User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
139 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: focus 2 1.6 tdci 109 vs vtec2 110 ?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stock 1.6 dizellerin biyere gittiği yok ani tork patlamaları yüzünden millet uçuyorum sanıyor ama aslında olduğu yerde sayıyor farkında değil.

Normal 1.6 atmosferikler vtec2, fd6, fb7 neyse farketmez özellikle 140tan sonra 200 e kadar araya vilayet koyar.
    İşin özeti budur, deneyen biliyor.

İçerdeki hisse göre Astra H 1.3 dizel de çok güzel gidiyor dersin tork eğrisi her viteste yatırdığı için seni.

Mesela 120lik 1.6 dizel Bravo , focus kadar sırtınızı yapıştırmaz koltuğa, ancak yanından uzar gider.. İçerdeki hisle arabanın ne kadar gittiği çok alakasız şeyler
    -Fırat

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus2 1.6 tdci larda boost bi anda mı geliyo nedir güzel zıplıyo ama kadrana bakınca pek de bi yere gitmemişiz diyosun

Şöyle bişeyde var 177lik 320d fn2 den daha fazla yapıştırıyo koltuğa kesinlikle daha hızlı hissettiriyo ama type r bi 10 luk yapar 200 e kadar .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Ferroo aracını bir dynoya sokmalı, yazılım varsa boşuna 1.6 dizeli büyütüyormuşsundur, yazılım yoksa araç standart gücü veriyorsa o zaman yazılanlar makuldür.

Şöyle bir durum var ; çek bir kadran videosu, bakalım nasıl gidiyor. Samimi şekilde düz bir yolda çekebilirsin..

Vtec2 için 0-180 hızlanması 32 saniye civarında. Ki bu değere yaklaşan 1.6 dizel de az bulunur
    -Fırat

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Ferroo aracını bir dynoya sokmalı, yazılım varsa boşuna 1.6 dizeli büyütüyormuşsundur, yazılım yoksa araç standart gücü veriyorsa o zaman yazılanlar makuldür.

Şöyle bir durum var ; çek bir kadran videosu, bakalım nasıl gidiyor. Samimi şekilde düz bir yolda çekebilirsin..

Vtec2 için 0-180 hızlanması 32 saniye civarında. Ki bu değere yaklaşan 1.6 dizel de az bulunur
    valla kardesım ben focus 1.6 dızleı buyutmuyorum ama ole dendıgı gıbı vtec2 yanından uzayıp felan gıdemez yanı mazdanında benım yanımdan uzayıp gıtmesı gerekıyo normal sartlarda ama ole bsey yok vtec2 dahılınde ole uzayıp gıtme felan ben sanmıyorumkı ıllakı bı vtec2 bulucam vıdeo cekıcem zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla kardesım ben focus 1.6 dızleı buyutmuyorum ama ole dendıgı gıbı vtec2 yanından uzayıp felan gıdemez yanı mazdanında benım yanımdan uzayıp gıtmesı gerekıyo normal sartlarda ama ole bsey yok vtec2 dahılınde ole uzayıp gıtme felan ben sanmıyorumkı ıllakı bı vtec2 bulucam vıdeo cekıcem zaten
    Ama şimdi biraz sabit fikirlilik oluyor bu kusura bakma.

Vtec2 manuel ine 40.000kmde alıp 69.000 kmde sattım,
    307 1.6 hdi 110luk - Focus ile kafa burun yürüyen aracıma da 50.000 kmden uzun süredir biniyorum 3 yıldır.

Kendin inanabilirsin, her aracı geçebilirsin. Veri istersen veri ortada, 0 dan kaldır 180 de bak kronometreye İnan ki diyeceksin dizel araba gitmiyormuş be diye.
    -Fırat

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tork yanıltıyor ınsanları.yazılımlı pd130 a 250 hp typerdan ıyı gıdıyormus dıyen bılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama şimdi biraz sabit fikirlilik oluyor bu kusura bakma.

Vtec2 manuel ine 40.000kmde alıp 69.000 kmde sattım,
    307 1.6 hdi 110luk - Focus ile kafa burun yürüyen aracıma da 50.000 kmden uzun süredir biniyorum 3 yıldır.

Kendin inanabilirsin, her aracı geçebilirsin. Veri istersen veri ortada, 0 dan kaldır 180 de bak kronometreye İnan ki diyeceksin dizel araba gitmiyormuş be diye.
    valla kardesım ben kronometre felan bılmem denedıgım araclara gore kıstas alıyorum tamam tork gelınce focus dıger dızellere gore gercekten zıplıyo hopluyo ama focusla vtec2 haricinde hemen hemen 1.6 benzınlılerın coguyla denedım ole ucup kacma felan yok yanı benı bı 1.6 ies 3 boy felan gectı 220 ye kadar ondada komple boru eksoz fıltre 4 2 1 headers bujı ve kablo vardı ve gercekten cıgerlıydı ben focus ucuyo kacıyo demıyorum ama sende yanlıs dusunuosun...vıdeoya ızledınmı lınktekı o mazda 3 1.6 105 te hemen hemen vtec2 nın arkasını bırakmayan araba pekı dızel madem hıc gıtmıyoda o fark nasıl oluyo bna bunu acıklarmısın madem hıc gıtmıyo bu dızeller bunu ogrenmek ıstıyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferhat Tugba Taşkın hat ein Video in... - Ferhat Tugba Taşkın | Facebook

bu denedıgım arac sadece bı tanesı ve arkadasımın oda benım gıbı cok tıtzdır aracıda emsallerıne gore gayet ıyı kondısyonda bız senelerdır denerız bu mazdayla bu benım focus2 kasada 7. focusum. bu arac vtec2 ıle hemen hemen aynı gıdıyo benım anlamadıgım bu dızeller hıcgıtmıyo dıosunya bu fark nasıl oluyo?

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hondadan pek haz etmem ama , devirlendikçe açılan bir motor. bence focusun hiç şansı yok.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat Tugba Taşkın hat ein Video in... - Ferhat Tugba Taşkın | Facebook

bu denedıgım arac sadece bı tanesı ve arkadasımın oda benım gıbı cok tıtzdır aracıda emsallerıne gore gayet ıyı kondısyonda bız senelerdır denerız bu mazdayla bu benım focus2 kasada 7. focusum. bu arac vtec2 ıle hemen hemen aynı gıdıyo benım anlamadıgım bu dızeller hıcgıtmıyo dıosunya bu fark nasıl oluyo?
    Dostum kronometre falan bilmem diyorsun; farkı açıklayayım,

Vtec2 nin 0 - 100 ü 9.2 saniye
    Mazda nın 0- 100 ü 11 saniye

bu hızlanma değeri seninle aynı olan benzinli araçla durumun bu ise matematik der ki vtec2 zaten seni geçiyor işte

Mazdanın deneyip 1 boy arkasından takip ettiği vtec2 ya otomatiktir, ya lpgli km uzay bir araçtır, ya 17 falan jant vardır..

Rakam ortada mazda3 ile vtec2 , stock araçlar için 0 - 200 bastıklarında vilayet olur
    -Fırat

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaş denesin videosunu koysun.bende merak ettim nedir,ne degildir diye.

130-140 dan sonra honda alır gibi.

focus kaç kg

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben orjinalken 1.6 ies icimden oyle bir geciyorduki tutunmam bile imkansizdi,hatta ben stock ken yazilim focus oyle geciyordu diyebilirim.Filtre egzoz vardi iesde sadece sanirim orjinalleri 120hp onlarin.Forumdan Erhan abinin gorurse yazar.Vtec2 ondan iyimi gidiyor kotumu gidiyor bilmemde iesi ben gecememistim

Ayrica bende Golf6 varken uzunda focusu geciyordum,diger turlu 3 boy falan atiyordu.Golf7nin 100kg hafif ve guc bandinin daha genis oldugunu varsayarsak,orjinal hallerinin focusla ayni yurudugunu dusunursek gidemez

Ayrica 301 var arkadasimda sirket arabasi 92 hp,1090kg araba olmasina ragmen bu araba neden gitmiyor diyorduk 0-100u de 11 kusur saniyelerdeymis zaten baktim simdide ilk defa 301e gidiyor diyeni duydum ama

Ghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke ben Ankara'da veyahut siz İzmit'de olsaydınız da deneme fırsatı bulabilseydik. Her aracın gidişi farklı olabilir buna inanıyorum. Düz bir yolda 60-160 falan deneyip kadran çekerseniz daha net konuşabiliriz diye düşünüyorum. Örnek teşkil etmesi açısından benim aracımın 60-160 eğimsiz tek kişi denemesi. Bunu kıstas alabilirsiniz.

Honda Civic Vtec2 Es7 Hızlanma - YouTube

battalgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fd6 ile focus deneme videom var aşağıda şuan vtec 2 kullanıyorum fd6 dan daha hızlı, feh li ies i 3 boy arkadan takip etmen için iesin otomatik olması lazım yoksa standart focusu çok geçer yada aracın ciddi yazılımlı
    YouTube

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devir uyuşmazlığı var
    dizelin devrinde basın fark anlaşılır

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben orjinalken 1.6 ies icimden oyle bir geciyorduki tutunmam bile imkansizdi,hatta ben stock ken yazilim focus oyle geciyordu diyebilirim.Filtre egzoz vardi iesde sadece sanirim orjinalleri 120hp onlarin.Forumdan Erhan abinin gorurse yazar.Vtec2 ondan iyimi gidiyor kotumu gidiyor bilmemde iesi ben gecememistim

Ayrica bende Golf6 varken uzunda focusu geciyordum,diger turlu 3 boy falan atiyordu.Golf7nin 100kg hafif ve guc bandinin daha genis oldugunu varsayarsak,orjinal hallerinin focusla ayni yurudugunu dusunursek gidemez

Ayrica 301 var arkadasimda sirket arabasi 92 hp,1090kg araba olmasina ragmen bu araba neden gitmiyor diyorduk 0-100u de 11 kusur saniyelerdeymis zaten baktim simdide ilk defa 301e gidiyor diyeni duydum ama
    Standart Focus arkadaşımın babasında var (ilk sahipleri) hemen hemen 9 senedir bir fiil biniyoruz ona da.. Ben yazılım yaptıktan sonra denemedik ama kendi dediği Focus'tan hızlı olduğumdur. Keza senin yazı da bunu ispatlar nitelikte.

Golf 7 1.6 TDi manuel ile denediğimde 20 de 1 de de bassak, 50 de 2 de de bassak 100 e kadar yanyana, 100-140 arası 2 boy sokuyorum ve açılmaya devam ediyor fark.

Ben ae101 Corolla (sadece düz boru 51mm, lpg görmemiş) ile kafa burun yürüyordum 55-185 arası yenişemiyorduk net olarak. Vtec2 de o civarda veya max 2 boy önünde gitse, standart Focus'un düzgün 1.6 benzinliyi geçme şansı pek yok
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    95lik focus 3üm varken beni 85lik sümbüller geçiyordu, 109luk focus 2nin de vtec 2yi geçebilecegine pek imkan vermiyorum. O yıllarda çıkan en seri 1.6lardan biridir kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı battalgazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fd6 ile focus deneme videom var aşağıda şuan vtec 2 kullanıyorum fd6 dan daha hızlı, feh li ies i 3 boy arkadan takip etmen için iesin otomatik olması lazım yoksa standart focusu çok geçer yada aracın ciddi yazılımlı
    YouTube
    Bende golf 7 tdı var, kadranı net bir şekilde benim arabadan hızlı.

Bu arada basılan devir çok önemli ben 124lük auris ile 50de bastığımda basmamızla bir boy koyup ince ince gidiyorum.Uzunda bile fark sabit kalıyor hiç bir şekilde gelemiyor.Fark 1 boy civarı.ama 60-65 gibi basarsak tam tersi oluyor.Dizel ile benzinlide devir hiç bir zaman uyuşmuyor.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    120 hp 320 nm jtdm dizel aracım acaba benle yürüse nasıl olur. Merak ettm yazışmaları okuyunca

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler