User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2000 model porsche almak ? Fantezi mi yoksa denenmeli mi?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2000 model porsche almak ? Fantezi mi yoksa denenmeli mi?

Öncelikle herkese selamlar. Halihazırda 147 q2 kullanıcısı olarak alfistiliğe devam etsek de daha ilk araç bakmaya başladığım 1.5 sene öncesinden beri aklımın bir köşesinde ufak bir heyecanla karışık hayalim var.

Şu an iyi-orta bir araç alayım azıcık da güçlü olsun desen (150 hp üstü) zaten 100bin liralara çıkıyor piyasaya. Boşun dolusu golf için 90 bin istediler. (Golf'e sözüm yok, sadece c sınıfı bir araca yüksek güç vaadetmediği sürece 100 bin tl bağlamak bana saçma geliyor) Ben de diyorum ki o paralara çıkacak olursam gerçekten edecek ve keyiflendirecek bir araç alayım.

Nitekim 147 q2 'yi de benzer düşüncelerle aldım. Ve üretildiği yıla ait marka hayranlığım bir yana gerçekten en iyilerden birisi olduğunu düşünüyorum. Olur da ilerde satacak olursam şimdiden bu konuda da kafam netleşsin.

Başlıkta da belirttiğim gibi, 2000 model bir 911 veya 1997 boxster almak ne derece güvenilir bir iş olur?

Genel yargı herkeste model yükseltmek yönünde. Hatta güçlü araba isteniyorsa sık alınıp satılan marka modellerden bunu yapmak belki daha mantıklı ama gerçek bir premium araç isteği de aklımı kurcalarken mantıklı seçimi sonra yaparım diyorum.

Yazın sonunda güzel bir 911, 16 yaşında olsa bile tat verir keyif aldırır mı? Kullanan, eden, fikri olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Gerçi 147'de dahi yerel ustalardan yana çekincem oluştuysa, bu tarz bir işe girersem heralde kendim halletmeye çalışırım herşeyini Ya da her bakım ve benzeri durumlar için merkezi yerlere giderim.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl 2009 sonrası araç almak fantezi, insanlar kart çekiyo, kredi çekiyo dan diye alıp anasını aglatana kadar binip değer kaybetmeden sarıyor, bir kere galeriye girdimi kira arka eşe dosta ver tipi bitik halde, günümüz gençleri mal kıymeti bilmeden ebesini belliyır eskiden sigara içilmemiş kavramı vardı.
    Bir çok süper sport kiralama yöntemi ile alınmış.

2000lerde araba yoktu o donemde super sportlar holding sahiplerindeydi, şimdi ilk sahibinden 2.sinden bilindik araba bulunursa gözü kapalı alınır oda o paralara gelmez, o laraya turşu satarlar.
    Şuan herkes ucuza zengin arabası peşinde, sıfır a3 yada kazalı 100 civari yeni modelden yana olacaktır seçimin.

Birde insanların unuttuğu 40 liraya boxer alınca sanayide fiyatı değil markası önemli ödeme açısından 997 ile aynı işçiliği görecek oyuzden eski porscheler hep ilanda hep birileri soruyor ama kimse almıyor

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de aynı konuları açtım 911 mi alayı caymanmı vs derken arkadaşım bakıma bıraktığında basit işlemler için 9500 tl sini alınca servis vazgeçtim

Mutlu mesut z4 aldım şiddetle tavsiye ederim.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temiz bir 911 bulursanız çok keyifli olur bence önemli olan kaporta motor temizliği porsche 996 kasa motor sanzıman yeterince sağlamdır yeterki düzgün bakılmış olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl 2009 sonrası araç almak fantezi, insanlar kart çekiyo, kredi çekiyo dan diye alıp anasını aglatana kadar binip değer kaybetmeden sarıyor, bir kere galeriye girdimi kira arka eşe dosta ver tipi bitik halde, günümüz gençleri mal kıymeti bilmeden ebesini belliyır eskiden sigara içilmemiş kavramı vardı.
    Bir çok süper sport kiralama yöntemi ile alınmış.

2000lerde araba yoktu o donemde super sportlar holding sahiplerindeydi, şimdi ilk sahibinden 2.sinden bilindik araba bulunursa gözü kapalı alınır oda o paralara gelmez, o laraya turşu satarlar.
    Şuan herkes ucuza zengin arabası peşinde, sıfır a3 yada kazalı 100 civari yeni modelden yana olacaktır seçimin.

Birde insanların unuttuğu 40 liraya boxer alınca sanayide fiyatı değil markası önemli ödeme açısından 997 ile aynı işçiliği görecek oyuzden eski porscheler hep ilanda hep birileri soruyor ama kimse almıyor
    Yazdıklarınıza katılmamak elde değil. Şu an yeni model araçların eskilerden daha çabuk koyverip sorunlarıyla isim yapmasının sebebi de bozuk veya sağlam olmayışları değil düzgün bakılmaması. Adam tüm varlığıyla krediye giriyor, güç bela ödeyeceği bir ödeme planı yapıyor. Yıllık bakımlarından ve benzininden başka bir şeye para ayırmayınca -sorun çıksa bile- idare ediyor. Değeri de piyasaya göre düşmeden satıyor. O yüzden gerçekten bakımlı araç bulmak mesele ve ikinci elde en önemli konu bence.

Açıkçası ucuz bakım, ucuz tüketim, yaygın servis ağı diye 100 bin tl verip keyif alamamaktansa bu seçimi keyifli bir araçla değerlendirmek tek düşüncem. 1.5 yıla yakın doğu anadoluda bir tane parçasının bulunmadığı yerde 147 q2 sürme kararını da verirken benzer yollardan geçmiştim.

Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı konuları açtım 911 mi alayı caymanmı vs derken arkadaşım bakıma bıraktığında basit işlemler için 9500 tl sini alınca servis vazgeçtim

Mutlu mesut z4 aldım şiddetle tavsiye ederim.
    Z4 ciddi anlamda aklımı kurcalıyor. Ancak ne zaman z4'ler ile ilgili birileri ile konuşsam beklenilenin altında yol tutuşunun olduğundan bahsediyorlar. Bir de Z4 alacağım zaman ondan daha önce alfa romeo spider'ı süzgeçten geçirebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olivera7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temiz bir 911 bulursanız çok keyifli olur bence önemli olan kaporta motor temizliği porsche 996 kasa motor sanzıman yeterince sağlamdır yeterki düzgün bakılmış olsun
    Aradığım cevap bu. Gerçekten duruşu ile çok can yakan bir şey. Şimdiden takip edeceğim, istiyorum ki her şeyini bileyim önceden.

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski Porsche yoktur, yeni sahip vardır.
    bbm pin :2B244451

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    günümüz araçlarında çok blokajlar limitlemeler var oynarsan bu sefer başka yerlerinden sıkıntı veriyor birsürü filtreler sensörler duylar beyinler v.b var.. günümüzde düşük hacim ve turbo kompressör gibi uygulamalarla geçici keyifler sunuyorlar insanlara

arabadan sürmekden keyif alan biri güncel araçlardan zevk keyif alamaz.. zevk alabiliceği bir araç almaya kalksa adam gibi bir şey alsa bugün minumum ikinci el 180 -200 bin tl den bir şeyler alır.

arabadan keyif alıcaksan eski modelli alıcaksın ne varsa eskilerde var..

eski araçlarda oynaması kolay eski araçlarda mtv düşük genel giderleri çok yormuyor.. sürüş keyfi eskilerde..

eski bir V6 yada V8 bindiğinde o V6 nın kendine has bir sesi vardır tribün sesi gibi V8 in tatlı bir homurtusu vardır tok gürül gürül bu sesleri doya doya duyarsın adama zevk keyif verir.. yeni nesil V6 -V8 lerde o ses kabin içine fazla girmez duyamassın gaza basdığında o eski araçlardaki keyfi zevki vermez..

