User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
139 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: focus 2 1.6 tdci 109 vs vtec2 110 ?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi hızdan, hangi vitesten basıldı bilmiyorum ancak önceki mesajda yazdığım şekilde 2. aracın da makul devirde olduğu bir hızdan basarsanız vtec2 önde olur net şekilde. Ama fantezi olsun 0 dan basalım derseniz 210 da o fark tam tersi şekilde 2 katına doğru gider
    -Fırat

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 crdi ceed ile 1.6ies header düz boru denenmişti.honda roll da drag da bariz uzuyordu.

bende 1.6 crdi venga ile mazda denemesi yapmıştım. fark oluyordu.

söylenene göre vtec2 bu mazdanın bir boy önündeyse focus la denemesi çok zevkli olur.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlız focus ESP'li nadir focus2 lerdenmiş

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazdacı arkadasım yakın arkadasım aracı gayet saglıklı duzgun yuruyen bı mazda3 oda vtec2 le denemesınde dedıgım gibi 1 boy arkasından gelıyomus olsun hadı 2 boy gecsın vtec2 mazdayı hadı 3 boy gecsın 4 boy gecsın benım focusun duzgun yuruyen bı vtec2 ile kran kran mucadele edıcegıne ınanıyorum ole cıkıp gıdemez ayıramaz gecemesem bıle en kotu tamponun gıderım dıye dusunuyorum ama durum tam terside olabılır vtec 2 loca grubuna deneme talebı actım zatenınanın heryerde denıycek vtec2 arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız focus ESP'li nadir focus2 lerdenmiş
    aynen kardesım tesekkur ederım ewet bıraz bulması zor esp li chia focusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız bugune kadar cogu c sınıfı 1.6 dizelleri kullandım astra 136 dan tutun i 30 128 lık 1.6 128 lık ceed golf 7 1.6 tdi yalnız 1.6 dizel c sınıfında gol7 1.6 tdi ve focus kadar gaddar gideni görmedim

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış hatırlamıyorsam bu sizdeki ilk focus2 değil,

Çok yakın arkadaşımda focus2,5 vardı, ilk sahibi. Çok kez kullandım, arkalı önlü , yanyana bastık ettik. 307 den çok farklı gitmiyor, kafa burun vaziyetteler.

Focus'a karşı ilginç bir duygusallık var bence Yoksa 136 lık astra, 128lik ceed ; bunlar focusu geçen araçlar..
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam bu sizdeki ilk focus2 değil,

Çok yakın arkadaşımda focus2,5 vardı, ilk sahibi. Çok kez kullandım, arkalı önlü , yanyana bastık ettik. 307 den çok farklı gitmiyor, kafa burun vaziyetteler.

Focus'a karşı ilginç bir duygusallık var bence Yoksa 136 lık astra, 128lik ceed ; bunlar focusu geçen araçlar..
    aynen focus 2 ye karsı ayrı bı duygusallıgım var 128 lık ceed kullandım 136 lık astrada kullandım ama ıkısıde cok agır hantal geldı bana bılmıyorum ama agır oldukları bı gercek 110 hp focus 2 anı hızlanmalarda ust devırlerde daha bı ısteklı hatta bugun 128 lık i 30 baya bı kullandım yok yanı arac agır focustakı gıbı bı ıvmelenme hıssedemedım bunlarım hepsı pıskolojık degıldır sanırım

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk2.5 focus kullandıgımdan söylüyorum , gerçekten anlam veremediğim şekilde gidiyor arba,stock iyiydi,yazılım dp egzoz la çok keyifli hale gelmişti.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız bugune kadar cogu c sınıfı 1.6 dizelleri kullandım astra 136 dan tutun i 30 128 lık 1.6 128 lık ceed golf 7 1.6 tdi yalnız 1.6 dizel c sınıfında gol7 1.6 tdi ve focus kadar gaddar gideni görmedim
    iyide stock golf7 1.6 tdi o kadar da gitmiyor, 105-110 hp kadar gidiyor max.. ki c-elysse 1.6 hdi 92 hp, manuel golf7 tdi ı geçiyor yani az farkla da olsa mesela. (golf ü kendi sahibi kullanırken de geçiyor, vitesleri daha iyi atan birisi direksiyona geçince de geçiyor yani değişen yok sonuç hep aynı)

focus2 hissiyat olarak daha iyi hızlanmalarda bana göre. o da güç patlamalarından kaynaklı gibi geliyor açıkçası, mesela 136 lık astra baya baya iyi gidiyor ama çok lineer geliyor güç o yüzden pek yansıtmıyor ben gidiyorum diye.

