User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 2013 model KİA RİO dizel - 2014 model OPEL CORSA dizel

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2013 model KİA RİO dizel - 2014 model OPEL CORSA dizel

Günaydın arkadaşlar,

Evet cumartesi bu iki araca baktıracağım,pazartesi ikisinden birini alacağım fakat kafam çok karışık,

İkiside 40 bin km de, ikiside hatasız, ikisinin de fiyatı aynı.

Kia 1.4 crdi fancy modeli. orta dolulukta ama segmentine gore bence güzel özellikleri var,

Opel 1.3 cdti active modeli, buda son kasa gelmeden çıkan en dolu seri sanırım,

Kia opele gore geniş sanırsam, ama corsayı satmak daha kolay olacak sanırım, ve tip olarak daha şık geliyor gözüme, sessizlik olarak nasıldı bilmiyorum, trim sesi olarak bariz fark varmıdır aralarında, yakıt gidiş ? aslında hepsi birbirine çok yakındır, pek fark olacağını sanmıyorum ama karar veremiyorum.Aracı tahmini 2,5-3 sene kullanacağım. Araç sahipleri,kullananlar aracı bilenler bilmeyenler, yorum bekliyorum arkadaşlar.
    masalla masalla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rio' yu şirket aracı olarak kullanıyorum. donanımı güzel, iç mekan malzeme kalitesi kötü, koltukları çok konforlu değil, süspansiyonu çok sert, genel olarak konforsuz araç.şehir içi yakıt tüketimi katalogda 5 litre diyor ama 7 nin altına düşmedi , bu sınıf bir araç için aşırı fazla. tasarımını dıştan beğeniyorum ben. coca cola filosu dışında hiç görmedim rio, ikinci eli sanırım çok kötüdür.
    kendime alacak olsam almam. 30.000 bindir kullanıyorum bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsanın piyasadaki yeri belli yakıtı azdır parça sıkıntısı yok kronik sorunu olmayan ve dolu modeli bahsettiğin gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Dogu

hadi ya okadar kötümü içerisi, bana kaliteli geldi fotoğraflardan, ve ferah gözüküyor diğerlerine gore. demekki incelemek gerek.yakıt o civarlardaysa fazlaymış ya,

@Bugraaa

Corsada bu yönüyle kendine çekiyor zaten, gönlümden corsa geçiyor ama rio da tok,geniş oturaklı gibi duruyor.
    masalla masalla

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2015 te sıfır Sporty dizelini almıştım. Benim aldığım full donanımdı, sunroof, viraj aydınlatma, led stop, 17 jant vs vardı. Genişlik olarak B segmentinin en geniş aracı diye lanse ettiler ki içi C segmentine yakın genişlikteydi. Yol tutuşu ortalamaydı, HR yay takınca çok güzel oldu. Konfor bakımından konforsuz kesinlikle. Jant faktörü de var tabi 205-45-17 vardı. Ön konsol çok uzun olduğundan görüş açıları kötüydü. Kötü yollarda ön konsoldan çıtırtılar geliyordu. Yakıt tüketimi de şehiriçi 7 civarında geziyordu. Ama genel anlamda ben memnundum. Donanımı mükemmeldi, bej koltuklar felan güzel duruyordu. 11 ay kullandım 1 ayda da istediğim paraya sattım. İkinci eli ölü bir araba değil kesinlikle onu söyleyeyim yani.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rio'nun sporty olanı ikinci elde sunrooflu olması sayesinde diğerlerine göre hızlıdır ama her durumda Corsa daha hızlı satılır.

Corsa'nın mtv ve yakıt avantajı var ben olsam Corsa alırım.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa rio ya gore bariz konforludur ve daha az yakıt tüketiyor sonucunu çıkartıyorum. eğer bu konularda ciddi fark varsa genişlik ikinci planda kalacak gibi görünüyor.
    masalla masalla

speed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikisinide kullandım ve kullanmayada devam ediyorum...
    rio sıfır alındı 8 aylık bir araba...
    corsayı ilk sahibinden çok düşük kilometrede aldım hatasızdı...
    corsaya 2 ay zor tahammül ettim... opel nasıl olduda bu kadar rezil bir araba yapabildi hala anlamış değilim... iki kez atıyordu beni yok dışına rezalet bir arka kopma eğilimi varki evlere şenlik... yakıt tüketimide 5.5 litreler civarındaydı... kesinlikle önermem corsayı...
    rio beni cidden çok şaşırttı... hiç beklemediğim bir performansa sahip... motoru acayip istekli... corsa gibi eşşek değil... viraj performansını çok beğendim... tabi doğal olarak bu biraz komfor kaybı demek.. rio opelle aynı tüketim değerine sahip... 5.5 litreyle gidip geliyorum ...
    ikisinide uzunca kullanmadan karar vermeyin derim...

ikinci eline gelirsek... corsayı satabilmek için aylarca uğraştım... en son yakın bir arkadaşımla takas ettim.... oda uzun süre satmaya uğraştı... ikimizde çok şaşırmıştık... piyasada çok olunca kurcalanmış araba fiyatları sizin aracınızın satılmasını engelliyor...
    rio yu değiştirelimmi diye düşündük geçen ay ilana koyduk... 1 hafta dolmadan alıcı buldu.... hatta eşim kararsız kalıncada şimdilik kaydı ile erteledik satışı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler