User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
92 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tıguan & Quashqai Yeni araç tavsiyesi kararsızlık

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    quashqai edc sanzımanlı 130hp dizelle satılmıyor mu? xtrailde bahsettiğim motor ve sanzıman var.
    kasa değişimleri göz önünde bulundurularak nissan tercih edilebilir. 2. eli cok kuvvetli ve motoru ekonomik.
    biz şirkette volvodan sonra xtraile geçmiştik. Acıkcası cok memnun kalmadık kalite olarak.
    trim sesi, içeri aşırı alınan yol ve motor sesi 6 ayda 2 defa verilen sanzıman arızası ve klima arızaları biraz bıktırdı.
    yakıt olarak 7-8lt altına düşmüyor.
    ama donanım olarak cok güzel elektronik oyuncakları cok fazla.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaşkay +1 ...
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vw satıştaki elemana sordum abi 2017 ilk yarısı yeni tıguan satacağız diyorlar. açıkçası bu zamana kadar hep Vag grubu kullandık Nıssan qashqai hiç bilmediğimiz araba ama kime sorsam trim sesleri ve kalitesiz plastikten bahsediyor cam tavanı var ama acılmıyor saçmalık yakıttada tsı ya açıkçası bizim gözümüzü pek korkutmuyor yılda en fazla 8000 km yapar babam o kadar fazlası yok tercihimizi iyi bi fiyat verirlerse tıguandan yana kullanacagız sanırım

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki seçenek arasında, 2.el,konfor,kalite olarak bence tiguan bir tık öndedir... yeni quashai içine rüzgar sesi alıyor ve trim sesleri fazla diye okumuştum, araştırmanızı, test sürüşü yapmanızı öneririm.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaşkayi tek geçerim
    Her koşulda hem de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşimde tiguan 1.4 tsi manuel vardı. Otomatik yeni bir araba alalım dedim. X-trail'in en dolusuna baktım donanım güzel bi ton çin oyuncağı var fakat şanzıman kötüydü ve konfor tiguana göre berbattı her yerden tıkırtılar geliyordu ki kullandığım araç 1000-2000 km'deki test aracıydı. Yol sesi, konfor, tıkırtılar, berbat şanzıman nedenleriyle yaşlanmasına rağmen tiguan galip geliyor.
    Mecburen tekrar sıfır dizel otomatik tiguan aldım. Tiguan ile Qashqai aynı sınıfta değiller Qashqai bir tık alt segment ve daha dar.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalıtım ve konfor olarak ALman-Japon farkı her zaman var zaten , yine de ben qasqai derim. Dizel otomatik seçeneği tiguanda zaten yok. DSG nin sorunlu olduğunu bilmeyen yok herhalde. Ve yüzü çok eskidi artık. Açıkçası kalite kalite deniyor ama tiguana bindiğimde o bomboş klasik VW konsolu , sanki transportera binmiş hissi yaratıyor bende gayet sönük ve boş. Tiguanın bana göre en büyük artısı tavanının daha yüksek olması.

Bu arada bizde 2 tane qasqai var , öyle trim sesi falan duymuyorum ben arabada açıkçası. TAvan ses yapıyor denmiş , bu aracın tavanı açılmıyor ki neresi ses yapacak ? Motor sesi içeri alıyor ama herhangi bir dizel araba gibi, ekstra bir durum yok. Şurada yazılanların çoğu abartı ve marka fanatiği yorumlar hep.

Tek katıldığım nokta yol ve rüzgar sesi alması ama o sınıfta bir araç için bence o da normal. Millet ML x5 konforu bekliyor heralde 70 liralık arabadan.

BerkinAKCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her türlü quasgahi derim.1.5 dci manuel kullandim. 1500 cc lerde quasgahi manuel 6 ilero üretiliyor. 1.6 dci 130 hp lik otomatik quasgahi kesinlikle mükemmel. Tek sorunum cam tavan açılmıyor sadece görüntü
    Only Flying is Better AKÇAY

Stance Works

bulenthaliloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakin kullanımda 3,8 lt (100-110 km) gören bir aracı 10 lt ve üzeri yakan tiguan ile karşılaştırmak tamamen saçmalık.....

