User Tag List

Sonuçlar: Pist ve yazlik kullanim icin hangi lastigi tavsiye edersiniz?

Katılımcı sayısı
49. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Continental Sport Contact 5

28 57.14%
  • Yokohama Semi Slick A048

21 42.86%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: ContiSportContact 5 mi Yokohama a048 Semi Slick mi?

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    contı 5 Sport dusnuyorum bende, 215 45 17 yılda 10 bn kmyı gecmıyorum onun ıcın hamurunun uzun dayanması önemlı, 300 tl gıbı bulabılırız inş.
    s001 dusunuyodum contıden guzel yorumları duyunca vazgectım:F

Conti sport 3 iyiydi gercekten cokta memnundum ama omur konusunda ayni seyleri soyleyemem tabi onden cekis 400nm aracta lastigede omur konusunda suc bulmam yanlis olabilir ama conti sport 5 sport3 ten dahada iyiymis buda onu gozumde mukemmel lastik yapmaya yetiyor.Ama surekli kuruda kullandigimdan pistede cikacagimdan yoko semi slick aklimi celip duruyor her ne kadar Alper abi (kelalper) kesinlikle alma desede sirf ondan sebep niyetlenmedim almaya.ama hala kullanici yorumu gelmedi ona sasiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DjHellfireS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaman daraliyor

sabir biraz heyecan iyidir hepimizin zamani daraliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaslar a048 in omru hakkinda bilgisi olan yazlik kullanim icin.Galiba yakinda takacagim megane rs icin sicakta kabiliyeti ve omru icin son bilgileri bekliyorum yardim lutfen.Birde fiyatlari nedir 225/45/17 hakkinda bilgisi olan var mi?Birde benim bildigim kadariyla en kotu semi slick bile(ki yokohama en iyilerinden biri sanirim) en iyi normal lastik kadar yol tutar bilgisi dogrumudur?treadwear i 60 olan bir lastik bu goruslerinizi bekliyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    contı 3 Sport var aklımda benimde , 205/45/17 inş bulabilirim ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne kadar sinirli sayida gorus gelsede kararimi ve siparisimi verdim yarin takilacak lastikler bu arada 2 side olmadi bunlari arastirirken gercekten benim butun beklentilerimi karsilayabilecek bir lastik buldum kullandikca yeni konu acmadan goruslerimi buradan sizinle paylasacagim.Dunyada okumadigim forum yorum kalmadi yeni lastigim yokohama advan neova ad08 semi slick tadinda ama yolda kullanim icinde ideal ayrica yagmurdada oldukca basarili oldugu yorumlari geciyor butun yabanci forumlarda.Hatta semi slick gibi ama fazladan bir kac kanal var ilginc bir lastik.Yorum yapan ve oylayan herkese tesekkurler,yakinda ilk izlenim ve ilerleyen zamanlarda gidisati yazarim iyi forumlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumları bekliyoruz...
    İnternet üzerinden lastik fiyatları bulabileceğimiz ( gerçek , piyasa fiyatları gibi ) site tavsiyesi alabilirmiyim hazır konu açılmışken ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acikcasi internet uzerinden yaklasik fiyatlar ogrenirsiniz ama reelde pek tutmayabilir en iyisi her marka lastik satan birini bulup ona distributorlerinden getirttirmek olacaktir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semi slick lastikten oyle aman aman bi omur bekleme 10.000 den sonrası yalan olur.

araban ztn iyi yol tutan bi alet neden bu kadar lastik konusunda sıkıntı cekiyorsun? illa lastik cok iyi yol tutsun yapıssın diyorsan p zero yada yokohama advan al devam et conti de ebat bulamıyorsan tabi...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten yarin advan ad08 leri takiyorum.Neden kafayi taktin dersen korfezdeki dereceden dolayi.Gerci sonradan anlasildiki h&r 2,5 cm helezon vardi arabada sag on cikmis amortisorden tablanin disina kuleye oturmus ondan tutunamiyormusun ama o yolda tutmak icin harcadigim caba esnasinda kafamda hep lastik yuzunden diye yer etmisti.E bide yaz geldi uzun yol gidiyoruz bazen dayanamiyorum ayildigimda neler yaptim ben diyorum hayatimizi riske atmayalim sicakta yola yapisalim diye istedim tavsiye.Neyse hem treadweari semi slickten yuksek hemde deseni semi slicke en yakin lastik ad08 sanirim sorunumu kokunden cozecek.Kisin zaten yatiyor araba tek derdim yazlik lastik bulmakti almiskende pisttede is gorecek 400nm onden cekisi zaptedecek birsey olabilsin istiyordum,sanirim buldum yakinda gorecegim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zktrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten yarin advan ad08 leri takiyorum.Neden kafayi taktin dersen korfezdeki dereceden dolayi.Gerci sonradan anlasildiki h&r 2,5 cm helezon vardi arabada sag on cikmis amortisorden tablanin disina kuleye oturmus ondan tutunamiyormusun ama o yolda tutmak icin harcadigim caba esnasinda kafamda hep lastik yuzunden diye yer etmisti.E bide yaz geldi uzun yol gidiyoruz bazen dayanamiyorum ayildigimda neler yaptim ben diyorum hayatimizi riske atmayalim sicakta yola yapisalim diye istedim tavsiye.Neyse hem treadweari semi slickten yuksek hemde deseni semi slicke en yakin lastik ad08 sanirim sorunumu kokunden cozecek.Kisin zaten yatiyor araba tek derdim yazlik lastik bulmakti almiskende pisttede is gorecek 400nm onden cekisi zaptedecek birsey olabilsin istiyordum,sanirim buldum yakinda gorecegim.
    nokta tercih yapmıssın bundan sonra trenle yolculuk edersin artık hayırlı ugurlu olsun
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su an ne kadar mutlu oldugmu bilemezsin yorumundan sonra contiSport3 ten daha iyi olurmu sence tutusu kafadan kaymayi engellemesi 90-100 km hiza kadar sarmayi azaltmasi gibi?Konu kirliligi yaratmamak adina yarin ilk izlenim ilerleyen gunlerde km yapip hamuru oturdukca diger goruslerimide buradan belirtecegim zaten isteyen okur ama arastirmalarima gore avrupada gunluk kullanimda best extreme performance street tire diye geciyor dunlopun z1 modeliyle beraber ayrica yol lastiklerinin hepsinden daha iyi pistte diyorlar.Umarim yabancilar abartmiyordur gercekten oyledir cok kuruldum korfez pistine ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence continin en iyi lastiğinden daha iyidir ad08 ''cadde lastiği olarak'' ozellikle tamda senin istediğin ozelliklere uyan bi lastik...