deneme içinse, düzgün bakılmış bir focus2 ile vtec2 kafa burun olur diyorum ben.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide stock golf7 1.6 tdi o kadar da gitmiyor, 105-110 hp kadar gidiyor max.. ki c-elysse 1.6 hdi 92 hp, manuel golf7 tdi ı geçiyor yani az farkla da olsa mesela. (golf ü kendi sahibi kullanırken de geçiyor, vitesleri daha iyi atan birisi direksiyona geçince de geçiyor yani değişen yok sonuç hep aynı)

focus2 hissiyat olarak daha iyi hızlanmalarda bana göre. o da güç patlamalarından kaynaklı gibi geliyor açıkçası, mesela 136 lık astra baya baya iyi gidiyor ama çok lineer geliyor güç o yüzden pek yansıtmıyor ben gidiyorum diye.

deneme içinse, düzgün bakılmış bir focus2 ile vtec2 kafa burun olur diyorum ben.
    nasılbı guc patlalamaları orayı pek anlayamadım

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi biz bunun denemesini daha önce yaptık.Stock 1.6 dizeller bence çok abartılıyor.

FD6 çok rahat geçti.Vtec2 çok rahat geçti.FB7 çok rahat geçti.E12 Corolla 1.6 VVTi 110 çok rahat geçti.Saydıklarım Focus II 109 içindi.1.6 benzinliler 3. Viteste 140a kadar doyurup 4e çektiği zaman boy boy ayırmaya başlıyor.

Hele Vtec2 ayrı bir gaddar gidiyor 9.2 sec 0-100 ü var Focustan 1.8 saniye daha iyi.Benzinlinin devir bandı çok daha uzun.Vtec2 benim pilotajımda olsun Focus2 ye 200 e kadar en az 5 boy giydirmezsem hiçbir şey bilmiyorum

Farklı arabalardan mı bahsediyoruz anlamıyorum ki

Buraya da 160 a kadar olan fb7 focus2 denemesi ekleyim.160da bırakmasak 200e kadar devam etsek 4 tır boyu yerdi Focus 140 tan sonra çok acı açılmaya başlıyor ara.

Son olarak da şu örneği bırakayım.

Vw T5 var bende 0-100 9.9 sec top speed 191 kph Focusu geçebiliyorum Civicleri geçemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence vtec2 leri cok abartıolar ben vtec2 locada deneme talebi açtim ole seyler yazmıslarkı sankı turbo typer'a kaldırdım neyuse deneyip görücez hayırlısıyla illaki çıkıcaktır deneyebılecegım vtec2

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizeli kullanırken devir aralığını iyi ayarlamak gerekiyor. Ben kendi aracımda vites attığım devire göre gidişinin iyi yada kötü olduğunu hissedebiliyorum.
    Kendi aracımla arkadaşımın golf 5 (1.6 102) i ışıklarda öylesine kalktığımızda golf 70-80 e kadar önde 3. vitese attığımda ben golfü yakalıyodum mesela.Gelişigüzel bi denemede böyleydi.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben arkadasımdakı focuslada denedım defalarca ve her denememde 3 4 boy net gecıyorum ıksııde 2008 1.6 tdci chıa paket hatta sedan benm aractan yaklasık 70 80 kg daha hafıf olmasına ragmen ben yıne 3 4 boy net ondeyım ama sebebını bende anlamıyorum

ClioRs182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de fb7 1.6 125 lik civicle denedim 60 - 150 gibi arada 4 boy önünde oluyordum benim aracım 2 kişi civic 1 kişibenim aracımda s40 1.6d 110 luk burda focus aynı civici gecememiş focusun yürüründe bi sıkıntı var galiba ? Facebook

buda 30 -120 gibi bıraktık fazla basamadık tıkandı önümüz

Facebook

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    vtec II'nın motor şanzıman uyumu mukemmeldır, donemınde kı atmosferık araçların arasında en ıyı 0-100'e sahıptır + her vıteste her devırde ıvmelenmesı son derece ısteklı ve serıdır..

focus'un geçebılme ıhtımalı yok hele drag yapılırsa hıç şansı yok, torklu olduğu ıçın rollıng yapmak focus adına daha avantajlı olur ama ne yazık kı onda da geçemeyecektır, benden sıze bır dıp not; hondaları 3'uncu vıtese kadar geçtınız geçtınız 3'uncu vitesten sonra daha da geçemezsınız..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock 1.6 dizellerin biyere gittiği yok ani tork patlamaları yüzünden millet uçuyorum sanıyor ama aslında olduğu yerde sayıyor farkında değil.

Normal 1.6 atmosferikler vtec2, fd6, fb7 neyse farketmez özellikle 140tan sonra 200 e kadar araya vilayet koyar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferronun aracının gidişini görmüştüm. Askerlikten önce bi kaç denemesini izledim. Yazılım var desem yalan söylemem.(kendi fikrim) O araba garip gidiyor..
    Coğrafya kaderdir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler