User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi AWD'yi seçmeliyim?

ceratoniaorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Hangi AWD'yi seçmeliyim?

Allah kısmet ederse yazı başı Kıbrıs ile ilişkimi mezun olup tamamen kesicem ve yaklaşık 2 sene gibi binebileceğim hızlı birşey almak istiyorum dizel dizel nereyekadar

Pek fazla boya takıntısı olan biri değilim değişme olmadıktan sonra pek takılmam yani tabi abartılmış şekilde düzeltme olupta boyanmadıysa. Çünkü 5-6 yaşında bir araç bakıyorum ve boya elbet olacaktır

AWD bir araç almayı düşünüyorum fakat hangi marka ve model alacağım konusunda çok kararsızım. Alacağım aracın her araba alacak insan gibi sorunsuz olmasını elbette isterim ama bu konuda biraz titizimdir. KM takıntım var biraz birde sigaradan nefret eden biri olduğum için sigara yanığı yada tavanda fln sigara sararması vs varsa o arabadan direk soğurum keşke hiç içilmemişini bulabilsem şaka bir yana bu klasmandaki araçlarda genelde şanzuman ve yürüyen sıkıntıları mevcut takip edebildiğim kadarı ile bu yüzden en az başımı ağıratacak marka ve modeli seçmek isterim. Birde konsol veya kapı-bagaj vs seslerine deli olurum gıcırtı çıtırtı vs asla olmamalı kullanacağım araçta. Yaşına göre elbette araçta bir iki şey olabilir ama kronik olan ne var ne yok bilmiyorum hangi marka da bu daha çok yaşanır hangisinde bu tip şeyleri gidermek zordur/kolaydır bilmiyorum bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Aracın tutunmasına ve yürüyenine çok önem veren birisiyim benim için bunlar ilk etapta gelir sanırım amatör olarak ralli ile ilgilenmemden kaynaklı. İlk etapta yapacağım ekstraları önce yürüyene harcarım yani motor ekstrası sonra gelir.

İlk etapta düşündüğüm araç elbette hawkeyes bir sti başka bir kasası kesinlikle değil ama EVO 9 veya S3 te aklımı çelmiyor değil. Kısaca 06-07 model STI veya EVO yada 07-08 Model S3 arasında kararsızım. KM açısından bakıldığında genelde Evo'lar çok güzel KM lere bulunabiliyor diğer bir yandan STI ların genelinde bir değişim söz konusu şanzuman olsun motor olsun hep araçlarda ya forged motor yada sıfırlanmış şanzuman oluyor S3 te ise çok temiz araçlar bulmak mümkün.

Biraz uzun oldu ama sizce hangi aracı neden seçmeliyim? Yakıt konusunda yorum yapmanıza gerek yok. Teşekkürler...
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

constantine_502 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b5 kasa a4 alınıp yapılabilir. 25000 gibi a4 bulabilirsiniz zaten 1.8 t quattro sonra üzerine harcarsınız çok da şık olur.
    powered by PowerTune

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b5 kasa a4 1.8t quattro ideal tercih olur.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5-6 yaşında diyor b5 kasa öneriyosunuz
    edit: bana kalırsa kesinlikle evo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen seçim sadece yukarıda bahsetiğim 3 araç ve bahsettiğim model yılları arasında olacaktır. başlığa bakıp direk awd önerisi yapmazsanız sevinirm. Yinede teşekkürler
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5-6 yaşında diyor b5 kasa öneriyosunuz
    edit: bana kalırsa kesinlikle evo
    5-6 yaşında olsun diye öneri vermedim zaten..

ceratoniaorg bütçe nedir ? tırmanma ve mahalli filan mı düşünüyorsun ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

President - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönlüm EVO diyor, aklım paran yok pulun yok sen sus senin aklın ermez bu işlere diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafifletilmiş ve güzel modlanmış s3 tek geçerim
    İNSANLAR VERDİĞİNİZ DEĞER KADAR DEĞERLİDİR FAZLASI DEĞİL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5-6 yaşında olsun diye öneri vermedim zaten..

ceratoniaorg bütçe nedir ? tırmanma ve mahalli filan mı düşünüyorsun ?
    yok hyr yanlış anlaşıldım sanırım zaten genelde tırmanma ve mahallilere katıldım ve n2 palio ile bu tadı aldım. Orda bahsettiğim yine bu amatör sevgiden dolayı tutunmaya viraj kabiliyetine daha fazla önem vermem.

Bütçe ortalama 70K civarı ki zaten model aralığını buna göre verdim. Hali hazırda var olan n2 mide satıp alacağım aracın üzerine harcamayı düşünüyorum. Ama aracı almak için ortalama 70K gibi bir rakam düşünüyorum.

antverse.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir güncellesek yorumları alsak...

antverse.com

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 sti öneririm motor ve sanzuman olarak dayanımı çok yüksektir
    2005 üstü sti larda sekmanlarında sıkıntı vardı güzel bir garajda motor yapılmış olanlarından bulursan sıkıntısız olur awd seçeneğine gelince symmetric bir sistemi secmektense bilgisayar desteğiyle tamamlanmıs asymmetric sistem seçmek ise tamamiyle sana kalmış
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    tamamen keyif arabası olacaksa evo , günlük kullanımda üzmesin dersen s3 , ikisinin arası keyfe daha yakın olsun dersen sti olur benim tercihim, 3 ünün yeri ayrı bence
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sti daki ses beni her zaman cezbetmiştir nedense sti dan başkasını düşünemedim bile
    #RenaultSport Clio-R

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gunluk kullanmak istiyorsan tabiki S3 al, rahat rahat binersin.