Bild'in desibel testinde benzinli tiguan'dan daha sessiz olan bir araç Qashqai...

Sehiriçi ortalama 5,7 lt yakıyor daha ne yapsın ? Şehiriçinde yarışıyormuyuz?

Ayrıca max torku (1750 dd gibi oldukça düşük devirde ) 260 nm oldukça iyi çekiyor....

Ayrıca yol tutuşu 4*4 olmayanlarda bile çok iyi izinden çıkarmak ESP 2 den dolayı pek mümkün değil....

Eleştirilecek tarafı start stob'un tuhaf çalışma karakteri ve kalkışlarda hillholder'ın debriyaja tam basmazsanız devreye girmemesi....

Led arka stopların ve led gündüz farlarınında standart olmasıda Tiguan'a göre + özellikleri...

İkincieli kuvvetli ve kullanıcılar seviyor...

Nissan kendisini ayakta tutan modeli kötü yapacak değil ya insaf biraz...
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni kaşkayi her açıdan daha iyi tiguandan. bi kere dizel olması 1 - 0 önde. kaşkai 10 litrenin altında yakmaz. kasa olarak kaşkainin yüzü yeni bilakis tiguain çok eskidi. tiguanın avantajı dsg ve iç hacim genişliği. ben böyle bir araç alacak olsam renegade kaşkayi arasında kalırdım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çirkin ama 1.6dizel otomatik 4x4 crv düşündünüz mü?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5dci manuel qashqai kullanıyoruz ailecek 2014te sıfır aldık ... 50.000 bakımına götürdüm geçen hafta ... tık demişliği yok ... corsa 1.7 dtimdan az yakıyor , konforu yol tutuşu herşeyiyle çok memnunuz...evdekiler tiguan istiyordu qashqai aldırdım ve şu an şükrediyorlar diyebilirim

tek kötü noktası: lastik ebatlarından dolayı biraz pahalıya değişiyor ve cam tavan döşemesi sarktı garantiden hallettiler aracın..
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 ay önce Tiguan tercih ettik. Kısaca izlenimlerimi paylaşayım.

Peder araç almaya niyetlendiğinde çok fazla seçenek yoktu, BMW 1 serisi, Audi A3 veya ikinci el Passat bakıyordu. Birkaç gün sonra bana telefon etti. VW showroomda Tiguan beğendiğini söyledi. Bence kötü araba dedim, sen bilirsin dedim. Showroom'a gittiğimde pek hayal etmediğim bir Tiguan duruyordu. Araç Lounge paket, (2015) deri koltuk ve ısıtmalı koltuk haricinde full , bixenonlar, ledler, komple cam tavan, bilmemne falan.. Bir de rengi lacivert idi. İlk gördüğümde yalan yok Touareg sandım. Neden bilmiyorum arkadaşlar da, ben de, aldığımız (veya seçtiğimiz) aracı trafikteki diğer Tiguanlardan çok farklı görüyoruz. Bir tık daha kalite duruyor. Renginden ve dış donanımından olduğunu düşünüyorum.. Araç 1.4 TSi 150hp Lounge.

Neyse gelelim konuya. Qashqai bence daha sportif ve çekici bir araç genel olarak. Nissan hayatımda hiç kullanmadım, kalite vs. açısından yorumlamam yanlış olur. Tiguan bariz daha yüksek, ve iç mekan oldukça geniş. Uzun yol yapıp 5 kişi yazlığa gittiğimizde, çok rahat bir yolculuk geçirmiştik. Bagaj biraz küçük, fakat arka koltuklar ileri alındığında bir tık daha yer açılıyor. Panaromik tavan arkaya doğru çok uzun olduğu için içerisi çok ferah. İçerde bir sürü göz,çekmece vs. var. Konsol bir garip, o çift yuvarlak fanlar falan.. Göz alışınca kötü gelmiyor ancak ilk zamanlar oldukça yadırgadım. Malzeme kalitesi güzel gibi. Üst kısımlar çok yumuşak plastik, altlar için aynı şeyi söylemek zor. Keşke sürücü ve yolcunun ortası bu kadar açık bırakılmasaymış . Biraz daha yüksek olsa mükemmel olurmuş. Bunun dışında araç çok sessiz, yalıtım birinci sınıf. Direksiyon tepkileri, DSG ve araç performansı oldukça yeterli. Yakıt uzun yol min. 7.2 lt , şehir içi ortalama 8.9 - 9.5 litre arası görüyorum. Basar biraz agresif kullanırsanız 10.5 - 11 civarına çıkıyor.

