User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2000 model porsche almak ? Fantezi mi yoksa denenmeli mi?

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence biraz ilgilenilirse beyaz güzel sonuçlar verebilir;
    http://www.rarecarsforsaleblog.com/2...white-996-gt3/
    ///M Rulez...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. O yüzden bu süreçte takip edip gerçekten yürüyen ve motor kondisyonu iyi durumda mekanik masraf gerektirmeyen araç arıyorum. Aracın sadece kozmetik kusuru olacaksa pek sorun değil seve seve elden geçirilir.

Bunu görmüştüm hatta favorilerde. Piyasada çok bulunan siyahlardan farklı ama beyaz bu arabaya pek olmuyor gibi
    Ben örnek olarak koydum ama arabanın sahibinin oturduğu yer bile önemli bence.

Ataköy yazıyordu, detaylı bakınca Ataköy Konakları gibi görünüyor. Zengin biri ve aracın ilk sahibi olumlu izlenim veriyor.

Renk aslında güzel ama aracın biraz yarıs odaklı modifiyeye ihtiyacı var. En kötü kaplatılabilir de apaci olmayan bir renge.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben örnek olarak koydum ama arabanın sahibinin oturduğu yer bile önemli bence.

Ataköy yazıyordu, detaylı bakınca Ataköy Konakları gibi görünüyor. Zengin biri ve aracın ilk sahibi olumlu izlenim veriyor.

Renk aslında güzel ama aracın biraz yarıs odaklı modifiyeye ihtiyacı var. En kötü kaplatılabilir de apaci olmayan bir renge.
    o algıya hiçi inanmayın esas zenginler araçlarına fazla bakmıyor en azından yüksek oranda çoğunluk diyebilirim.

kendime corvette aldım C5 sahibi çok çok zengindi araç bakımsızlıkdan ölüyordu ve geçmişde çok yanlış kasap ustaların eline düşmüş. yiğende maserati granturismo var onun araçda türkiyenin en büyük iş adamlarından birinden alınma araca iyi bakmamışlar bir yağ çıktı araçdan ustalar bile şok oldu..

Neyse kısaca zenginde para var hallederiz rahatlığı var orta üst denilen yani ne orta halli nede zengin tam ikisi arasında olan ara bir kesim var genelde bu tip araçları o kesim alıyor.. O kesimde aman gözüm gibi bakiyim bir sıkıntı arıza çıkartmasın baş edemem çok yorar beni sonra mantığı var çoğunlukda..

bu benim kendi tecrübelerimden edindiğim fikir en azından.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla babamla hep kavga ederiz adam hep yeni daha iyidir mantığında ticari taksi olduğundan dolayıda hep masrafsız masrafı az araç arar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o algıya hiçi inanmayın esas zenginler araçlarına fazla bakmıyor en azından yüksek oranda çoğunluk diyebilirim.

kendime corvette aldım C5 sahibi çok çok zengindi araç bakımsızlıkdan ölüyordu ve geçmişde çok yanlış kasap ustaların eline düşmüş. yiğende maserati granturismo var onun araçda türkiyenin en büyük iş adamlarından birinden alınma araca iyi bakmamışlar bir yağ çıktı araçdan ustalar bile şok oldu..

Neyse kısaca zenginde para var hallederiz rahatlığı var orta üst denilen yani ne orta halli nede zengin tam ikisi arasında olan ara bir kesim var genelde bu tip araçları o kesim alıyor.. O kesimde aman gözüm gibi bakiyim bir sıkıntı arıza çıkartmasın baş edemem çok yorar beni sonra mantığı var çoğunlukda..

bu benim kendi tecrübelerimden edindiğim fikir en azından.
    Abi orada da bir dengesizlik var, arabayla yatıp kalıp sabah kalkınca arabaya ne yapsam diyen adamında arabası alınmıyor.
    Arkadaşım sıfır leon fr'yi her hafta söktürdü taktırdı, buji değiştirdi, kaliper taktı beğenmedi söktü, yazılım yaptı, orjinale döndü, geri yazılım yaptırdı, egsozu yaptırdı sanayide 5 tur attı araba dükkanları. vs vs.
    Burnu boktan çıkmadı çocuğun, her hafta başka bir arıza çıktı.

