User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
122 sonuçtan 115 ile 122 arası

Konu: Volkswagen vs Bmw

emirercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama, araçların sınıflarını kıyaslarken segment farkından çok kullanıcı kitlesini baz almak daha gerçekçi olur diye düşünüyorum. Passat D segmentinde olsada kullanıcı kitlesi olarak bana göre E'ye daha yakın. (5, A6, E serisi) Bu profili oluşturan müşteri, gelir durumuna göre, bahsi geçen modellerden birini tercih edecektir. Konfor, prestij ve genişlik en önemli etken burada. Bahsettiğim kitle genelde orta yaş ve üzeri, iş adamı, aile babası insanlardır. istisnalar yok mu? Tabiki var. Ama hedef kitle genelde bu kesimdir. Ayrıca makam araçlarında bile 3 serisine pek rastlamazken bolca Passat görüyoruz.

3 ve C serisinde ise, temel kullanıcı profili benzer olsa da. Daha fazla prestij, kalite, konfor isteyen C'yi seçer. Sürüş zevki ve sportifliği bir arada isteyen 3 serisini tercih eder. Yine bana göre VW'de bu segmente uyan araç CC'dir. Güncel üretimde VW'nin en kaliteli, premium dediğimiz modelleride bu ikisi zaten. (Suv hariç) Ben de bu profilde oldugum için Passat yerine CC, 5 serisi yerine 3, E serisi yerine de C serisini tercih ederim. Daha geniş hacimli sedanlar performans ve yakıtımı baltalayacaktır, sportif yapıdan da ödün verecektir..

Hatchback sınıfı zaten bambaşka. BMW ve Mercedesin sırf pazar payı kapmak için girdiği bir sınıf. Burda rakipleri belli, A3 ve Golf.. Zirvede bu iki araç var.(Sirocco'yu da saymak lazım) Çıtanın A3'de oldugu bir yarışta, hem BMW'nin, hem de Mercedesin'in premium marka kimliklerini çok fazla yanıstmaları gerekmiyor. Aksi durumda maliyetler yükseleceği için rekabet zorlaşırdı. Buna rağmen kalite ve işçilikleri, sınıfına göre makul düzeylerde bana kalırsa. 1 serisi sürüş dinamiği ile, A serisi'de görsel anlamda öne çıkmaya çalışmış. Olaya bu yönüyle bakarsak, yerden yere vurmanın biraz haksızlık oldugunu görürüz. Hedef kitlede gençler ve bayanların ağırlıkta oldugu pazarı, Mercedes akıllı bir hamle ile sedan boyutuna da taşıdı. Audi bu hamle'ye anında karşılık verdi. sıra BMW'de Kısaca WV grup eskisi gibi at koşturamayacak artık. Önemli nokta bu.
    ‘Ultimate Driving Machine’

ArfcnKls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    duygularla bakarsak profil fotom her şeyi anlatıyo
    ama mantıken de bence Bmw üstün saglamlık yürüyüş şekil
    Aşık Oldum Renklerine BEŞİKTAŞ !

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw ne zamandan beri bmw ile karşılaştırılabilecek bi marka seviyesine geldi saçma bi konu olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emirercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama, araçların sınıflarını kıyaslarken segment farkından çok kullanıcı kitlesini baz almak daha gerçekçi olur diye düşünüyorum. Passat D segmentinde olsada kullanıcı kitlesi olarak bana göre E'ye daha yakın. (5, A6, E serisi) Bu profili oluşturan müşteri, gelir durumuna göre, bahsi geçen modellerden birini tercih edecektir. Konfor, prestij ve genişlik en önemli etken burada. Bahsettiğim kitle genelde orta yaş ve üzeri, iş adamı, aile babası insanlardır. istisnalar yok mu? Tabiki var. Ama hedef kitle genelde bu kesimdir. Ayrıca makam araçlarında bile 3 serisine pek rastlamazken bolca Passat görüyoruz.

3 ve C serisinde ise, temel kullanıcı profili benzer olsa da. Daha fazla prestij, kalite, konfor isteyen C'yi seçer. Sürüş zevki ve sportifliği bir arada isteyen 3 serisini tercih eder. Yine bana göre VW'de bu segmente uyan araç CC'dir. Güncel üretimde VW'nin en kaliteli, premium dediğimiz modelleride bu ikisi zaten. (Suv hariç) Ben de bu profilde oldugum için Passat yerine CC, 5 serisi yerine 3, E serisi yerine de C serisini tercih ederim. Daha geniş hacimli sedanlar performans ve yakıtımı baltalayacaktır, sportif yapıdan da ödün verecektir..

Hatchback sınıfı zaten bambaşka. BMW ve Mercedesin sırf pazar payı kapmak için girdiği bir sınıf. Burda rakipleri belli, A3 ve Golf.. Zirvede bu iki araç var.(Sirocco'yu da saymak lazım) Çıtanın A3'de oldugu bir yarışta, hem BMW'nin, hem de Mercedesin'in premium marka kimliklerini çok fazla yanıstmaları gerekmiyor. Aksi durumda maliyetler yükseleceği için rekabet zorlaşırdı. Buna rağmen kalite ve işçilikleri, sınıfına göre makul düzeylerde bana kalırsa. 1 serisi sürüş dinamiği ile, A serisi'de görsel anlamda öne çıkmaya çalışmış. Olaya bu yönüyle bakarsak, yerden yere vurmanın biraz haksızlık oldugunu görürüz. Hedef kitlede gençler ve bayanların ağırlıkta oldugu pazarı, Mercedes akıllı bir hamle ile sedan boyutuna da taşıdı. Audi bu hamle'ye anında karşılık verdi. sıra BMW'de Kısaca WV grup eskisi gibi at koşturamayacak artık. Önemli nokta bu.
    Güzel yorumlama, tebrikler hocam.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    segmentler standart yorumlama yapmaya açık değil bence.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marka fanatikliğine gerek yok , golf rahatlıkla karşılaştırılabilir bence 1 serisi ile.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw 1 serisi almak üzereydim bende 116d manuel versiyonlu olandan.. Şahsen golf 7'yi en azından işçilik olarak daha çalışılmış bulduğum için aldım. İç mekanın 1 serisinde bunalım olmasıda etken oldu tabi..
    Golf MKVII 1.6 Tdi

birtanakbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emirercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3 ve C serisine VW'de CC değilde Jetta daha iyi bir örnek olabilir bence
    Bunun dışında yorumlarınıza katılıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)