User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Golf VII GTI & Golf VI R

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mqb platformu ile üretilen yeni gti efsane yol tutuşa sahipmiş çok defa okuduk. Peki yükleme kabiliyeti?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo gti daki onder ceker handikaplari G7 gti'da cok daha azini yasarsiniz. Polodaki on diff ve agirlik dagilimi yuzunden cok fazla spin var. Ayrica ben pist kullanim sartlarini goz onunde bulundururum.
    Test etme imkani varsa en dogrusu...

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence aklinda yuklemek varsa 6r faha mantikli bizim kotu asfsaltta tutnamadiktan sonra gucun anlami yok zaten isiklarda herkesi geride birakmakda ayri bir keyifli olur. Ama cok abartiya kacilmadan ufak tefek seyler yapilicaksa kesinlikle 7 gti en azindan yeni model. Bire 6r yine cok km lerdeyse hic kasinmadan 0 gti alinir gecilir
    Konu MCN21 tarafından (17-04-2019 Saat 04:56 ) değiştirilmiştir.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mqb platformu ile üretilen yeni gti efsane yol tutuşa sahipmiş çok defa okuduk. Peki yükleme kabiliyeti?
    Ea288 kodlu 3.nesil tsi motor var ustunde
    Dp,egzoz,filtre,yazilim ile 100-110hp aliyor aprnin uygulamalari mevcut.320-330hp guclere cikiyor yani
    Golf R 280de yaklasik 370-80 civarlarinda oluyor yuklendikinde
    Turbolari ise k04 degil IHI Turbo diye biliyorum(hatta ilk partiler sorunluydu) lakin ihi turbonun hangi modellerinvar ustunde bilgim yok

Edit:mk7 gti turbo parca numarasi : 06K145702Q

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikiside değil. manuel bir gt86 çok keyifli olabilir. tabi amaç roll değilde sürüş keyfiyse.

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben polodan sti a sti dan r a geçiş yapmış biri olarak polo satılıpda R alınacaksa tavsiye etmezdim.
    Stage2 bindim delikli naneye 100 e kadar sarıyodu lastiğinde kötü olmasının sebebiyle ama değişik bi gidişi güzelliği vardı ya.
    Şu anki arabamda yazılım dv egzoz var.Her deviri polo gibi değil.Tabi 2500 d/d'den sonra k04 iş görüyor.Ama sc nin keyfi vardı poloda

Dsg nin 6 ileri olması çok güzel r da taş gibi şanzıman diyim size.Haldex bambaşka bir dünya yaktığınız her damla benzinin patinajda değilde yola aktarıldığını bilmek gücü tam olarak aktarabilmek çok keyifli.Viraj kabiliyetide keza güzel.Bence her zaman piyasası olacak bir araba.Ben günlük biniyorum R a sertliği günlük kullanılabilmesi açısından çok seviyorum.Yüklendiğinde ciddi şeyler yapan bir araba.Golf 7 gti i pek bilmiyorum ama 7 ileri oluşu bence hep bir handikap.İstanbulda binilen güçlü bir aracın 4 çeker olması bence şart.Zaten yapabileceğiniz max hız 160-170 güzel şehrimizde.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SGTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben polodan sti a sti dan r a geçiş yapmış biri olarak polo satılıpda R alınacaksa tavsiye etmezdim.
    Stage2 bindim delikli naneye 100 e kadar sarıyodu lastiğinde kötü olmasının sebebiyle ama değişik bi gidişi güzelliği vardı ya.
    Şu anki arabamda yazılım dv egzoz var.Her deviri polo gibi değil.Tabi 2500 d/d'den sonra k04 iş görüyor.Ama sc nin keyfi vardı poloda
    .
    Bende acayip seviyorum polo yu yalan değil yani hani ayrılmakta istemiyorum ama yaşlanıyor yahu muadilide pek yok insan böyle kalıyor
    O sebeple Yeni Polo GTI a bakıyorum TR ye geliceğinide sanmıyorum ama belki gelirde sürekli testlerini takip ediyorum
    Golf GTI ın yerine yine Polo GTI ı tercih edebilirim gerçi 1.8t de sc yok ama ufak tefek fare gibi ya sevimli işte kereta
    Ama konuya yazmadığım süredir R lara bakıyorum o kadar çok Golf 7 gördümki 6. nesil eski geliyor gözüme ama ah şu R lardaki 4X4 yokmu ..
    Benim X1 de 4x4 şehir içinde çok keyifli acayip zevkli bi sistem
    Yani bakınmaya devam edeyim ben veya en iyisi güzel fiyata yeni Polo GTI gelir belki diye hayal edeyim

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 r alamıyorsam 6 r alırıım 4 çekerin zevki başka hakikatten

s3 kullanıyorum her açıdan golf 6r dan iyi bence fakat o dsg rahatlığı golf r ı hep aklımın bir köşesinde tutuyor
    Team PAŞAOĞLU

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ea288 kodlu 3.nesil tsi motor var ustunde
    Dp,egzoz,filtre,yazilim ile 100-110hp aliyor aprnin uygulamalari mevcut.320-330hp guclere cikiyor yani
    Golf R 280de yaklasik 370-80 civarlarinda oluyor yuklendikinde
    Turbolari ise k04 degil IHI Turbo diye biliyorum(hatta ilk partiler sorunluydu) lakin ihi turbonun hangi modellerinvar ustunde bilgim yok

Edit:mk7 gti turbo parca numarasi : 06K145702Q
    Aynen ilk seri sorunluydu, R da da GTi da da hatta. İngilterede bir çok kullanıcı var, Golf 7R, Golf GTi7 veya Leon Cupra kullanıp turbo kıran, garantiden değişen.

