User Tag List

Sayfa 4/14 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
260 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 208 GTI vs. Ibiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz 300 km de bir araç için normal pilotsjın da etkisi vardır illaki. Video çekmedim ben hiç ancak 2 kere 2. Vites 60 1 kere de 3.vites 100 de bastık sonuç aynı oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceed in sahibi ceed club tr den Selman kendiside olaya vakif zaten ki ben asr yi kapamayi unuttugum halde bu fark oldu iki aracta stock cupra 2500.km gt 500 km ayni km lere isteyenle tkr roll yapabiliriz

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz tamamen stock mu denediniz Yusuf abi,dp egzoz falan varmıydı?
    Yusuf abi ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana uyar birde yürüyen gt ile deneyelim abi gerçek sonuç bilinsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yusuf abi ???
    Iki aracta stock

ahmet_xy
    Misafir
    evet bir deneme daha yapın ben de merak ediyorum Ceed'e karşı ne olur diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selman bizim gruptan oldugu icin gt ile defalarca deneme yaptik yetmedi 1-2 ay gecti aradan tkr baktik denedik sonuc degismedi

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim gördüğüm denemesinde Ceyhunun GT öndeydi İbizaya göre. Dosthane ve spontane oldugu için video falan çekmek gelmedi aklımıza ama videolu bir deneme izlemek güzel olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iki aracta stock
    Sizin araçta box vardı diye biliyorum da seat forumunda görmüştüm ondan sordum stock mu diye abi.
    Bide şey dicem sürekli polo ve cupra sahipleri neden yağ yakma problem ediliyor diyor ya bende bu arabayı kullandım,yağ eksilten bi araba nasıl problem olmasın ki bu normal bişey mi?
    Yağ lambası yakan bi araba normal mi yani? Tamam performans olarak güzel araba ama nedense tsi sahipleri problemli bi araba olduğunu kabul etmiyor bende buna sinirleniyorum.
    Kaç tane hiç yağ eksilten tsi var da normal bi durum olsun?
    Dsg problem çıkarıyor çogunda,çoğu yağ eksiltiyor ve dp den sonra duman salıyor.
    Tamam güzel araba ama böle '0' problemli arabaymış gibi göstermek çok yanlış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin araçta box vardı diye biliyorum da seat forumunda görmüştüm ondan sordum stock mu diye abi.
    Bide şey dicem sürekli polo ve cupra sahipleri neden yağ yakma problem ediliyor diyor ya bende bu arabayı kullandım,yağ eksilten bi araba nasıl problem olmasın ki bu normal bişey mi?
    Yağ lambası yakan bi araba normal mi yani? Tamam performans olarak güzel araba ama nedense tsi sahipleri problemli bi araba olduğunu kabul etmiyor bende buna sinirleniyorum.
    Kaç tane hiç yağ eksilten tsi var da normal bi durum olsun?
    Dsg problem çıkarıyor çogunda,çoğu yağ eksiltiyor ve dp den sonra duman salıyor.
    Tamam güzel araba ama böle '0' problemli arabaymış gibi göstermek çok yanlış.
    kardes bende box var evet dogru ancak denemeleri box siz yaptik ha 2.ay sonrada box i taktim o zaman fark daha fazla acildi onun videosunuda koymadikta cekmedikte aracin sahibi belli zaten burda milleti kandirdigimizi ima eder gibi uzerine basa basa stockmu diye sorman abesle istigal bu bir..ikincisi tsi 180 lerde 2013.te yag eksiltme sorunu artik cok.daha az milletde yaziyor zaten benim 5 binde yarim lt eksiltti kaldiki bu forumda castrol a.s de 20.yildir bir tecrubeye sahip tek insanim sanirim uzmanlarimiza gore bu bir problem teskil.etmiyor ha siz bende uzman yag direktoru fln tanimam iyi bilirim diyorsaniz onu bilemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardes bende box var evet dogru ancak denemeleri box siz yaptik ha 2.ay sonrada box i taktim o zaman fark daha fazla acildi onun videosunuda koymadikta cekmedikte aracin sahibi belli zaten burda milleti kandirdigimizi ima eder gibi uzerine basa basa stockmu diye sorman abesle istigal bu bir..ikincisi tsi 180 lerde 2013.te yag eksiltme sorunu artik cok.daha az milletde yaziyor zaten benim 5 binde yarim lt eksiltti kaldiki bu forumda castrol a.s de 20.yildir bir tecrubeye sahip tek insanim sanirim uzmanlarimiza gore bu bir problem teskil.etmiyor ha siz bende uzman yag direktoru fln tanimam iyi bilirim diyorsaniz onu bilemem
    Birincisi bişey ima edecek olsam siz diye hitap etmem,saygı gözetmeksizin sen diye hitap ederim herkes gibi.
    İkincisi uzmanlar neye karar veriyor orayı anlayamadım? Yağın kimyası üzerine konuşmuyoruz burda,isterse Castrol sahibi olsun. Bi arabanın yağ eksiltmesinin problem olup olmayacağına Castrol yağ teknikeri karar veremez çok alakasız.
    2013 ler de gayet güzel eksiltende var,az eksiltse ne olur çok eksiltse ne olur eksiltiyomu eksiltiyor..
    Fabiasından İbizasına Polosuna %90'ı eksiltiyor az veya çok siz ister kabul edin ister etmeyin.
    "Yağ eksiltmesi problem değil'Dsg si problem değil" falan gibi konuşmalar bence yanlış ve gereksiz.
    208 GTİ denemenize şahit oldum tamamen meraktan soruyorum,o gün arabada box takılımıydı?

Vlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cupra değilde polo yu seçerdim polo yoksa 208 gti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birincisi bişey ima edecek olsam siz diye hitap etmem,saygı gözetmeksizin sen diye hitap ederim herkes gibi.
    İkincisi uzmanlar neye karar veriyor orayı anlayamadım? Yağın kimyası üzerine konuşmuyoruz burda,isterse Castrol sahibi olsun. Bi arabanın yağ eksiltmesinin problem olup olmayacağına Castrol yağ teknikeri karar veremez çok alakasız.
    2013 ler de gayet güzel eksiltende var,az eksiltse ne olur çok eksiltse ne olur eksiltiyomu eksiltiyor..
    Fabiasından İbizasına Polosuna %90'ı eksiltiyor az veya çok siz ister kabul edin ister etmeyin.
    "Yağ eksiltmesi problem değil'Dsg si problem değil" falan gibi konuşmalar bence yanlış ve gereksiz.
    208 GTİ denemenize şahit oldum tamamen meraktan soruyorum,o gün arabada box takılımıydı?
    Kardesim f1 e yag gelistiren adama yani avrupada yag konusunda 1.isme sordum konuyu cunku o siralar dogus bana test araci gondermisti almaya niyetim vardi adama bu araci almak istiyorum ancak yag yakabiliyormus ne dersiniz dedim adamin soyledigi aynen su bu aracin yag yakmasi normal asil yag yakmazsa telaslanin dedi sorunun ikinci kismina gelirsek 208 beni 1 boy gecti ben yine salaklik edip asr yi kapamadim ve bende o roll de box takiliydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video lardan gördüğüm kadarıyla proceed gt beklediğimden iyi gidiyormuş. Bu arada 1.6tgdi motorun avrupada olmasada amerika kıtasında tuningleri başladı sadece yazılımla 240hp+ giden veloster ler okumuştum. 1.6 crdi kullanıcısı olarak korelilerin dizeldeki ciğerli motorlarını benzinlide de sürdüreceğini düşünüyordum haksız çıkmamışım. Fakat c segment bir araç olarak hatırı sayılır kilosu yüzünden araç 7-8lt ş.içi kullanımlara inemiyor.

Başlığın sahibi olaraktan bahsi geçen modellerin özellikleri dışında başka model rekabetine pek girmesek diyorum. Sonrada aynı ikileme girip bu başlığı inceleyecek olan arkadaşlar zaman kaybetmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim f1 e yag gelistiren adama yani avrupada yag konusunda 1.isme sordum konuyu cunku o siralar dogus bana test araci gondermisti almaya niyetim vardi adama bu araci almak istiyorum ancak yag yakabiliyormus ne dersiniz dedim adamin soyledigi aynen su bu aracin yag yakmasi normal asil yag yakmazsa telaslanin dedi sorunun ikinci kismina gelirsek 208 beni 1 boy gecti ben yine salaklik edip asr yi kapamadim ve bende o roll de box takiliydi
    Arabanın kitapçığında yazıyor zaten ...km de ... Eksiltebilir diye şuan tam hatırlamıyorum,araba için tabikide problem teşkil etmiyor.
    Ama kullanıcılar için bu problem teşkil ediyor,ama cupra yada poloya binen kişilerin çoğu(eksiltenler için konuşuyorum) problem değil eksiltse nolur bunun nesi problem gibi sözler söylüyor.
    Nası problem değil arkadaş,bende bagajda yağ ile geziyodum gayette problemdi bunu her zamanda çevremdekilere sölüyodum.
    Satma sebebim yağ eksiltmesi ve dp den sonra duman atması.
    Problem değil diyenleri merak ediyorum,doğuş bi güncelleme yapsa yağ eksiltme ortadan kalksa bakalım hemen bayiye gidicekler mi gitmicekler mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yag dolu stokta ama bagaja hic yag koymadim eksiltmedi sukur katalogda 1000 kmde yarim lt yag eksiltebilir yaziyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yağ olayına şu açıdan bakıyorum:

1.4tsi çift besleme motor iki binli yılların sonlarına doğru trend olan downsizing akımının neticesinde doğan ve vw grubunun kendini kanıtlamak için ortaya çıkardığı bir motordu. Aynı şekilde dsg de büyük ses getirmişti. Adamlar yıllar içinde denediler, yarış çetin geçtiği ve fazla zaman olmadığı için ar-ge yi birazda müşteriler üzerinden yaptılar. Ama çıkan sorunlar ve parça değişimleri hem imajı hemde karlılığı ciddi olarak etkileyince bu kadar zorlamanın gereksiz olduğunu farkettiler. Sonuç: 2015 polo gti 1.8tsi motor ile zorlamadan 192hp alıyor ve artık manuel vites de olması gerektiği gibi en azından opsiyon olarak müşterisine sunuluyor. İlerleyen yıllarda tüm vw grubu b segmente hot hatchler (cupra-a1-fabia) 1.8tsi a geçecek. 1.4tsi motorda yeni ea211 kodlu silindir deaktivite özellikli yeni blokla devam edecek. Anlaşılan çift besleme ea111 tarih oluyor... Aslında iyi bir denemeydi ama sorunları vardı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)