User Tag List

Sonuçlar: Vectra GT?Primera GT?

Katılımcı sayısı
150. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Vectra GT

82 54.67%
  • Primera GT

68 45.33%
Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
119 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Opel Vectra GT-Nissan Primera GT?..

type-RRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pirimera GT hala kullanıyoruz 250.000 km de hergün 7-8 kere 7500 devir çeviriyo vektra gt leride geçiyo(b kasa)
    biraz yol sesi alıyo falan filan ama motoruna kimse bişey demesin lütfen komik oluyo 50-60 bin falan
    rüyalarını gerceklestirmenin en kolay yolu uyumaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç,tolga900 biz bunu yaşadık derken birileri şöyle olMUŞ,etMİŞ yapMIŞ diyor.Hı unutmadan 15dk dipgaz giden bir adamın anılarıdır bunlar beyler o yüzden bence daha fazla postlar yollayarak konuyu uzatmayınSöylenen herşey birebir yaşanmış ve gerçektir.
    bizde yaşadık koçum atmıyoruz yani

halilcakir
    Misafir
    Öncelikle yaran var demekki gocunuyorsun ve hitap şekillerine dikkat et lütfen burası bitirim ağızlarının kullanılmadığı 1 ortam.

PimPCaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacımız doğruyu ortaya çıkarmak ve burasıda forumsa burda bu iki araç tartışılır halil kardeşim..

tolga abi üretim bantından her çıkan araba aynı özellikte aynı güçte birbirinin birebir aynısı olmuyor, olamıyor.. en ufak bir farklılık dahi aracın değişik olmasına yol açar.. oldukide size böyle farklı bir araç geldi.. kullanım tarzı, hava şartları, kullanılan bölge, o zamana kadar kullanılan yakıt, kullanılan yağ vs. vs. bütün bunlar arabanın aşınmasına etki eden faktörlerdir.. bunları sende çok iyi biliyorsundur.. motorun ömrünü bunlar belirler..

1.7 DTi kardeşim güvenlik konusuna hiç girme bence vectra primeradan çok daha güvenlidir diye bir olay yok..linkleri incelersen(her ne kadar gt olmasada kasa aynı) aslında güvenlik konusunda bi farkları olmadığını görürsün..
    VECTRA
    http://www.euroncap.com/content/safe...hp?id1=3&id2=3
    PRİMERA
    http://www.euroncap.com/content/safe...p?id1=3&id2=19

kaza konusuna gelince tekrar söylüyorum, kaza esnasında araçtan ölmeden veya en az yaralanmayla kurtulabiliyorsan o araç güvenlidir.. benim için kazadan sonra aracın toplanması veya çok büyük paralara toplanması hiç önemli değil.. sonuçta hayattasındır ve mal mülk araba para hiç önemli değildir.. eğer cebinden para çıkmasınıda istemiyorsan kasko gibi bir güzellik var.. yaptır kaskonu çarp istediğin yere cebinden beş kuruş çıkmadan araban tekrardan toplansın.. en basit örnek benim sana.. 8 milyarlık hasar için cebimden beş kuruş para çıktımı..

primeranın modifiyeye daha elverişli olmadığını düşünüyormuşsun. sadece düşünürsün bu konuda zaten.. primera gt için hiç bi araştırma yaptınmı.. veya bu gt lerin motorlarından elde edilen güçleri duydunmu hiç.. önce bi araştır istersen.. her türllü modifiye ekipmanı mevcut.. ve hala oldukça günceller.. nissan amerikada infinity bu arada onuda biliyorsundur.. ordada infinity adı altında oldukça bol ekipmanını bulabilirsin..parçalar ve motor aynı sonuçta..
    ingilterede almanyadan çok çok uzak bi ülke demi.. oraya ulaşılamıyo değilmi..

ewt 1.7 kardeşim senin turbo patlatma olayındada demek parça arızalıymış.. olabiliyomuş demek böyle sorunlar.. en başta yazdığım mevzuya geldi olay yine.. hiç bir araba birbirinin aynısı çıkamıyor malesef banttan..

japonların sağlamlaştırılamadığı konusunda bir yorum yapmışsın.. japon diyince içine hondada mitsubishide subaru da giriyo bunuda biliyorsundur umarım.. bu konuda genelleme yapmak yanlış olur.. hangi arabanın sağlam olduğu konusunu ncap testlerinden vs. bilimum testlerden inceleyeblirsin..

birde top speed için vectrayı tercih edeceğini yazmıştın sonra editledin yazını ama olsun bak tolga abi yazmış ikisininde top speedinin aslında çok farklı olmadığını..

