User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dizel Golf MK1 Hakkında

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dizel Golf MK1 Hakkında

Merhabalar , günlük kullanmak ve yavaş yavaş toparlamak amacıyla dizel bir mk1 almayı düşünüyorum. Araçta dikkat etmem gerekenler nelerdir? Bu araçların narin noktaları nelerdir? Kronik problemleri var mıdır? Gürültülü olduklarını biliyorum ancak ekonomisi bunu örtüyor.
    Almaya düşündüğüm iki tane araç var
    Kullanan kullanmış olan bilgilerini paylaşırsa sevinirim
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05233162/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03614457/detay
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence diesel değilde benzinlisini alsanız daha iyi olur 1000cc benzinli temiz bir mk1 denk getirirseniz daha iyi olur bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinli düşünmüyorum malesef

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim 3 sene mk2sine bindim. Kronik olarak ben kasasıyla uğraştım. Mutlaka ve mutlaka kasası temiz olsun. Yolladıkların biraz yorgun duruyor. Arabaya orjinal binceksen ve arac duz turbosuz dizelse,Motorunda yürüyeninde kronik şeyler yok. Araba zaten 55hp motor kızartma yağıyla sorunsuz çalışır. Fakatttt bu arabaların yaşı en genci 83lü mk1ler 33 yasında. Alıp toplamak gunluk bineceksen hayal olur. Parcaları buyuk sehirlerde kolay bulunur. Tek derdin kasa olsun hepsi hallolur sase duz olsun çürük olmasn mutlaka restero görmüş temiz işçilik olsun. Ben yandım sen yanma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında mk2 mantık açısından ağır basıyor ancak gönlüm daha klasik olan mk1 den yana , kafam karışık anlayacağınız

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araçtaki ilan bende MK2 varken takas teklif etmişti Golf sayesinde tanıştığım bir arkadaşın arkadaşının arabasıydı, epeyi bi basıktı araç öncesinde üstünde mavi bir port bagaj falan vardı.

Çok az yakarlar kronik sorunları yoktur, kasası küçük biraz. Ben olsam MK2 alır paşa paşa binerim. Dizelleri gerçekten çok az yakar ama çok gürültülüdür Ben çalıştırdığımda arkadaşlar traktör çalıştı diye dalga geçerlerdi

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk linkteki aracı pek tavsiye etmiyorum (: anlamışsındır heralde.eskiden bir abimdeydi araç,sonra bayağı bir hoşaf oldu diye biliyorum.uzak dur (:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler yok mu mk1 den anlayan

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocukluğumda babam atılmak üzere olan lacivert bir MK1 ile geldi bir akşam. Zaman içinde motorundan, elektroniğine, döşemelerden, ön konsola her köşesi sıfırlandı ve en son da komple soyulup simli güzel bir griye boyanmıştı. 35 ZN ile gidiyordu plaka.

Çok çılgın viraj keyfi veren, pazar günlerimizin tamamını ayırdığımız ama yine de ilgiye doymayan bir araçtı. O zamanlar günde 70 km yapıyordu babam. Neredeyse 3 hafta gidiyordu bir depo mazot. Aynı sağlıkta bir araç bulsak sıfır araçları kıskandıran bir yakıt tüketimi çıkacaktır hesaplanınca

Bizi Ölüdeniz, Antalya vs çok yerlere götürdü, yollarda çok değişik araçlara şakalar yaptı. Ama gel gelelim 3 tane mk1 parası harcanan arabayı babam genç bir çifte sizi üzer diye uzun süren ısrarlarına rağmen satmayıp yarı parasına başkasına verdi Ses konusunda da apartmanın garajında marşa basınca 4. katta uyanırdım
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevabınız için teşekkürler , mk2 ile mk1 arasında gidip geliyorum , kalbim mk1 mantığım mk2 diyor. Uğraşacak zamanım varken mk1 benim için sorun olmaz diye düşünüyorum . Yolda bırakmadığı sürece coğu şeyine katlanabilirim. Mk2 nin klasik değeri henüz yok gözümde o nedenle pek çekici gelmiyor. İyice karıştı kafam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk2nin bile temizi çok zor. Kupası hangisinin temizini bulursan düşünme al. Kasada çürük çarık varsa aman geri dur. Dizel motorun yağını suyunu koy yolda bırakmaz ama performans bekleme. Td hadi birazda düz dizelle anca kamyonlara kafa tutarsın oda zar zor.
    Dizelleri kızartma yağı ile çalışır

