User Tag List

Sayfa 1/14 12311 ... SonSon
260 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 208 GTI vs. Ibiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

208 GTI vs. Ibiza Cupra

Arkadaşlar yeni Fiesta ST nin Türkiye'ye kesinlikle gelmeyeceğinin netleşmesi üzerine b segment hot-hatch planımdan vazgeçmiştim ama aklımda hala şu iki model mevcut. Kendimce artı ve eskilerini yazdım. Önceliğim stock olarak binmek ve servise-sanayiye bakım harici adım atmamak. Farklı marka/modele kaymadan bu iki seçenek için siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Neden?

208 GTI
    Artılar: Kendini kanıtlamış genel anlamda sorunsuz thp motor, manuel vites
    Eksiler: Deneysel(kötü) tasarım, fiyat

Ibiza Cupra:
    Artılar: Performansı kanıtlanmış motor, hızlı dsg, fiyat
    Eksiler: Fazlasıyla duyulan yağ yakma & bozulan dsg şöhreti

BerkinAKCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı akşamlar. Cupra ve polo gti larda yağ yakma sorunu genetik artık..Benim fikrim her şekilde cupra hem tasarım olarak hemde performans olarak peugeot 208 in tek artı yönü manuel olması bence ama 208 pişmanlık olabilir
    Only Flying is Better AKÇAY

Stance Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi aksamlar cupra benim fikrim daha agresif daha estetik yag yakma olayi surekli sikisdirmayla alakali diye dusunuyorum pugun alincak tek araci 106 gti dir derim 208 cok sekilsiz

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi larda yağ yakma sanıldığı gibi veya önceki gibi değil arkadaşlar.Yada 2013 lerde gerçekten bu sorun ortadan kalkmış veya minimalize edilmiş.Düzgün rodaj yaparsanız ''(benim aldığım yetkili servis danışmanları rodaj yok 15.000de gel dedi ben ilk 2500km çok dikkatlice yapıp ilk yağımı değiştirmeye götürdüm iyiki getirdiniz millet kitapta yazıyor diye zaten getirmiyor bizde getirmeyin diyoruz dediler oldukça büyük bir saçmalık!)'' sürekli sıkıştırmazsanız(sonuçta twincharger bir motor her devirde istekli ve basınçlı bir makinası var) ve kaliteli yağ kullanırsanız eksiltmiyor.Bu demek değil ki sürekli d ye alın tın tın gezin.Ayrıca aracın kitapçığında 2000km de 1 litreye kadar eksiltebilir yazıyor,1litre ışık yakma seviyesidir ve ben 7500km de 1 yağ değiştiriyorum daha ışık yakmadım hiç bu da demek oluyor ki sorun yaşamıyorum.Dsg de 18.000 km deyim daha hiç bir sorun yaşamadım.Sadece 0 dan dikmiyorum aracı korktuğumdan değil kıyamadığımdan.Ben olsam 2013 ve üstü olacaksa eğer cuprayı tercih ederim.Dsg nin kıymetini zaten performanslı kullanımda anlarsınızda asıl olarak yoğun trafiğe yakalanınca iyiki düz almadım bu sefer diyorum.Birde şu var polo gti ve ibiza cupralar ilk araçları olarak genç kesime çok satıldı.Sanmıyorum ki çıktığından beri alıcı yaş grubu bu kadar genç kesim olan bi performans aracı olsun bu da bazı potansiyeli olan sorunların erkenden ve ağır şekilde doğmasına sebep oldu 'bence'.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada hangi araç çok ise ondan almak daha mantıklı Cupra cidden sorunlu bir araç olsa bukadar satmazdı. Sonuçta benim gibi cupra alan arkadaşlar bile bile elinde patlayacak araba almıyor. Benim araç 10.000 km ye geldi dsg de sorun yok, yağ yakma olayıda kitapçıkta yazıyor zaten 3000 km de 1 litre yağ eksiltir diye. Sürekli sıkıştırarak kullanınca 4000 km de falan 1 litre eksiltiyor, sıkıştırmayınca eksiltmiyor. 208 de güzel araç ama cupra hem görüntü hem de fiyat olarak çok daha mantıklı bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 temmuz sonrası çıkan yağ yakmayan motor kodu CTHE diye duymuşdum cupra-polo gti için bunla ilgili bilgisi olan varmı ???

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 2013 model polo gti var yaklaşık 2000 km boyunca kim ne derse desin rodajımı yaptım hiç bir şekilde 4 bin deviri geçmedim 2000 km sonra birden yüklenmedim yavaş yavaş gazladım aracımda yağ yakma olmadı sırf kartel havalandırma borusu yeni tip diye değiştirdim değiştirdiğim için doğuş oto 3 bin km gözlem yaptı her 1000 kmde gittim yağ boşaltıldı ölçüm yapıldı yapılan ölçümler sonucunca bana verilen raporda araçta yağ eksilme yoktur yazıyor

ister 2014 ister 2024 model olsun bence hala rodaj vardır
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

guwen_ar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sifir arabanin rodaji yapiliyor zaten be cenker kardesim ben borusandan cikarken sporta alipta ciktim istanbul luleburgaz arasi 1 saat
    İnstagram:
    guven_arabacioglu

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla inanasım gelmiyor arkadaş kimse kusura bakmasın, doğuş otodaki testlerde 1.000km de çıkan test sonuçlarım arasında 63 gram dahi vardı ancak gel görelim ki ort. 3.000km de 1lt yağ ihtiyacı doğuyor.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 sene aralıksız 180 tsi kullandım,5 ay 175 thp motor kullandım.
    Motor konusunda nacizane görüşüm thp çok daha iyi çok daha spor ve keyif veren bi motor.
    Gürültüsü,sorunsuz olması,sesi,kısacası sporcu ruhu thp motoru benim gözümde çok daha önde yapıyor.
    Thp den aldığım sürüş zevkinin sanırım %40 ını tsi dan almadım açık konuşmak gerekirse.
    Tsi motorun öne çıktığı tek konu az yakıt tüketimi,ama maalesef eksileri artılarından çok daha fazla.
    Yol tutuşu ve orjinal frenleri hiçbir zaman bana güven vermedi mesela,frenleri komple değiştirdim.
    Ama 207 rc orjinal frenleri ve yol tutuşuyla her zaman güven verdi.
    Benim arabam çok az yağ eksiltiyordu fakat buna rağmen rahatsız ediyordu.
    Yağsız kalıcak korkusu yüzünden anneme ve abime arabayı veremiyodum,yağ biter ışıktan anlamazlar araba yağsız kalır diye
    Downpipe dan sonra içeride dolaşan yağ kokusu ve sürekli trafikte duman atması diğer rahatsız eden unsurlardı.
    Dsg gerçekten olağan üstü bi şanzıman bence,sorunlu diyemeyiz tamamen kapalı kutu.
    Ben 35.000 km boyunca 1 kere bile problem yaşamadım.
    208 gti çok kaliteli olmuş bence polo ile karşılaştırmak biraz daha iyi olur kalite açısından çünkü cupra ile ciddi kalite farkı söz konusu.

Şahsen bi daha tsi almayı düşünmem ama günün birinde tekrar thp alabilirim diye düşünüyorum. Kesinlikle 208 thp diyorum.

Edit: hızlı arabalara bi süre ara vermek istemeseydim eğer,207 rc den sonra a3 yerine 208 gti alırdım buna garanti veriyorum

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla inanasım gelmiyor arkadaş kimse kusura bakmasın, doğuş otodaki testlerde 1.000km de çıkan test sonuçlarım arasında 63 gram dahi vardı ancak gel görelim ki ort. 3.000km de 1lt yağ ihtiyacı doğuyor.

Valla kusura bakma ama benimde teste gerek kalmadan yağ yakmıyor diyenlere inanasım gelmiyordu.Bizzat kendi aracımda yaşadığım tecrübe ile rodaj sonu 2500km-12.500km(ben askerdeyken serviste koyulan orjinal de olsa yağa güvenmediğim için) ve 17.000km de değiştim ortalama 7500km de 1 yağ değişimi ve hiç ışık yakmadı..Orçun vm cuprayı sattı aynısı onda da geçerliydi daha hiç ışık yakmamıştı 10.000+ km deyken.Demekki rodaj ve motul 300v 5-30 yağ farkı diyelim.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kusura bakma ama benimde teste gerek kalmadan yağ yakmıyor diyenlere inanasım gelmiyordu.Bizzat kendi aracımda yaşadığım tecrübe ile rodaj sonu 2500km-12.500km(ben askerdeyken serviste koyulan orjinal de olsa yağa güvenmediğim için) ve 17.000km de değiştim ortalama 7500km de 1 yağ değişimi ve hiç ışık yakmadı..Orçun vm cuprayı sattı aynısı onda da geçerliydi daha hiç ışık yakmamıştı 10.000+ km deyken.Demekki rodaj ve motul 300v 5-30 yağ farkı diyelim.
    Motul tecrübem olmadı henüz, mobil1 5-30 esp formula ve ***** castrol dışında.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 model bir 208gti'n alınması gereken fiyat nedir ?
    #eksikpazar

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    56 ya vardı 1 haftada satıldı kırmızı cam tavanlıydı
    doğuştan araba manyağı

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam Opc Nur edition alırım yada paraya kıyar Pro ceed GT alırdım

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    56 ya vardı 1 haftada satıldı kırmızı cam tavanlıydı
    O hızlı satılan 208 GTi ların tramerlerine bir bakmak lazım..

test aracı olup kazalı oluyorlar çoğunlukla
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla boyasız tramersız dıye yazıyordu
    doğuştan araba manyağı

mad_max1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal de cupra alırdım ama sıfır araba alıp 2000 3000 km de yağı kontrol etmek bana hiç mantıklı gelmiyor. O yüzden oyum 208 e

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mad_max1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal de cupra alırdım ama sıfır araba alıp 2000 3000 km de yağı kontrol etmek bana hiç mantıklı gelmiyor. O yüzden oyum 208 e
    katılıyorum abi sıfır arac alıp 50 60 bın verıcem bıde 1000 2000 km de bır yagına bakıcam eksıltıomu dıe yok canım daha neler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)