durum böyledir yani arkadaşlar.. kırıcı olmadan forum kuralları çerçevesinde konuyu tartışamaya çalışıyoruz, umarım bunda başarılı olmuşumdur..
    sevgiler saygılar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yaran var demekki gocunuyorsun ve hitap şekillerine dikkat et lütfen burası bitirim ağızlarının kullanılmadığı 1 ortam.
    ozaman sende düzdün konuş biz bunları yaşadık
    mış miş konuşmuyoruz falan biz yaşamadan atıyoruz yani senin dediğin ona geliyo
    senin yaşadığın ne ki bize burda sen mi öğreticen neyin ne olduğunu sen öyle dersen cvp veririz tabi
    burda senden çok çok tecrübeli arkadaşlar öyle konuşmuyo tolga 900 arkadaşımız gibi senden 7 yaş büyüyüm ben sınıf arkadaşın değilim yani

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası ben hala Vectra GT diyorum çünkü Türkiye'de Vectra GT hem daha yaygın hem daha güvenilir hem bakımı daha az masraflı hem de tuning ekipmanları olarak primeraya göre daha çok seçenek sunuyor... Sonuçta Türkiye'ye IRMSCHER den parça getirtmek gibi bir lüksün var hem de bayilerden...

Ayrıca NCAP testlerini koymuşsun eyvallah ama bence hala Vectra GT çok daha sağlam... Niye diceksin, kanıt koydum önüne diceksin ama Tolga Abi'nin de dediği gibi ben yaşanılanlara bakarım... Dediğin gibi senin kazanda 8 milyar çıktı kasko yoluyla hallettin... Ama eminimki o süratte altında bir Vectra olsaydı o kazayı yapmaya bile bilirdin... Yapsan da 8 milyar değil 4-5 milyarlık bir faturayla karşılaşırdın...

Araştırma yapmak demişsin ama şunu sorarım sana bütün dünyada(Japonya hariç ***** nüfus fazlalığından kazanıyo ) en çok modifiye edilen araçlar nelerdir ? Honda,BMW,Renault,Ford,Subaru,Toyota,Mitshubishi,O pel,Nissan,... dimi ? Ama emin ol en az yapılanlarından biri de Primera... Ha belki yurtdışında fiyatları ucuz olduğu için insanlar Primera alacağıma 200sx alırım hem aynı blok hem turbo hem de arkadan itiş diyebilir ama emin ol Primera'dan çok Corsa GSI,Astra GSI,Vectra GT yapılmıştır dünyada...

Ayrıca hala Alman otomobillerinin sağlamlığı ve dayanıklılığında direttiğimi belirtmek isterim
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca hala Alman otomobillerinin sağlamlığı ve dayanıklılığında direttiğimi belirtmek isterim
    tabi canım buna kimse bişey diyemez sanırım mercedes bmw audi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda eminimki PimPCaR Kardeşim sağlam bir cevap hazırlıyo
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlamlık konusunda tabiikide alman arabaları tartışılmaz(bmw, mercedes, audi, vw)

1.7 dti kardeşim irmscher parçaları nasıl getirtebiliyorsan istedikten sonra japonyadan parayı bastınmı nismo parçada getirirler.. bu konuda bi şüphen olmasın.. hala modifiye konusunda inatla ısrar ediyorsun.. japonun üzerine modifiye parça üreten başka memleket varmı.. adamların ürettiği bütün arabalar dünyanın her yanında modifiye konusunda en çok tercih edilen araçlar.. ve en çok bulunan modifiye parçaları yine japonlarda.. farkında olmadan vectra primera karşılaştırmasını japon alman konusuna çevirdik ama ben toparlayayım konuyu..

bi ara car domain sitesine gir ve kaç tane modlu primera gt var kaç tane vectra gt var bi say bakalım, sonrada bizi bilgilendir.. hangisinden daha çok güçler elde edilmiş hangi araç tüm dünyada daha çok tercih edilmiş görelim..
    (en çok tercih edilen sitelerden biri olduğu için car domaini önerdim..)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu noktada tartışmayı ilerletmekde bir anlam göremiyorum çünkü ne sen ne ben ne de diğer marka taraftarlarının fikri değişmiyecek...

Umarım sen bir Primera GT sahibi olursun ben de Vectra GT(ki olabilir yakında ) denemeler yaparız...

Teorikde bir yere varamıcaz çünkü reelde çözmek lazım bunu...

