User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1.6 Dizel C sınıfı ne almalı ?

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvo S40 düşünülebilir.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estafurullah abi eşek vs ne gerek vardı. Bende aynı fikirdeyim zaten seninle. İki dizel arasında aynı segmentteki araçlarda ne kadar fark olabilir ki zaten. Focus cidden çok çok beğendiğim bir araç kesinlikle, gt line ile focus arasında kalırdım bende ama gt line coupe bir adım önde benim için de hem kullanımı çok keyifli hem içi falanda gayet taminkar. Yol tutuş frenleme performansını falan da gayet beğenmiştim.

"hani 3.8lt ile 4.2 lt arasını çok gören arkadaş varsa bir şey diyemem ona ama bence bir arabaya az diğerine çok yakıyor diyebilmek için aralarındaki fark en az 1-2lt olmalı.

olaya yüzdesel bakarsanız çok gibi görünebilir siz asıl aylık masrafa bakın derim.

şahsen 5.5lt ortlama yakacak 1.5 dci 75hp clio 4 süreceğime 6lt yakacak 130hp 1.6 dci megane gt line sürerim ayda etse etse 0.5lt dediğin 1250kmden 6.25lt yani 25tl eder

yani koca yılda 300tl fark biri eşşek diğeri çita "

Bu kısmı kendi yazımmış gibi paylaşırım bende.

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mk2 leon tdi ya da sınıfın değil ama 90 lık polo tdi alırdım hasan, dpf iptali yazılım keyifli olur, ayrıca leon olsun polo olsun canın sıkılmaz tampon değişirsin, bi sürü şeyler takarsın bizde vardı önceden leon 1p 2011 model. Parasına göre çok iyi bi araçtı yeni kasası da öyle parasına göre güzel araçlar. Ben ısrarla leon derim. 1.6 tdi o sınıf dizellerde king oldu artık. Kore dizeller çok yakıyor, reno olsun fiat olsun tdi kadar gitmiyor yazılım sonrası, typerdan indin 170 bg tdi dan baska sana tat vermez diye düsünüyorum kardesim pisman olmazsın.
    Bu tdi 1.9 mu? Yok 1.6 ise diğerleriyle söylediğin kadar performans farkı olmaz.Bende de fiat var sadece yazılımla 160 beygirlere yakın bir güce sahip ki tork ta 400 lere yakın. Lütfen araştıralım da konuşalım. Tekrar ediyorum : İki araçta common rail ve 1.6 ise : performans ta, yakıtta, yazılımla alınacak sonuçta çok değişmez. Ne değişir peki? Yol tutuş, frenleme mesafesi, konfor ve tasarım.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha oncelerde de söylenmiş tekrar soyliyim otomatik ceed 7.5 litre civari yakiyor. Gereksiz fazla bi tuketimi var .i30la ceed de tasarim farki var motor ayni zaten. Yerinizde olsam megane gt line bakarim
    Kia ceed'in ya da i30'un 7,5 litre yaktığı şartlarda renault'nun en az yakacağı 6,5-7 litredir ki accente bakarsan fark o kadar da değildir.Yeni nesil otomatikler, manuellerden az yakıyor.En kötü ihtimalle aynı yakıyorlar.Bence yanlış bilgilendirme yapıyorsun kardeşim.
    Nadide şeyler değerlidir.

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tdi 1.9 mu? Yok 1.6 ise diğerleriyle söylediğin kadar performans farkı olmaz.Bende de fiat var sadece yazılımla 160 beygirlere yakın bir güce sahip ki tork ta 400 lere yakın. Lütfen araştıralım da konuşalım. Tekrar ediyorum : İki araçta common rail ve 1.6 ise : performans ta, yakıtta, yazılımla alınacak sonuçta çok değişmez. Ne değişir peki? Yol tutuş, frenleme mesafesi, konfor ve tasarım.

Kia ceed'in ya da i30'un 7,5 litre yaktığı şartlarda renault'nun en az yakacağı 6,5-7 litredir ki accente bakarsan fark o kadar da değildir.Yeni nesil otomatikler, manuellerden az yakıyor.En kötü ihtimalle aynı yakıyorlar.Bence yanlış bilgilendirme yapıyorsun kardeşim.
    i30 otomaitk kullanma fırsatım olmuştu 4 ileri otomatik şanzımanlıydı eski tipti şanzımanı. O araçlarda fark olur da yeni nesil çift kavramalarda olmayacaktır kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i30 otomaitk kullanma fırsatım olmuştu 4 ileri otomatik şanzımanlıydı eski tipti şanzımanı. O araçlarda fark olur da yeni nesil çift kavramalarda olmayacaktır kesinlikle.
    Ama konu az kilometre yapmış 50-55.000 tl. civarında arabalar olunca ben gözönünde bulundurmuyorum eskileri.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    gtline ın 105 ide 130 uda var yanlıs bilmiyorsam yani her gtline 130luk değil.

