User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: MEGANE 2.0 T SPORT Nasildir? kronik sorun ve masraflari?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

MEGANE 2.0 T SPORT Nasildir? kronik sorun ve masraflari?

Civic fk2 yi alirkende cok arada kaldigim bir aracti. Hala Da oyle. Merak ettiklerime cvplar gercekten araci alip satmis yada arac sahibi yada en azindan araci kullanmis arkdslar cvp verirse memnun olurum. Motor ustalari ustadlar tabiki sizden cvplarida beklerim. Sadece araci tipinden sebep yada kulaktan dolma laflarla yazip cizen arkdslar konu yu degistirmeyzse memnun olurum.

aracin yakita oranla performansini merak ediyorum.
    aracin bakim ve parca fiyatlarini.
    tabiki kronik sorunlarini merak ediyorum.
    aracin dezavantajlarini.

tsi ve tfsi motorlar icin audi dogusta teknikserviste calisan kardesim sorunsuz basim icin honda al demisti fk2 aldik. Yag yakmasi bi turlu cozum bulunamiyormus audide.

Renoda da bu gibi sorunlar varmi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ustalar genelleme yapmış heralde,audi de 2.0 tfsi 211 lik motor yağ eksiltiyor
    bendeki arabanın daha yağ eksilttiğini ben görmedim 70 bin kmdir
    reno hakkında yorumlar gelir birazdan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur o konu cok karisik afis edemem ama ozelde sana durumun ne kdr vahim oldugunu soylesem agzin acik kalir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuk_acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur o konu cok karisik afis edemem ama ozelde sana durumun ne kdr vahim oldugunu soylesem agzin acik kalir
    biliyorum abi arkadaşımda var a5
    onun dışında polo gti larıda da başı ağrıyan az değil ,kabul edip bunlar spor araba deyip binen de var ,sandık motor koyduran da var.
    Polo gti ların sıkıntısı çözüldü diyorlar parça değişimi ile.
    a5 leri bilmiyorum facelift olanlar eksiltiyormu eksiltmiyormu
    yani benim demek istediğim bu sıkıntı a5 lerdeki veya a4 yada hangi modelde kullanıldıysa 2.0 tfsi 211 ler.Audi böyle demek yanlış olur ki ben o motor dışında audi olup yağ eksilten araca denk gelmedim.Audi twincharger 1.4 tsi kullanmadı zaten.Sen hangi modelini almayı düşünüyorsun önemli olan o

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    butce nedir? fiyatına gore en guzel donanım ve perf sahip araç. Tip konusu göreceli, s2000 i çirkin bulan da var.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane rslerin bildiğim tek sıkıntısı saçma salak yazılım yapılırsa motor kırıyor alırsanız hiç yazılım yapılmamış bi aracı tercih etmenizi öneririm. bide alıp yüklemek isterseniz normal bi arabaya 2 uğraşıyosanız megane rs e 4 uğraşırsınız ama stock binicekseniz güzel keyifli bi araç yakıtıda üzmez reno motorları kalp kırmaz cinsten genelde yakın konusunda

Bu knuda daha bilgili abiler var illaki görünce yazıcaklardır

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanım olarak full zaten.Performans olarak stock tatmin etmezse herşeyi çözülmüş vaziyette çok zor değil reçete belli.Yakıt olarak basarsan her araba yakar ama sakin kullanımda şehir içi 10litre civarı.Bence 2.0turbo bir makine için çok az yakıyor özellikle uzun yolda uzun 6.vites ve cruise control ile ciddi ekonomik.Yol tutuş ve özellikle frenaja hiç girmiyorum hala üzerine yok sınıfında.Geriye kalan tek sorun Türkiye de tutulmaması renault sevilmemesiyle alakalı bi durum.

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor+donanım+performans+fiyat oranlamasında mükemmel bir araba. Kronik problemi yok , parça fiyatları gayet makul , yakıt sarfiyatı TypeR dan fazla , otm. fd6 dan az , ortalama 50kr diyelim. Fabrikasyon testlerde tüm rakiplerinden her konuda çok önde. Aftermarket parça bulunması ve ufak dokunuşlarla modifiye edilmesi konusunda baya gelişme kaydedildi , artık farklı seçenekler bile var.. Kişiden kişiye değişmekle beraber , spor sürüş keyfi vermez , ota boka arıza ışığı yakar , iç trim malzemeleri ses yapar , dikkatli kullanmaz yada yazılım ile iptal etmezsen devre dışı bırakılamayan asr yüzünden zırt pırt debriyaj bitirirsin , volant tan harketli olduğundan debriyaj değişimi yetmez volantıda değişmen gerekebilir. En büyük sorunu bu , oda toplam 2500tl ye yapılıyor..Renault un salak satış politikaları yüzünden hakettiği değeri görememiş bir araba.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor+donanım+performans+fiyat oranlamasında mükemmel bir araba. Kronik problemi yok , parça fiyatları gayet makul , yakıt sarfiyatı TypeR dan fazla , otm. fd6 dan az , ortalama 50kr diyelim. Fabrikasyon testlerde tüm rakiplerinden her konuda çok önde. Aftermarket parça bulunması ve ufak dokunuşlarla modifiye edilmesi konusunda baya gelişme kaydedildi , artık farklı seçenekler bile var.. Kişiden kişiye değişmekle beraber , spor sürüş keyfi vermez , ota boka arıza ışığı yakar , iç trim malzemeleri ses yapar , dikkatli kullanmaz yada yazılım ile iptal etmezsen devre dışı bırakılamayan asr yüzünden zırt pırt debriyaj bitirirsin , volant tan harketli olduğundan debriyaj değişimi yetmez volantıda değişmen gerekebilir. En büyük sorunu bu , oda toplam 2500tl ye yapılıyor..Renault un salak satış politikaları yüzünden hakettiği değeri görememiş bir araba.
    abi affola afalladım anlayamadım çorba oldu kafam. önce övdün. kronik problemi de yok dedın parca fıyatıda normal dedın.
    1) typer dan fazla yakıyorsa korkunc... dicektim ki oto. fd6 dan az yakıyor dedın nası bı celıskı.
    2) konfor performans dedın. sonra surus keyfı yok dedın.
    3) kronık sorun yok dedınız asr ve arıza ısıkları dedınız vs...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuk_acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi affola afalladım anlayamadım çorba oldu kafam. önce övdün. kronik problemi de yok dedın parca fıyatıda normal dedın.
    1) typer dan fazla yakıyorsa korkunc... dicektim ki oto. fd6 dan az yakıyor dedın nası bı celıskı.
    2) konfor performans dedın. sonra surus keyfı yok dedın.
    3) kronık sorun yok dedınız asr ve arıza ısıkları dedınız vs...
    Şöyle açıklıyım.

Typer performansına oranla inanılmaz az yakan bir araba.Ort.40kuruş (Kprolu , Özgün ayarlı bir araba için söylüyorum diğerlerini bilmem ) , 2011 de otm civic ( fd6) aldım 55-60 kuruş yakıyor , 2013 te otm fb7 aldım 60kuruş yakıyor , Megane 50 kuruş yakıyor. Yani typer dan fazla , otm fd6 dan ve fb7 den az .

Konforu mükemmel , yol tutuş inanılmaz ; Spor sürüş keyfi yok dedim. Yani 1 kesici 2 kesici hatatatata yapamazsın , agresif bir sürüş hissi vermez..

Ivır zıvır bisürü şeye arıza ışığı yakar , koltuk airbag , katalizör , lastik hava basıncı , yanma bozukluğu vsvs. Dediğim gibi ıvır zıvır , ufak tefek sorunlar çıkartır. Örn. Typer daki 2.ye geçmeme , 3e girmeme gibi kronik sorunları yoktur.

Fiyat performans oranında alınabilecek en mantıklı arabalardandır.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Typer örneği vermek çok mantıklı olmadı tabi burda K20 ciler ne alaka kardeşim yok öle bişey diyebilir , günün konusu olabiliriz
    Ben 2 kez megane RS aldım , ikisinde de hiç pişman olmadım..Kısacası , almayı düşünüyorsan al..30-35 bin civarlarında çok düzgününü bulabilirsin.

