User Tag List

Sonuçlar: En zorlayıcı pilotaj

Katılımcı sayısı
88. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • F1

26 29.55%
  • WRC

49 55.68%
  • MotoGP

13 14.77%
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 39 ile 53 arası

Konu: Pilotaj ?

scream3057
    Misafir
    wrc bence en belirsiz şartlara uyum sağlamak zorunda olduğun motor sporu bu üçlüde...

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    World Rally Championship tabiki
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wrc..
    f1de vırajı kaçla donecegı ne zaman gaza basacgı ne zaman fren yapacgı neredeyse belli gp de ole
    ama wrc de yolda duran ufak bı taş su bırıkıntısı yarışın kaderini tamamen değiştirir

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F1 bilgim yok o yuzden yorum yapamıyorum fakat WRC ,rallinin cok yakınen içinde bulunan biri olarak rallinin cok pilotaj ve dayanıklılık cesaret isteyen bir spor olduğunu biliyorum.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wrc'De küçücük bir taş yüzünden yeri geliyor takla atılabiliyor, içlerinde koşulların sürekli degiştigi parkurların daha sık yenilendigi bir dal yok... O yüzden WRC diyorum
    Tango-1 never dies.

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski turbo çağı yada 60lı 70li yıllar olsa f1 denebilirdi ama günümüzde diğer sporlara göre daha kolay

ben moto gp derdim çünkü ufak hataları ciddi bedellerle ödeyebiliyorsunuz kırık çıkık yeri geliyor ölüm aynı zamanda bedeni daha fazla kullanıyorsunuz diğerlerine göre

tabi bide şu 4s geçen dragsterleri unutmamak lazım
    körler sağırlar

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F1 deki G kuvveti küçümsenicek gibi değil.

J.P Montoya : " F1 arabasını ilk sürdüğümde üst üste 5 tur atamıyordum " dedi . 15 dk max kasarak bi go kart yapın zati bunu çok iyi anlarsınız. her yarışta ortalama 3-5 kilo arası kaybediyor pilotlar ciddi bi değer bu.

Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski turbo çağı yada 60lı 70li yıllar olsa f1 denebilirdi ama günümüzde diğer sporlara göre daha kolay
    öyle diyorsunda F1 de bütün yardımcı sistemler yasaklandı( motor frenleri , TC vs vs ) . Sürücü dahil 600 kilo araçlar min. 750 hp motorlarla başa çıkmak zorundalar.
    hele bu şartlar da yağmurlu havalardaki yarışları sölemeye bile gerek yok

Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wrc..
    f1de vırajı kaçla donecegı ne zaman gaza basacgı ne zaman fren yapacgı neredeyse belli gp de ole
    ama wrc de yolda duran ufak bı taş su bırıkıntısı yarışın kaderini tamamen değiştirir

viraj a nasıl girileceğine dair bütün bilgiler belli yane F1 bu kadar kolay birşey yapmayın arkdaşlar ... formula 1 de bi defa kazık fren yap lastiği kaydır oluşan sıcak tabakadan dolayı lastik boloncuklaşır hiç bi şekilde bi önceki turdaki gibi dönemezsin virajı ... bu en basit ayrıntılardan biri ... F1 her zaman motor sporunu8n zirvesi olarak gösteriliyor bunu kimse inkar edemez. 0.001 salise sana yarış kazandırıyor...
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

kobeanil11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eriador söyleyeceklerimin hepsini söylemiş valla, eyvallah abi..
    ki çok daha detay zorluklar da var, ne zaman frene basıcağın belli olsa, hepsi aynı gider, yada hepimiz f1 ci oluruz, schumi sadece pite düzgün girebiliyim 0.01 saniye kazanayım diye aylarını harcamış bir adam..
    It's not the size of the dog in the fight, but the size of the fight in the dog..

yiit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    World Rally Championship gerisi yalan

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F1 deki G kuvveti küçümsenicek gibi değil.

J.P Montoya : " F1 arabasını ilk sürdüğümde üst üste 5 tur atamıyordum " dedi . 15 dk max kasarak bi go kart yapın zati bunu çok iyi anlarsınız. her yarışta ortalama 3-5 kilo arası kaybediyor pilotlar ciddi bi değer bu.

öyle diyorsunda F1 de bütün yardımcı sistemler yasaklandı( motor frenleri , TC vs vs ) . Sürücü dahil 600 kilo araçlar min. 750 hp motorlarla başa çıkmak zorundalar.
    hele bu şartlar da yağmurlu havalardaki yarışları sölemeye bile gerek yok

viraj a nasıl girileceğine dair bütün bilgiler belli yane F1 bu kadar kolay birşey yapmayın arkdaşlar ... formula 1 de bi defa kazık fren yap lastiği kaydır oluşan sıcak tabakadan dolayı lastik boloncuklaşır hiç bi şekilde bi önceki turdaki gibi dönemezsin virajı ... bu en basit ayrıntılardan biri ... F1 her zaman motor sporunu8n zirvesi olarak gösteriliyor bunu kimse inkar edemez. 0.001 salise sana yarış kazandırıyor...

tabiiki kalktıda ama örneğin sıralı şanzımanlar hala var 80lerde sıralı şanzıman yoktu mesela tamamen manuel şanzımanla yarışıyolardı ki güçler bu zamana göre daha fazlaydı bu yönden biraz kolaylık oldu bana göre
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle f1..
    hem f1 hemde ralli arabalarını fazlasıyla yakından gördüm
    bi kere f1in içi mezar gibi ralli aracları daha ferah sıcaklık olarak her2side fazla sıcak
    ki su da var f1 pilotu olupta ralli aracı süren var ama rallici olupta f1 süren hic duymadım o arabayı yerinden kaldırmak bile bi dert f1in direksionunu 2mm fazla oynat bak bakalm noluo ama ralli öle değil bence

STeaM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuç ortada
    rally herzaman daha zordur.

mustafa35
    Misafir
    MotoGP .

kobeanil11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aa evet bide işin o boyutu var, schumi şuan motor yarışlarında yarışıyor zevkine
    hakkinen ralli pilotu oldu, ki gayet iyi dereceler yapıyodu bir dönem, yaşlanmadan önce, montoya nascar a geçti, wttc ye geçen pilotlar var.. geçen hangi pilottu hatırlamıyorum, kovalainen olabilir, ralli aracı kullanmış yine başarılı dereceler yapmış..
    race of champions yarışında f1 pilotlarının neler yaptığını gördük.. bana gerçekten f1 bu işin zirvesi gibi geliyor..

30 dakka gokart aracı kullanıyorum, ki 10 bg liklerden, güçsüz yani, yinede g den dolayı koltuk belimin kenarlarını ve sırtımı kesiyor, indiğimde tshirt üm kan izleriyle dolu oluyor.. yediğim en fazla 0.6 g dir, g den basit bişeymiş gibi bahsediyoruz ama bence hiç öyle değil..
    It's not the size of the dog in the fight, but the size of the fight in the dog..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f1 aracları hepsinden daha karmasık bi yapısı var rüzgarlığın acısı biraz değiştimi arac dönmüyor bile
    bence karmasık bişi kullanmak daha zordur ralli araclarını carpsanız bile coğu zaman devam edebilior

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)