Başka arkadaşım 2015 Corollasının ilk bakımını 28 bin km de yaptırdı, araba hala taş gibi, hiç bir sorunu, sıkıntısı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    porsche maserati ferrari lambo jaguar rollyroyce lotus v.b bu tip egzotik markaları alıcak insanların o mantıkda olucağını hiç sanmıyorum..
    onların titizliği sadece bakımı yönünde olur oynama yönünde olmaz.

tam aksine elinden geldiğince op orjinal tutmaya çalışırlar bu tip araçları.. çünkü bu tip araçlar ne kadar orjinal o kadar pazarda değerli özel ve pahalı oluyor.. ne kadar apaçi olursa o kadar değersiz ve fiyatları düşük oluyor..

neticede bu tip araçları süren insanların çoğu belli bir doymuşluk eğitim ve kültürün üstünde insanlar oluyor genelde..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende bu fantaziyi bir ara yaptım... 100 bine kadar diyede konu açmıştım 1 ay önce... 911 , m3 vs gibi araçlar bakıyordum ama yemedi... Tertemiz bir mini cooper aldım güzelde yüklü kafam rahat geziyorum... bence turkiye şartlarında büyük risk bu tarz araçlar.. Ha bi kenara atılacak 100 liran varsa gözünü karart al.. Ama diğer türlü tavsiye etmem
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakım ve gerçekten yakışan güzel bir janttan sonra gayet güzel olur beyaz olan, verdiğiniz örneği de anladım. Çünkü benim için de öyle mesele. Yani kaça alacağımla beraber kimden ve nasıl alacağım en büyük mesele. Bizim az da olsa bir şeyler biliyor olmamız belki bize yetiyor ama o arabaya binen kişi sadece zengin olduğu için aracın sorunlarına doğru çözümü vuramamış olabilir. Her ne kadar belirli olmayan bir kıstas olsa da herkesin de böyle bir kullanıcıdan almak isteyeceğine eminim.

Onun haricinde işte tam da benzer sorular sürekli kafama geliyor. Çok da aşağılara düşmeden, 2009 tt 2.0, 2007 brera - spider, 2013 john cooper'lar falan geliyor bu paralara. Bunlar da prestijli ve performanslı araçlar ama dedirtiyorlar işte onları da alsam yine bir yanım hiç birisinin bir porsche olmadığını söyleyecek ama kafam göreceli olarak rahat etmiş olacak. Açacağı masraflar absürt olmayacak. Porsche'i alırsam performans anlamında dokunmak istemem atmosferik araca turbo işine girince astarı yüzünü geçiyor kaldı ki bu araç o iş yapılacak araç değil o yüzden 16 yaşındaki motordan ne alabiliyorsam ufak ufak onu alırım. O da ne kadar günlük kullanımda tatmin eder görmek lazım.

Konuyu açarken daha niyetli olsam da, şu an ben de aranızdan benzer duyguları yaşayıp sonradan vazgeçmek ve başka yönelmelere zorlanmak durumunda kalan arkadaşlar gibi olacağım sanırım. Ama yine de o fiyat seviyelerinde araç almaya karar verince temiz bir iki tanesini bulup süzgeçten geçirmek istiyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuz bıle bulsanız bu aracların kronık sorunları cok.
    Hele bu butcelere alıcagınız 996 sıze buyuk hayal kırıklıgı olur.
    Ilk sahıplerındeyken duzgundu ama emın olun16 yılda turlu tecavuze ugradı bunlar.
    Ozaman bakım ıslerıde pek yoktu,lımıtlıydı hersey...
    Bu sevdadan vazgecın,daha yenı ve bılındık arac alın...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    para harcanicaksa hakkiyla alinabilir, ama sorun yasamadan binme kismi biraz hayal, kaportasi duzgun olsa bile mekanik olarak illaki masraflar olucaktir porsche oldugundanda normalin bayagi ustunde cikar diye tahmin ediyorum , yillardir hayallerimden biri ama cesaret edemiyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 16 yaşında araba ne kadar sorunsuz olabilir onu düşünmek lazım. Bir de konuşulan araç porsche bir spor araç. sorun çıkar mı diye kaygı duyuluyorsa hiç girilmemeli bu toplara. Durduğu yerde para harcatır bu tarz araçlar istediği kadar bakımlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu işler ayrı bir sevda .. gözün kara olucak insan biraz. parayı değil zevkini keyfini ön plana koyucak.. zengin olmasınada gerek yok gerekirse metroya mibüse otobüse binicek o araba kapıda yatıcak...

zaten bir zaman sonra adranalin haline geliyor normal araç alamıyorsun .. aracı toplaması ayrı bir heyecan haline geliyor parça alması ayrı bir heyecan..

şimdiye kadar aldığım araçlar yüzünden parça almadığım ülke nerdeyse kalmadı koresi almanyası amerikası ingilteresi ispanyası italyası.. bunların hepsi bile tatlı tatlı ayrı heyecanlar..dünyanın bir ucunda hiç tanımadığın insanlarla bağlantıya geçmek yazışmak dostluklar kurmak..

parça aldığında hiç tanımadığın insanların sana ekstra hediyeler vermeleri kutuyu açdığında bak bu parçayı istemişsin ama bu parçalarda gerekebilir bunlarıda koydum falan diye not yazmaları..

bu işlere girmek çok başka bir kafa yapısı istiyor bence..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alinmaz demiyorum ama o paralara alinmaz diyorum.lacivert , içi siyah sagdan hafif tiklamali boxsteri 407yle kafa kafaya takas eder misin diye mesaj atan adamlar simdi 80 90 milyar istiyor.mumkunse araba bakimi konusunda kafasi kirik birinden almakta fayda var , yoksa yolda giderken kendi kendine tente açilabilir (boxster)

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alınır ama yağını suyunu koyar binerim beklentisi olmamalı.Eliniz anahtar tutmalı,temel motor ve mekanik bilgisine sahip olmanız lazım.En ufak bir şikayette sanayide dükkan dükkan gezip porsche tarifesi üzerinden yapılan kampanyalarla parçalanmamak lazım.Gerekli dökümanlara,kaynaklara ve yabancı forumlara yetecek kadar yabancı dil lazım.En önemlisi sabır ve kenarda her an kullanmak için para lazım.Birde yüzünüzde saçma sapan bi sırıtışla gezmek için zaman lazım

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Porsche benimde hayalimdir ama özellikle yas almis bir arac maliyetli olacaktir/olmasi olasidir. Almanya'da hocam günlük 98 model Boxster kullaniyor, 200küsür bin kmde. Arac 4 yasindayken almis ve aldigi tarihten beri sürekli harcama yapmis. 10-12 kalem yüksek meblagli masraflari olmus. 3-4 ay önce 2000€ luk masrafi vardi. Belki ucuk bir örnek gibi gözükebilir. Almanya icin bile cok ucuk fiyatlar bahsi geciyorken Türkiye'de büyük kumar

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    porsche maserati ferrari lambo jaguar rollyroyce lotus v.b bu tip egzotik markaları alıcak insanların o mantıkda olucağını hiç sanmıyorum..
    onların titizliği sadece bakımı yönünde olur oynama yönünde olmaz.

tam aksine elinden geldiğince op orjinal tutmaya çalışırlar bu tip araçları.. çünkü bu tip araçlar ne kadar orjinal o kadar pazarda değerli özel ve pahalı oluyor.. ne kadar apaçi olursa o kadar değersiz ve fiyatları düşük oluyor..

neticede bu tip araçları süren insanların çoğu belli bir doymuşluk eğitim ve kültürün üstünde insanlar oluyor genelde..
    Aralarında en davarı benim düşünün yani evet üstteki yazıya katılıyorum oyyşş
    İNSTAGRAM KULLANICI ADIM : h.a.k.a.n.s.g.r

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cayenne varken 3a volkan abiye götürüyordum bostancı sanayideydi rutin bakımlar 2000 TL civarı sene 2011

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    porsche dediğin şu anda 0 ı 1milyon TL ye yakın fiyatı olan bir marka. Araba eskiyip fiyatı düşünce maalesef ki parçanın değeri düşmüyor. Benim Fermasta deli gibi bir indirimim varken bile ben Maserati almaya cesaret edemedim parça fiyatlarından ve eski arabanın çıkarabileceği sorunlar karşısında çıkacak maliyetler yüzünden. Hele ki porsche de motor kaputunu açsan da bişey yapamazsın kendi başına, el sığmıyor içeriye. Lift vs gerekiyor. Çok paran varsa al ama son kurşununsa ona kullanma.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    porsche grubunda konvensiyonel pazar için satış için üretilen araçlar farklı bence .. birde porscheyi porsche yapan porsche için manevi değeri olan üstüne titredikleri araçlar farklı..

boxter ,cayman, cayenne , macan bence konvensiyonel pazar için üretilen araçlar.

911 ve devamında gelen 996-997 -991 serisi çok başka ..

boxter benim arkadaşda vardı güzel araç bakımlarıda çok ağır değildi..
    hardtopı tutan dirsekler onlarda bir zaman sonra aşınıyor değişmesi gerekiyor biz 20 dolara almışdık onu anahtarı kodsuz anahtarı 15 dolar vites başı 60 dolara almışdık. bunlar benim arkadaş için aldığım parçalardı..

bu tür araçlarda motoru yürüyeni sağlam ise iyi kontrol ettirilirse en büyük masrafları boxter için konuşuyorum trim malzemeler kaplamalar incik boncuk parçalar oluyor. işte yurtdışı parça almassan türkiyeden dükkandan alıyorsan yurtdışından 20 dolara alıcağın parçayı burda dükkanda 150 dolara alırsın..

bu tür araçlar kullanıyorsan biraz işini bilirsen araçlar gayet ekonomik geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)