User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
106 sonuçtan 96 ile 106 arası

Konu: C4 Cactus Alınır mı?

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam böyle bir araba almazdım

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski araçlarla yeni araçların güvenliği arasında arada uçurum var. yeni araçlarda değil eski araçlarda ölürsünüz, her metal yığını araca güvenli gözüyle bakmak çok düz mantık bir yaklaşım. üreticiler en güvenli aracı en hafif şekilde üretme peşindeler. bunu yapmak içinde eski araçlara göre yeni araçlarda çok daha fazla ince mühendislik uygulanıyor. başarı 1600 1700 kiloluk araçları güvenli yapmak değil 1000 kiloluk araçları güvenli yapmak. maliyet hesabına gelirsek kiloyla metal ağırlığı ölçerek üretim maliyeti hesaplamakta fazla düz mantık bir yaklaşım, hafif aracı güvenli yapmak için kullanılan üretim teknikleri ve farklı malzemelerin maliyeti 150 200 kilo eksik kullanılan metalin maliyetinden çok daha fazladır.
    alıntı yaptığın yazıyı iyi oku. eski araçlardan bahsetmedim ben.internet üzerinden 2 tane video izleyip bişiler hakkında bilgi sahibi olduğunu sanıyorsun ama yanılıyorsun.şase'si olan arabalar pahalı dedim. bmw mercedes vb gibi markalardan bahsettim.

şu foruma 2006'dan beri üyeyim sizin gibi laf olsun diye post atanlar yüzünden birçok kişi gibi yazma zevkimi kaybettim.
    komançero garage

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıntı yaptığın yazıyı iyi oku. eski araçlardan bahsetmedim ben.internet üzerinden 2 tane video izleyip bişiler hakkında bilgi sahibi olduğunu sanıyorsun ama yanılıyorsun.şase'si olan arabalar pahalı dedim. bmw mercedes vb gibi markalardan bahsettim.

şu foruma 2006'dan beri üyeyim sizin gibi laf olsun diye post atanlar yüzünden birçok kişi gibi yazma zevkimi kaybettim.
    son 7-8 aydır bir arkadaşım üstünden ihalelerden hasarlı zevkine hobisel araba alıyorum bir tane yaptırıp satıyorum.. premiumdan aşağıda araç almıyorum bmw 3 ,5 mercedes e kasa s kasa porche cayenne panemera v.b gibi.. hepside modelli tabiki .. son kasalar.. o araçları yaptırırken özellikle çıplak gördükden sonra eski arabalara daha bir aşık oluyorsun.. ve daha iyi anlıyorsun arabadan anlayan halis mulis zevk sahibi insanlar niye eski yada klasik araçlar kullanıyor..

araçlar tamamen plastik ,benim krom sandığım yerler bile plastikmiş bolcana led başka bir şey değil.. bu devirde satan tek şey led.. millet süslü püslü ledlere para veriyor sadece.. eski araçların gözünü seviyim kalite akıyor alayından dediğim eski premium sınıfı kaliteli araçlar.. yeni nesil teknoloji gördü kalite görmedi o yüzden nedesen boş anlamazlar.. anlıyanlar bu işi ciddi kovalıyan araştıran bakan binen gençler onlara sorsan zaten ilginç araçlar arıyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakın ben size donanım ve otomobil hakkında genel bişi söliyim. bugün 100 bin ton metal alsanız otomobil üretmek için tonu 1700 usd ise yine 1700 usd'dir. fakat gidip çin'e teyp,hoparlör,navigasyon vs yaptırsanız 100 bin adet,tanesi 70 usd ise düşer 10 usd'ye.. o yüzden otomobil üreticileri maliyeti düşürmek amacı ile arabaya donanımı doldurup metal'den çalıyor. Yeni arabalarda Şase yok farkında olan varmı? Yani bunun anlamı "ölürsünüz" demek.Çünkü adam 100 bin adet ürettiği araçtan 50 kg metal çalsa hesabını siz yapın ortadaki paranın..İşte o yüzden şase'si olan arabalar pahalı.İnsanların gözünü donanımla boyayıp teneke gibi arabaları insanlara satıyorlar.

bende sizin gibi bilip bilmeden konuşanlar yüzünden bu forumdan soğudum. yeni arabalarda şase yok, bu ne demek biliyormusunuz ölürsünüz demek. eski arabalarda şase var metal var bla bla bla ne demek siz açıklayında anlayalım. boş muhabbeti yapan sizsiniz ve evet yanlış yazmışım diyemeyip söylediğiniz ve idda ettiğiniz şeyleri reddediyorsunuz.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakın ben size donanım ve otomobil hakkında genel bişi söliyim. bugün 100 bin ton metal alsanız otomobil üretmek için tonu 1700 usd ise yine 1700 usd'dir. fakat gidip çin'e teyp,hoparlör,navigasyon vs yaptırsanız 100 bin adet,tanesi 70 usd ise düşer 10 usd'ye.. o yüzden otomobil üreticileri maliyeti düşürmek amacı ile arabaya donanımı doldurup metal'den çalıyor. Yeni arabalarda Şase yok farkında olan varmı? Yani bunun anlamı "ölürsünüz" demek.Çünkü adam 100 bin adet ürettiği araçtan 50 kg metal çalsa hesabını siz yapın ortadaki paranın..İşte o yüzden şase'si olan arabalar pahalı.İnsanların gözünü donanımla boyayıp teneke gibi arabaları insanlara satıyorlar.
    bu yazı biraz bilinçsiz olmuş bence. Önemli olan araçaki metalin ağırlığı değil ki. Taşıyıcı sistemde kullanılan mazemenin nev'i.

Metalurji diye bir bilim var otomotiv diğer endüstri kolları için en hafif ve sağlam malzemeyi bulmaya çalışıyor.

Aşağıdaki video fikir verebilir.

bunu da 5,30 dan sonra izleyin derim.

Tansell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 Yeni Citroen C4 Cactus'u araştırdım biraz. Almayı düşünüyorum ama tam emin değilim. C4 hakkında bilgileriburadan daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 yılında Citroen’in C4 alt yapısını kullanılarak üretim bantlarına aldığı Crossover modeli C4 Cactus, yep yeni haliyle karşımıza çıkıyor. Fransız markanın bildiğimiz üzere modellerine, dünyada olmayan özellikleri koymasıyla konuşuluyor. Mesela eski C5 modellerinde havalı süspansiyon olması gibi!

Demekki benim araç hydraktive değil air liymiş Üzülüyorum böyle sitelere yanlış bilgi.

C4 Cactus güzeldir ama herkes sevmez , en kötü özelliği arka camları kelebek. haricinde yerden yüksek az yakan ortalama bir araçtır. Çok beklenti içinde olmamak lazım. Uzun süre kullanılacaksa alınır, test sürüşü yapılmalı kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni kasası güzele benziyor ama eski kasa değişik biraz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

Tansell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 yılında Citroen’in C4 alt yapısını kullanılarak üretim bantlarına aldığı Crossover modeli C4 Cactus, yep yeni haliyle karşımıza çıkıyor. Fransız markanın bildiğimiz üzere modellerine, dünyada olmayan özellikleri koymasıyla konuşuluyor. Mesela eski C5 modellerinde havalı süspansiyon olması gibi!

Demekki benim araç hydraktive değil air liymiş Üzülüyorum böyle sitelere yanlış bilgi.

C4 Cactus güzeldir ama herkes sevmez , en kötü özelliği arka camları kelebek. haricinde yerden yüksek az yakan ortalama bir araçtır. Çok beklenti içinde olmamak lazım. Uzun süre kullanılacaksa alınır, test sürüşü yapılmalı kesinlikle.
    Kesinlikle bende test sürüşünü denemek istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tansell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bende test sürüşünü denemek istiyorum
    Cactus, juke, CHR, Colt, Venga, Soul, bu gibi araçları ya seversin ya da sevmezsin. Cactus ilk çıktığında ben bayılmıştım.

Sonra inceledik ettik falan, 2013 fiesta titanium otomatiği satıp (daha geniş ve yüksek diye) biraz da markayı sevdiğimizden aldık.

Süper bir araba mı değil, biraz gönülden sevmek istemek lazım. dizeli 1.6 92 Hp eat6 şanzımanlı 5-5.5 LT lerde tüketimi olan bence şık ve sade bir araç.

Ekran kontrolleri biraz dandik ama ben seviyorum, ön koltukları güzel mesela, vites topuzu yok tuş ile R/D oluyor o olay da güzel.

Binmeden sürmeden alınmaz ama herkes sevmeyebilir. He bir de direksiyonu gayet yumuşak ben seviyordum kullanmayı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)