User Tag List

Sonuçlar: Vectra GT?Primera GT?

Katılımcı sayısı
150. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Vectra GT

82 54.67%
  • Primera GT

68 45.33%
Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
119 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Opel Vectra GT-Nissan Primera GT?..

halilcakir
    Misafir
    Teşekküre gerek yok gerçekleri belirttim sadece ve evet anlıyorum cidden

power_mondeo
    Misafir
    satış rakamları tahminimce Vectra Gt nin daha fazladır, konfor dizayn,estetik,yakıt tüketimi vs. vs. her türlü üstün bir araç

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim seçimim vectra gt olurdu,,çok sevdiğim bi arabadır,, görüntüsü,,donanımı,,hem konforlu hemde sportif tatlar içermesi çok hoş,,primeradan çokta yavaş olduğunu düşünmüyorum,,otohaber dergisinin eski bi sayısında karşılaştırmaları vardı vectra gt 0-100km 8.9sn,,primera gt ise 8.7sn olarak ölçülmüştü..primera modifiyeye daha uygun olabilir ama türkiye şartlarında opeli yüklemek daha basit olur sanırım............

sr20
    Misafir
    öncelikle slmlar aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım.primera diorum bende,üzerinde sr20 motor var ve bu motor 200sxlerin üstündeki motorum turbosuz hali.yani garretin t28 kodlu turbosunu bu araca adapte ettiğimiz vakit altınızda önden çekişli bi sx hissedebilirsiniz(tabi önden çekişli bi sx ne kadar zevk werir oda tartışılır)
    ...

type-RRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga900 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol halil arabaya neden ölümsüz dediğimizi şimdi anlıyormusun.
    ben anlamıyorum ben öldürdüm 1-2 tane
    rüyalarını gerceklestirmenin en kolay yolu uyumaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiye şartlarında opeli yüklemek daha basit olur sanırım............
    ben bunada katılmıyorum malesef ülkemizde pug ve hondadan paşka rahat modlucağın araba pek yok
    zaten opel yüklemesi kolayda olsa draglarda onları görürdük
    1. 2. benim tek sevdiğim opel kadet GSİ gerisi yalan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    draglarda görmeye gerek yok wtcc takip edildiğinde opel motorsportsun kaç araç çıkardığı görülür evet modlanması kolay değildir ama verilen her kuruşun hakkı fazlasıyla alınır üstüne dayanıklılığı da cabası

tolga900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım sen ölülere kursun sıkmışsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga900 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım sen ölülere kursun sıkmışsın.
    he he belkide

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Vectra GT yi yabana atmayalım... Kasası çok dengeli ve SFI 154hp'lik bir motora sahip... Ve her ne kadar kadran hatası olsa da izmir-çeşme otobanında 260 görüyor... Kısada primeranın vites oranları ve kilosu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıcam ama uzunda Vectra GT önde olur diye düşünüyorum...

Dediğim gibi Vectra GT çok dengeli,stabil bir araç, komfor olarak airbag,abs,klima,yol bilgisayarı gibi şeylere mevcut ve kullanması çok zevkli bir araç...

Sayfaları okudum ve Vectra A mı yoksa Vectra B'den mi bahsediliyor TAM olarak anlamadım... Bir arkadaş arada "anketteki Vectra B" demiş ama tam emin olamadım... Ama şu da bir gerçek Vectra A çok iyi ama bir arkadaşım yeni sattı Vectra B'sini, ondan bildiğim kadarıyla onun da Vectra A dan aşşa kalır yanı yok gibi... Yanlış bilmiyorsam ki yanlışsa lütfen düzeltin Vectra B GT ler fabrikadan orjinal headerslı olarak çıkıyor zaten ve düz 2.0CD lere göre vites oranları daha kısa ve 14hp fazlası var...

Ayrıca başka bir konuya değinmek istiyorum ki araç sadece performans değil Tolga kardeşimizin dediği gibi... İşin içinde dayanıklılık,parça ve servis fiyatları var... Dış görünüş ise tamamen zevk meselesi ona laf söylenemez zaten ama kimse bana lütfen Primera'nın Vectra'dan daha komforlu olduğunu söylemesin... Biri Japon biri Alman lütfen yani (umarım kimseyi kızdırmamışımdır amacım fanatiklik yapmak değil kesinlikle)

Bütün bu sebeplerden dolayı benim oyum da Vectra GT'ye...
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

PimPCaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde şehir içinde kullandığımız araçlarımızın bunları primera gt ve vectra gt olarak düşünürsek şanzıman oranımızın uzunluğu şehir içinde extra bir avataj getirmez.. primera gtnin şanzıman oranı diğer modellerine göre daha kısa..arabanın üretiliş amacı çok yüksek süratler görmek değil.. önemli olan max hızına ne kadar sürede ulaştığındır.. opel gt nin uzun şanzımanının sebebi tamamen ordaki otoban koşullarına uygunluk içinidir.. çoğu alman arabasının kalkış için bir kaygısı yoktur.. çünkü hepsinde son sürat oldukça fazladır.. ama tabi her ülkede son sürat gidebileceğiniz otobanlar yok.. o yüzden vectra bu yönüyle çokta geçerli değil.. konfor yönündende almanların konforundan hiç şüphemiz yok ama nerdeyse aynı konforu adamlar primera gt dede sunmuşlar.. primera gt için rahatsız araba diyenler o arabaya hiç oturmamışlar heralde..
    bunlara extradan geliştirilmeye müsaitlik konusundada primeranın üstünlüğü tartışımaz bile.. üzerindeki sr20de motor pek çok şekilde oynamaya müsait bir motor.. torklu güçlü çok ideal bir motor.. ve vectaraya göre çok daha fazla yüklü örneği olan bir araç.. ben oyumu nissandan yana kullanıyorum.. ki bu çok anormal bi durum değil çoğu kişi zaten oyunu nissandandan yana kullanmış..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası ricam yazımı bir kez daha okuman... Herşey bu değil demiştim yazımda... Dayanıklılık,parça-servis ücretleri,SAĞLAMLIK,...

Evet SR20 efsane bir motor ve U.S.A'den her türlü parçasını bulmak çok kolay ve uygulanmış örnekleri çok fakat sizden ricam biraz da Vectra GT yi araştırmanız... Unutmayın Almanya U.S.A'den çok daha yakın ve Almanya'da Vectra GT için herşey mevcut...

Ve açıkcası ben dayanıklılığı,sağlamlığı ve son sürati kısada geçmeye tercih ederim... Varsın Primera kısada geçsin, belli bir mesafede ve bu mesafe 5-6km'den uzaksa primera gelene kadar ben motorumu stop eder arabadan inerim... Ve daha da önemlisi bu keyfi senelerce, 100.000lerce km sürerim ve canımı bir alman otomobiline teslim etmenin huzurunu yaşarım...

Tam 1 hafta önce c.tesi akşamı 2004 model Honda Civic marka araç benim 2003 model Opel Corsa'ma çarptı ve Civic 'teki hasarın maddi boyutu çok daha büyüktü ki aynı hasar Opel'de olsa masraf %30-%40 daha ucuz olurdu...

Dediğim gibi herşeyi etraflıca düşünmek lazım ben 50.000-60.000km de bir motor yapmam istemem açıkcası çünkü kullandığım aracı limitlerinde kullanmayı severim...

Saygılarımla,...
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    primera nı motor ömrü de 50.000 yada 60.000 km değil ki eğer gerçekten uzun ömür istiyorsan primera yı seçmen gerekir.herşeyi etraflıca düşünürsen teknik olarak primeranın
    ne kadar uzun ömürlü olduğu ortaya çıkar.burda sadece şahsi beğenilerin vectra yı seçmeni sağlar.

PimPCaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1.7 DTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası ricam yazımı bir kez daha okuman... Herşey bu değil demiştim yazımda... Dayanıklılık,parça-servis ücretleri,SAĞLAMLIK,...

