User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
118 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa romeo mito öneri ve görüş?

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa romeo mito öneri ve görüş?

Arkadaşlar bu sıralar yeni bir araç arayışındayım , kafamdaki araçlardan bir tanesi de mito, sizce nasıl arabalardır kronik sorunları nelerdir 1.4t mi tercih edilmeli yoksa 1.3jtd veya 1.6jtd mi tecrübesi olan arkadaşlarda fikir istiyorum. Teşekkürler

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mito ve giulietta alfa romeo kronikliği kelimesini bir kenara atabilmiş gösterişli ve sınıfında hem performans hem de yol tutuş anlamında ciddi başarı gösteren araçlar.

1.4 qv 170 hp'lik versiyona bindim. Gerçekten çok keyifli bir araba. Tutuşu gidişi sesi fazlasıyla tatminkar. 155'lik 1.4 tjet versiyon lpg uyumlu. Dizel motorlarını bilemeyeceğim ama 1.6'si giu'dakinin aynısı olsa gerek.

Kronik olaraksa benim aklıma gelen direksiyon açı sensörü diye bir zımbırtı var. O 80bin civarında kendini bırakabiliyor değişimi de biraz maliyetli sanırım. Geri kalanını kullanan arkadaşlar cevaplasın.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mito çok ama çok iyi yol tutuyor.

1.4 tjet motor performans ve ekonomi olarak güzel bir motor, uzun ömür açısından değil. Bravo ve lineada deneyimledim, mitoda değil.

Mito hakkında bildiklerim bu kadar.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana kalırsa sınıfındaki en iyi tasarıma sahip araç.1.4QV performansına göre basmayınca yakıtı normal bir araç.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih başarılı seçim tebrik ederim dizel tercih et..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih başarılı seçim tebrik ederim dizel tercih et..
    Teşekkürler abi satılık ne yazıkki yok bir tane var oda nedense içime pek sinmedi takipteyim şu sıralar

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıla yakın süredir 1.6 jtd modelini kullanıyorum. Dizel ve spor olarak daha iyi bir alternatifi yok bence. Giulettanın 1.6 dizeli ile ufak farklar var giu 105 hp mito ise 120hp. Bravolarda da kullanılan taş gibi bi motoru var. Kullandığım süre boyunca hiç sıkıntı çekmedim tek eksisi yavaş piyasası onun dışında her şeyiyle tavsiye ederim mitoyu

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçlarda dna olayının bozulduğunu ve tamirinin pahalı olduğunu çokça duydum. Doğru mudur ?

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar , 155 lik MiTo var. Öncelikle yılda kaç km yapacağınızı belirleyin ondan sonra hesabı kitabı yapın. İstanbul şehiriçi yakıt tüketimi 7,6 litre uzun yol ortalama 110 ile 5.2 litre.. Bana göre yakıtı ciddi makul seviyede o yüzden dizelin bakım masraflarını da hesaba katarak öncelikle yapacağınız km yi belirleyin derim. Ek olarak süspansiyonları serttir açıkcası bu sertlikte bir arabayı dizel olarak düşünmezdim, dizel de alsan yakacak 6.0 litre arasında 1,6 litre fark varken ben dizele gerek yok diyorum..

Yol Tutuş.. Az önce süspansiyonlarının sert oluşundan bahsetmiştim buna bağlı olarak yol tutuş olarak yok artık dedirtir gerçekten yol tutuşu şaşırtacak düzeyde. Birçok araç ile kıyas yapabilirim bu konuda özellikle merak ettiğin bir marka/model var ise pm atabilirsin. Ama özetle şöyle söyliyeyim bir polo gti/ibiza cupra dan misli misli iyi yol tutuyor..

Frenler aynı şekilde başarılı gayet güven veriyor zaten şuan tam hatırlayamadım ama 320mm disk olması gerekiyor. Bu arada dizellerin diskleri daha küçük.. Qv versiyonunda orjinal 4 pistonlu brembo fren sistemi mevcut..

Performans olarak her türlü yüzünü güldürür. Stock olarak zaten trafikteki çoğunluktan hızlısın, fakat downpipe yazılım falan yaparım dersen stage 1 de 190hp oluyor.. Motor içi 250-60hp seviyesine kadar sıkıntısız tabiki bunun için turbo büyütmek lazım malesef vl36 nın nefesi yetmiyor oralara. Bu arada Qv stage 1 de 200+ hp oluyor

Kronik olarak MiTo ve Giu Alfadan beklenmeyecek düzeyde iyi. Kulağa komik geliyor ama şuan piyasadaki birçok arabadan daha sorunsuzlar.. Kısacası üzmez.
    Bilmiyorum içine bindin mi ama iç mekan olarak gayet yeterli. 191cm 120kg arkadaşım rahat rahat kullanabiliyor

Alfa DNA sistemi başarılı, modlar arasında araç ciddi derecede fark ediyor, bu değişimi diğer markalardaki sport tuşu/ spor modu gibi düşünme çok daha bariz direksiyonundan süspansiyonuna kadar.. turbonun Barı dahi açılıyor dynamic modda..