Şu an 13.000 km'de araç. Herhangi bir sorun veya beğenmediğimiz bir yanı ile karşılaşmış değiliz.

Peder için Qashqai'ye göre daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Hem şekil itibari ile daha ağır duruyor, hem de Alman kalitesi genelde daha önde oluyor. Bir de Qashqai yerine Renault Kadjar daha güzel duruyor bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay önce Tiguan tercih ettik. Kısaca izlenimlerimi paylaşayım.

Peder araç almaya niyetlendiğinde çok fazla seçenek yoktu, BMW 1 serisi, Audi A3 veya ikinci el Passat bakıyordu. Birkaç gün sonra bana telefon etti. VW showroomda Tiguan beğendiğini söyledi. Bence kötü araba dedim, sen bilirsin dedim. Showroom'a gittiğimde pek hayal etmediğim bir Tiguan duruyordu. Araç Lounge paket, (2015) deri koltuk ve ısıtmalı koltuk haricinde full , bixenonlar, ledler, komple cam tavan, bilmemne falan.. Bir de rengi lacivert idi. İlk gördüğümde yalan yok Touareg sandım. Neden bilmiyorum arkadaşlar da, ben de, aldığımız (veya seçtiğimiz) aracı trafikteki diğer Tiguanlardan çok farklı görüyoruz. Bir tık daha kalite duruyor. Renginden ve dış donanımından olduğunu düşünüyorum.. Araç 1.4 TSi 150hp Lounge.

Neyse gelelim konuya. Qashqai bence daha sportif ve çekici bir araç genel olarak. Nissan hayatımda hiç kullanmadım, kalite vs. açısından yorumlamam yanlış olur. Tiguan bariz daha yüksek, ve iç mekan oldukça geniş. Uzun yol yapıp 5 kişi yazlığa gittiğimizde, çok rahat bir yolculuk geçirmiştik. Bagaj biraz küçük, fakat arka koltuklar ileri alındığında bir tık daha yer açılıyor. Panaromik tavan arkaya doğru çok uzun olduğu için içerisi çok ferah. İçerde bir sürü göz,çekmece vs. var. Konsol bir garip, o çift yuvarlak fanlar falan.. Göz alışınca kötü gelmiyor ancak ilk zamanlar oldukça yadırgadım. Malzeme kalitesi güzel gibi. Üst kısımlar çok yumuşak plastik, altlar için aynı şeyi söylemek zor. Keşke sürücü ve yolcunun ortası bu kadar açık bırakılmasaymış . Biraz daha yüksek olsa mükemmel olurmuş. Bunun dışında araç çok sessiz, yalıtım birinci sınıf. Direksiyon tepkileri, DSG ve araç performansı oldukça yeterli. Yakıt uzun yol min. 7.2 lt , şehir içi ortalama 8.9 - 9.5 litre arası görüyorum. Basar biraz agresif kullanırsanız 10.5 - 11 civarına çıkıyor.

Şu an 13.000 km'de araç. Herhangi bir sorun veya beğenmediğimiz bir yanı ile karşılaşmış değiliz.

Peder için Qashqai'ye göre daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Hem şekil itibari ile daha ağır duruyor, hem de Alman kalitesi genelde daha önde oluyor. Bir de Qashqai yerine Renault Kadjar daha güzel duruyor bence.
    Sizinde tecrubelerinizden şehirlerarası ve sehiriçi Nissan Qashqai'ye göre Vw Tiguan 2 katı yakıyor.

Yüzü eskidi Nisan ayında yenisi geliyor

Qahsqai 2 de enaz Tiguan kadar yumşak plastik kullanılmış !!!

LED gündüz farları ,Led Stoplar,Renkli çok fonksiyonlu kadran Tiguan gibi opsiyonel değil tüm tiplerde standart....

