User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Golf 4 hakkında

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf 4 hakkında

aracımı yakın zamanda satmayı planlıyorum aklımda golf 4 var genel olarak kilometreleri yüksek 150000 250000 arası honda cıvıc ek kasadan sonra golf 4 tat verirmi yabancı oldugum bir araç motor km ömürleri nasıldır bilmiyorum bilgisi olan varmıdır

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk4 de motor seçenegi çok hangisini almayı düşünüyorsun yazarsan daha net cevaplar gelir
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 comfortline modeli düşünüyorum

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8 olanı al ilerde bişeyler yapmak istersen önün açık olur
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8t ne kadar bilmiyorum ama aldıktan sonra neden civice binmişim diceksiniz
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyunuz uzunsa 2 kere düşünün ve kesinlikle otomatik almayın
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 iki tür motor var

1.si 8v sr motor, 102 hp dir, 2002 öncesi tüm golflerde ve mk4 tüm otomatik golflerde bu motor vardır. halk arasında hitler,pancar motor vs diye de çagrılır, alt devirleri fena degildir üstler zayıftır diger muadil motora göre.Dayanıklılık uzun ömür konusunda japon gibidir, taş gibidir , lpg ye uyumludur, honda kadar seri ve performanslı degildir kronik sorun yok, lpg de ateşleme problemleri çıkabilir zaman zaman bobin vs

2. si 16v 'lik motor bcb diye geçer, 2002 ve üzeri manuel modellerde kullanıldı. 105 hp dir önceki motora göre daha performanslıdır, özellikle üst devirlerde, yalnız bu tabirlerim uçar kaçar manasında gelmesin genel olarak 16v'lik motor 1.6 ies civic'den yavaştır. Yine uzun ömürlü,kronik mekanik bir sorunu yoktur, önceki motora ilaveten bir sensör vardır, ( oksijen ve egsoz ) bu yüzden lpg'de kalibrasyon iyi yapılmışsa, arıza lambası yanması durumuyla karşı karşıya kalınabilir

Alırken boğaz kelebegine baktırın rölanti dalgalanmasına neden olabilir,kelebek kritik nokta bu arabada ,donanımları zaten biliyorsundur ya da kolayca öğrenebilirsin farkları, direksiyon simidi, iç kapı üzeri tutamaç vites topuzu el freni deformasyonu söz konusu olabiliyor ,dikkat etmek lazım alırken. Varsa detaylı soruların, burdan ya da p.m atabilirsin.

Edit :
    Donanım konusunda öğrenebilirsin dedim ama içim rahat etmedi karışık noktaları yazayım golf karışık çünkü biraz

pasific modeli 2003-2004 modellerdir ve 16 V 105 hp dir manuelleri.
    comfortline ise 98 yılından itibaren başlar. 99 00 01 modellerde motor 8 V ve 102 hp dir
    99 00 01 modellerde manuel klima vardır 01 lerin yarısından sonrasında ise dijital klima vardır
    2001 in yarısından sonra üretilenlerde ise tüm dijital klimadır comfortline modelller için diyorum bunu.
    02 öncesi comfortline golf ler de 4 hava yastıgı 2002 sonrasında 8 hava yastıgı vardır.Pasific donanım comfortline ın altıdır. kliması analog vs. olarak ama koltukları , göstergeleri, 3 kollu direksiyonu ; dış tarafta 16" BBS Montreal II jantları , gövde rengi çıtaları , kapı kolları , karartılmış stopları olarak Comfortline'dan +ları diyebiliriz. Estetik olarak pasific, donanım olarak comfortline tam kararında bir golf olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 iki tür motor var

1.si 8v sr motor, 102 hp dir, 2002 öncesi tüm golflerde ve mk4 tüm otomatik golflerde bu motor vardır. halk arasında hitler,pancar motor vs diye de çagrılır, alt devirleri fena degildir üstler zayıftır diger muadil motora göre.Dayanıklılık uzun ömür konusunda japon gibidir, taş gibidir , lpg ye uyumludur, honda kadar seri ve performanslı degildir kronik sorun yok, lpg de ateşleme problemleri çıkabilir zaman zaman bobin vs

2. si 16v 'lik motor bcb diye geçer, 2002 ve üzeri manuel modellerde kullanıldı. 105 hp dir önceki motora göre daha performanslıdır, özellikle üst devirlerde, yalnız bu tabirlerim uçar kaçar manasında gelmesin genel olarak 16v'lik motor 1.6 ies civic'den yavaştır. Yine uzun ömürlü,kronik mekanik bir sorunu yoktur, önceki motora ilaveten bir sensör vardır, ( oksijen ve egsoz ) bu yüzden lpg'de kalibrasyon iyi yapılmışsa, arıza lambası yanması durumuyla karşı karşıya kalınabilir

Alırken boğaz kelebegine baktırın rölanti dalgalanmasına neden olabilir,kelebek kritik nokta bu arabada ,donanımları zaten biliyorsundur ya da kolayca öğrenebilirsin farkları, direksiyon simidi, iç kapı üzeri tutamaç vites topuzu el freni deformasyonu söz konusu olabiliyor ,dikkat etmek lazım alırken. Varsa detaylı soruların, burdan ya da p.m atabilirsin.