Tam aksine eski araçlara büyük rağbet var trend şu anda o yönde ilerliyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zor olsada bulunması, bulunursa şayet mis gibi alınır binilir. Kalp atacak
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    911'in 100 bine temizi çok zor ama manuel bir boxster S olabilir, gayette keyifli olur. Hayat sıkıcı arabalar kullanmak için çok kısa demişler, doğru demişler
    ///M Rulez...

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.ebay.com/gds/10-Things-I-...8432636/g.html

boxster alirken bakilmasi gerekenleri yazmislar,kesinlikle dusunuyorsaniz gecmisi temiz bir arac almaya calisin,parcalarinin asiri pahali oldugu soyleniyor,uzebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için tek tek teşekkürler.

Özellikle ebay linki ve içerdiği bilgileri şimdilik yüzeysel bir şekilde okudum, hatta orası da iki site önermiş, iwantporsche.net ve 986forum.com buraları da inceleyeceğim.

Yine alfa romeo örneğini vereceğim, benzetmemin tek sebebi fiyat muadili grubunda bulunan diğer araçlara göre daha "tereddütlü" yaklaşılır olmasından ötürüdür. Yani bu araç tecrübemle birlikte farkına vardığım iki üç şeyden birisi de ikinci el meselesi her ne kadar şans gibi görünse de bakım geçmişi ve bilen bir usta tarafından incelenmesi kaçınılmaz. Alınmadan önce "kronik" denmeye yüz tutmuş veya masrafı açtığında pahası yüksek olan şeyler öncelikli olarak incelenir bakılır.

Gerçekten de hayat sıkıcı arabalara binmek için çok kısa. Şu an önümde satıp alacağım diyebileceğim tüm araçlara yaklaşık 80-90 bin civarı bütçe ayırmam gerekiyor. Giulietta qv, spider, brera yine bir yerde yetersiz gelecek. Sadece videolardan izlediğim gibi kalmasın istiyorum. Uzun sürelik olmasa da bir porsche'ye sahip olup keyfini çıkarma düşüncesi de beni gerçekten benden alıyorum.

Bilemiyorum. Fırsatlar olgunlaştığında umarım karşıma güzel bir tanesi çıkar.

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenim 320 d siyle kaza yaptıktan sonra bir daha mı gelicez dünyaya dedi ve aldı Kendilerinin akaryakıt istasyonları felan var. O bile arabanın en ufak parçasının bile çok pahalı olduğunu söylüyor siz düşünün artık. 1 yıldan fazladır kullanıyor(Erzurum kış ı dahil) ama mekanik kısımda henüz bi sıkıntı çıkarmadı araç.
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güç ve konforu birlikte düşünüyorsanız tavsiye edebileceğim bir araç; 9-3 Aero 2.8 V6 250hp (Bu aracın SW versiyonunu sahiptim).
    Saab 9-3 2.8 TS 2007 Model 45.000 TL Sahibinden sat

Ufak dokunuşlarla 300 beygir üstü güce rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otomatik ve segmenti biraz daha üste çekeyim diyorsanız da 9-5 Aero 250 hp.

Saab 9-5 2.3 Aero 2003 Model 37.950 TL Sahibinden sat

Yine 9-5 içinde çok rahatlıkla ufak dokunuşlarla yüksek beygirlere ulaşabilirsiniz. Özellikle 9-5'in motorlarını yurt dışında swap olarak çok tercih etmektedirler. Otomatik şanzımanı 370hp'e kadar müsaade etmektedir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saab'a çok ciddi hayranlık duyuyorum. 2.0 aero'ların dahi çok sapık hızlanma videoları var. Harika motorlar ama görünüş olarak ciddi anlamda kötüler. O aracın önü özellikle sedan için bahsediyorum hiç yakışmıyor. Benzer duyguları 2.8 sw için yaşayıp düşünmüştüm. Ama fiyatlarını göz önüne alınca yine aynı hesaba geliyoruz. Verilen her ikisinde de 300bg fiyatlar da yakınsa yaş olarak 10 yıl daha geri gitmeye razıyım.

Bu arada şu pahalılık meselesini araştırıyorum. Çünkü engel olarak karşıma çıkan tek şey o. Ama yine de sağlam ve temiz gerçek kullanıcıdan alıp bir sorun çıkarsa da boynumuzun borcu deyip bakmak isterim.

Sanırım en azından bu meseleyi yaşamak gerekiyor. Sürekli ilanlar ve videolarda gözüm. Umarım güzel bir tanesi denk gelir ben de bir sonraki aracımda gerçekten farklı bir seviyeye geçmiş olurum.

Alacağım zaman en büyük ikilemim alfa romeo brera 3.2 ile olacak gibi. Belki bir porsche değil ama hissettirdikleri yakın olan benim için o olabilir gibi.

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşünce yapınızı az çok anladım sanırım, borusan bakımlı olduğu söyleniyor, fiyatta %10 civarı bir esneme mümkün olursa sanki zevk makinesi yapmak için çok ideal;
    BMW / Z Serisi / Z4 / 3.0Si / BMW Z4 3.0SI Borusan bakimli AC Schnitzer M PAKET Turkiye'de tek sahibinden.comda - 242177228
    ///M Rulez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten çok güzel. Hatta özel. Ama z4 şimdilik kriterlerimde yok. Kaldı ki tam bu noktada asıl soru işaretimi paylaşıyorum.

Cookies and JavaScript support required

7yıl daha geriye gidip benzer km'de ama çok daha çekici olan bu aracı almama sebebim sayılacak tek konu yürütme masrafı mıdır? İkisinde de benzer kullanımda yine benzer yakıt meselesi olacaktır. Almadan önce kesinlikle z4ü de denerim ama bahsi geçen fiyatlarda tek araç olarak olmasa da ikinci araç olarak porsche kullanmak bana çok daha çekici geliyor. En erken bir sene sonra alabileceğimi hesap etmemin tek sebebi de yürütme maliyeti yüksekliği. Aracın sağlam bir araba olmamasından değil de günlük kullanılan arabanın elbet daha erken bakıma girmesi gerektiği için mümkün olduğunca üzmemesi adına ikinci araç olması tavsiye edilmiş hep. Doğuşta saatlik servis ücreti 100tl imiş aracın. Olası bir sıkıntıda üzecegi muhakkak. O yüzden gerçekten sahibinden ve zamanında bakımlı bir araç almak gerekiyor.

147q2 adam edip toparlaması herşeyine el atması göreceli olarak daha kolay olduğu için alırken araç bakımlı olmasına rağmen bir senede aracın fiyatının yarısından daha fazla mekanik masraf yaptım. İp gibi oldu o başka ama benzer bir meseleyi porsche'de yaşamak daha acı bir tecrübe olabilir. O yüzden kenarda birşeyler tutularak girilmeli orada tamamım. Bakalım.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle galerilerdeki süslü püslü, facelift arabalar yerine ilk sahibinden arabalar bulmak senin hayrına olacaktır diye düşünüyorum.

Porsche 911 Carrera 1998 Model 95.000 TL Sahibinden sat
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılıyorum. O yüzden bu süreçte takip edip gerçekten yürüyen ve motor kondisyonu iyi durumda mekanik masraf gerektirmeyen araç arıyorum. Aracın sadece kozmetik kusuru olacaksa pek sorun değil seve seve elden geçirilir.

Bunu görmüştüm hatta favorilerde. Piyasada çok bulunan siyahlardan farklı ama beyaz bu arabaya pek olmuyor gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)