User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 207 GT mı Civic vtec II ES mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

207 GT mı Civic vtec II ES mi ?

Öncelikle iyi günler iyi forumlar arkadaslar. 30.000 tl civarında bir araç almayı düşünüyorum çevremden aklıma takılan iki araç var basliktada belirttiğim gibi. Bunları konforuna performansına ve yakıtına gore kıyaslayıp bi fikir verebilirmisiniz. Demek istediğim herkes fikrini ve nedenini söylerse sevinirim iki aracında klasman farkı var biliyorum ama bu fiyat aralığında hoşuma giden iki model bu. Düşüncelerinizi bekliyorum. Tekrardan iyi forumlar ,teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genç bekar birisin anladığım kadarıyla.. 207 gt ile vtec II kıyaslanacak şartlarda araçlar degıl bencede.. ben senin yerinde olsam tereddütsüz 207 gt alırım.. vtec II yi sırf piyasada çok var diye ve piyasası iyi diye alma bence gençlik bi kere gelir..

Bulut Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç sene sonra 207gt de 206 gti gibi yüzüne bakılmayan bir araç olacak bence ama vtec II Es her daim alınır satılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen dedigini.z gibi genc ve bekarım. Fikrinizi belirttiğiniz icin teşekkürler. Bende onceleri oyle düşünüyodum ama yok yakıtiydi yok Fransız arabaymis binilmezmis gibi yorumlar aldim kafam karıştı danışmak istedim. bilen birileri vardır beni aydınlatırlar diye umuyorum

gokcell13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aracıda bilen birisi olarak sana şöyle soyleyim. Vtec II uzun yıllardır kullanıyorum.1 deger kaybetmedi. 2 az yakar.3 masrafsızdır.

207 GT 1 deger kaybeder.2 ş.içi 9 ile 13 lt arası yakar. 3 Uzun donemde masraf cıkarabilir. Biri 4 diger 2 kapı spor bir arabadır.Vtec 2 den fazla fonksiyonu vardır.
    DR. ECU
    ADA HONDA SERVICE
    ATA MOTORSPORTS ANTALYA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bulut Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaç sene sonra 207gt de 206 gti gibi yüzüne bakılmayan bir araç olacak bence ama vtec II Es her daim alınır satılır
    O konuda haklisin evet ama zaten birkaç sene kullanıp satarım sonucta keyif vermesi icin kullanıcam bi araç istiyorum

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa da sport kullanıyorum tavsiye ederim dizel chip falan devam edersiniz

esmerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonucta genc adamsın her ıkı aracıda alsan ıllakı rahat durmayıp modifiye yapıcaksın netıcesındede 2 aracda tıp ve performance konusundada aralarında oyle ucurumlar yok. ama satmaya gelınce vtec2 den zarar etmezsın ıstedıgın anda satabılırsınde oyuzden bence honda bır adım onde ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokcell13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aracıda bilen birisi olarak sana şöyle soyleyim. Vtec II uzun yıllardır kullanıyorum.1 deger kaybetmedi. 2 az yakar.3 masrafsızdır.

207 GT 1 deger kaybeder.2 ş.içi 9 ile 13 lt arası yakar. 3 Uzun donemde masraf cıkarabilir. Biri 4 diger 2 kapı spor bir arabadır.Vtec 2 den fazla fonksiyonu vardır.
    Yakıtları arasında fark oldugunu biliyordum ama iki uç katı olucagini tahmin etmemiştim honda olursa zaten gaz taktirmayi düşünmüyorum ona rağmen en az 3 kat farkediyo. Arabayi pek sakın kullanan biride olmadığımı göz önüne alırsak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kasırqa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa da sport kullanıyorum tavsiye ederim dizel chip falan devam edersiniz
    Teşekkürler fikrin icin ama corsalarin dış görünümünü beğenmiyorum tabiki şahsi fikrim. Tekrar teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı esmerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonucta genc adamsın her ıkı aracıda alsan ıllakı rahat durmayıp modifiye yapıcaksın netıcesındede 2 aracda tıp ve performance konusundada aralarında oyle ucurumlar yok. ama satmaya gelınce vtec2 den zarar etmezsın ıstedıgın anda satabılırsınde oyuzden bence honda bır adım onde ..
    Birde 207 nin yakıtını düşününce iyice zararlı cikiyorum anlaşılan yorumun icin teşekkürler bu arada.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtec2 şuanda altın albin primle satt
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vtec2 şuanda altın albin primle satt
    Prim yapmasın ya onemli degil teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Noushzad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prim yapmasın ya onemli degil teşekkürler
    o zaman sana swap rexs verelim madem spor araç istiyon al sana en hart spor araç
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman sana swap rexs verelim madem spor araç istiyon al sana en hart spor araç
    yok teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Noushzad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok teşekkürler
    nolduu hani primi düşünmüyodun yaa tırsstın mı
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nolduu hani primi düşünmüyodun yaa tırsstın mı
    gerek yok ondan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşüncelerinizi, fikirlerinizi esirgemeyin arkadaslar bekliyorum...