Evet SR20 efsane bir motor ve U.S.A'den her türlü parçasını bulmak çok kolay ve uygulanmış örnekleri çok fakat sizden ricam biraz da Vectra GT yi araştırmanız... Unutmayın Almanya U.S.A'den çok daha yakın ve Almanya'da Vectra GT için herşey mevcut...

Ve açıkcası ben dayanıklılığı,sağlamlığı ve son sürati kısada geçmeye tercih ederim... Varsın Primera kısada geçsin, belli bir mesafede ve bu mesafe 5-6km'den uzaksa primera gelene kadar ben motorumu stop eder arabadan inerim... Ve daha da önemlisi bu keyfi senelerce, 100.000lerce km sürerim ve canımı bir alman otomobiline teslim etmenin huzurunu yaşarım...

Tam 1 hafta önce c.tesi akşamı 2004 model Honda Civic marka araç benim 2003 model Opel Corsa'ma çarptı ve Civic 'teki hasarın maddi boyutu çok daha büyüktü ki aynı hasar Opel'de olsa masraf %30-%40 daha ucuz olurdu...

Dediğim gibi herşeyi etraflıca düşünmek lazım ben 50.000-60.000km de bir motor yapmam istemem açıkcası çünkü kullandığım aracı limitlerinde kullanmayı severim...

Saygılarımla,...

1.7 DTİ nickli arkadaşım sağlamlık diyorsun dayanıklılık diyorsun, bunların hepsi o araçta zaten fazlasıyla mevcut.. ayrıca modifiye parçaları için u.s.a ya kadar gitmenede gerek yok.. ingilterede her türlü modifiye ekipmanı mevcut.. hatta amerikadan daha fazla.. çünkü çoğu primera U.K üretimi.. ve servisi yedek parçası bol ve diğer araçlara göre orada ucuz..

top speed konusuna gelince primera gt 220 km top speedi olan bir araç.. bu hız ibre yanıltmalarıyla göstergede 250km/h civarında bi hıza genk gelirki buda gayet yeterli olur..(vectranında top speedi 220km/h hadi bilemedin 230km olsun ) bence en fazla 10km/h top speed farkı için opel tercih edilmez.. ki sen diyelimki otobandan gittin kaç dk top speed kullanabilicen aracını.. öyle arabadan inerim beklerim ayağı yapma boşu boşuna... öyle senelerce filanda yaşayamazsın o zevki.. opele almanyada bizim burdaki tofaş gözüyle bakıyolar.. orda araba yerine bile koymuyolar opeli..

motor ömrü konusuna gelince 90 senesinden beri adamlar aynı sr20 motoru kullanıyorlar.. ve hala sorunsuz yüzbinlerce kilometre kullanılan bir motor.. hatırlatırımki 200sx gibi spor bir otomobilin motorunun alt yapısındada aynı motor kullanılıyor.. ayrıca en basit örnek sen 100binde triger kayışı değiştirirken nissanın zincirleri 400bin km de bir değiştiriliyor..

kaza yapmışsın geçmiş olsun.. yaptığın kazayı biliyorum senin kurtulmanın tek sebebi darbeyi lastikten almış olman.. çarpan hondanın yerinde senin araban olsaydı senin arabanın halinide görürdük.. ucuz olması sağlam olduğu anlamına gelmez bunuda unutma.. o araç darbeyi emmek için o şekilde tasarlanmış canlı taşıdığı bölgenin sağlamlığı önemli olan.. adamlar araçları tasarlarken aracın kaza anında içinde bulunan canlılara en az zarar verecek şekilde tasarlarlar..en basitinden euro ncap testlerinde aracın kaza anında ne kadar ucuza geri toplanabileceği değil içindeki canlının aldığı zararın tespiti yapılır.. firmalarda bu sebeple araçlarını canlının en az zararla kurtulması için darbeyi emici şekilde tasarlıyorlar e tabi buda aracın kaza anında dağılmış görüntüsü oluşmasına sebep oluyor..

