User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.6 Dizel C sınıfı ne almalı ?

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arkadaşımda tertemiz Megane3 Privilege var. Gri-Sunroof-dizel-manuel. Bütçenize de uygun.
    Eğer düşünürsen yönlendirebilirim

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cıtroen C4 önerebilirm sırf yakıt yüzünden bile alınabilir
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cıtroen C4 önerebilirm sırf yakıt yüzünden bile alınabilir

yanlış anlamayın amacım asla size muhalefet olmak değil sadece paylaşmak istedim, C4 az yakıyor diye bence biraz laf dolaşa dolaşa gelişmiş bir hadise olmuş bence türkiyede.

c4 1.6 hdi için konuşim en azından motor şanzıman cıvatasına kadar focus 1.6 tdci ile aynı ikiside psa 1.6 dizel ikiside getrag 6DCT250 şanzıman düz vitesleri yine aynı
    ve üstüne üstük bildiğim kadarıyla c4 dahda ağır bir araç ,aerodinamiğide focus gerisinde.

özetle az yakıyor denilirken bencede az yakıyor derim ama birisi atıyorum bir focusa göre az yakıyor dedimi sadece gülüyorum çünkü bu BMW 1 serisi mavi renk BMW 1 serisi kırmızıdan daha hızlı demek gibi be hocam

şahsen yeni kasa C4 1.6 hdi-e comfort u 9 ay kullandım araba rahat güzel , yakıt normal bir 1.6 dizel neyse o abartılacakta korkulacakta yanı yok, performans gayet tatminkar, koltuk ve süspansiyonları muazzam konforlu focusmuş,ceedmiş onlardan çok daha konforlu.

dezavantajları arasında önden kayma çok fazla var özellikle lastik biraz aşınınca çünkü ağırlığın çoğu önde olan bu araçta birde yumuşak süspansiyon kullanılmış. başka birde otomatik alınırsa otomatiği baya problematik bu getrag şanzımanı arıza yapmasıyla ünlü bir şanzıman maalesef

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus la megane arasında kalır, ikisini de alamazsam kısmet der diğerlerinden içime sinene bakarım.

Bu arada gt line coupe megane alabiliyorsanız o rakama düşünmemelisiniz hiç. Gerçekten çok güzel bir otomobil.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn Yarbay doğrudur benimkide sadece bir öneri niteliğindeydi zaten
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence liste dışından c30 dizelleri de değerlendirebilirsiniz ...

illa belirttiğiniz seçenekler arasından birisi olacaksa da cam tavanlı dizel auris (büyük bagaj zorunluluğunuz yoksa) tavsiye ederim.

dizel i30'lar bence kasasına göre fazla yakıyor fakat tipi çok şık...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus alırdım.

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam rapid veya 1.6 dci 130 bakardım
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn Yarbay doğrudur benimkide sadece bir öneri niteliğindeydi zaten

yorum için teşekkür ederim diyorum ya benimde muhalefet olma amacım yoktu kardeşim umarım öyle anlaşılmadı, saygılar sevgiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C sınıfı değil ama düşünürseniz ilan numaram : " 220524614 "
    Daha full olanı yok zaten

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus al temiz bulabilirsen

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında merak ediyorum bu fazla yakıyor denilen araçlar ne kadar fazla yakıyor? İkiside 1.6 common rail sistemli araçtan fazla yakan ne kadar fazla yakabilir ki? Bakıyorum beygirleride çok yakın birbirine. Fabrika verilerine bakıyorum 3,9-4,1 filan gibi. Ben 1.6 bravo m-jet kullanıyorum. Yakıta da fazla dikkat etmiyorum. Süratli gittiğimde kilometrede 22 krş gibi bir rakam yakıyor. Bu da 5,6 gibi bir ortalamaya denk geliyor ki buradan mersine gidiş dönüş için iyi bir ortalama. Ben bu aynı çeşit araçlarda çok yakıyor az yakıyor meselesine pek takılmıyorum. Bundan önce dacia logan mcv vardı o da bravoyla pek farklı yakmıyordu. En azından bravoyla çok daha serii hareket edebiliyorum.
    Bence hangisi hoşuna giderse onu al kardeşim.Bakacağın kıstaslar işçilik ve performans olsun.Yakıta takılma derim.
    Nadide şeyler değerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında merak ediyorum bu fazla yakıyor denilen araçlar ne kadar fazla yakıyor? İkiside 1.6 common rail sistemli araçtan fazla yakan ne kadar fazla yakabilir ki? Bakıyorum beygirleride çok yakın birbirine. Fabrika verilerine bakıyorum 3,9-4,1 filan gibi. Ben 1.6 bravo m-jet kullanıyorum. Yakıta da fazla dikkat etmiyorum. Süratli gittiğimde kilometrede 22 krş gibi bir rakam yakıyor. Bu da 5,6 gibi bir ortalamaya denk geliyor ki buradan mersine gidiş dönüş için iyi bir ortalama. Ben bu aynı çeşit araçlarda çok yakıyor az yakıyor meselesine pek takılmıyorum. Bundan önce dacia logan mcv vardı o da bravoyla pek farklı yakmıyordu. En azından bravoyla çok daha serii hareket edebiliyorum.
    Bence hangisi hoşuna giderse onu al kardeşim.Bakacağın kıstaslar işçilik ve performans olsun.Yakıta takılma derim.

yorumunuza daha fazla katılamazdım, makinelerde özelliklede dizelde kralı gelse %5 artık uzay çağı tech kullansa max %10 fark eder arkadaşlar gerisi verisel aldatmadır.

arkadaşlara kızıyorum genelleme yapanlara adam gibi megane 2 alıyor 82hp araca biniyor onuda 90la sürüyor sonra bu Renaultlar kral az yakıyor oluyor

aynı arkadaş her ne sebebse kiraladığı,arkadaşından aldığı focusu 150le sürüyor, bindiği araba 150kg daha ağır, 33hp daha fazla ama çok fazla yakıyor oluyor

beyler tüm 1.2-1.6 dizelleri 90la sürün kralı 3.2 rezili 4.2 yaksın ya gözünüzü sevim gerisinde ortlamaya vursan genel araçlar aralarında max %5-10 fark eder

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam önceliğim focus olurdu. İçime sinen bulamazsamda ceed veya i30 alırdım. Golf 6 da denk gelebilir bu fiyatları biraz oynatınca veya pazarlıkla sizin fiyatlara düşebilir.

Misal
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02142878/detay

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam önceliğim focus olurdu. İçime sinen bulamazsamda ceed veya i30 alırdım. Golf 6 da denk gelebilir bu fiyatları biraz oynatınca veya pazarlıkla sizin fiyatlara düşebilir.

Misal
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02142878/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...09712504/detay

yada bu araçta iyiymiş

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumunuza daha fazla katılamazdım, makinelerde özelliklede dizelde kralı gelse %5 artık uzay çağı tech kullansa max %10 fark eder arkadaşlar gerisi verisel aldatmadır.

arkadaşlara kızıyorum genelleme yapanlara adam gibi megane 2 alıyor 82hp araca biniyor onuda 90la sürüyor sonra bu Renaultlar kral az yakıyor oluyor

aynı arkadaş her ne sebebse kiraladığı,arkadaşından aldığı focusu 150le sürüyor, bindiği araba 150kg daha ağır, 33hp daha fazla ama çok fazla yakıyor oluyor

beyler tüm 1.2-1.6 dizelleri 90la sürün kralı 3.2 rezili 4.2 yaksın ya gözünüzü sevim gerisinde ortlamaya vursan genel araçlar aralarında max %5-10 fark eder
    Renault lar gerçekten az yakıyor. ama iki dizel arasındaki yakıt farkının fark edilemeyecek kadar az olduğu düşüncenize kesinlikle katılıyorum. Kuruşa çevrildiğinde çok komik farklar çıkacaktır kesinlikle.

Bu arada 1.6 dizel megane gt line lar 82 hp değil 130 diye hatırlıyorum. Çok güzel gidiyor sürekli gazlandığında sakin kullanımına göre yakıt sarfiyatı baya bir artıyor. Ama ne olursa olsun dizel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk2 leon tdi ya da sınıfın değil ama 90 lık polo tdi alırdım hasan, dpf iptali yazılım keyifli olur, ayrıca leon olsun polo olsun canın sıkılmaz tampon değişirsin, bi sürü şeyler takarsın bizde vardı önceden leon 1p 2011 model. Parasına göre çok iyi bi araçtı yeni kasası da öyle parasına göre güzel araçlar. Ben ısrarla leon derim. 1.6 tdi o sınıf dizellerde king oldu artık. Kore dizeller çok yakıyor, reno olsun fiat olsun tdi kadar gitmiyor yazılım sonrası, typerdan indin 170 bg tdi dan baska sana tat vermez diye düsünüyorum kardesim pisman olmazsın.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha oncelerde de söylenmiş tekrar soyliyim otomatik ceed 7.5 litre civari yakiyor. Gereksiz fazla bi tuketimi var .i30la ceed de tasarim farki var motor ayni zaten. Yerinizde olsam megane gt line bakarim
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault lar gerçekten az yakıyor. ama iki dizel arasındaki yakıt farkının fark edilemeyecek kadar az olduğu düşüncenize kesinlikle katılıyorum. Kuruşa çevrildiğinde çok komik farklar çıkacaktır kesinlikle.

Bu arada 1.6 dizel megane gt line lar 82 hp değil 130 diye hatırlıyorum. Çok güzel gidiyor sürekli gazlandığında sakin kullanımına göre yakıt sarfiyatı baya bir artıyor. Ama ne olursa olsun dizel

arabalar karıştı kaan

sanırım ben güzel yazamadım özür kardeşim.

söylemek istediğim araç megane 2 yani 2inci nesil 1.5 dci 82 hp di.

elbetdeki 1.6 dci 130 köpek ona gram laf yok ama birisi gelsin bana gt line 130hpyi focustan yada şu yada bu marka 1.6 dizelden hatrı sayılır derecede az yada çok kelimelerini kullanabilecek şekilde farklı bir yakıt yaktırsın aynı koşullar altında bende burada eşşeğim diye anıirim

hani 3.8lt ile 4.2 lt arasını çok gören arkadaş varsa bir şey diyemem ona ama bence bir arabaya az diğerine çok yakıyor diyebilmek için aralarındaki fark en az 1-2lt olmalı.

olaya yüzdesel bakarsanız çok gibi görünebilir siz asıl aylık masrafa bakın derim.

şahsen 5.5lt ortlama yakacak 1.5 dci 75hp clio 4 süreceğime 6lt yakacak 130hp 1.6 dci megane gt line sürerim ayda etse etse 0.5lt dediğin 1250kmden 6.25lt yani 25tl eder

yani koca yılda 300tl fark biri eşşek diğeri çita

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)