Tiguanın tek artısı bence 40lt fazla bagajı
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hortlamış ama 2015 Nissan qahsqai 1.6 dizel manuelin en dolusunu kullandım, gidişi yakıta oranla gayet iyi. Yalnız işçilik hataları var iç aksamda, cam tavanın kenarlarında döşeme hataları var, bazı plastik aksamlar kalitesiz geldi gözüme, nissan japonlar arasında en kalitelisi diye bilirim bu zamana kadar, onda bile bu tip hatalar olması garip. Benim gibi takıntılı biriyseniz qashqai'ye gıcık olabilirsiniz.
    Tiguan ise 2013 1.4 tsi chrome edition kullandım bir süre, Vw in sıkıcı bir marka olduğu önyargısına sahip olmama rağmen gayet keyif aldım. Şehir içi 9-10 lt benzinine çok demezseniz tiguan tercih sebebidir bence.
    edit:imla
    ///M Rulez...

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bulenthaliloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinde tecrubelerinizden şehirlerarası ve sehiriçi Nissan Qashqai'ye göre Vw Tiguan 2 katı yakıyor.

Yüzü eskidi Nisan ayında yenisi geliyor

Qahsqai 2 de enaz Tiguan kadar yumşak plastik kullanılmış !!!

LED gündüz farları ,Led Stoplar,Renkli çok fonksiyonlu kadran Tiguan gibi opsiyonel değil tüm tiplerde standart....

Tiguanın tek artısı bence 40lt fazla bagajı

Tecrübe ediğndiğm kadarıyla hiçbir zaman bir Japon - Kore - uzakdoğu otomobilinin bir Alman otomobilinden kaliteli olduğunu görmedim. (Malzeme olarak) Buna Lexus , Infinity falan da dahil. Bu sebeple kalite açısından tercihim VW olurdu. Yakıt, performans, donanım vs. gibi kısımları bilmiyorum. Aldığımız Tiguanda opsiyonel birşey yok. Onda da standart fakat Lounge donanım. Tüm tiplerde standart değil yani. Fiyat olarak 100.000TL ye geldi. Nissan'ın fiyatını bilmiyorum. Fiyat da belirtirseniz daha kolay seçim yapılabilir. Nissan 95 VW 100 ise Nissanın yanından geçmezdim. Arada 20 bin TL fark varsa tabiki Nissan düşünülür. Tiguanın da boşları berbat duruyor çünkü.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ikisinede bakmadan kadjara-yeni tucsonda olabilir özellikle kuzeni kadjar bence quashqaiden daha albenili. nissan desen bu forum dahil kaç yerde birsürü sorunu paylasıldı tiguan desen içi 10-12 sene önce üretilen golf plusun için zahmet ettilerde yenilemek akıllarına geldi bu sene
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nissan olarak bir tek yeni dizel otomatik x-trail kullandım. Araç daha yeni olmasına rağmen trim sesi çok fazlaydı ve 100km üzeri baya rüzgar sesi geliyordu. Şanzıman olarak dsgnin yanından geçemez gerçi dsg de her ne kadar sorunlu olsa bile. Quasqhai kullanmadım ama x-trail'ın durumu bu şekildeyken pek bir beklentim yok. Yeni crv 1.6 dizel için güzel şeyler söyleniyor ama test etmedik henüz, amcam için araç arayışımız var. Bu arada nisan-mayıs gibi tiguan'ın 1.6 tdi ile geleceğini duyduk bayiden, ama ilk etapta sadece manuel geleceği söylendi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde orta segment kucuk suv bakarken qashqai ye falan bakmistik ama gercekten cok kotuydu araba hem 1.2 sini hemde 1.6 130 luk olani var sanirim onu kullandik. Ben bu kadar guvensiz hissettiren yol sesi alan bir arac daha gormedim. Cok donanimli ama kesinlille bu sebeplerden oturu tercih etmezdim
    Güvensiz denen araç ESP 2 ye sahip yoldan çıkarmak mümkün değil

Bild'in testlerinde dizel Qashqai benzinli Tiguandan daha az desibel değerine sahip

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)