Tarz.. Araç her ortamda kendisine baktırıyor kesinlikle dikkat çekici.. En güzel yanı da apaçisi olmayan bir araç, alternatifleri düşünüyorum genç adamsın gerçekten o araçlara göre saygın.. Özellikle bayanların ilgisini çok çekiyor. Ek olarak olduğundan pahalı duruyor arabaya binen bayan arkadaşlar/otomobil ile ilgilenmeyen erkek arkadaşlar tahmin yaparken piyasasının en az 20k üstünü söylediler hep fiyat olarak..

Zayıf yanı ise tabiki 2. Eli, tabiki bir piyasa arabası gibi gitmez 2. Elde ama temiz arabalarda gerçekten ilanda fazla durmuyor hatta ilana bile düşmediği oluyor.. Bu arada 2. Elde en yavaşı 1.6 jtd dir. Performans isteyen 155 lik veya Bütçe elveriyorsa Qv alır ekonomi isteyen ise 1.3 dizel alır hem 1.3 ler 1.6 lara göre daha modelli daha sonra geldiler..

Bence fiyat/performans oranınında çok başarılı.. Genç adamsın karı-kızda lazım olur tarz da lazım olur performansda lazım olur yol tutuş/fren de lazım olur.. Milletimizdeki Alfa cahilliği olmasa zaten bugün bu paralara bu arabaları alamazdın belki dikkatini çekmemiştir bir gir 0 km fiyatına bak istersen..

Özetle.. Açıkcası bence eşek niyetine binelecek bir araç değil çünkü hem marka zaten öyle bir marka değil hemde araç öyle değil gerçekten sert bildiğin coilli araba gibi ama bunun artısından yol tutuş kısmında bahsetmiştim. Ben böyle bir arabayı performanslı beklerdim/isterdim ki zaten tercihimiz öyle oldu aradaki yakıt farkı da fazla değilken ben dizele gerek yok diyorum. Arkandan biri rahatsız ettiğinde vites küçültüp gaza dokunduğunda bunun karşılığını fazlasıyla alacaksın merak etme.. Hayırlısı olsun

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Er34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçlarda dna olayının bozulduğunu ve tamirinin pahalı olduğunu çokça duydum. Doğru mudur ?
    Tabiki doğru değil Alfa cahilleri sever hurafeleri

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @HG6161 'e ek olara,

1 seneden fazla 1.4 / 135bg'lik versiyonunu kullandım. yazılım, filtre egsoz ile gezdim. performansı ve yol tutuşu muazzam, ayrıca dışarıdan inanılmaz ilgi çekici bir araç.

dizelini bulmak çok zor, tercihin sportivo donanım benzinli olsun.

benim aracım:

http://www.techturkey.com/forum/otom...-sportivo.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar , 155 lik MiTo var. Öncelikle yılda kaç km yapacağınızı belirleyin ondan sonra hesabı kitabı yapın. İstanbul şehiriçi yakıt tüketimi 7,6 litre uzun yol ortalama 110 ile 5.2 litre.. Bana göre yakıtı ciddi makul seviyede o yüzden dizelin bakım masraflarını da hesaba katarak öncelikle yapacağınız km yi belirleyin derim. Ek olarak süspansiyonları serttir açıkcası bu sertlikte bir arabayı dizel olarak düşünmezdim, dizel de alsan yakacak 6.0 litre arasında 1,6 litre fark varken ben dizele gerek yok diyorum..

Yol Tutuş.. Az önce süspansiyonlarının sert oluşundan bahsetmiştim buna bağlı olarak yol tutuş olarak yok artık dedirtir gerçekten yol tutuşu şaşırtacak düzeyde. Birçok araç ile kıyas yapabilirim bu konuda özellikle merak ettiğin bir marka/model var ise pm atabilirsin. Ama özetle şöyle söyliyeyim bir polo gti/ibiza cupra dan misli misli iyi yol tutuyor..

Frenler aynı şekilde başarılı gayet güven veriyor zaten şuan tam hatırlayamadım ama 320mm disk olması gerekiyor. Bu arada dizellerin diskleri daha küçük.. Qv versiyonunda orjinal 4 pistonlu brembo fren sistemi mevcut..