ewt etraflıca düşünmek lazım dediğin gibi arabayı limitlerde kullanmayı sever herkes, 60 70 binde bir TURBO + MOTOR PATLATMAKSA istediğin buyur bütün opeller senin olsun.. motor sağlamlığı konusunda opelle nissan kıyaslanamaz bile arkadaşım bunu unutma.. sırf nissan içinde geçerli değil bu, çoğu japon arabalarının motoru sağlamdır.. hondacılar filan bunu çok iyi bilirler..
    saygılar sevgiler..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bnm kuzende vectra b cd wardı ecotec 136hp lik, otobanda yaklaşık 1,5 saat dipgaz gitti 220-235 arası (Antep-Adana arası) ist'a giderken bolu gişelerine gelmeden yatak sardı, servis çok zorlamışsınız aracı demişti hatta 99 yılında
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

tolga900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pimpcar hayatında kaç defa primera gt kullandın 99 yılında kaç defa vectra gt primera gt yarışını denemesini arızasını servisini izledin ben 8 sene önce gördüm.Bakın bunu bütün arkadaşlara söylüyorum yabancı sitelerde gördüğününz 2 3 tane parçayla üç beş video ya aldanmayın .Kim burda sökülmüş bir primere gt motoru gördü,biz o motoru 9000 km yedik pozantıda aynı anda 2 aracada bozuk benzin aldık benim araba (vectra gt) pompa kitledi primera gt usta gitrmeye adanaya giterken 30 km sonra pistonlar eridi allllllllooooooooooo duyuyormusunuz.o zamanlarda spor helezon alacak yer bulamıyorduk gidip arabaların helezonlarını ısıtıyorduk kaç kişi primera gt helezonun yapısını söyleyebilir yukardan aşaga doğru kalından inceye doğru gider ve çok sık baklalıdır herneyse biz iki aracın aynı anda helezonları ısıttık sonuçmu ') 4 gün içinde primeranın ön amartisörler patladı.Devamımı orjinala çevirelim dedik servisin cevabı amortisörlerin gelmesi en az 1 ayı bulur.(Bizde bu arada arabaya lada amortisörleri uydurduk )200 sx meselesine gelince bu arkadaşıma biz 99 yılında ingiltereden skyline r34 getirtmeyi düşündük türkiye distirübütörü sağdan direksiyon bir aracın getiremeyeceklerini onun yerine temiz bir 200 sx almamızı önerdiler bizde baktık motoru benziyor ikisinin birbirine hadi bu motoru yapalım dedik arkadaşlar sadece blok aynı hersey farklı 99 yılında 8,5 milyarken bu araba 200sx motorlu olması için 7 milyara yakın bir para istediler bizde patlatan motoru 2,8 milyar liraya servis de yaptırdık.Arkadaşlarda isteğim şu hersey amerikada avrupada yapılabilir ama her zaman onların yazdıkları ve videoları hep doğru demek değildir sizlere ben yaşadıklarımı anlatıyorum ve itimat etmeniz gerektiğini düşünüyorum.Bana burda girip çıkan yok opel bana para vermiyor bir arkadaşımız soruyor bende okuduklarımı değilllll izlediklerimi değil bizzat yaşadıklarımı anlatıyorummm.ben aracımı 170000 km de sattım ve kapağı sadece sami abinin yapması için bir kere söktüm.primera gt nin motoru sadece standart 2,0 litre motordan 10 hp daha güçlü ve 350 devir daha fazla çeviren bir motordur.ecotechlerde amerikada çıkıyor cavalier olarak ne yani ne ifade ediyor hiç birsey.Son olarakta primera gt nin top speed 220 değil 218 km dir.Vectra gt de asla 260 yapmaz sabit hızla giderken yol bilgisayarını sıfırlarsan tam 4 km oynadığını görürsünüz.250 km ye çok yakın bir süratte kesiciye girer yani 240-245 arası bir hızdır bu.Bu iki aracın resimlerini size en kısa zamanda yayınlıyacağım.Saygılar

