User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
193 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: İnfiniti Fx35&Fx37 ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amca Nissan'lar yerine Pajero bakardım ben olsam

sahibinden.com Hata Sayfası

Terrano'nun 3.0 dizelleri var bide

Konfor olarak tutmaz pathın yerini

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toyota 4runner'lardan pahalı :-/
    anlamadım hangisi hangisinden pahalı
    PROSTOCK GARAGE

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadım hangisi hangisinden pahalı
    96 Terrano 4Runner'dan pahalı ve 4 Runner bir segment daha üstü

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    terranoya ısınamadım ben, ama sizi kerkmeyecek usta bulursanız pajero patrol pathfinder çok iyi arabalar, ama fx35 ile uzaktan yakından alakası olmayan konsepte...
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    96 Terrano 4Runner'dan pahalı ve 4 Runner bir segment daha üstü
    dogru olabilir ama tipi benim çok hoşuma gidiyo ve modifiye edilince daha da güzel oluyomuş gördüm yapılanları ,ayrıca benim paylaştıklarım en temizi ve mazisi ve geçmişi bilinen gruplarında da bilinen araç yoksa daha ucuzlarıda var ayrıcada siz söyleyince baktımda hiçte öle ucuz filan degil

Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    terranoya ısınamadım ben, ama sizi kerkmeyecek usta bulursanız pajero patrol pathfinder çok iyi arabalar, ama fx35 ile uzaktan yakından alakası olmayan konsepte...
    tabiki fx35 le apayrı dünyadalar ama en azından motor aynı diye cezbetti beni ayrıca 4-5 yıldır bu aracı kullanan arkadaşım var artık herşeyini biliyo
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    perşembe geliyor video

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    perşembe geliyor video
    hadi bakalım bizide mahrum bırakmassın herhal burada da paylaşırsan seviniriz
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fx 35 ile 2001 2004 arası pathler aynı blok, path 3.5 240 bg olması lazım. ama 99 2000lere göre çok para istiyorlar 3.5lara, ve az var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi bakalım bizide mahrum bırakmassın herhal burada da paylaşırsan seviniriz
    http://www.techturkey.com/forum/vide...ml#post8535993

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık iki yıldır 2005 model bir infinitiye sahibim. burada eksik ve yanlış bilgiler var. en kötüsüde pek ders çalışılmadan gidilmiş .

Kullandığınız araç 4 vites değil 5 vites. Çıktığı günden beri 2003'ler dahil 5 vites. En azından videonuza yazı ile not düşüp yanlışlığı düzeltebilirsiniz.

Motor büyük ama yağ kapasitesi az. öncelikle bilinki VQ35 kodlu motor yağ eksiltme-yakmasıyla ünlü. infinitinin G serisi forumlarında da sıkça muhabbeti geçer. bu yıla kadar yüksek km kullanılmmış performanslı motorlarda gayet doğal. doğal ama işte olan o motora nasıl bakıldığı.

Aracıma yaz ve kış aylarına girişte bakım yaparım. Yılda iki kez yağ ve filtre değişimi. En çok korktuğum şey motordu, satın alırken. piyasada yeni motor yapılı, yatak sarmış infinitiler dolu.

bu motorun yağ kapasitesi sadece 4.7 litre. filtre değişirse oda. değişmezse daha az. performansı ve egzoz sesiyle sert kullanıyorlar, yağına suyuna da bakmayınca piyasada böyle zibil gibi işlem görmüş araç var.

Kendi aracımdan örnek veriyim. araç 4x4 , videoda snow modundan bahsedilmiş. bu araçların hepsi arkadan itişli kar modu tuşu iki iş yapar 4x4 modellerde. sadece arkadan itişlilerde dahi o mod vardır.

ilk işi gaz tepkimesini öldürmek. daha önce arkadan itişli araç kullanmış kişiler araçları güçlüyse bunun gibi istekliyse nasıl kaymaya meyilli olduğunu bilir.

ikinci işi ise yaklaşık 19 mile kadar aktarmayı yüzde 50 50 dağıtmak. bu hızı geçtikten sonra tipik arkadan itişe yani özüne geri döner. araç asla sürekli 4x4 modda değil. kaymalar olursa aktarımı değiştiriyor.

kronik sorunlarına gelirsek evet göğüs kaplaması sıkıntılı büyük bir çoğunluğu kaplıdır. benimkide kaplanmış ama pek güzel değil. sağdaki havalandırma ızgarasını kırmışlar mesela. yaklaşık 50 dolardı yanlış hatırlamıyorsam ücreti. 13 yaşını doldurmuş araç kol dayana yeri hariç içeriden gelen bir ses yok. oda sökülüp oynak parçalar sıkılaştırılabilir.

Video ile ilgili bir hata daha var.elinizi vurduğunuz vites topuzu ve saatin olduğu alan plastik değil. alüminyum benzeri belki alimünyumdur metalimsi bir malzeme yani. saatin olduğu kısmı temizlemek için söktüğümde plastik üzerine kenarları sıkıca sabitlenmiş bir malzeme olduğunu anladım.

Önceki sayfalarda da yanlış bilgivar 2008 öncesi araçlar kötülenmiş gibi olmuş. Koltuklarında kronik sorunfalan yok. her elektrikli koltukta çıkabilecek problemlerden biri mevcut. ileri geri harekette o gücün aktarıldığı dişli olan parça plastik.

Google sorarsanız görürsünüz parçayı.

Genellikle sık karşılaşılan sorunlardan biri kapı kilitleridir. yaz aylarında naz yapabilir. eğer yapıyorsa cebinize 200 lira sıkışmıştır. daha ucuza eliniz yatkınsa yine youtube da aratıp bulursunuz kitleri satılıyor çok daha uyguna. o kadar yaygın.

bir diğeri crankshaft sensör hatası. tahminen ömrünü tamamlamıştır veya dandik ürün kullanmışlardır. bu benim başıma geldi mesela. araç birden güç kesiyor yavaşlayınca. Sahibinden veyanetteki diğer sitelerde bulabiliyorsunuz ama ben dandik çin malı yerine amazon.com dan kullanıcı yorumlarına göre satın aldım. pahalı bir parça değil 33 dolara almıştım.

Taba renk deriler görüntü olarak harikadır, piyasada çok aranan modeldir. ama kullanıcıkarının şikayeti derinin inceliği ve kalitesizliği yönünde. bende de taba renk var. özellikle sürücü kısmı koltuğunun oturma yerinde çatlaklar var ve görüntüsü benim gibi takıntılı birini rahatsız ediyor.

bmw lerdeki suni deri gibi çirkin bir kaplama için fiyat almıştım ön 2 koltuğun oturma yerlerine 700 dü galiba, deri gerçek olursa 1200.

internette çok güzel deri tamir videoları var. şimdi ona başlıcam. zevkli duruyor .

Bu yaştaki araçlarda boya takıntınız olmasın derim. ülkemizdeki çakal galericiler olmasaydış insanlar kazıklanmasaydı da araçlarımızı rahatça boyatıp temiz temiz gezseydik. siyah renk çok yakışıyor ama çok dertli. siyah araca sahip olanlar bilir

birde detaycılık virüsü kapmışsanız işiniz zor. en ufak çizikler gözünüze batar. ben araacı komple boyatmak isterdim ama işte piyasa.

bunun yerine siyah satin mat renge kaplattım.

meraklısına tavsiyem bakılmış olan araçtan korkmayın. Kaskosu dert olabilir. ilk yıl 2300 ikinci yıl 1500 lira ödedim.

yeni 2004 model alan bir arkadaşa ise 5k fiyat verdiler. çok ufak 200-300 liralık bir kaskoluk durumu olmuş geçmişte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Docror_jayjay
    agzına saglık kardeşim verdiğin degerli bilgiler için,inan çok istediğim bi araç ama işte gel gelelimki güzel ülkemde bazı degerlerin bitme noktasına gelmesinden dolayı ne dürüst satıcı ne dürüst esnaf kalmamış ve bu nedenledir ki bu tip araçlar hep zengin insanların parasının hesabını bilmeyen ha dedim mi bi kalemde 20 bin 30 bin verip motor yaptırabilen insanlara has araçlar oldugunu düşünüp uzak duruyoruz
    belki bi gün ama o gün bu gün degil
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtube da yoruma yazan da sizseniz oraya yazdiydim. Hata olur illaki. Ben de burada yazılanları derleyerek birşeyler yazdım. İyisi veya kotusuyle en azından biraz tanitabildiysem ne mutlu bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa artmış en azından bir 5k yedek cepte durmalı kozmetik vs harcamalar için. Ve mutlaka motor ustanıza göstermelisiniz. 5 litre yağ 230, filtreler 100 olsa ön balataları değiştirseniz 200 lira vs derken ilk bakıma 1K gider.

vites geçişlerinde sıkıntı yoksa zaten şanzıman yağına dokunmanıza da gerek yok. içim rahat olsun derseniz yağ değişiminienaz 2 kez yaparlar bilirsiniz. Ha birşey olsa ne olur. klasik tam otomatik tamiri uçuk fiyatlar olmayan şanzıman. Sürpriz olarak krank keçelerinin değişimiyle karşılaşabilirisiniz.

4x4'lerde terleme hep var ama artık değişim zamanı gelmiş olabilir.

Bugün piyasaya baktığımda valla yok alınacak binilecek araç. ufacık araçlar olmuş kaç lira. Bassan gitmezş sürüş zevki yok. Maalesef çok pişmanım aldığıma çünkü araç beğenmiyorsunuz büyük motor hastalığı başlıyor .

bildiğiniz taş gibi atmasforik motor, bakımını ihmal etmeyip yaşına bağlı kontrolleri yaptırırsanız hiç korkmayın. Kolay değil öyle motoru ele almak. Gerçekten uğraşmanız ve bakımsız bırakmanız lazım.

yağ eksiltiyor diye korkmayın, bununla ilgili uzun tartışmalar ve g35 cilerin videoları dolu. kitapçığında yağ eksiltebilir diyor zaten. çeşitli savlar var, katalatiğin düşük kaliteli benzine karşı hassas olduğu, motor tasarımındaki malzemelerin yine neden olduğu vs.