Performans olarak her türlü yüzünü güldürür. Stock olarak zaten trafikteki çoğunluktan hızlısın, fakat downpipe yazılım falan yaparım dersen stage 1 de 190hp oluyor.. Motor içi 250-60hp seviyesine kadar sıkıntısız tabiki bunun için turbo büyütmek lazım malesef vl36 nın nefesi yetmiyor oralara. Bu arada Qv stage 1 de 200+ hp oluyor

Kronik olarak MiTo ve Giu Alfadan beklenmeyecek düzeyde iyi. Kulağa komik geliyor ama şuan piyasadaki birçok arabadan daha sorunsuzlar.. Kısacası üzmez.
    Bilmiyorum içine bindin mi ama iç mekan olarak gayet yeterli. 191cm 120kg arkadaşım rahat rahat kullanabiliyor

Alfa DNA sistemi başarılı, modlar arasında araç ciddi derecede fark ediyor, bu değişimi diğer markalardaki sport tuşu/ spor modu gibi düşünme çok daha bariz direksiyonundan süspansiyonuna kadar.. turbonun Barı dahi açılıyor dynamic modda..

Tarz.. Araç her ortamda kendisine baktırıyor kesinlikle dikkat çekici.. En güzel yanı da apaçisi olmayan bir araç, alternatifleri düşünüyorum genç adamsın gerçekten o araçlara göre saygın.. Özellikle bayanların ilgisini çok çekiyor. Ek olarak olduğundan pahalı duruyor arabaya binen bayan arkadaşlar/otomobil ile ilgilenmeyen erkek arkadaşlar tahmin yaparken piyasasının en az 20k üstünü söylediler hep fiyat olarak..

Zayıf yanı ise tabiki 2. Eli, tabiki bir piyasa arabası gibi gitmez 2. Elde ama temiz arabalarda gerçekten ilanda fazla durmuyor hatta ilana bile düşmediği oluyor.. Bu arada 2. Elde en yavaşı 1.6 jtd dir. Performans isteyen 155 lik veya Bütçe elveriyorsa Qv alır ekonomi isteyen ise 1.3 dizel alır hem 1.3 ler 1.6 lara göre daha modelli daha sonra geldiler..

Bence fiyat/performans oranınında çok başarılı.. Genç adamsın karı-kızda lazım olur tarz da lazım olur performansda lazım olur yol tutuş/fren de lazım olur.. Milletimizdeki Alfa cahilliği olmasa zaten bugün bu paralara bu arabaları alamazdın belki dikkatini çekmemiştir bir gir 0 km fiyatına bak istersen..

Özetle.. Açıkcası bence eşek niyetine binelecek bir araç değil çünkü hem marka zaten öyle bir marka değil hemde araç öyle değil gerçekten sert bildiğin coilli araba gibi ama bunun artısından yol tutuş kısmında bahsetmiştim. Ben böyle bir arabayı performanslı beklerdim/isterdim ki zaten tercihimiz öyle oldu aradaki yakıt farkı da fazla değilken ben dizele gerek yok diyorum. Arkandan biri rahatsız ettiğinde vites küçültüp gaza dokunduğunda bunun karşılığını fazlasıyla alacaksın merak etme.. Hayırlısı olsun
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için ağzına sağlık. Küçüklüğümden beri alfanın çizgisini çok beğenmişimdir ancak yaşanılan sıkıntılar ve çözümleyecek ustanın bulunamaması beni hep soğutmuştur alfadan neyseki bu sorun giu ve mito da çözülmüş gibi umarım bende bir mito sahibi olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @HG6161 'e ek olara,

1 seneden fazla 1.4 / 135bg'lik versiyonunu kullandım. yazılım, filtre egsoz ile gezdim. performansı ve yol tutuşu muazzam, ayrıca dışarıdan inanılmaz ilgi çekici bir araç.

dizelini bulmak çok zor, tercihin sportivo donanım benzinli olsun.

benim aracım:

http://www.techturkey.com/forum/otom...-sportivo.html
    Maşşallah çok güzelmiş açıkcası benimde bütcem kısıtlı o yüzden bende 1.4 135 hp alırım diye düşünüyorum araştırmadayım içime sinen bir mito olmadı şuana kadar ilanlarda 35 38 k civarında elle tutulur bir araç var oda burnundan kış aldırmıyor bakıcaz bakalım. Siz ne kadara satmıştınız aracınızı satarken çok sorun yaşamışmıydınız?

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel mito kullandım uzun bir süre tahtada oturuyormuş gibi bir hissiyat veriyor

vites kolu çok yüksek vites geçişleri zevksiz plastik kaliteside çok iyi sayılmaz.

ama dikkatleri üzerine çekiyor bu bir gerçek parça fiyatlarıda çok pahalı degil, arızalı araç hiç degil yakıt tüketimide makul benim notum 7

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 seneden fazla qv sahibi oldum benim aracımda 5 lik yay vardı araba ciddi sert şehir içinde baya yorucu kullanmak. pzero, 15mm ,spacer yay kombinasyonuyla yoldan cıkması nerdeyse imkansız olmuştu benim araç. Lakin arkadasların yazdığı gibi çokta sorunsuz bir araç değil qv 1.4t multiair olanlar.
    Multiair ünitesi arıza yapabiliyor değişmesi ciddi bir para tamir oluyor ama ne kadar düzgün kalır bilinmez benimki sattıktan sonra bozulmuş ne yaptılar bilmiyorum, gaz pedalında bir sensör var o bozuluyor araç birden gazı kesme vs. tarzı bir tepki verir komple gaz pedalı değişmişti benim alfaowner da bir çok kişini başına geldi kronik gibi birşey.
    Senkromeçler de sorun çıkabiliyor bazı cırtlama durumları belli bir süre sonra.
    Yukarıda yazılanlar gibi qv versiyonu ciddi yüklemeye müsait değil örneğide yoktur sanırım yazılım filtre egzoz max. oluru bazı arkadaslar 155 lik düz 1.4t yi big turbo vs. yüklediler onlarda aks kesme yazılım sıkıntısı vs. yaşıyordu sürekli.
    Yani temiz bir 155 lik bulup alıp stock şekilde binmeni öneririm araç biraz nazlı iyi bakarsan keyifli de ama çok kurcalanacak bir araç değil.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşşallah çok güzelmiş açıkcası benimde bütcem kısıtlı o yüzden bende 1.4 135 hp alırım diye düşünüyorum araştırmadayım içime sinen bir mito olmadı şuana kadar ilanlarda 35 38 k civarında elle tutulur bir araç var oda burnundan kış aldırmıyor bakıcaz bakalım. Siz ne kadara satmıştınız aracınızı satarken çok sorun yaşamışmıydınız?
    satarken hiç sorun yaşamadım, piyasasının üstüne koymuştum ilanı satma nedenim zorunluluktu bi yandan da satılmasın istiyordum

ihtiyacım olandan ve kafamdaki rakamdan daha yüksek bir teklif gelince 3 hafta içinde satmış olduk.

araç temiz olunca ve doğru fiyatlayınca her türlü araç satılır.

bu arada alfa'nın en sorunsuz modelidir mito.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel güzel izmirde mito meet yaparız artık Krdsm şimdiden hayırlı olsun sanada . inanilmaz doğru bir tercih

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 seneden fazla qv sahibi oldum benim aracımda 5 lik yay vardı araba ciddi sert şehir içinde baya yorucu kullanmak. pzero, 15mm ,spacer yay kombinasyonuyla yoldan cıkması nerdeyse imkansız olmuştu benim araç. Lakin arkadasların yazdığı gibi çokta sorunsuz bir araç değil qv 1.4t multiair olanlar.
    Multiair ünitesi arıza yapabiliyor değişmesi ciddi bir para tamir oluyor ama ne kadar düzgün kalır bilinmez benimki sattıktan sonra bozulmuş ne yaptılar bilmiyorum, gaz pedalında bir sensör var o bozuluyor araç birden gazı kesme vs. tarzı bir tepki verir komple gaz pedalı değişmişti benim alfaowner da bir çok kişini başına geldi kronik gibi birşey.
    Senkromeçler de sorun çıkabiliyor bazı cırtlama durumları belli bir süre sonra.
    Yukarıda yazılanlar gibi qv versiyonu ciddi yüklemeye müsait değil örneğide yoktur sanırım yazılım filtre egzoz max. oluru bazı arkadaslar 155 lik düz 1.4t yi big turbo vs. yüklediler onlarda aks kesme yazılım sıkıntısı vs. yaşıyordu sürekli.
    Yani temiz bir 155 lik bulup alıp stock şekilde binmeni öneririm araç biraz nazlı iyi bakarsan keyifli de ama çok kurcalanacak bir araç değil.
    Bütcem izin vermediği için qv almam biraz imkansız zaten. Öyle uçmak kaçmak ta değil zaten amaç soft bir yazılım ve egzoz benim için yeterli olur . Çok teşekkürler bilgiler için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel güzel izmirde mito meet yaparız artık Krdsm şimdiden hayırlı olsun sanada . inanilmaz doğru bir tercih
    Umut abi iyice işledin beni birazdan galeriye vericem pejoyu 25 bine ��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler