişli ve prestijli gelmiyor bana.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

siyahinci34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın ne yakıt nede konforuna dicek birşey yok.ben yaklaşık 8 ay kullandım 1.6 cosmo vardı.yakıt yaklaşık olarak şehiriçi 16 litre. şehirlerarası ise 10 litre.aracın tek kötü tarafı çok fazla savurması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya tago nebıcım adamsın gelsene bakalım burda ne ıstıosan
    KA Style

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hayatım boyu gençlik yıllarımı katmassak d segmenti araç aldım ve kullandım.. önceki aracımda vectra idi çokda memnundum biraz hantal falandı ama güzel arabaydı konforlu rahattı.. opele her zaman vectradan dolayı bir pozitif olumlu artı yan bırakmışdır bende..

tek insignia için bunu diyemem.. insginia nın arkası dar d segmenti araç kullanıyorsan dar gelir ama c den b den inip d ye binersen salon salonnanje gelebilir.. ayrıca alman vari bir havasıda yok ben bindiğimde o almanın sadeliğini almanın ağır abi havası vardır araçlarının içinde bmw si olsun mercedes vw olsun dna sına işlemiş kalpılaşmış bir iç tasarımdır gereksiz tuş ıvır zıvır kalabalığı olmaz ben bunu insigniada göremedim her yer düğme tuş kaynıyor almandan çok japon aracına biniyormuşsun hissi veriyor..

bunun dışında o fiyata ne alıcaksın diyen insanlarada şaşıp kalıyorum insigniayı bedavamı veriyorlar.. nerden baksan 45-50 bin tl yi gözden çıkarıcaksın o fiyatlara neler var bir çok d segmentinde araç var ve hepsi insignia kadarda dolu araçlar zaten d segmenti dedinmi araç dolu alınır bence.. ben bom boş d segmentinde araç alanlarıda anlamıyorum onun yerine o zaman gidip c segmentinde bir araç alsa daha mantıklı d segmenti zaten orta üst ve üst sınıfa hitap eden donanımlı dolu saloon tipi araç demek bir türkiyede bu kadar çok paket çeşitlerinde satıyorlardır herhalde..

bence o fiyatlara alına bilicek araçlar çok alfa 159,a4 biraz yaşı düşültürseniz şahane bir a6 ,bmw 3 serisi,yaşı gene 5-6 civarı yaparsan chersyler 300c bulabilirsinki yaşından dolayı vergiyide az ödersiniz,ağzına kadar dolu full+full c5 bulursun,1-2 yaşında 1.6tdci-2.0 tdci mondeo bulursunuz,gene 1-2 yaşında mazda 6 bulursunuz şahane araçlar,passat alırsın,super b alırsın,2-3 yaşında volvo s60 alırsın aklıma bunlar geliyor daha düşünülürse neler alırsın neler..

yani o fiyata bir insignia alınır mantığına ben çok karşıyım benim listemde o fiyata en son insignia alınır.. giderim mondeo alırım 2010 1.6tdci titanium paket dizelmi dizel azmı yakıyor az yakıyor fenada gitmiyor dolumu gayetde dolu ondada her bir şey var. insignia prim yapan ikinci eli makbül yedek parçası ucuz servis bakımı ucuz bir araç değil..

İnsignia çok güzel bir araç olsada ne yazık ki opel.. neden opel diyorum opel arabanın bence hakkını çok yedi araç haketmediği bir pozisyonda.. gidip 1.4t benzinli motor koyucağına 1.6cdti motor koysa peynir ekmek gibi satardı çokda makbul mübah güzel bir araç ortaya çıkabilirdi.. ama opel inatla gitti türkiye koşullarına yakıt sarfiyatlarına uymayan motorlarla bu aracı türkiyeye sokdu.. üstüne ibrde lpg takılamaz sorunu çıkarttı hem fazla yakıcak hem lpg takılmıycak... araçda az buz değil 4 yıldır piyasada yüzüde eskidi yakında makyajda yer bu saatten sonra 1.6 dizel motor koysada çok geçikdi opel..

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sonra insignia ile yan yana koyun 10 metre öteden bakın bakalım hangi araba osuruk gibi duruyor ?

herşey yakıt değil
    +opc
    canım sıkkında biraz iyi güldüm
    yeri gelmişken sorayım 250 bg civarına cıkarsak baskı balatayı kuvvetlendirmek gerekiyorda varmı bizim arabalara uygun stage1 baskı ?

OzanCELENK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6t insignia kullanicisiyim.aracimda opsiyon listesindeki hersey mevcut jant haric.
    Evet herkesin bildigi gibi arac yakiyor.ama inanilmaz keyifli ve konforlu bi arac.
    Sikayetci miyim? Tabiki hayir
    if it ain't BOEING..I'm not going..!

MUY37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

herşey yakıt değil
    Yakıt tüketimi en belirgin handikapı fakat aracın başka problemleride var daha öncede yazdığım gibi bunların başında debriyaj problemi geliyor , ondan sonra bnm yaşadığım turbo problemi , iç aksamdaki işçilik hataları taban halısı kapı kenarlarındaki plastik parçaların altından dışarı çıkıyordu her seferine yerine soksamda 2. binişimde gene dışardaydı halı ve en büyük sorun ise aracın bu sorunlarının yetkili servisler tarafından görmezden gelinip kullanıcıya yuklemeye çalışmak. Yoksa tabiki fiyatına göre inanılmaz bir araç bende alırken biliyordum çok yaktığını fakat beklentilerimin biraz üzerinde çıktı tüketimi birde diğer sorunlar eklenince iyice canım sıkıldı araçtan. Tek özlediğim yanı AFL farları başka hiç birşeyi için keşke demedim.
    - The Ultimate Sleeper -

8.572@276kmh Türkiye 402m Drag Rekoru LS10X - MAXFLOW

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    a sütunundaki kör noktasıda bilhassa sola dönüşlerde pek çok kullanıcı tarafından benim bildiğim şikayet edilen bir unsurdu..

bu insignia hakkında en tarafsız yorumu ben aldım sürüyorum memnunum diyen insandan değilde almış satmış artık araç üstünde hiç bir menfaati olmayan insanlardan öğrenile bilinir bana göre sürenler memnunda sürenler sattıkdan sonra bir bir aracın bütün sıkıntılarını anlatıyorlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende soyle soyleyım yakıt tuketımı ıcın cesme otobanın gırıslerınde 0 ladım km ve lt gostergesını cesme cıkısında gıselerde tam baktım 9.8 lt ıdı yolda 180 nın altına ınmeden 180 200 arası gıttıgımız halde hatta cc kullanırsanız karaburundan ızmıre 7 lt ıle geldım 90 km hızla normal yolda otoban deıl yanı gayet rahat bır araba tercıh sızın
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede konfor goruntu performans yol tutus vergi olarak ideal noktada bir arac
    yakit olayini soyleyenler hayatinda turbo ve agir arac kullanmamis olanlar
    focus 1.6 benzinli uvv cok yakar cnm ortalamam istnbul ici 7.8
    vectra v6 uvv yakit yetismez sehir ici 11.5 12ydi max oda..

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg ve insignia mantıksız.. ve kesinlikle sıkıntılı.. lpg + chip sakın sakın sakın! insignia = 10 lt normal kullanım.. biraz basarsan 13l t ama bu cok değil.. normal bir yakıt tuketimi.. yol tutusu inanılmaz farları aşık olma sebebi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)