Bu arada 4 çeker olması şart değil anladığım kadarıyla gündelik uyumu daha ön planda, ben hertürlü Golf 7 GTi derim. Eğer plastik kalitesine çok takık değilseniz Leon Cupra derim, bir miktar daha cebinizde kalır.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

blackjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer sadece ikinci el alınacaksa öncelik temiz ve nispeten düşük km olmak kaydı ile R cupra ve gti diye gitmeli...

R 4 çekerin avantajı ve zaten stok olarak 255 bg hayli hayli yeter..

sonra neden cupra yazdım ?

gti pistte rekor kırmadı cupra kırdı bu rekoru..280 bg (gti ile aynı para ama daha güçlü ) ve önden çekişin handikaplarını iyi sönümleyememiş olsaydı rekoru kıramazdı..demem o ki önden çekişte daha dengeli ve tutarlı bir araç gti a göre bence...

en son gti dememin nedeni cupra gibi sıfıra çok yakın fiyatı nispeten uygun ve çok şey beklemiyorsanız yeterli bir hatch olacaktır..

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni herzaman iyidir.
    Tabi 4 çeker harika bişey.. çok önemli değilse golf7 gti..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6r alirdim stg2 plus biner isiklardan 3 sn lerde 100 e cikar kazirdim yolu , pist vs degilde turkiye sartlarinda heleki sicakta 140 bg de olsa onden ceker yerinden kalkamiyor, zor secim isin icinden cikamazsaniz hanim ne derse onu alin

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesin olarak golf 7 gti derim. Mqb şasi çok başarılı heleki PP lı 230 hp kilitli versiyonu bulursanız gti ın yol tutuşu 6r ın çok üzerine çıkar. Egzoz ve soft bir yazılımla 280-300 hp arası sorunsuz ve keyifle binilir. Performans araçlarının yenisi her zaman eskisinden gelişmiş olur bu bir gerçek. Turbo konusunda da IHI cuprada 3 gti da yanılmıyorsam 6 adet revize gerçekleştirdi. Cuprayı iyi bildiğim için konuşayım turbo 3 adet 702 kodundan sonra en son 722 H a geçti ve çıkan sonuçlar tahmin edebileceklerinizden ciddi iyi.. Eminim gti da da son revizeden sonra sorun kalmamıştır.

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancı dergilerde Golf 7 R'ı öve öve bitiremediler.
    Baya baya arkadan çekiş karakterine sahip diye yazmışlardı.
    Konudaki sorulanlar arasından ben yine R'ı seçerdim.
    Golf 6 sanki daha seviyorum.
    Belki de bunda kısa da olsa kullanıp hiç sevmediğim MQB platformundaki Leon FR'ın etkisi olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon cupra golf gti ve golf r arasında gidip geliyorum. Hala karar veremedim. Eski octavia rs ve golf r sahibi olarak aklım daha çok golf r a kaysa da test sonuçları aklımı karıştırıyor. Enteresan olan stage 1 golf 7 gti ve stage 1 leon cupranın 0-200 leri benzer 17 sn civarı. Golf r stage 1 15-16 sn çıkarabiliyor. Kağıt üzerinde gti 220 cupra 280 ps daha farklı olması gerekmez mi ? Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler ? Birde type r var şimdi o da 4. aday

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drkuthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon cupra golf gti ve golf r arasında gidip geliyorum. Hala karar veremedim. Eski octavia rs ve golf r sahibi olarak aklım daha çok golf r a kaysa da test sonuçları aklımı karıştırıyor. Enteresan olan stage 1 golf 7 gti ve stage 1 leon cupranın 0-200 leri benzer 17 sn civarı. Golf r stage 1 15-16 sn çıkarabiliyor. Kağıt üzerinde gti 220 cupra 280 ps daha farklı olması gerekmez mi ? Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler ? Birde type r var şimdi o da 4. aday
    Golf R 4 çeker ve bunun getirdiği ağırlık ve çekiş kaybı dolayısıyla 220'lik gti dan uzunda çok farklı olmuyor maalesef. Bende de s3 var stok hali ile stok cupra başbaşa yürüyordu zamanında.

Bir alternatif olarak Ankara Doğuş da bir tane Scricco R var. En son 175 'e kadar düştüler. İyi bir alternatif olabilir.
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf R 4 çeker ve bunun getirdiği ağırlık ve çekiş kaybı dolayısıyla 220'lik gti dan uzunda çok farklı olmuyor maalesef. Bende de s3 var stok hali ile stok cupra başbaşa yürüyordu zamanında.

Bir alternatif olarak Ankara Doğuş da bir tane Scricco R var. En son 175 'e kadar düştüler. İyi bir alternatif olabilir.
    Scirocco ne bileyim bir türlü içim ısınmadı gitti
    Bana daha çok uzayacak araç lazım hala cupra ağır basıyor

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drkuthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scirocco ne bileyim bir türlü içim ısınmadı gitti
    Bana daha çok uzayacak araç lazım hala cupra ağır basıyor
    Uzayacak derken?
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzayacak derken?
    200 den sonra otobanda yürümeye devam edecek anlamında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)