User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: saab 9.5 / 9.3 aero hakkında fikirleriniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilanlardan kalkti aracin satildi mi?
    Evet, satıldı. O yüzde kaldırdım ilanı

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baretta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, satıldı. O yüzde kaldırdım ilanı
    Hayirli olsun

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karakteri olan, az bulunan, kendine özgü bir araç... Çok abartılacak bir tarafı yok. Volvo'lar daha mantıklı araçlar bana göre... Daha iyidir demiyorum, daha mantıklı oluyor eğer güç ve donanım ise salt tercihiniz...

9-5 maceramı (alamasamda) anlatayım...

Öncelikle 2.3ler zincirli ve bu zincir nedense 150bini aşmamış tüm araçlarda ses yapıyordu. Belki önemsememek lazımdı ama saab ustalarının ikiside değişim önerdiği ve eşşek yükü ile para istedikleri için midem bulandı... Motoru neredeyse indirmek gerekiyor çünkü zincir için...
    Bazı modeller için bagajınızda ateşleme kaseti olsun derler... Hatta saklama koşullarından da bahsederlerdi, ters koyma falan gibi... Az çok araba ile ilgili ve yurt dışı alışverişlerini biliyorsan sorun olmaz...
    LCD teyp göstergesi çizik çizik olur... Onuda ebayden sipariş edip halledersin...
    Otomatikleri sorunlu mu bilemiyorum ama muhtemelen bazı araçlarla ortaktır, istanbul gibi yerde sorun olmaz sanırım... Mesela volvo ile vectra şanzımanı çok yakındı...
    Salak lastik ölçüleri vardı isveçlilerin eskiden... 205-50 16 gibi...
    İç tasarım görecedir... Bana göre eski bir tasarım dili olsa da göz aşinalığımız olmadığı için ilgi çekici geliyor...
    Ses sistemi çok hoşuma gitmişti benim. Ama hepsinde harman kardon var mı bilemiyorum...
    İç trimlerde soyulmalar olabiliyor...

Volvo ve saabı ben şöyle tarif ediyorum... Opel-Mitsubishi-Mazda vs alt yapısı ile Mercedes'in bir altında araba üreten lüks markalar... yani ikisinin ortası...
    @darkmoon airbag olayını bilmiyordum... ABD'de Saab marka bir uçakla uçtum gördüğüm bindiğim en gürültülü uçaktı Uçan otobüs gibi bir şeydi. İç hatlar genelde o şekilde orada...

Sonuç olarak... Şuan ah keşke saab alabilseydim diyesim geldi... O tecrübeyi tam yaşayamadım, eksik kaldı bir yönüm

Sizde alın... Ama elinizden ufak tefek bakım tamir işi geliyorsa (iç torpido, ekran vs), ustaya götürmeden arızanızı teşhis edebilecek kadar araştırmacı ve arabalarla ilgilenmeyi seviyorsanız neden olmasın... Eğer marşı çevirir basar giderim, sorun olunca ustaya anahtarı atarım derseniz bu tip eski model lüks segment arabalara bir araba parası daha harcar, rızkınızı demir yığınına kaptırırsınız...

Arkadaşım 40 bince c70 aldı sıfır gibiydi... 99 model... ben ondan 100binde satınaldığımda 7-8 bin masraf etmiş, sorunlarını çözememişti... Ben aldığımda onu arabadan soğutan iki sorunun birisinin vida gevşekliği, diğerinin ise hortumun ters bağlantı olduğunu çözebildim araştırıp, ustayla istişare ede ede...

Seviyorsan git söyle koçum Git al yani temizse

Uzun oldu biraz ama okursun herhalde
    Kendime HOOORTTT yapayim

Turkiye'de nasip olmadi ama burada 2006 9-5 almak nasip oldu 2.3t... Full olsa da aero donanim degildi...

2 gun once de dayanamadim 2007 9-5 wagon aldim 2.3t ODa aero degil...

Seviyorum kullanimini bu aracin...

On tasarimi hosuma gidiyor. Arkasi (sedanda) one cok ugrastik, vakit kalmdasi, hadi yapi suyrelim piyasaya tadinda geliyor bana. Vagon icin ise kabul edilebilir bir tasarim yine de...

Volvo mu Saab mi derseniz? Saab'in nadir olmasi onu daha ozel yapsa da, es zamanli olarak ayni yil ve ayni gucte aldigim s60 ve 9-5i yanyana koyarsam... S60 diyebilirim her ne kadar saab bana daha ozel gelse de...

Peki hangisi garaja koyulur derseniz, naidr olmasi sebebiyle elbette saab...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala parca uretimleri varmi bu markanin ? ne zaman son bulacak acaba , baska marka altinda uretimi devam ediyor deniyor ama bilemedim

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendime HOOORTTT yapayim

Turkiye'de nasip olmadi ama burada 2006 9-5 almak nasip oldu 2.3t... Full olsa da aero donanim degildi...

2 gun once de dayanamadim 2007 9-5 wagon aldim 2.3t ODa aero degil...

Seviyorum kullanimini bu aracin...

On tasarimi hosuma gidiyor. Arkasi (sedanda) one cok ugrastik, vakit kalmdasi, hadi yapi suyrelim piyasaya tadinda geliyor bana. Vagon icin ise kabul edilebilir bir tasarim yine de...

Volvo mu Saab mi derseniz? Saab'in nadir olmasi onu daha ozel yapsa da, es zamanli olarak ayni yil ve ayni gucte aldigim s60 ve 9-5i yanyana koyarsam... S60 diyebilirim her ne kadar saab bana daha ozel gelse de...

Peki hangisi garaja koyulur derseniz, naidr olmasi sebebiyle elbette saab...
    Saab güzel gerçekten ama garaja koymak için GM dönemi bir Saab kesinlikle tercih etmezdim. Temiz bir 900 turbo coupe yada cabrio güzel olurdu.

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz burada pek parça sorunu yaşamıyoruz araçlarla ilgili.

Garaj olayı lafın gelişi idi... Elbette garajda tutmak için biraz daha özel bir model olmalı hangi marka olursa olsun... Belki buluruz ileride... Belli mi olur...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım, 2007-2008 model 9-3 aero 1.9 dizel çift turbo 180 hp olanlarda arka amblemde farklılık var mı yada nasıl ayırt edebiliriz belirgin bir fark varmıdır 150 hp ile arasında.
    Konu orkuteren tarafından (21-02-2022 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.
    Memuration

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ttid diye hatırlıyorum motor kısaltmasını , yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler