User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
119 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İnsignia 1.6t fikir alışverişi

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnsignia 1.6t fikir alışverişi

Arkadaşlar bu araçtan çokça memnun olan varken, ardından ana avrat sövende mevcut. 1.6t bir motor için çok fazla yaktığını söyleyen var. 180hp aslında o cüssede bir araca yetmeli diye düşünüyorum. LPG ile kullansak alacağımız sonuç ne olur? Çiplesek ve modlasak ne duruma geliriz? Harici her türlü bilgiye ihtiyacım var. Atış serbest yorumlarınızı bekliyorum. Hangi paketi alınır, güncelleme varmıdır?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

KorkuluRuya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 180hp lpg sanrım tam uyumlu degil problem yasaya bilirsin veya tercübeli birilerine taktıra bilinir. lpi sistem varsa bu motora düşünmeden alın.
    1.6 Tchip yaptıgın taktirde nsignia 1.6 Turbo 180 HP'den 220 HP 230 NM 'den 300 NM tork oluyor.
    astra gtc 1.6 T 13litre yaktıgı genel olarak söleniyor sonucda bir dizel kadar ekonomik olamaz ama lpg %30 40 tasarrufun olur.
    Türkiye 10 yıldır özel olarak Cumhuriyete, Atatürk'e, devrimlere karşı öfkeyle, kinle, nefretle doldurulmuş insanlar tarafından yönetiliyor.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan hızlı bir yorum yapayım, açıkçası ekonomi kriterler içindeyse, hiç düşünmeyin
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonucda 2.0 dizel otomatigi var 300kuruş yakıyor ş.içinde. 8litre 1.6t lpg taktıgında yakıcagı en az ş.içi 350krş.
    Türkiye 10 yıldır özel olarak Cumhuriyete, Atatürk'e, devrimlere karşı öfkeyle, kinle, nefretle doldurulmuş insanlar tarafından yönetiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gidişi kalitesi ve konforu üst düzeyde

ama yakıtı Allah muhafaza
    kullanıcı arkadaşlar yazar zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya işte ben accordu sadece şehir içi kullanıyorum daha 30 kuruşu geçmedim. Ondan korkuom.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğruluk payını bilmiyorum ancak şöyle bir açıklama okudum
    1.6 T lerde kullanılan sibop lar diğer araçlara göre farklı bir malzemeden yapılmış.
    LPG takıldığında sübaplar sorun çıkıyormuş.
    ancak bu araçlar için bazı LPG üreticileri özel sistem üretmişler.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı KorkuluRuya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 180hp lpg sanrım tam uyumlu degil problem yasaya bilirsin veya tercübeli birilerine taktıra bilinir. lpi sistem varsa bu motora düşünmeden alın.
    1.6 Tchip yaptıgın taktirde nsignia 1.6 Turbo 180 HP'den 220 HP 230 NM 'den 300 NM tork oluyor.
    astra gtc 1.6 T 13litre yaktıgı genel olarak söleniyor sonucda bir dizel kadar ekonomik olamaz ama lpg %30 40 tasarrufun olur.
    enteresan, benim GTC Turbo dizel o zamana sehir içi gazlamalı 9,4 lt sehır dısı 6 lt yakıyor 1600 kg benzinli turbo bir araç kaç lt yakıyorda insıgnıa incir ağacı dikiyor sahiplerine ?

eğer accorda 30 kuruş yaktırıyorsan emin ol ınsıgiaya 29 kuruş yaktırısın

edit: dayanmadım gene yazıyorum yaw 30 kuruş nasıl yakıyor suanki kurda 6,6 lt yapar sehır ıcı 2400 cc 1500+kg bu nasıl bi denklem ?!?!?

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 litrenin altına inmeyecektir yakıt şehir içinde,

litreside 4.25 olduğundan 42 kuruş göz önünde tutacaksın.
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motor OPC DE, GSI da ve GTC dede mevcut. Bu arabalarda buna benzer şikayet yokken. Neden manuel vitesli İnsignia onların 1.5 katı kadar yakıyor? Ağırlık tabikide faktör ancak 1.5 kat kadar olamaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, benim GTC Turbo dizel o zamana sehir içi gazlamalı 9,4 lt sehır dısı 6 lt yakıyor 1600 kg benzinli turbo bir araç kaç lt yakıyorda insıgnıa incir ağacı dikiyor sahiplerine ?

eğer accorda 30 kuruş yaktırıyorsan emin ol ınsıgiaya 29 kuruş yaktırısın

edit: dayanmadım gene yazıyorum yaw 30 kuruş nasıl yakıyor suanki kurda 6,6 lt yapar sehır ıcı 2400 cc 1500+kg bu nasıl bi denklem ?!?!?
    LPG li abicim araba, İnsigniaya nie LPG bağlatmaya çalışıoz sanıosun

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG li abicim araba, İnsigniaya nie LPG bağlatmaya çalışıoz sanıosun
    ulen bende diyorum nasıl bi dunya bu o zaman normal.

1,5 kat deyip ürkütmeyelim kuzenimdede var aynı araç hep bursa trafiği sehır içi oda benım ortalama tuketım değerlerinde 9,5 lt civarı 2 yıldır kullanıyor. basmadığın taktırde gayet ekonomik basınca o kiloyu kaldırırken haliyle tüketim artacak. araçta bi sıkıntı yok biraz ağır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın ağırlığı yakıt tüketiminin ta kendisi.. özellikle şehir içi dur kalk trafikte.

şehiriçi trafikte kütleyi sürekli sıfırdan belirli bir sürate getirmeye çalışıyorsun, harcadığın enerji ağırlıkla orantılı.

şehirdışı otobanda sabit hızda giderken durum farklı, rüzgar direnci yakıt tüketiminde ağırlık kazanıyor, aracın ağır olması ikinci planda kalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsigna abartılcak kadar degl konfor alarak arka koltuk olarak C5 insan mayışıyor. 2009 2010 benzinli accord varken İnsignia nedir. accord karızma cizgileri tasarımı kalitesi yanında İnsigna bi alt sınıf benim gözümde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim Makina Yüksek Mühendisiyim Onların alayının hesabını bizzat defalarca yaptım. Sorun o değilki... Sorun 1.6t bir araç bile olsa nasıl 13-15 lt yakabiliyor?? Ben impreza kullanıyorum, eski teknoloji, sıkıştırsan bile 15 lt leri göremez.

BlackEmperor
    Misafir
    bildiğin alman panzeri yazılımla torq hp artcağından alt devirlerde tüketim azalır nispeten az bucuk modifiyeylede çok tatlı gider. getirin bana insgina 11 lt gecersem bursa trafiğinde bi depo benzin benden.istenilen saatte trafiğe çıkalım

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşımda 1.6t cosmo var, içi dışı çok güzel, fena da gitmiyor ama gelgelelim yakmıyor içiyor...

edit: araçta lpg yok
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın insignianın gözümdeki artıları
    1- 1.6 motor vergi avantajı süpper
    2- turbo motor; çipler modlarım 250 hp leri almayı çalışırım, atmosferikte bu mümkün bile değil
    3- 2. el değerleri oldukça düştü şuan, istesede dahada aşağı inmesi pek mümkün değil
    4- 1.6 die az yakmalı ama yakıomu işte sorun orda LPG bağlatırız o sorun değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç girmeyin derim o işe.Arkadaşım sıfır km aldı , birkaç ay geçmeden lpg taktı sonra lanet olsun dedi aldığı bayii'ye geri bıraktı.Corolla d4d aldı 7/24 geziyor paso.Dünya warmış diyor.İnanılmaz yakan bir araç
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)