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bolca titreyen, zangırdayan, direksiyonu tutmakta zorlacağınız bir ön konsola ve %2'lik ses yalıtımına katlanırım derseniz güzel araç aslında

Sağlıklı ve temizini bulmak çok ama çok zor.. Umarım aklınızdaki Mk1'i bulursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49625582/detay mk2 olarak da e çok hoşuma giden bu oldu .
    Zangırdama titreme problem değil , zaten bir sene günlük kullanacağım ondan sora tamamen zevk amaçlı uğraşmalık bir araç olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 teklif et sağlam pazarlık bu arabaların alıcısı az. 4 kapı olsa küçük şehirde iş yaparda tek kapı birde küçük şehirde zor satılması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZaZy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 teklif et sağlam pazarlık bu arabaların alıcısı az. 4 kapı olsa küçük şehirde iş yaparda tek kapı birde küçük şehirde zor satılması
    8 Teklif etmek biraz ölücülüğe girmez mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölücülük değil kardeşim piyasası bu alıcağın en genç mk2 desen 25 yaşında olacak ki gösterdiğin araba direk 30 yaşında senden benden büyük bende Mk2 grubunda çok takıldım en baba masraf yapan arabasına bakan arkaşalarım ben dahil bu paralara verdik.
    İstisna illaki çıkar 12 13e veren tabi ama genel piyasası sahibinden.com değil bu araçların.Gösterdiğin araçların ederi bu; bende bu paraya verdim arabamı. Üstünü verirsen BENCE tekrar ediyorum BENCE fazla vermiş olursun.
    Aylarca ilanda kalıp 1 kere telefonu çalmayan mk1 mk2ciler dolu piyasada. Sorduğum konuştuğum hiç kimse sana dediğim fiyatın üzerinde mk1 mk2 almamıştır

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası benim bu hoşuma gitti ilanlar içinden.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08876940/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler dostlar hala arayışlardayım , kullanan abilerim kardeşlerim bu araç hakkında deneyimlerini paylaiabilirse sevinirim , hem bu başlık mk1 mk2 alacaklar için bir referans olur , ***** internet alemindeki kaynaklar arabasını körü körüne öven objektif olmayan yorumlarla dolu , öğrenmek istediğim şudur alırken kesinlikle bunlara bak , bir mk1 in iyi ya da kötü durumda olduğu buradan anlaşılır dediğiniz noktalar nelerdir , kendim için anlatmam gerekirse ben bu aracı hem klasik hem ekonomik olduğu için tercih edeceğim , ancak yaşından dolayı korkularım var . Arabaya para harcayacak durumum var ancak iki günde bir sorun çıkardığı zaman da paradan değil moral olarak çökeceğimden araçtan soğuma ihtimalim var . cok uzun yazdım kusura bakmayın cevaplarınızı bekliyorum

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadaş mk1lerin fiyatları ne olmuş böyle ya. ilk koydugun yy plaka araç bendeydi. motoru saat gibiydi ama tavanı falan macun içinde ben 6.500 e satmıştım. daha güzel jantı ve daha diri duruyordu

ikinci linkteki araba güzel gbii duruyor ancak mk1 çok değişik bir araba. toplaması zevkkli gibi dursada hiç öyle değil. ben sıfırdan bi araba yapmaya başladım bitmeden sattım. parçacılar kafayı yemiş.
    az biraz yzü gözü düzgün bir araba almanı tavsiye ederim. en azından çürük çarıkla uğraşma. Motoruna bişey olmaz bunların kolay kolay.
    5 ileri olmasına dikkat et yoksa ekonomik değil mazot canavarı olur ve 100le gitmek istemezsin gürültüden.

coil takılmamış öneririm. zaten metal yorgunluğu ve çürümeye meyilli araba. coilden sonra sağı solu iyice çatlamaya başlıyor.

işin zor kolay gele.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)