User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
64 sonuçtan 58 ile 64 arası

Konu: W209 Clk hakkında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=TarikS;8484182]@ANDURİL

2001 model CLK200K sahibi olmuştum 163'lük, 110-140bin km arası kullandım, Prins LPG'yi kendim taktırmıştım. Diğer yandan 2004 W211 E320 sahibiyiz, 11bin km'den beri bizde şu an araba 288binde, yani az çok motorları kıyaslayabilirim. E320 de 45bin km'den beri LPG'li bu arada.. 2. kitimizi kullanıyoruz.

Öncelikle LPG'de ortalama tüketimleri aynı hemen her koşulda. Uzun yolda hızlı kullanımlarda 320 az daha ekonomik oluyor hatta Ama sürekli şehir içi, 3-5 km'lik kullanımlar yapıyorsan 320 çok başka yakıyor litre olarak Ama o da totalde çok bir rakam etmeyeceğinden sadece alt yazı bilgisi olarak kenarda dursun.

Mevcut 3 lira/litre LPG fiyatıyla ne yakarım dersen hakiki günlükte 35 kuruş. Şehir içi 40-45 arası. Hep otobanda 7-8 lt LPG/100 km'ye kadar indirebiliyorsun 320'nin tüketimini, akıcı kullanımda gerçekten cimri bir motor.

Genel olaraksa hem bakım hem vergi olarak 320 üzücü. Bir kere her şey 2 kere değişiyor her bakımda; motor yağı desen 8 litre, hava filtresi desen 2 tane, buji desen bilmem kaç tane vs derken 200K motoruna 300-400' yağ bakımı yapabilecekken 320'ye 600-650'den aşağı kaput açamıyorsun pek.

W208 CLK varken bir kere 3.000 liraya ön takım ve motor bakımı yapmıştım (yıl 2012) sonra 30bin km yağ hariç masraf etmedim. Bakımlı bir W209 bulursan motor fark etmeksizin ikisi de masraf açtırmaz. Önceki sahibi gerekli harcamaları yaptığı sürece Yoksa sen alınca bi 3 lira ayır kenara, sonrasında uzun süre kafan rahat eder en azından. Parçalar öyle abuk subuk pahalı da değil, çok korkutacak bir tarafı yok. Ama araçların bakımlı olması önemli tabii

LPG kitinin masrafı da farklı olduğu için motor tercihinde önemli olacak kriterler: vergi, yapacağın km'Ye bağlı periyodik bakım sıklığı ve LPG kit maliyetin olacaktır. Bunları bir hesapla, ona göre karşılığında alacağın donanım farkı vs artık senin karar vermeni kolaylaştırır.

200K motoru da hantallık hissettirmez pek ama 320'nin akıcılığı başka, hacimli araç kullanmanın tadı paha biçilemez desem yeridir.

Koltuk ısıtma düğmelerinden bahetmişsin, evet eğer ısıtma varsa ön konsolda yukarda düğmesi vardır. Başka yerde olmaz. Arka koltuk ısıtmalı 209 hiç duymamıştım.

Başka sorunuz olursa seve seve cevaplamaya çalışırım.[/Qmevzusueşekkür ederim çok iyi oldu bu bilgiler
    Peki bu şehir içi 30-35 kuruş mevzusu 7-8 litre lpg mevzusu 200 k için geçerli değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar W209 kullanan sahip olan arkadaşlara bir sorum daha olacak.. bu aracın elegance ya da avanvarde olsun mercekli farlı olanlar ilanlara bi-xenon donanımlı diye ilan veriliyor.. bugün bir arkadaşımın aracını test ettim 2005 model 180 binde..kısmet diyelim.. ancak selektör yapınca iç taraftaki projektörler yanıyor.. (araç mercekli far ve kısalar xenon) nasıl bi-xenon diye yazıyor donanımda anlamadım..

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    w212 ve w204Fl modellerinin yıllarına kadar bütün modeller böyledir. Ayrıca w209 hakkında detaylı bilgiye mbclubtr'den ulaşabilirsiniz istemediğiniz kadar konu var

Bide yukarılarda yakıtı sormuşsunuz 200 komp Lpg'de normal kullanım şehir içi asla 12 litreden aşağıya inmez bu da şuan ki lpg fiyatlarıyla 36 kuruşa filan gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w212 ve w204Fl modellerinin yıllarına kadar bütün modeller böyledir. Ayrıca w209 hakkında detaylı bilgiye mbclubtr'den ulaşabilirsiniz istemediğiniz kadar konu var

Bide yukarılarda yakıtı sormuşsunuz 200 komp Lpg'de normal kullanım şehir içi asla 12 litreden aşağıya inmez bu da şuan ki lpg fiyatlarıyla 36 kuruşa filan gelir
    Yakıt sorusu için teşekkür ederim... yalnız aydınlatma böyleyse neden ismi bi-xenon ?? Bi-xenon tek mercekten uzun kısa yanmaz mı? O zaman bu CLK daki sistemin normal Xenon'dan farkı ne?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W211'de selektör yaparsanız xenon perdesi kalkar(iç lambalardan %100 emin değilim şu an), kolu ileri itip uzunları sabit yakarsanız hem xenon perdesi kalkar hem iç taraftaki halojenler yanar.

Benim tahminim 209'da da böyle olabileceği ve belki de test ettiğiniz aracın xenon perdesinin motorunun bozuk olabileceği

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANDURİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar W209 kullanan sahip olan arkadaşlara bir sorum daha olacak.. bu aracın elegance ya da avanvarde olsun mercekli farlı olanlar ilanlara bi-xenon donanımlı diye ilan veriliyor.. bugün bir arkadaşımın aracını test ettim 2005 model 180 binde..kısmet diyelim.. ancak selektör yapınca iç taraftaki projektörler yanıyor.. (araç mercekli far ve kısalar xenon) nasıl bi-xenon diye yazıyor donanımda anlamadım..
    Bi-xenon mevcut 209 larda, sellektör atınca 4 bir yerden ışık yayıyor, hem xenon perdeleri kalkıyor, hemde içerdeki ufak yerlerden sellektör atıyor.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman iç taraftaki halojen uzunlar LED yapılabilir selektör atarken şimşek ambiyansı bozulmasın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler