User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 39 ile 53 arası

Konu: e30 vs s13 drift ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman diyim nissanla uğraşılmaz driftte
    Aynen.e34 m50 candır vurdummu dağıtır vallaha

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nissan ın tersi nassın? devamlı sana nassın sorusunu sordurur bu araç bence hertürlü e30 en azından parçası daha ucuz ve kolay bulunur. s13e sadece aşırı bağımlısı binmeli bu saatten sonra

GokhanE. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S13 bu isin felsefesine daha uygun,ama turbo araba surpriz kutu gbi masraf acarsa cok acar,atmosferik bir nebze daha masrafsiz.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cok fonksiyonlu incpection a girmissin 3 5 kere uyandirmak zorunda kalicaz seni belli

JeytaN
    Misafir
    Dostum sen BMW'ye bin, caponu unutursun merak etme..

E_RtugrulJAP10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japon hastası biri olarak parça getirebilirim bulurum dersen s13 - bulamam dersen seçenk belli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masrafsız , parçası daha kolay bulunabilen e30 u tercih ederim

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E36 320i coupe alınır 2.8 yapılır yan yan gezilir

akbaba78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s13 drift icin yaratilmis bir araba her acidan..ayrica turbo disinda kolay kolay ariza veren ve bulunmayan bi parcasi yok kaporta disinda

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası beklenti biraz önemli. bütçe gerçekten önemli, gerçek bir drift aracı yapmak öyle düşünüldüğü gibi çok kolay değil.

maliyet en kısık haliyle şöyle hesaplarsak;

düzgün elektirik tesisatı sıkıntısız, cas'ı, üst kapağı, motor içi, bobinleri, yağ pompası, devirdaimi, intercoolerı, turbosu sıkıntısız bir s13 aldığınızı düşünürsek;

yılların usta baltalığı yoksa aracı kendine getirmek için, radyatörü-filtreleri-benzin pompası-bujisi-yağı-suyu-frenleri-contası pulu vidası küçük bir bakım 1000-1500tl arası iyimser bir rakam harcadınız.

geldi lsd ye. ben welded olmasına karşıyım, birçok yurtdışı drift forumlarını araştırın kilitli diferansiyellerin bir çoğu kaynağa göre farklı açıları ve daha uzun driftleri yapabiliyor. heee ama çok fazlada kaynakla drift şampiyonalarına katılanda var, ama gerçek kilitin yeri bence çok başka. beklentim şahsen kaaz, tomei, cusco tarzında bir kilitten yana. 940usd artı shipping artı gümrük kazası diyebiliriz maliyet olarak. kısacası 2000-2500tlyi gözden çıkardınız.

sırada süspansiyon, alt takım. s13 coilover nerden baksanız gene bir 2000tl ayırmanız gerekli. alt takım için açı kiti, arka kamber kolları, sway bar ıvır zıvır uzar gider..

burda dedik bide turbosu motor içi sağlam şekilde hesapladık. birde onları yaptığınızı düşünün. ama unutmayın ki düzgün sağlıklı bir s13 aldıysanız bunları yaparak aracınızı drift için tatminkar, yeterli başlangıç seviyesine getirebilirsiniz. ama tabi çamurluğu vurdunuz diyelim, değişmesi lazım. e30 kadar kolay bulabilcek misiniz?

diyelim ki e30 aldınız, hangi motorlu olanı aldınız? 3.16 alcak haliniz yok. ya eski tip motorlu 2.5-2.8 tarzında bişey alıcaksınız. ben baktım fiatlara ama biraz kafayı yemiş e30cu kardeşlerimiz. illaki aralarında hakedenler var ama çoğunluk olarak biraz sıkıntılı. heee bu arada e30 coilover bakımında biraz sıkıntılı gözüküyoe s13e nazaran. ayrıca aynı bakımları aldığınız e30a da yapıcaksınız turbo ve sistemi haricinde.

3.16 aldık diyelim drift için yetçek hali yok heralde 100küsür beygirin. eee swap yapçaksınız ne harcıcaksınız? ama swapladınız ettiniz diyelim, contamı lazım tık bulunur, ıvır zıvır mı lazım tık alıp takıcaksınız. veya diyelim ki haftaiçi drift antremanı yapıosunuz, ön çamurluğu lastik bariyere vurdunuz. gidin parçacıya 1 saatte alıp gelin 2. saat takın devam edin. rot kolunuz mu koptu, yanınızda yedek bulundurun 1 saatte montajını yapın takın.

e30a da coil, kilit yapıcaksınız. s13e de. tamamen hangisi daha az bütçeli olur keyifli olur değişik bir durum. heeee şasesi kasası düzgün olmalı. dememize gerek yok heralde artık.

kısacası e30da alsanız, s13de alsanız minimum başlangıç için bir 20bin tl gözden çıkarmalı. çok uzun yazdım.

e30cu kardeşlerimizin ekliceği parça fiatları, motor, alt takım parçalarının maliyetleride burdan bizlere yardımcı olacaktır.

herkese driftli günler
    Sakin güç...

akbaba78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gorkem in tum soylediklerine katiliyorum ama standart haliyle drift araci olarak kullanilabilecek yegane araba s13 tur die dusunuyorum..

kerem
    Misafir
    ben s13 e hiç binmedim bmwsi olup yanlayan abilerim var çok bindim bmwlere çok zevkli çok güzel arabalar ama bilmiyorum s13 farklı bişey olsa gerek bence ne olursa olsun albenisi çok daha fazla neticede JAPON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gorke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkçası beklenti biraz önemli. bütçe gerçekten önemli, gerçek bir drift aracı yapmak öyle düşünüldüğü gibi çok kolay değil.

maliyet en kısık haliyle şöyle hesaplarsak;

düzgün elektirik tesisatı sıkıntısız, cas'ı, üst kapağı, motor içi, bobinleri, yağ pompası, devirdaimi, intercoolerı, turbosu sıkıntısız bir s13 aldığınızı düşünürsek;

yılların usta baltalığı yoksa aracı kendine getirmek için, radyatörü-filtreleri-benzin pompası-bujisi-yağı-suyu-frenleri-contası pulu vidası küçük bir bakım 1000-1500tl arası iyimser bir rakam harcadınız.

geldi lsd ye. ben welded olmasına karşıyım, birçok yurtdışı drift forumlarını araştırın kilitli diferansiyellerin bir çoğu kaynağa göre farklı açıları ve daha uzun driftleri yapabiliyor. heee ama çok fazlada kaynakla drift şampiyonalarına katılanda var, ama gerçek kilitin yeri bence çok başka. beklentim şahsen kaaz, tomei, cusco tarzında bir kilitten yana. 940usd artı shipping artı gümrük kazası diyebiliriz maliyet olarak. kısacası 2000-2500tlyi gözden çıkardınız.

sırada süspansiyon, alt takım. s13 coilover nerden baksanız gene bir 2000tl ayırmanız gerekli. alt takım için açı kiti, arka kamber kolları, sway bar ıvır zıvır uzar gider..

burda dedik bide turbosu motor içi sağlam şekilde hesapladık. birde onları yaptığınızı düşünün. ama unutmayın ki düzgün sağlıklı bir s13 aldıysanız bunları yaparak aracınızı drift için tatminkar, yeterli başlangıç seviyesine getirebilirsiniz. ama tabi çamurluğu vurdunuz diyelim, değişmesi lazım. e30 kadar kolay bulabilcek misiniz?

diyelim ki e30 aldınız, hangi motorlu olanı aldınız? 3.16 alcak haliniz yok. ya eski tip motorlu 2.5-2.8 tarzında bişey alıcaksınız. ben baktım fiatlara ama biraz kafayı yemiş e30cu kardeşlerimiz. illaki aralarında hakedenler var ama çoğunluk olarak biraz sıkıntılı. heee bu arada e30 coilover bakımında biraz sıkıntılı gözüküyoe s13e nazaran. ayrıca aynı bakımları aldığınız e30a da yapıcaksınız turbo ve sistemi haricinde.

3.16 aldık diyelim drift için yetçek hali yok heralde 100küsür beygirin. eee swap yapçaksınız ne harcıcaksınız? ama swapladınız ettiniz diyelim, contamı lazım tık bulunur, ıvır zıvır mı lazım tık alıp takıcaksınız. veya diyelim ki haftaiçi drift antremanı yapıosunuz, ön çamurluğu lastik bariyere vurdunuz. gidin parçacıya 1 saatte alıp gelin 2. saat takın devam edin. rot kolunuz mu koptu, yanınızda yedek bulundurun 1 saatte montajını yapın takın.

e30a da coil, kilit yapıcaksınız. s13e de. tamamen hangisi daha az bütçeli olur keyifli olur değişik bir durum. heeee şasesi kasası düzgün olmalı. dememize gerek yok heralde artık.

kısacası e30da alsanız, s13de alsanız minimum başlangıç için bir 20bin tl gözden çıkarmalı. çok uzun yazdım.

e30cu kardeşlerimizin ekliceği parça fiatları, motor, alt takım parçalarının maliyetleride burdan bizlere yardımcı olacaktır.

herkese driftli günler
    Görkem abinin her cümlesine katılıyorum.Gerçi sağlam düzgün bir e30 kalmadığı için e36 bulunursa düşünülebilir.Yada en mantıklı e34 kasa olacaktır.Başka seçenek kalmadı çünkü

Wota-RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E30 candırrrrr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s 13 artık kullanılır eskiden ustası parçası sıkıntılıydı ama artık zor bir araba olmaktan çıktı.
    İmzamı finishte atıcam

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw alicaksaniz m almayin derim ... 3.25 alıp baslamk en güzeli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)