Aracın başkaldırışı, ağırlığına rağmen gücü sesi dürtüyor. Yaktığından öyle sert kullanmazsınız zaten, o sizi hizaya sokuyor ama arada bir içinizdeki apaçiyi öldürmek için dokunup kendinize geliyorsunuz .

15km istanbul şehiriçi hız ortalama ile benim oğlan 19-20 lerde geziyor. ama tam dur kalk trafiği. uzun yolda 90 120 arası 35-40 kuruş lpg de yakabilirsiniz. kışın 10 litre benzin ortalaması gösteriyor. test için zorladığımda galiba 8.5 görmüştüm tekirdağ-istanbul arası

Kaskodan korkmasam 2009-2010 kovalıcam ama işte kasko korkutuyor. yeni kasaları benzinli olanlar ilanlarda fazla kalmaz. en son BOS plakalı bir tane gittiğinde pişman olmuştum. dolu hasarlıydı serviste,eski bir basketbolcunun aracıydı. ekstralarla dolu iyi bakılmış.

şimdi gezinen var birtane içine kırmızı döşeme yapılmış kapı kolları. ama yaramaz. 40k hasar kaydı var, o aracı 115'e çoğunlukla infiniti alıp satan arkadaşıma teklif ettiler yine almadı. rant a cardan çıkmış araçlardan aman uzak durun. zaten berbat zevki varmış araç alama beni diyor .

6 7 aydır bir fx37 var. öyle yatıyor. vergisi uçuk işte saçma sapan bir sistem. 400k lık modeline sahip olan daha az ödüyor.

Lafı çok uzattım, korkmayın a'dan z'ye ekspere sokun alın . Bazen kızıyorum yakışına, başka araç bakıyım diyorum bu kıçı görünce işler değişiyor

_opeth videoyu zevkle izledim, youtube da bir yorumda bulunmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Docror_jayjay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    _opeth videoyu zevkle izledim, youtube da bir yorumda bulunmadım
    üstteki yazıdaki yorumlar sanki video eleştirisi olarak anladım ondan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah @Docror_jayjay araç sizin sanırım çok güzel kazasız belasız

açıklamalarından şu tez birkez daha dogrulandı ki
    çirkin kadın yoktur ,bakımsız kadın vardır

konuya sen yazıp resimleri görünce yine depreşti içimdeki fx aşkı
    hemen açtım ilanları bu siyah kombini çok hoşuma gitti tam istedigim

2005 Infiniti FX FX35 85.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 642317689

bunuda begendim içi taba degil gerçi ama hiç lpg takılmamış olması hoşuma gitti

2005 Infiniti FX FX35 93.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 642197556
    Konu 16EC813 tarafından (03-01-2019 Saat 08:29 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Docror_jayjay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda da yanlış bilgivar 2008 öncesi araçlar kötülenmiş gibi olmuş. Koltuklarında kronik sorunfalan yok. her elektrikli koltukta çıkabilecek problemlerden biri mevcut. ileri geri harekette o gücün aktarıldığı dişli olan parça plastik.
    bu fikriniz hariç diğerlerinde aşağı yukarı hemfikiriz, 2008 yılında bu araçlar tamamen önceki hastalıklarından arındırılmış, bunu Ankarada 2 adet yetkili servis, 1 tane özel servis ve 2006 model test edip kullanmış biri olarak bende destekliyorum,

yine söylüyorum aldığınız araç temiz olsun 3 kuruş fazla verin, yoksa bu kronik sorunlarla uğraşmaktan zevk alamazsınız,
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah @Docror_jayjay araç sizin sanırım çok güzel kazasız belasız

açıklamalarından şu tez birkez daha dogrulandı ki
    çirkin kadın yoktur ,bakımsız kadın vardır

konuya sen yazıp resimleri görünce yine depreşti içimdeki fx aşkı
    hemen açtım ilanları bu siyah kombini çok hoşuma gitti tam istedigim

2005 Infiniti FX FX35 85.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 642317689

bunuda begendim içi taba degil gerçi ama hiç lpg takılmamış olması hoşuma gitti

2005 Infiniti FX FX35 93.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 642197556
    85 bin olanın jantları mı küçük bana mı öyle geldi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    85 bin olanın jantları mı küçük bana mı öyle geldi?
    allaa alla hakket ya şimdi sen deyince baktım da harbi bana da sanki digerinden küçükmüş gibi geldi ama biri siyah yaa ondan da göz yanılması olabilir mi gerçi benim gözler de pek cavlamıyo yaa neysee
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allaa alla hakket ya şimdi sen deyince baktım da harbi bana da sanki digerinden küçükmüş gibi geldi ama biri siyah yaa ondan da göz yanılması olabilir mi gerçi benim gözler de pek cavlamıyo yaa neysee
    yok ya bariz küçük gözüküyor. test ettiğim aracın fotoğraflarına bakınca daha iyi anlaşılır. belki yanağı büyük lastik koydular diyeceğim de kapıyla filan orantısına bakıyorum sanki küçük

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)