T-MIVEC
    Misafir
    SR20 ve uc-bes parca? Yapmayin allah askina ya

Ayrica gectigimiz yillarda Turkiye Pist Sampiyonasinda, Super Production kategorisinde neden Vectralar Primeralarin gerisinde kaliyordu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PimPCar bence fanatizme gerek yok 1.6 Primera kullandığını ve aracını gerçekten çok sevdiğini biliyorum ve buna sonsuz saygı duyuyorum ama tüm dünyanın,NCAP'in ve biri kurumun kabul edip de senin kabul etmediğin şey apacık ortada... Bu da Alman arabalarını Japonlara göre daha sağlam,daha dayanıklı olduğudur...

Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım... Japon araçlarının parça,servis veya olası bir kazadaki hasarın fiyatlarını hepimiz biliyoruz...

Ayrıca Almanya mı daha yakın İngiltere mi ? Vectra kadar Primeranın modifiyeye daha elverişli olduğunu düşünmüyorum. Motor olarak değil parça olarak. Almanya'da Opel'in herhangi bir modelinin her parçasını kolaylıkla bulabilirsin hem de Primera'ya göre daha ucuz bir şekilde... 200sx,350Z,Skyline desen işler değişirdi ama Primera'dan bahsediyoruz...

Ayrıca Opel'in almanyanın tofaşı olması bence kötü birşey değil sadece bizim durumumuzun üzücülüğünü gösterir... Fransanın tofaşı da Peugeot-Citroen ve Renault'dur ona bakarsan, İtalya'nın da Fiat... Her otomobil üretildiği ülkenin Tofaşıdır zaten bunun konumuzla bir alakası yok...

Ve bence fanatizmin mantığımızın önüne geçmesine gerek yok. Benim ilk arabam 91 Peugeot 405 GR 1.9 benzinli 110hp bir araçtı, 2. arabam 96 Toyota Corolla 1.6 GLi 114hp bir araçtı ve 3. aracım da Opel Corsa 1.7 DTi... Yani Fransız,Japon ve Alman araçlarına sahip oldun bugüne kadar... Şu da bir gerçek Fransızın yol tutuşu,Japonun performansı ve Almanların sağlamlığı su götürmez bir gerçek... Ama bana sorarsanız en avantajlısı Alman çünkü motorla oynamalarla Almanlar güç alabilirsiniz ama Japonları ya da Fransızları sağlamlaştırmak için yapabileceğiniz şeyler sınırlı... Ayrıca Alman otomobillerinin uzun ömürlülüğü de başka bir mevzu...

Benim turbo patlatma olayıma gelince benim aracım Dizel... Benzinli bir araç değil dolayısıyla yapısının alakası bile yok... Her ne kadar diesel'de öncü gene GM olsa da benim turbomun patlamasının sebebi hem benim o zamanlar fazla abanmam hem de servisin de kabul ettiği turbodaki üretim hatasıdır...

Uzun lafın kısası cebimde param olsa ve yeni bir araç alacak olsam 1. Seçeneğim Alman 2. Seçeneğim Japon olacaktır çünkü benim önceliğim güçten önce sağlamlık... Ve bu karşılaştırmada Primera GT'nin Vectra GT'ye öyle EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR! 2si de aynı segmentte yakın güçlere sahip araçlar...

Tolga Abi(yaşını yeni gördüm de ) 'ye de sonuna kadar katılıyorum ve güveniyorum sonuçta burda marka fanatikliği olsa ne olur olmasa ne olur o yüzden söyledikleri doğru bence...

Saygılarımla,...

halilcakir
    Misafir
    Çok ilginç,tolga900 biz bunu yaşadık derken birileri şöyle olMUŞ,etMİŞ yapMIŞ diyor.Hı unutmadan 15dk dipgaz giden bir adamın anılarıdır bunlar beyler o yüzden bence daha fazla postlar yollayarak konuyu uzatmayınSöylenen herşey birebir yaşanmış ve gerçektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)