User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
81 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Spor yay mı yoksa press mi ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2014 ve yay presletin hiç birşey olmuyor diyenler var halan.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyenler presletsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semih1469 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önerileriniz için teşekkürler söylediğim firma presslemeyi 300 e yapıyor , polo için eibachin 3 mmlik yayı 400 tl.. yani aralarında pek fark yok anlaşılan spor yay daha sağlıklı..
    benim kafama takılan 3 mmlik spor yay taktıgımda ailemle biyere giderken arabada 5 kişi olup bagajda dolu olunca herangi bi sorun olur mu sürtme vs yapar mı ?
    205-45-17 kullanıyorum
    corsa d aracımda 5 lik h r kullanıyorm 6 kişi bindik bi gıdım sürtme yoktu bu arada lastik ölçüleri 205 45 17

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Low Garage'da 6 ay'a yakın çalıştım şuan burda konuşamlardan bir çoğu oraya gelip kendi aracının yaylarını presletti. Kimse maval okumasın. Paran varsa yay al 100 tl de yay montajı için para ayır. Paran yoksa 150 tl ye yaylarını preslet. Yayın esneme payı alınıyor sadece denemeyen bilmeyen insanları dinleme. Ben ne rx8'ler ne camaro mustang crossfire mercedes audi araçlar yaptım hiç
    Birisi yok ses geliyo yok öyle böyle diye gelmedi. Sen önleri 8 arkaları 6 yap demediğin sürece sorun yaşamayacaksındır yol tutuş olarakta spor yayla aynı tepkiyi alıyorsun. Burda air yapılan bi çok araçta zamanında yay presi kullanıyordu ayrıca.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Low Garage'da 6 ay'a yakın çalıştım şuan burda konuşamlardan bir çoğu oraya gelip kendi aracının yaylarını presletti. Kimse maval okumasın. Paran varsa yay al 100 tl de yay montajı için para ayır. Paran yoksa 150 tl ye yaylarını preslet. Yayın esneme payı alınıyor sadece denemeyen bilmeyen insanları dinleme. Ben ne rx8'ler ne camaro mustang crossfire mercedes audi araçlar yaptım hiç
    Birisi yok ses geliyo yok öyle böyle diye gelmedi. Sen önleri 8 arkaları 6 yap demediğin sürece sorun yaşamayacaksındır yol tutuş olarakta spor yayla aynı tepkiyi alıyorsun. Burda air yapılan bi çok araçta zamanında yay presi kullanıyordu ayrıca.
    Konfor ne alemde oluyor bu işlem yapıldığında önlerden 4-5 cm indirirsek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor şuan nasıl biniyorsanız 4 5 cm presten sonra yine aynı kalıyor. İçindeyken Anlaşılmıyor bile presli olduğu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yay preslemek normal bi işlem ise neden mercedes bmw porsche vs marka spor yay kullanıyor araçlarında...demekki bunların mühendislerinde kafa hiç çalışmıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal yayları 6 - 7 bakla kestirin en sorunsuzu. Amcamın oğlu bugattisinde böyle kullanıyo hiç sorun yok. Yeri geliyor 350 yapıyo yeri geliyor 6 (altı) kişi biniyorlar sürtmede yok. Boş boşuna spor yaya para vermeyin.
    en güzel yorum

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pres işi benim açımdan maddiyatla alakalı bi durum değil gittim zamanında hr yay aldım 4.5 cm düştü e araba yürürlü bi araba değil görselliğe önem vermek lazım bugün de görsellik dedin mi ilk başta basıklık akla geliyor

Ama şöylede bi durum var arabanın ön takımı belli biyere kadar kaldırıyor basıklığı.Şöyle ki 10 cm basıkken sürekli sesler geliyodu amortösr takozları z rot amortisör bilyalarını değiştirdim biraz azalsada kesilmedi. 7 cm yay 3 cmde amortisör kısaydı 7 lik yayları söküp 5 lik yay taktım bi dönem bütün sesler kesildi bi anda ama geçen günlerde 7 lik yayları geri taktım bütün sesler yine başladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten basıklık yarışı yapmak mantıklı değil ki. 5 cm preste aynı spor yay da aynı 5'ten fazlasına gerk bile yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor şuan nasıl biniyorsanız 4 5 cm presten sonra yine aynı kalıyor. İçindeyken Anlaşılmıyor bile presli olduğu
    Amortisöre işlem uygulamaya gerek yok değil mi 4-5cm için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisöre işlem uygulamaya gerek yok değil mi 4-5cm için.
    5 e kadar sıkıntı yok 5 ten sonra işin rengi değişiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanları yanlış yönlendirme. benim birsürü arkadaşım bu presleme ısıtma olayından müzdarip.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VtecDream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanları yanlış yönlendirme. benim birsürü arkadaşım bu presleme ısıtma olayından müzdarip.
    bahsedilen pres ısıtma değil ama soğuk pres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıcak press zaten her yönden kötü. Ben imkanlar dahilinde ne yaptırabilirim diye düşünüyorum. İnternette 60 liraya 5 cm düşüren spor yay satılıyor onu almak mı yoksa soğuk pres yapmak mı kararsız kaldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıcak press zaten her yönden kötü. Ben imkanlar dahilinde ne yaptırabilirim diye düşünüyorum. İnternette 60 liraya 5 cm düşüren spor yay satılıyor onu almak mı yoksa soğuk pres yapmak mı kararsız kaldım.
    çıkma orjinal yay alıp preslet bence 60 liraya yay mı olur ne olduğu belli deildir onn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isıtarak pres diye bişey yoktur zaten o egzozcu işi.. Yanlış yönlendirdiğim bişey yok sizin o arkadaşlarınız yayları ısıttırmış ya da kestirmişse sorun yaşayacakları kesindir. 60 tl'lik yay merdiven altında yapılanlardandır. Yay pres konusunda her şekilde yardımcı olabilirim. Memnun kalmadım dersen orjinal ölçülerine tekrar geri döndürülebilir. Bu forumdan yüzyüze tanıdığım bir çok kişi var pres kullanan ve sorunsuzca kullanan kişilerdir. İstersen özelden isim bile verebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bilgilerinize istinaden birşey sormak istiyorum. Geçen ay aracımdan önlerden 2.5 bakla yay kestirdim ve uç kısımlarını da tabakaya tam oturacak şekilde düzeltip yayları öyle taktılar işçilik olarak iyi oldu şimdilik memnunum ses olayı da yok ama şöyle bir durum var ;

Islak zeminde araç sanki sağa sola kayacakmış hissi veriyor ve ani tepkilerde kıpırdamıyor. Kuru zeminde hiç problem yok geçen gece keskin virajda denedim harika...

Birde bu yay işleminden sonra direksiyon çok hafifledi. Hidrolik olmadığı için bu hafifleme beni şaşırttı. Tam aksini bekliyordum halbuki.

Bu nedenler hakkında düşünceniz nelerdir sormak istedim. Bu arada arabam lada vega. Arka yaylara daha dokunmadım seçeceğim janta göre düşürürüm dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkma orjinal yay alıp preslet bence 60 liraya yay mı olur ne olduğu belli deildir onn
    Şimdi orijinal yay al sonra onları preslet geldi aynı fiyata düzgün bir yayla ne anladım o işten.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)