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar , size bu konuda yardımcı olabilcek kişilerden biri olarak gördüm kendimi zira 2 sene üstünden inmeden vtec2 kullandım. Şimdi 307 var 2005 model. Ben size 2005 model 307den yola çıkarak üstünlüklerini anlatacağım oradan da 207 gtye geçeriz.

Hondacıydım hem de 30 bine vtec2 ilanı açanından. Fakat 2004civicten 2005 307ye geçtim. Far sensörü, yagmur sensörü, park sensörü,direksiyondan kumanda vs geldi.
    Direksiyon hissi,tepkileri açık ara önde 307de. Koltukları sadece zaten alma sebebi. Her türlü virajda tutuyor. Fren konusunda arada gerçekten dağlar yok denir ya burada fark dağ tepe bayır Yol tutuşta civic gerçekten çok geride. Üstelik bu kıyaslamada civicte 0 aldığım michelinler vardı , şuan 40 binde michelinlerim var. Yeni lastik alsam bi daha civicin yüzüne bakmam o derece.

Özlediğim tek ama gerçekten tek artısı Vtec2 nin 0-100 0-130 hızlanması bambaşka bir keyif. Ne arabalarla denk geldim kaç yüz kere insanların yüzlerindeki ifadeyi izlemek çok tatlı bir histi

Uzun oldu ama işin özü vtec2den 307ye geçmek sınıf atlamak oldu. Bu arada araç 1.6 hdi 110luk.

Gel gelelim 207 gt kıyasına. Bi kere 150 hp turbolu aracın olcak performansta daglar yok demek espri olur. Alt devirlerin dolu dolu gezmek çok daha keyifli. Bir yazılım eksoz dp yaparsın , yani 1000 lira masrafı iki araca yap , vtec2 anca 125 hp falan olur o da işte belli devirde. Fakat 207 gt ile 180 civarı olursun. Arada Toroslar olur..

Yakıt denmiş ben izmire göre konuşayım sakinde 7-8 litrelerde dolaşan arkadaşlarım var izmirde. Vtec2 de ölü ötesi kullanınca 6 litre civarında dolaşıyordu trafiksiz. Trafiğe gir o da 8 9. Yani arada 2 3 kat değil alakası yok. Şehir dışı yakıtında hele şu var ki vtec2 nin en kötü yanı 120 ile giderken 3800 devirde seyir ediyorsunuz. Hem gürültü hem güzel bir yakıt içişi oluyor uzun yollar. Not: az yakması 80 i hiç geçmeden 30 lira benzin ile 165 km de yaptım. yolda sollamayan ağaç kalmadı artık

Özetle ; 207 gt yerine 207 rc ye bakın farka değer. Yok bulamadınız 207 gt alın düşünmeyin bile. 30 lira 207 gt ise , vtec2 20 22dir. Aradaki bunca farka göre, arada böyle bir oran olmalı.

Günlük sakin kullanıp 35 kuruş civarı yakmak , canınız istediğinde 180 hp civarında tatlı tatlı gazlamak için 207 gt-rc alınır. Yol tutuşu frenleri donanımı model yılı hepsi avantaj. 35 kuruşu göze alsam yarın satıp alırdım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)