Hala Opel diyorum çünkü o bir ALMAN

Saygılarımla,...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bükülemeyen bileklerin öpülmesi böyle birşey olsa gerek heralde..

zoru görünce kaçmak hiç bir soruna çözüm değildir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaçmak ? Ben her zaman burdayım kardeşim beklerim... Bu arada bu kaçmak değil öngörü yeteneğidir... Gördüm ki kimsenin fikri canlı canlı birşeylere şahit olmadıkça değişmicek... Çünkü canlı canlı şahit olanların yazdıkları da kimsenin fikrini değiştirmiyor... Demek ki fikri değişmeyenlerin de canlı canlı görmeleri lazım ki yanıldıklarını kabullenebilsin... dimi ?

Saygılarımla,...

T-MIVEC
    Misafir
    Ya madem Primeraya modifiye fln yapilamiyo, neden vectralar pist yarislarinda primeralari yakalayamadi? Ayrica Vectra GTS Pist sampiyonasi icin turkiyeye gelmisken (2004 olmasi lazim) dandik primeralar hala derece almaya devam ediyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya konuştuğumuz mevzu çok farklı T-MIVEC arkadaşım... Ona bakarsan DTM'de de Audi derece alıyor hep... Ki orda BMW var Porsche var...

WRC'de de Fransızların ezici üstünlüğü söz konusu son 1-2 yıldır...

Binek araç ile motorsporlarına hazırlanan araçları bir tutmayın lütfen...

T-MIVEC
    Misafir
    Alıntı 1.7 DTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya konuştuğumuz mevzu çok farklı T-MIVEC arkadaşım... Ona bakarsan DTM'de de Audi derece alıyor hep... Ki orda BMW var Porsche var...

WRC'de de Fransızların ezici üstünlüğü söz konusu son 1-2 yıldır...

Binek araç ile motorsporlarına hazırlanan araçları bir tutmayın lütfen...

Sonucta bu arabalar turkiyede hazirlandi. Opel Turkiye takimi ile nissan takimi. Ve modifiye imkani sinirsiz olan Vectralar, 3-5 Parcasi olan Primera'ya karsi ustunluk saglayamadi. Ve bu arabalar WRC, DTM gibi ustun muhendisliklerle modifiye edilmedi. Asiri ucuk araclar da degil.

Ayrica DTM'de suruculer klasmaninda 1. ve 2. AMG-Mercedes takimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı T-MIVEC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonucta bu arabalar turkiyede hazirlandi. Opel Turkiye takimi ile nissan takimi. Ve modifiye imkani sinirsiz olan Vectralar, 3-5 Parcasi olan Primera'ya karsi ustunluk saglayamadi. Ve bu arabalar WRC, DTM gibi ustun muhendisliklerle modifiye edilmedi. Asiri ucuk araclar da degil.

Ayrica DTM'de suruculer klasmaninda 1. ve 2. AMG-Mercedes takimi
    Ben de onu anlatıyorum zaten ve dikkat ettiysen DERECE ALIYOR dedim...

Vectraları hazırlayanlar iş yok o zaman ne diyeyim ve zaten konumuz hangi araç daha hızlıdır değil zaten... Primera GT'nin Vectra GT'den daha hızlı(biraz hızlı olsa bile hızlı) olduğunu kabul ettim zaten...

Tek açıdan bakmıyoruz konuya...

Saygılarımla,...

T-MIVEC
    Misafir
    Aslinda Vectra GT son hizda daha basarili. Ama Primera da kucumsenecek, 3-5 parcasi olan bir arac degil. Ben buna tepkimi gosterdim sadece.

Bu da T3/T04 ile 384 Whp almis bir Primera

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya küçümsenecek birşey yok ama Vectra GT 'nin bu anlamd daha avantajlı olduğunu da kabul etmek gerekir bence yoksa istediğin araca cebinde para olduktan ve istedikten sonra istediğin parçayı bulursun,buldurursun getirtirsin yani...

halilcakir
    Misafir
    ozaman sende düzdün konuş biz bunları yaşadık
    mış miş konuşmuyoruz falan biz yaşamadan atıyoruz yani senin dediğin ona geliyo
    senin yaşadığın ne ki bize burda sen mi öğreticen neyin ne olduğunu sen öyle dersen cvp veririz tabi
    burda senden çok çok tecrübeli arkadaşlar öyle konuşmuyo tolga 900 arkadaşımız gibi senden 7 yaş büyüyüm ben sınıf arkadaşın değilim yani
    Tekrarlıyorum "yaran varki gocunuyorsun" Benim amacım yaşanan tecrübelere dikkat çekmekti kimseye laf atmak değil hiçbir zamanda o tarz konuşmalarım olmaz.Neyse bende ÖLÜMSÜZ ü tanımış biri olarak Vectra GT diyorum.İyi forumlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)