Ama bunlar benim icin onemli degil dersen o zaman ilk tercihim Evo olurdu sonrada S3 ile Subaru arasinda kalirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005 sti öneririm motor ve sanzuman olarak dayanımı çok yüksektir
    2005 üstü sti larda sekmanlarında sıkıntı vardı güzel bir garajda motor yapılmış olanlarından bulursan sıkıntısız olur awd seçeneğine gelince symmetric bir sistemi secmektense bilgisayar desteğiyle tamamlanmıs asymmetric sistem seçmek ise tamamiyle sana kalmış
    çok aydınlatıcı bir bilgi oldu benim için çok teşekkürler. Fakat bende de blobeye'den ziyade hawkeye hastalığı olduğu için 2006 ve 07 ye yöneldim. Motoru yapılmayan sti zaten yok gibi fakat nerede ve kim tarafından toplandığı önemli tabiki. Ama şu ikilemde de kalıyorum sürekli biraz eski kafalılık olduğu için motoru yeniden toplanmış bir araçtan ziyade anahtar değmemiş bir araç seçmek daha mantıklı olmazmı diye. Tabi bunu motor yapılmamış bir sti ile yapılmış için demiyorum sti yerine anahtar değmemiş bir evo yada s3 mü şeklinde.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen keyif arabası olacaksa evo , günlük kullanımda üzmesin dersen s3 , ikisinin arası keyfe daha yakın olsun dersen sti olur benim tercihim, 3 ünün yeri ayrı bence
    Günlük kullanıcam fakat keyif arabası olacak sebebide şu yıllardır ya güçlü dizel e segmenti araçlar yada düzenli olarak 1.4 dizel araç kullandım kıbrısta olmam dolayısı ile. Dolayısı ile antalya'ya döndüğümde artık farklı şeyler istiyorum. Ne istediğimi bilmiyorum diye bir durumda söz konusu değil aslında seçimim tabiki sti lakin işte diğerlerini çevremdekiler aklıma sokuyor.

Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sti daki ses beni her zaman cezbetmiştir nedense sti dan başkasını düşünemedim bile
    Alıntı Burak Kasim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunluk kullanmak istiyorsan tabiki S3 al, rahat rahat binersin.

Ama bunlar benim icin onemli degil dersen o zaman ilk tercihim Evo olurdu sonrada S3 ile Subaru arasinda kalirdim.
    Teşekkürler yorumlar için.

antverse.com

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu benimde ilgimi çok çekti resmen his ve gelecek planlarıma tercüman olmuşsun.Çocukluğumdan beri hayalim hep bi gc8di(o zamanların efsanesi) sonra bugeye derken 2003 sti lar falan geldi o hayal hiç geçmedi.Evo hep 2.plandaydı sonra ecufast Alper abi çok ilginç bir şekilde evoyu soktu aklıma.Derken audinin s3 ü o kadar agresif olmamakla birlikte çok başarılı bir motorla seçenekler arasına zorla soktu kendini.Bu konunun yorumlarını ilgiyle takip edeceğim.Motoru düzgün yapılmış bi 2.5sti hiç anahtar değmemiş bir sti a tercih edilmelimidir mesela?Subaru ve evolar için özellikle bilenlerden yapılı ve gt30 veya gt35 li (misal) olduğunu varsayarsak ne gibi noktalar önemlidir?Misal evoda aktarma ile ilgili bir parçada sorun yaşanıyormuş doğru mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben S3 tercih ederdim.
    SEAT SPORT

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetelt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben S3 tercih ederdim.
    Mesela sebep?Daha yeni bir araç olmasından dolayı mı ya da Alman oluşu mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zktrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu benimde ilgimi çok çekti resmen his ve gelecek planlarıma tercüman olmuşsun.Çocukluğumdan beri hayalim hep bi gc8di(o zamanların efsanesi) sonra bugeye derken 2003 sti lar falan geldi o hayal hiç geçmedi.Evo hep 2.plandaydı sonra ecufast Alper abi çok ilginç bir şekilde evoyu soktu aklıma.Derken audinin s3 ü o kadar agresif olmamakla birlikte çok başarılı bir motorla seçenekler arasına zorla soktu kendini.Bu konunun yorumlarını ilgiyle takip edeceğim.Motoru düzgün yapılmış bi 2.5sti hiç anahtar değmemiş bir sti a tercih edilmelimidir mesela?Subaru ve evolar için özellikle bilenlerden yapılı ve gt30 veya gt35 li (misal) olduğunu varsayarsak ne gibi noktalar önemlidir?Misal evoda aktarma ile ilgili bir parçada sorun yaşanıyormuş doğru mu?
    gc8 yada blobeye sti lara hiç özenmedim ama ciddi anlamda hawkeye hastalığım var 2006 2007 ama yukarıda arkadaşta 2005 sonrası için önemli bilgiler vermiş.

Msjında bold yaptığım yerde benim kafamdaki büyük sorulardan biri ve bu soruya NEDEN sorusunuda eklemek istiyorum.

Birde şu var fikir veren arkadaşlar genelde STI ve EVO ları beslemenin yani bakım olsun ufak çaplı arıza olsun S3 e göre çok maliyetli olduğunu söylüyorlar(Yakıt hariç). Bu illaki doğrudur ama nekadar doğrudur yani ne gibi rakamlar konuşuluyor ortada. Boxer ok çok yabancı olduğum bir konu ama Evo da öyle bir durum yok . Bu konuda detaylı bilgi verip beni ve konuyu takip edenleri aydınlatabilecek birileri yazarsa çok sevinirim.

antverse.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)