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Tip konusu göreceli, s2000 i çirkin bulan da var.
    kimmis o hemen afişe et kınama mesaji aticam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    , önce clio rs sonra megane rs sahibi birisi olarak şunu söyleyebilirim ikisi de atmosferik ve turbo 2.0 lt ler içerisinden en az yakanıdır.

Taypar la falan boşa kıyaslanmasına gerek yok, kaç tane temiz ep3 kaldı meydanda ya da en azından kaçı satılık, megane rs en azından temizi daha rahat bulunabilecek bir araç (tı) sayılar giderek azalıyor o ayrı mevzu.

İşin özü şudur, 2.0 lt turbo makina kullanan şanslı az sayıda kişilerdeniz, gün geçtikçe piyasada 2.0 araçta kalmayacak, herkes bir gün fındık motorlu gti sahibi olacak

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    , önce clio rs sonra megane rs sahibi birisi olarak şunu söyleyebilirim ikisi de atmosferik ve turbo 2.0 lt ler içerisinden en az yakanıdır.

Taypar la falan boşa kıyaslanmasına gerek yok, kaç tane temiz ep3 kaldı meydanda ya da en azından kaçı satılık, megane rs en azından temizi daha rahat bulunabilecek bir araç (tı) sayılar giderek azalıyor o ayrı mevzu.

İşin özü şudur, 2.0 lt turbo makina kullanan şanslı az sayıda kişilerdeniz, gün geçtikçe piyasada 2.0 araçta kalmayacak, herkes bir gün fındık motorlu gti sahibi olacak

Hala teslim alamadık fındık motorluyu...
    Neyse ki cupra var da diline düşmüyoruz.. 2 litre, hakiki ingiliz yarış atı
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala teslim alamadık fındık motorluyu...
    Neyse ki cupra var da diline düşmüyoruz.. 2 litre, hakiki ingiliz yarış atı
    Hayırlı olsun Utku, kaçınılmaz son, nasıl bugun bize 3 4 lt araçlar büyük hacimli geliyorsa ileride 2.0 ler o hale gelecek, vergi ve yakıt durumlarından dolayı 1.6 lt sanki 2.0 lt muamelesi görüyor

Bence polo gti sıfır alınabilecek en mantıklı hot hatch. Kesinlikle doğru seçim. Güle güle kullan.

emre55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bi soru soriyim, typer la karşılatırdığımızda gideri nasıldır rolling de falan sonuç ne olur typer vs megane rs

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumdan ozan abinin aracı (freelife) tavsiye ederim bi görüş bence

aracı,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13829897/detay

profili,

http://www.techturkey.com/forum/memb...-freelife.html

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet duzgununun sayisi giderek azaliyor ama kullanici dilinden anliyorsa(ornegin asr iptal etmeden 1-2asilmamak lazim gibi) zaten cokta nazik sayilmaz.On takim falan bayagi saglam.Onemli olan ya hic oynanmamisi ya da oynandiysa bile isi hakkiyla bilene yaptirmis olanini bulmak.Bende mesela hic bir zaman anlamsiz yere ariza isigi yanmadi yaktigindada arac kendini korumaya aldigi icin(misal basinc kismak) kolay kolay zarar veremezsin cok kendini koruyan bi arac.Aslinda su andaki piyasa fiyatina gore bence alinabilecek en iyi arac yalniz biraz limitleri kisitli bazi benzer hothatchlere gore.O da kullanicinin doyumuyla alakali 260-270hp den sonrasi icin buyuk emek istiyor ancak onden cekis bir aracta zaten o gucten fazlasi sehir icinde seri kullanimda zorluk yasatir baktigin zaman o iste bile optimum noktada.Hem kontrollu hemde kontrollu kalabildigi halde maksimum gucte.Ortalama 50kurus yakar e bu benzin fiyatlarinda hicbirsey.Isin ozu hak ettigi kiymeti gormemesine hic anlam veremedim ben 2yildir kullandigim halde bu araca bu fiyatta bu oranda ilgi gormesi mantikli degil hic.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özetle fk2 yi satıp megane almak nasıl olur peki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)