hamuru biraz asınsın izlenimlerini o zaman bizimle paylasırsın...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    contı 5 Sport dusnuyorum bende, 215 45 17 yılda 10 bn kmyı gecmıyorum onun ıcın hamurunun uzun dayanması önemlı, 300 tl gıbı bulabılırız inş.
    s001 dusunuyodum contıden guzel yorumları duyunca vazgectım:F
    Bende bundan 2 ay önce contisportcontact 5 aldım 205/45/17 tanesi 350 TL den (bayiye geliş fiyatı 4 adetinin 1390 civarı idi ) 300 e zor gibi ..
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk izlenim her yeni lastikte oldugu gibi arabanin cukur tumsek vs tepkileri yumusadi sarmada bi degisiklik yok tabi cok yeni zamanla hamuru oturdukca degisebilir conti sport 3 lere gore daha gec isiniyor sanirim ama isininca ilk izlenim super.Sert direksiyon hareketlerinde conti deki gibi kafadan dalma olmuyor ne yone verdiysen aninda tepki en cok hosuma giden o oldu yani go kart hissiyati gibi diyeyim en anlasilir dilde.Kesinlikle normal ust sinif bir spor yol lastiginden daha iyi ayrica yukarida arkadasin dedigi gibi rayda gider gibi bi hissiyat verdi gercekten.Yuksek hizlarda direksiyonu siki tutmak lazim yoldaki egim cizgi vs lerden sanirim yere basan tabani semi slicke yakin olcude genis oldugu icin etkileniyor tabi cok yeni oldugu icin belkide biraz lastigin hamurunun yuke benimde lastige alismam lazim.Kesinlikle ilk tecrubede yuzumu guldurdu spor lastik alip yagmurda cok gazlamam zaten diyenlere siddetle tavsiye edebilirim bir sure daha kullandiktan sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar hayırlı ugurlu olsun bakalım pist sartlarında nasıl tepki verecek lastikler surelerini bizimle paylasırsan sevinirim...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi seve seve onceki sefer ilk pist tecrubemdi tabi yoldan cok farkli tepkiler ilk seans Kelalper abimle ciktik bana cizgileri falan gosterdi tabi onunla beraber ikimiz 250 kilo cekiyoruz ilk tecrubem oldugu icin frenaja alisamadim,lastikleri cok zorladim freni yolda gider gibi gec ve arkadan birisi gelip vuracakmis gibi basip yavaslamayinca frende viraja dalip lastiklere tecavuz ettim cok isindi ona ragmen conti durumu iyi idare etmisti.İlk seans 1.01 ikinci seans patlayan conti deki pazar gunu seans arasi kocaelide bilinmeyen bir lastikcide atilan fitil cikar korkusuyla tek basima 1.01 son seans daha tecrubeli ve lastigin idare edebilecegini anlayinca 58.9 gibi cok cok kotu sureler cikti.Bu lastikle ve pisti daha iyi tanir sekilde eminim asagi inecektir.Bunun hamurunun asiri isinmayla mucadelede basarili oldugunu okudum yabanci forumlarda.Ne conti kadar cabuk isiniyor ne de bridgestone kadar gec ortadan biraz daha erken diyebilirim.Hakkindaki paylasimlarim devam edecek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuksek hizlarda falan inanilmaz guven veriyor istediginiz tepkiyi yola iletiyor ayrica isindiktan sonra yol tutus muhtesem sanirim en iyi yol lastigi bu tutusun yanina yaklasamaz 3 te saran arabayi isininca 2 de sardirmiyor frenajda iyi.Sert direksiyon hareketlerinizde suratiniz yuksek dahi olsa hic bir sapma kopma egilimi yok sanki araba asfalta yapismis gibi,lastik alacaklara kesin olarak siddetle tavsiye ediyorum test yapan dergilerdeki dille tavsiye etmek gerekirse.200+ hizlarda en ufak bir tedirginlik hissi yarattirmiyor.Conti sport 3 iyi diye dusunuyordum ama bunlari alana kadar lastigim yokmus onu anladim.Okudugunuz icin tesekkurler,iyi forumlar..

Edit:Bu arada konuyu bastan okumayanlar icin soyleyeyim anketteki lastik degil bahsi gecen tavsiye ettigim lastik Yokohama Advan Neova AD08 modelidir,karisiklik olmasin.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar Yokohama'ları nereden aldınız ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)