User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Hangi AWD'yi seçmeliyim?

TayfunS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım arabaya Türkiyede bineceksiniz. O yüzde audi sanki daha az uğraştırır polisle

FAGE12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTECizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005-2008 arası Audi A4 2.0TFSI Quattro öneririm size.

Audi A4 2.0 T FSI Quattro 2006 Model 50.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 112486994

şöle bişey olabilir mesela...
    Adam sadece soyledıgı 3 aracla ılgılendıgını belırtmıstı farklı ornekler veren arkadaslara
    Birgün Ölürsem Tabutumu 4kişi Taşıyacak Yaa. Öndekiler 1.60 Boylarında, Arkadakiler 1.90boylarında Olsun. Maksat Ön Biraz Basık Dursun

ceratoniaorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FAGE12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam sadece soyledıgı 3 aracla ılgılendıgını belırtmıstı farklı ornekler veren arkadaslara
    aynen bahsettiğim 3 araç ve bahsettiğim model yıllarındaki üretimleri ile ilgileniyorum. Bu araçlar hakkında detaylı bilgi rica ediyorum ki aynı şekilde merak eden arkadaşlar içinde aydınlatıcı bir bilgi olacaktır. Ama mutlaka ilk postu okursanız sevinirim
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo ve STI ın karşılığı A4 dür S3 değil. Nedeni de A4lerde torsion A3lerde Haldex vardır. Haldex sürekli olarak devrede değildir. Sürüş karakterleri o nedenle çok çok farklıdır S3 ile diğerlerinin. A4 biraz daha yakındır. STI ve Evo güzel makinelerdir. Düzgünü ikisininde can sıkmaz.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evo ve STI ın karşılığı A4 dür S3 değil. Nedeni de A4lerde torsion A3lerde Haldex vardır. Haldex sürekli olarak devrede değildir. Sürüş karakterleri o nedenle çok çok farklıdır S3 ile diğerlerinin. A4 biraz daha yakındır. STI ve Evo güzel makinelerdir. Düzgünü ikisininde can sıkmaz.
    haklısın ama s4 te hacim yüksek motor çok farklı artı aradığım fiyat aralığında anca 2004 model civarında araçlar mevcut. Dolayısı ile audi de s3 e yöneldim.

Bold yaptığım kısım benm için önemli olan nokta bu iki araçta düzgünü nü nasıl ayırt edicez mesela sti da 2005 sıkıntısız gibi evoda da böyle bir durum söz konusumu?
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yanlış oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir karşılaştırma videosu ile başlığı tazeleyelim. Yorumları, deneyim ve tecrübeleri bekliyorum. İlk postu okuyarak cvp yazarsanız sevinirim.
    BORKED

antverse.com

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo ve STi arasında seçim yapmak zor gerçekten.İkisinede sahip olmak isterim ama boxer motorun sesi ve araca kattığı denge yüzünden STi tercih ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evo ve STi arasında seçim yapmak zor gerçekten.İkisinede sahip olmak isterim ama boxer motorun sesi ve araca kattığı denge yüzünden STi tercih ederim
    Aynen boxer ın dengesi ve ciddi anlamda ağırlık merkezine olan etkisi beni cezbediyor. Zaten ilk postumda da belirttiğim gibi benim için viraj kabiliyeti denge tutuş vs büyük önem arz etmekte.

antverse.com

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torsen diyecektin heralde abi Torsiyon Golf7 lerin arka süspansiyonu, dedim ne oluyoruz bi an afalladım sonradan jeton düştü

Alıntı ceratoniaorg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen boxer ın dengesi ve ciddi anlamda ağırlık merkezine olan etkisi beni cezbediyor. Zaten ilk postumda da belirttiğim gibi benim için viraj kabiliyeti denge tutuş vs büyük önem arz etmekte.
    Hepsi birden olsun diyosan bence Evo..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

ambinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo ve Sti benim hiç ilgimi çekmedi. Bu sitede konu açarak bende bir araştırma yaptım. Yaklaşık bir ay önce bir S3 aldım. Günlük kullanıyorum ve çok mutluyum kendisiyle.

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 3 4 ay kadar önce aynı araçlara bakarak ikilemde kaldım ve sonunda evo aldım. Bende sizin gibi 06 07 sti hayranıydım fakat ej25 lerin çok çabuk kırıldığını duyunca vazgeçtim. s3 ise "bana" soft geldigi için vazgeçtim. Evo yu ise hem dayanıklı oldugunu düşündüğümden, hemde yakışıklı buldugumdan aldım. Bende sizin gibi günlük kullanıyorum, hatta şu an kıbrıstayım. Ailemi alıp alışverişede gittim, sevgilimle akşam yemeginede. Sesi dışında kimse şikayet etmedi. Ama polis açısından çok problem çıkıyor. Arka kanadı sök diyende oldu, eksoza sövende. Polisin tek elit görecegi araba burda s3 olur sanırım. Sti ise bambaşka bir dünya. Evo ise gercekten çok eglenceli bir araç. Awd degil de sanki arkadan iter gibi tepkiler verebiliyor. Forumdada bolca karşılaştırmaları var, onlarda yardımcı olur size. Çok uzatmadan kısaca, karar sizin zevkinize ve isteginize bağlı. Hayırlısı olur insAllah
    Real Cars, Real Roads.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zktrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela sebep?Daha yeni bir araç olmasından dolayı mı ya da Alman oluşu mu?
    sizinde belirttiğiniz gibi S3 daha yeni. alman veya japon farketmez. ikiside benim gözümde dünya devleri. ama S3 sanki daha az sıkıntı çıkarır gibi geliyor. az km li oynanmamış bir S3 yakıt ekonomisi bakımından da diğerlerinden oldukça ekonomiktir. 2. elide bence daha canlıdır. ama ben km de 1-1.5 tl yakıp 500-600 beygir yapıp binecem gibi bir düşünce varsa bişey diyemem.
    SEAT SPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 3 4 ay kadar önce aynı araçlara bakarak ikilemde kaldım ve sonunda evo aldım. Bende sizin gibi 06 07 sti hayranıydım fakat ej25 lerin çok çabuk kırıldığını duyunca vazgeçtim. s3 ise "bana" soft geldigi için vazgeçtim. Evo yu ise hem dayanıklı oldugunu düşündüğümden, hemde yakışıklı buldugumdan aldım. Bende sizin gibi günlük kullanıyorum, hatta şu an kıbrıstayım. Ailemi alıp alışverişede gittim, sevgilimle akşam yemeginede. Sesi dışında kimse şikayet etmedi. Ama polis açısından çok problem çıkıyor. Arka kanadı sök diyende oldu, eksoza sövende. Polisin tek elit görecegi araba burda s3 olur sanırım. Sti ise bambaşka bir dünya. Evo ise gercekten çok eglenceli bir araç. Awd degil de sanki arkadan iter gibi tepkiler verebiliyor. Forumdada bolca karşılaştırmaları var, onlarda yardımcı olur size. Çok uzatmadan kısaca, karar sizin zevkinize ve isteginize bağlı. Hayırlısı olur insAllah
    çok teşekkür ederim benim için değerli bilgiler. evet sti da biraz sıkıntılar var ama zaten temiz diyebileceğimizin alayı forged lemiş motorları. Hiç 2006 yada 7 motorunu 0lamış biri ile görüşme fikir alma şansım olmadı tam anlamı ile teknik bilgi alabilirsem kullanıcısından ozaman fikrim oturacaktır diye düşünüyorum.

antverse.com

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim benim için değerli bilgiler. evet sti da biraz sıkıntılar var ama zaten temiz diyebileceğimizin alayı forged lemiş motorları. Hiç 2006 yada 7 motorunu 0lamış biri ile görüşme fikir alma şansım olmadı tam anlamı ile teknik bilgi alabilirsem kullanıcısından ozaman fikrim oturacaktır diye düşünüyorum.

ne gibi teknik bilgiye ihtiyacın var yardımcı olmaya çalışıyım
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torsen diyecektin heralde abi Torsiyon Golf7 lerin arka süspansiyonu, dedim ne oluyoruz bi an afalladım sonradan jeton düştü

Hepsi birden olsun diyosan bence Evo..
    doğrudur yazım hatası.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gibi teknik bilgiye ihtiyacın var yardımcı olmaya çalışıyım
    öncelikle parça konusunda yani aftermarket olarak çeşitli yürüyen parçaları sti da mı evo da mı bulabilirim bushing set çeşitli salıncaklar lower barlar sway barlar strut brace vsvs gibi.

diğer bir sorularım ise motor ve şanzuman konusunda. Genelde 2005 sti ın en sorunsuz ve sağlam üretim olduğu söylenir bu hangi yönden nekadar doğru. Neden mod anlamında birşey yapmayan kullanıcılar bile sti da internallerini değiştiriyorlar. Araç seçim aşamasında motor konusunda neyi baz almak gerekiyor. Yapılmış motorumu yapılmamış az km li motorumu veya yüklü motorumu vsvs. Nelerden kaçınmak gerekiyor.

Artı olarak söylenildiği gibi sti kullanıcısı olmak rutin bakım olarak ciddi manada maddi yükmüdür. (yakıt olarak sormadım)

antverse.com

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle parça konusunda yani aftermarket olarak çeşitli yürüyen parçaları sti da mı evo da mı bulabilirim bushing set çeşitli salıncaklar lower barlar sway barlar strut brace vsvs gibi.

diğer bir sorularım ise motor ve şanzuman konusunda. Genelde 2005 sti ın en sorunsuz ve sağlam üretim olduğu söylenir bu hangi yönden nekadar doğru. Neden mod anlamında birşey yapmayan kullanıcılar bile sti da internallerini değiştiriyorlar. Araç seçim aşamasında motor konusunda neyi baz almak gerekiyor. Yapılmış motorumu yapılmamış az km li motorumu veya yüklü motorumu vsvs. Nelerden kaçınmak gerekiyor.

Artı olarak söylenildiği gibi sti kullanıcısı olmak rutin bakım olarak ciddi manada maddi yükmüdür. (yakıt olarak sormadım)
    iki markada zamanın rally base arabalarını üreten firmalar iki firmanında birçok aftermarket drivetrain parçası mevcuttur kesin fakat subaru daha uygun ve çoktur sanırım

Genel olarak sorularına cevap vereyim.
    2004-05 ej207 motor koduna sahiptir Türkiyeye gelmiş en dayanıklı stock motorlara sahip subarulardır 400 500hp stock motoru sorunsuz kullananlar gördüm.
    şanzuman konusunda sti ların yürüyenine insanı sınırlar içinde zarar vermen imkansız çooooook sağlamlar.
    2.5 yanı ej257 motorlar Japon pazarında bulunmayan bir motor türüdür
    sekmanları çok zayıftır
    2.5 sti kullanıcıları kırıldı kırılcak sıkıntısından kurtulmak için yada kırdıkları için motor içini doldururlar.Bu yüzden emin ellerde yapılmış sahibi bilinçli bir 2.5 sti almanı tavsiye ederim.Liste tamamen senin seçimin 2.5sti gt42 ile kullananda var vf39 laada.
    bakımı vs. sanıldığı kadar ağırda değildir düzgün bakılır binilir ise sıkıntısız kullanılabilir.
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki markada zamanın rally base arabalarını üreten firmalar iki firmanında birçok aftermarket drivetrain parçası mevcuttur kesin fakat subaru daha uygun ve çoktur sanırım

Genel olarak sorularına cevap vereyim.
    2004-05 ej207 motor koduna sahiptir Türkiyeye gelmiş en dayanıklı stock motorlara sahip subarulardır 400 500hp stock motoru sorunsuz kullananlar gördüm.
    şanzuman konusunda sti ların yürüyenine insanı sınırlar içinde zarar vermen imkansız çooooook sağlamlar.
    2.5 yanı ej257 motorlar Japon pazarında bulunmayan bir motor türüdür
    sekmanları çok zayıftır
    2.5 sti kullanıcıları kırıldı kırılcak sıkıntısından kurtulmak için yada kırdıkları için motor içini doldururlar.Bu yüzden emin ellerde yapılmış sahibi bilinçli bir 2.5 sti almanı tavsiye ederim.Liste tamamen senin seçimin 2.5sti gt42 ile kullananda var vf39 laada.
    bakımı vs. sanıldığı kadar ağırda değildir düzgün bakılır binilir ise sıkıntısız kullanılabilir.
    Çok aydınlatıcı bilgiler oldu benim için çok teşekkür ederim. . 257 ler amerikan pazarı için çıkarıldı sanırım ama emin değilim tabi fakat 70 k üstünde motor açmayan sti görmedim. Dolayısıyla sanırım yorumlara bakacak olursak yapılmış referanslı bir sti tercih etmek herzaman en doğru seçim olacaktır benim için. pm ile bir araç sorucam sana. teşekkürler tekrar.

antverse.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)