buda benimki olsun sabah 80-100 seyrinde enfazla 5dk dur kalkla yakalanarak tutturdugum ortalamam (bahçeşehir-kavacık). öğlen dönüşte güzergaha ataşehire gidip gelmede eklenerek ve 30-40dk civarı aralıksız dur kalkla bu değer 5.5 oldu.ümüğünü sıkarsanız hic dikkat etmeden kullanırsanızda olucak bu deger 6.5'dan yukarı değildir.

mesela resimlere geçiyim

1-

2- 55km gider yazdıgında cektigim resimler 693km'nin üstüne +15km işten eve dönüp benzimi aldım. litresel olarakda hep 43-46 arası bişeylerde pompa attıgı için üstüne doldurmuyorm

buda malın kendisi

1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlıs değil dogru soyluyor K.Kaan hem yakıt konusunda hemde yazılımla ciddi sekilde düsüyor yakıtları

ilk i30 ve ceed 4 ileri tork. kon.

suanki güncel ceed ve i30(yeni makyajlanan i30 hariç) onlarda 6ileri tork. kon.lü sanzıman

makyajla i30 7ileri cift kavramaya döndü ceed'ede yakında geliyor makyaj oda aynı sanzımanla donanacak. daha yeni oldugu için 7ileriler cok yorum vs. göremedim ama ilk izlenim olarak 6ileri eski sanzımana göre 1litre civarlarında fark ettiriyor yani manuelle asagı yukarı aynı seviyelere gelecektir demek buda.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepside bence ayrı ayrı çok güzel 3 araç, aralarındaki farklılıkları oluşturanları konu sahibi bence kendi değerlendirecek yoksa üyelerden elde edinecek bilgi biraz göreceli olur çünkü konu bmwye karşı dacia değil

şahsen bence ceed çok atik konforlu ve korelilerin resmen golfe kafa tuttuğu çok kaliteli bir araç tasarım 10 numara 5 yıldız.

focus kaya ötesi bir şaseye sahip ben 14yıldır iş makinası piyasındayım gezipte en kötü şartlarda bile alt takım yiyen ford focus araçlı arkadaş,rakip duymadım adeta tank. yol tutuş ve konforu bir arada en iyi optime edebilen bence focus, megane konfordan ödün verirken ceede azda olsa yol tutuştan ama focus her ikisine bir arada sunabiliyor.

tasarım olarak bence focus güzelde olsa çok sayıda şirket aracı olmasından dolayı olsa gerek çok sıradanlaşmış görünüyor gözüme.

megane gt line için ise motoru gerçekten çok ama çok atik ve şanzımanda ceed gibi biraz törpülemiyor adeta motorla beraber uyum içinde dans ediyor diğer araçlarda 1.6 güçlü motor var hissi varken gt line da his olarak sanki 2lt 140hp tdi sürüyormuşsunuzca yoğun ve güzel bir güç var.

gt line coupe benim şahsi ve göreceli zevkime göre aralarında en şık ve radikal duran araç ve konforu azda olsa tatlı sertken yol tutuşu ve freni tek kelime ile harika hatta muazzam diyebilirim.

şahsen 2 kapı coupe tercih olunabiliyorsa ben açık ara gt line coupe derim.

bu arada gt line coupe 1.6 dci 130hp ve otomatik olarak 1.5 dci 110hp olarak satışta diye biliyorum 1.6 dci 105 hp duymadım ama yok diyede iddia edemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ve arkadaşımızdanda çok güzel bir seçenek daha , şahsen quietta bencede çok ama çok tatlı bir tasarıma sahip ama sizi kırmadanda şunu tatlı bir dil ile söylemek isterimki satması çok kolay değil,servisi biraz diğerlerine göre hafif pahalı vede konfor,donanım,işçilik namına uzakta olmasa bir adım yukardakilerin gerisinde en azından ceed ve focusun gerisinde.

ama tasarım ve gösteriş anlamında bencede çok çok tatlı bir araç açıkçası o dereceki bende bu değerde araba alıyor olsaydım terazide olumlusu benim gözümde ağır basan araçlardan olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hayir 1.6 tdi. Fiatin 120 ligi ise bilemem ancak 105 lik tdi dan geride. Sadece yazilim olan tdi , dpf sokuk vs mjetten hizli. Renolarda oyle, dpf sokuk tdi gidiyor iste , megane 130 lukta 50 liraya yoktur , secenekler belli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir 1.6 tdi. Fiatin 120 ligi ise bilemem ancak 105 lik tdi dan geride. Sadece yazilim olan tdi , dpf sokuk vs mjetten hizli. Renolarda oyle, dpf sokuk tdi gidiyor iste , megane 130 lukta 50 liraya yoktur , secenekler belli
    Benim dpf sökük değil. Zaten yazılım olmasa bravo 120 lik olan 300 torkuyla rakiplerinden bir tık önde bile denilebilir. Hep söylüyorum ve tekrar söylüyorum. Hacim ve yapılan işlemler aynıysa sonuçta aynıya yakın olur.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Benim dpf sökük değil. Zaten yazılım olmasa bravo 120 lik olan 300 torkuyla rakiplerinden bir tık önde bile denilebilir. Hep söylüyorum ve tekrar söylüyorum. Hacim ve yapılan işlemler aynıysa sonuçta aynıya yakın olur.
    Abi valla 105 liğini de 120 liğini de kullandım Bravo'nun, kafayı indirip kaldırıyor anca. 1.6 TDi VAG grubu çok daha istekli ve lineer hızlanma eğrisi sunuyor bence.

Bu arada şöyle anektod olsun, 1.6 mjet e gtb1549 takıp dp yazılım vs yapınca gidiş olarak ancak dp yazılım 1.6 tdi kıvamına geliyor malesef.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi valla 105 liğini de 120 liğini de kullandım Bravo'nun, kafayı indirip kaldırıyor anca. 1.6 TDi VAG grubu çok daha istekli ve lineer hızlanma eğrisi sunuyor bence.

Bu arada şöyle anektod olsun, 1.6 mjet e gtb1549 takıp dp yazılım vs yapınca gidiş olarak ancak dp yazılım 1.6 tdi kıvamına geliyor malesef.
    Levent ben de 1.6 polo tdi ve leon tdi kullandım.Bana bravonun gidişi daha iyi geldi (hiç bir ekleme olmadan). En iyisi denemek Bir ara Mehmet'le bir araya gelip beni üzmesini sağlamaya niyetliyim. Sonuçta ben amanında amanın bir fark olmaz iddiasındayım. Sen benden iyi bilirsin.Bu işlerde başarı güç / ağırlık ve dişli grubu üzerinden yürür. Ama motora baktığında aman aman bir fark olmaz.Belki 5 hp filan. Benim söylemeye çalıştığım bu. Bu yüzden de konuyu açan arkadaşa yakıt yerine işçilik ve performansı baz almasını tavsiye ettim ki bu performans meselesinde yol tutuş dahildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bana ne takalım
    1881 - 193

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Levent ben de 1.6 polo tdi ve leon tdi kullandım.Bana bravonun gidişi daha iyi geldi (hiç bir ekleme olmadan). En iyisi denemek Bir ara Mehmet'le bir araya gelip beni üzmesini sağlamaya niyetliyim. Sonuçta ben amanında amanın bir fark olmaz iddiasındayım. Sen benden iyi bilirsin.Bu işlerde başarı güç / ağırlık ve dişli grubu üzerinden yürür. Ama motora baktığında aman aman bir fark olmaz.Belki 5 hp filan. Benim söylemeye çalıştığım bu. Bu yüzden de konuyu açan arkadaşa yakıt yerine işçilik ve performansı baz almasını tavsiye ettim ki bu performans meselesinde yol tutuş dahildir.
    Urfa'da şimdi abi, denkleştirin bigün bayramlaşırsınız hem
    Ama bence çok üzer seni şimdiden söyliyim, yanlış anlama ama Mehmet'in araba gitmiyor uçuyor çünkü

Aktarma konusunda haklısın, aynı veya yakın güç / torka sahipken en belirleyici etken o. Ancak iş biraz daha mekanik kısma geçtiği zaman "turbo upgrade gibi" VAG dizellerin kapak verimi bence bariz daha başarılı rakiplerine göre.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana ne takalım
    Sana önce yazılım yapalım da gerisi kolay
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo stock olarak en hızlı dizellerden birisi. 120 hp 300 nm stock olarak oldukça yeterli. Tdi gibi performans artırımına elverişli değil kabul ama stock olarak 130 luk dci leri saymazsak ki o da 2013 te piyasaya sunuldu. 2008 yılında 120 hp 300 nm hangi markada vardı. Leventinde dediği gibi redline ye kadar tdi gibi akıcı dolu dolu çeviremiyor 3500 den sonra kesliyor ama acayip keyifli kafayı kaldırırken
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo stock olarak en hızlı dizellerden birisi. 120 hp 300 nm stock olarak oldukça yeterli. Tdi gibi performans artırımına elverişli değil kabul ama stock olarak 130 luk dci leri saymazsak ki o da 2013 te piyasaya sunuldu. 2008 yılında 120 hp 300 nm hangi markada vardı. Leventinde dediği gibi redline ye kadar tdi gibi akıcı dolu dolu çeviremiyor 3500 den sonra kesliyor ama acayip keyifli kafayı kaldırırken
    crdi vardı 115 hp
    1881 - 193

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O crdi ler kaç nm idi Acaba 😀

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)