Edit :
    Donanım konusunda öğrenebilirsin dedim ama içim rahat etmedi karışık noktaları yazayım golf karışık çünkü biraz

pasific modeli 2003-2004 modellerdir ve 16 V 105 hp dir manuelleri.
    comfortline ise 98 yılından itibaren başlar. 99 00 01 modellerde motor 8 V ve 102 hp dir
    99 00 01 modellerde manuel klima vardır 01 lerin yarısından sonrasında ise dijital klima vardır
    2001 in yarısından sonra üretilenlerde ise tüm dijital klimadır comfortline modelller için diyorum bunu.
    02 öncesi comfortline golf ler de 4 hava yastıgı 2002 sonrasında 8 hava yastıgı vardır.Pasific donanım comfortline ın altıdır. kliması analog vs. olarak ama koltukları , göstergeleri, 3 kollu direksiyonu ; dış tarafta 16" BBS Montreal II jantları , gövde rengi çıtaları , kapı kolları , karartılmış stopları olarak Comfortline'dan +ları diyebiliriz. Estetik olarak pasific, donanım olarak comfortline tam kararında bir golf olur
    çok teşekkür ederim ayrıntılı şekilde yazmışssın performans olarak sanırım 8v beni tatmin etmiycek o yüzden 2002 sonrasına bakayım ben digital klima vs en azından cıvıcten üst segment olucak bazı özellikleri piyasaya göre şu an en mantıklı araç bu geldi hayırlısıyla temizinden bulurum inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyunuz uzunsa 2 kere düşünün ve kesinlikle otomatik almayın
    Boyunuz uzunsa diyorsun da bende Golf 5 var (4 kasada vardı be zaten içi neredeyse aynı) 196 boyum var ve ben öne oturunca arkaya insanlar çok rahat bi şekilde oturuyor. Koltuk düzenini açısından harika bi araba boy sıkıntısı hiç yaşamıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boyunuz uzunsa diyorsun da bende Golf 5 var (4 kasada vardı be zaten içi neredeyse aynı) 196 boyum var ve ben öne oturunca arkaya insanlar çok rahat bi şekilde oturuyor. Koltuk düzenini açısından harika bi araba boy sıkıntısı hiç yaşamıyorum
    golf 5le 4ün alakası yok iç büyüklüğü konusunda dediginiz gibi bizdede vardı 4 ve 5. 4e oturdugumuz zaman kendime göre ayarlarsam arkaya insan oturamaz 190 boyum var. eğer arkaya insan oturursa ben kadranın yarısını göremiyorum dik sürmekten. golf 5te gayet rahattı ki 5le 6 neredeyse aynı büyüklükte 4 ile 5in alakası yok

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor yol tutus fren civicten iyidir ama performans ve yakit icin ayni seyler gecerli degil malesef
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf 5le 4ün alakası yok iç büyüklüğü konusunda dediginiz gibi bizdede vardı 4 ve 5. 4e oturdugumuz zaman kendime göre ayarlarsam arkaya insan oturamaz 190 boyum var. eğer arkaya insan oturursa ben kadranın yarısını göremiyorum dik sürmekten. golf 5te gayet rahattı ki 5le 6 neredeyse aynı büyüklükte 4 ile 5in alakası yok
    4 Kasayı 4 sene önce kullandım belkide ben yanlış hatırlıyor olabilirim ya da ozamanlar daha cılızdım oda olabilir

Ama Golf 4 ün verdiği sürüş keyfini cidden çoğu araba vermez, performansı bi kenara bırakırsak honda falan yalan yanında benim için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 Kasayı 4 sene önce kullandım belkide ben yanlış hatırlıyor olabilirim ya da ozamanlar daha cılızdım oda olabilir

Ama Golf 4 ün verdiği sürüş keyfini cidden çoğu araba vermez, performansı bi kenara bırakırsak honda falan yalan yanında benim için
    bana hondayı aratmasın sorunsuzluk bakımından yeter biraz aile spec binicem artık birde geçen aydın otobanında giderken benim hızım 170 civarı falandı arkamdan bi golf4 selektör yaptı orta şerite geçtim adam yanımdan 200 civarı hızla geçti maşallah cok toplu araçtı şaşırdım açıkcası bu kadar gittiklerini bilmiodum golflerin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

valla golf 4ten tek sıkıntım otomatik şanzumanı ve sığmamamdı.

şanzumana şöyle örnek vereyim; denizden gelirken 1-2 sıkıştırdım birden bi vites küçülttü araba 40la giderken 1e aldı yavas yavas hızlanıyorm yok vites atmıyo tapa gaz gidiyorm 1.vitesi bitirip 60ta 2ye atıyo s modu var sanki anasını satıyım yavaslıyorm 50 55 gibi gene 1e alıyodu kafayı yicektim neyse çektim kenara 15dk sonra düzeldi ama normal seyir halindeyken bile fazla ısınıyodu şanzuman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim, sürüş keyfi iyidir, yol tutuşu sınıfının seviyelerinde iyi bir lastik seçimiyle gayet iyi, frenleri başarılı, yalıtım vs hondanın cok ötesinde. turbo su fazla gelecekse atmosferik 1.8 125hp'liklere de bakılabilir, lpg'ile keyifle binilir, 1.6 ile aynı yakarlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sercanavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana hondayı aratmasın sorunsuzluk bakımından yeter biraz aile spec binicem artık birde geçen aydın otobanında giderken benim hızım 170 civarı falandı arkamdan bi golf4 selektör yaptı orta şerite geçtim adam yanımdan 200 civarı hızla geçti maşallah cok toplu araçtı şaşırdım açıkcası bu kadar gittiklerini bilmiodum golflerin
    1.9 TDI ları var 135 hp lik onlar sağlamdır o geçen oda olabilir

1.6 lar biyere kadar nede olsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sercanavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.8t ise gitmesi normal tabi. sorunsuzluk istiyosan 1.6 8v manuel alır tüp takarsın sıkıntısız binersin. 1.8t motorlarıda çok sağlamdır ama problemleri var mı yok mu ne kadar az sorunlu hiç bi fikrim yok yanlış bilgi vermiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken ilham olur belki Eski aracım*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.9 luk dizel motor , 90, 110 ve 130 ve 150 lik olarak var, 135lik yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)