User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
72 sonuçtan 58 ile 72 arası

Konu: 2000 model porsche almak ? Fantezi mi yoksa denenmeli mi?

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sarı boxsterı geçen yıl ben alacaktım 32ye ilandaydı 27ye satılmıştı
    Bu kasaların arkadan motorlu şahinden pek bi farkı yok...
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarı boxsterı geçen yıl ben alacaktım 32ye ilandaydı 27ye satılmıştı
    Bu kasaların arkadan motorlu şahinden pek bi farkı yok...
    Sertaç bildiğimiz 27 dimi, dolar falan değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yorumlara pek katılmıyorum,

darkmoon'un dediği gibi belli markaların belli kullanıcıları vardı,var hepte var olacak, şahsen bence özellikle BMW alınmaz çoğu daha Borusanın otoparkından çıkarken yanlıyor araç düzden çok yanlayarak km yapıyor

ama Porsche kullanıcılarının genelde çoğu bakım sevdalısı, günlük kullanımdan trafikten vs çok haftasonu yada tatilde vs kullanılan ve sahibi daha olgunca olan insanlardır bunu sanıyorum kimse inkar edemez.

şimdi araç bir GT3 yada GT2 olup yüksek km olsa hocam aracın kullanıcısı olgun olsada amacı belli ve o amaca onca km hizmet etmişse yorulmuş olabilir ama boxster muhtemelen aralarında en temiz çıkanları arasında sahipleri genelde aşırı zengin olupta umursamayanlardan çok zorla porsche sahibi olmuş ve değerini bilen insanlar çıkyor.

eğer 75 defa el değiştirmiş ve genç arkadaşlarımızca piyasa,yanlama vs yapmak için alınmamışsa hele hele ilk else bakmaya değer derim, yakın bir arkadaşım ankarada yıllardır ilk elden aldığı boxsterı kullanıyor çokta mutlu sadece mantıklı alış veriş yapmak iyice incelemek lazım derim ben.

yalnız paylaşılan linkteki hiçte temize benzemiyor bir insanın araca ne derece düşkün olduğu yaptırdığı işçilikten bile belli olur ve aracın renk uyumsuzluğu kabul edilemeyecek düzeyde, boya tonu hem aşırı yanlış hem çirkin hemde maskeleme vs berbat olmuş bence bu araç alınmaz o kesin.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sertaç bildiğimiz 27 dimi, dolar falan değil
    Arabanın sağ ortadan ağır direğe sarılması var
    Hatta kırık sağ koltuk bi ara bana gelmişti
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın sağ ortadan ağır direğe sarılması var
    Hatta kırık sağ koltuk bi ara bana gelmişti
    ciddi bir kazasız yoktur diye ilanda araç, şaka mı acaba? İnsanların rızkıyla oynamak ne kadar kolay ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2sene once goztepede galeride duran vardi lacivert 28 milyardi fiyati sag yandan araba fena darbeliydi , rengi boyandi diye duymustum bu omu bilmiyorum.tavani ayar tutmadigi icin mi hardtop koymus merak ettim.bitanede gri var sokak arasindan yanlayarak cikip onumde patlamisti direkler yerlerdeydi bildigim gordugum agir kazalilar bunlar zaten kazasizida yoktur aramayin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2sene once goztepede galeride duran vardi lacivert 28 milyardi fiyati sag yandan araba fena darbeliydi , rengi boyandi diye duymustum bu omu bilmiyorum.tavani ayar tutmadigi icin mi hardtop koymus merak ettim.bitanede gri var sokak arasindan yanlayarak cikip onumde patlamisti direkler yerlerdeydi bildigim gordugum agir kazalilar bunlar zaten kazasizida yoktur aramayin
    Vazgeçtik bu sevdadan abi, bugün büyük ihtimal 2009 SLK alacak arkadaş

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1999 model 911'imiz vardı aracı sürekli uzun yolda kullandık daha doğrusu iş yerimize git gel 40 km civarında günde 2-3 sefer git gel yapıyorduk şehirdışı bi yolda 150.000 civarına geldi ancak o süre içerisinde harcadığımız rakamları biz biliyoruz. Yakıt harcaması değil motor, şanzıman yenilendi felan ancak bi dikiş tutmadı. küçük masrafları saymıyorum bile. Keyifli bi araçtı ancak satımı çok zor aylarca konsinye satmaya çalıştık en son galeri sahibi almaya karar verdi uygun bi rakama ona bıraktık o da hala satamadı bi yıldır duruyor araç elinde.. Fantazi aramaya gerek yok açıkcası ben tavsiye etmiyorum
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş aynı karpuz seçmeye benzer.

Karpuzu alırken nasıl baktığında iyi olup olmadığını kesin anlayamıyorsan bu araçları da almak öyledir.

Manava bana iyi karpuzu ver dersin, 1-2 eliyle yoklar " abi bu iyi ya" der. Sende alır ustanı gidersin bakarsın, orasını burasını cıncıklar hatlarına boyasına döşemesine sesine soluğuna bakar, al kardeşim der.

Karpuz kötü çıkar, gidersin manava kardeşim bu kelek çıktı dersin, "abi can sağlığı olsun, açıp kontrol edemem ki" diye cevap alırsın. Ustanda büyük ihtimal böyle bir cevap verir seni yollar.

Ha, biraz içinin temiz olacağı noktalar olmayacak var mı ?

Tabii ki olacak. Nasıl sulandığını bildiğin, nasıl ilaçlandığının, ekildiği toprağın nasıl dinlendirildiğini bildiğin, çiftçinin diğer mahsullerin ne durumda olduğunu gördüğün, ne kadar taşıma süresinde kaldığı ne kadar tezgahta beklediğini bildiğin bir karpuzun, nasıl olacağını az çok tahmin edersin. Karpuzu Bayburt'ta da yetiştirirsin ama ehli Diyarbakır diye geçer.

Şimdi bunu arabaya uyarlayalım ;

Bakımlarının en baştan nerede, kim tarafından, nelerin ne zaman değiştiğini, büyük ihtimalle bu adamın 2.aracı olduğu için birinci aracına bakmasıyla kıyas ederek aslında nasıl bir "petrolhead" veya "normal gitsin abi yeea" kişisi olduğunu anlar, bundan araba alınır veya alınmaz dersin. Yıllarca trafikte yaşayan bir insan ise anlarsın ki bu araba trafikte yaşamış, ha adam gider Sarıyer'de ( trafiksiz sahil kısmı ) yaşar, villasının kapalı garajında tutar, bakım dışında kendisi de uğraşır temiz bırakır o zaman dersin alınır. Ama adam gidipte Ataşehir'de yaşıyorsa bu araba trafik görmedi bozuk yol görmedi demesin bir zahmet, markete giderken bile trafik yaşıyorsun allahın semtinde. Kaza durumuna hiç girmiyorum çünkü bu senin bileceğin iş, hangi kaza büyüktür küçüktür senin için bilemem. Bütün bunları kazasız araçlar hakkında konuşuyorum.

Zaten galerinden alacaksan, o arabada illa ki bir yalan olacaktır. En az yalan olanı tercih etmen gerekiyor. Ha gidip holding sahibi adamların 4. 5. arabası ise onlarda zaten hem az kilometre hem de sadece garajda durmak için ve gösteriş yapmak için alınan arabalar olduğundan mütevellit ( adamların da holding yönetecek ticari kafaya da sahip olduğunu varsayarsak ) elin Ataşehirini görmüş arabaya kıyasla bir 50 bin lira fazla olacaktır. O da karizmanın bedelidir işte.

Bu iş dediğim gibi karpuz seçmek gibi, neyden ne çıkacağını belli olmaz.
    Çok iyi bir pazar ve piyasa araştırması ile ne sorunlarının yaygın olduğunu bilerek gidersen sen avantajlı olursun, 997 boxster için ben söyleyeyim 250 bin civarında motor yedikleri ve taşıyıcılarının yanlama gibi durumların sık yapıldığı zamanlarda kırıldığı biliniyor. Eğer arabanın bakım fişinde sık sık alt takım değiştiyse ve senede 3 takım lastik yedi ise ne olduğunu anlarsın. Hadi kolay gelsin seçim senindir.

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski arabalarla ilgili kendi deneyim ve görüşüm şu şekilde;
    1-Birkere eski araba alınca ''parası buna yetmiş,ezik v.s'' gibi yorumlar çevreden gelebiliyor (Klasik araç olmadığı sürece)
    2-Eski araba mutlaka sorun çıkarıyor ve ne marka olursa olsun mutlaka masraf istiyor ve titiz biriyseniz maliyeti yeni model fiyatına yaklaşıyor,hatta geçebiliyor.
    3-Eskiler bir sözü vardır ''Eskinin hayrı olsa,sahibine olurdu''diye,umarım anlatabilmişimdir.
    Şimdiden bol şanslar.
    .......

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda ve bu paralara sana tek tevsiyem Mazda Mx5 olacaktır.
    .......

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ercuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabalarla ilgili kendi deneyim ve görüşüm şu şekilde;
    1-Birkere eski araba alınca ''parası buna yetmiş,ezik v.s'' gibi yorumlar çevreden gelebiliyor (Klasik araç olmadığı sürece)
    2-Eski araba mutlaka sorun çıkarıyor ve ne marka olursa olsun mutlaka masraf istiyor ve titiz biriyseniz maliyeti yeni model fiyatına yaklaşıyor,hatta geçebiliyor.
    3-Eskiler bir sözü vardır ''Eskinin hayrı olsa,sahibine olurdu''diye,umarım anlatabilmişimdir.
    Şimdiden bol şanslar.
    1 e katılıyorum ama bu piyasa işi araçlar için geçerli.. fiyatı ucuz olupda her babayiğidin girişmiyceği araçlar var genel giderlerinden ötürü onlardada muhabbet şu şekilde oluyor yahu bırak o ucuzdur ama onun genel giderleri karşılayabilmen için zengin olmak lazım bir aynasını arasan bulamassın bulsan ikinci el parasına gelir.. gibi gibi..

2 e yede katılıyorum ama zaten eski araçlar çevir kontağı bin şeklinde kullanılmaz bu mantıkda alanların masrafı eksik olmaz alındımı bu işi bilen insanlar zaten a dan z ye ince hafif bir restarayon yapıp motor yürüyen v.b öyle sürüyorlar yani başdan bir masraf yapıyorlarki ilerde ufak ufak masraflar etmesinler.. öyle sürdünmüde araç bir sıkıntı kolay kolay çıkartmıyor..

3 eskiler gene doğru demiş ama eskiler Eskisi olmayanın yenisi (acarı) olmaz , Abanın kadri yağmurda bilinir de demişler ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    porçe alındı mı alınmadı mı ama bence yum gözünü al bida mı gelcez dünyaya ya
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    porçe alındı mı alınmadı mı ama bence yum gözünü al bida mı gelcez dünyaya ya
    Porşeyi almadı bizim arkadaş, gitti 2009 SLK aldı. Gayet mesut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 model boxster (986) yada 911 (996) kesinlikle tavsiye etmem, eski bi kullanici olarak. Bunlar ilk su sogutmali modeller ve 2009'a kadar urettikleri motorlar (m96/m97) buyuk problemli. Olayin sans ilede alakasi yok mutlaka motor degismesi gerekiyor, amerikada porsche sahipleri dava actilar ve kazandilar, bircogu yenilendi yada garanti uzatildi sirf bu yuzden. Avrupada bu modellerin fiyatlarida cok ucuzdur, cunku tamir masrafi cok. Kisacasi 1998-2009 arasi uretilen boxster yada 911'ler de mutlaka var bu engine problemler, bazi modellerde (1998-1999) risk azaliyor ama genel olarak dokunmamak en iyisi bence

2009 dan sonraki modeller (DFI engine), problemsiz, hic bir masraf cikarmaz motor kisminda, ama sogutma sisteminin kanallari yenilenmesi gerekiyor 4-5 senede bir.

Porsche Intermediate Shaft Bearing issue - Wikipedia

Performance Engines That Suck- The Porsche M96 - MotoIQ

(Bu arada ufak bi duzeltme, dedigim klasmanda GT ve turbo modelleri haric, cunku onlarda farkli engine var "metzger" block problemsiz kesinlikle.)
    Konu VwBrit tarafından (23-10-2020 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)