User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: W209 Clk hakkında..

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question W209 Clk hakkında..

Öncelikle herkese merhabalar. Yakın zaman da başlıkta da belirttiğim gibi w209 Clk düşünüyorum. Yalnız sorun şu ki ; şuan 2.4 accord kullanıyorum. 2.4 Accord'dan sonra çok mu pasif kalır Clk 200 ler ? Aslında Clk 320 düşünüyordum. Sonra bütçeme içi makyajlı olan yani 2005 Clk 200 coupe de uyuyor. Ama bütçeye göre içi makyajsız Clk 200 cabrio da alınıyor. Motor olarak 200 hantal kalır biliyorum. Gönül 320 diyor. Ama içi makyajlı Clk çok şık iç aksam olarak bayağı bir modern görünüyor makyajsız kasaya göre. Bir yandan da diyorum ki cabrio olsun taştan olsun. Çok kararsız kaldım 320 nin bildiğim kadarıyla piyasası da çok yok. Siz yerimde olsanız içi makyajlı Clk 200 coupe mi? İçi makyajsız Clk 200 cabrio mu? Yoksa hem içi makyajsız hem coupe Clk 320 mi tercih edersiniz?

Clk 200 almayı düşünürsem performans için neler yaparım?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceliklerine sen karar vereceksin. Kendi kriterlerin belli değil ki. Performans konusunda kesenin musluğunu açmadan CLK 200 e hiçbir şey yapamazsın. Yaparsında yaptıkların boşuna olur.
    IN BOOST WE TRUST

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba elimden geldiğince deneyimlerimi aktarıyım. Bu tarz bir araç alırken bence en önemlisi o motor bu motor vs. değilde aracın tercihen ilk sahibinden alınması ve bakımlı olması yoksa motoru beğenerek aldığınız araç serviste vs. uğraşırken soğur satarsınız.
    06 içi makyajlı 200komp. aracım var 130k km de ilk sahibinden aldım yetkili servis bakımlı vs. bir araçtı yaklaşık 6 aydır beraberiz genelde haftada 2 3 gün keyif için sürüyorum.aldıktan sonra rutin bakım harici masraf etmedim yani mümkün oldugu kadar temiz bir araç alırsanız üzmez.
    Gidişine gelirsek daha önce w208 200 ve 320 sahibide oldum zaten clk hiçbir kasa ve motorda kısa mesafede trafikte vs. hoplayıp zıplamayı seven bir araç değil araba hızlanıp akmak istiyor yolda ama önü açıldımı yeterli bir gidişi var 200 komp. un tabi temizi denk gelirse 320 hertürlü tercih ederim çok daha keyifli ve yakıt olarak zaten 200 komp.ta az yakan bir araç değil arada çok fark etmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Aracı aldıktan sonra zaten bütçe ayırıyorum standart binmemek adına. Yakıt zaten çok sorun değil. Bulduğum araçlar da gayet temiz görünüyorlar tabi ki bakmadan bir şey diyemeyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kritere gelince hepsi hoşuma gidiyor. Sonradan konsol kısmında değişiklik yapma olanağımız var mı? Göğüs değiştirmeden?

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makyajlı w209 um var yaşlı amcadan almıştım bakımları zamanında yapılmış lpg takılmamış bir araç.Çok kovaladıktan sonra aldım

Performans olarak kıyaslayacağın araç önemli accorddan sonra çok hantal kalmaz.Ama bi 160-180 hp cupra gti gibide değil tabiki.

Ankara'daysan benim aracımda satılık gel bak fikir olsun diğer araçlarada bakarken trim eksiği-donanım olarak kıyaslaman kolay olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makyajlı w209 um var yaşlı amcadan almıştım bakımları zamanında yapılmış lpg takılmamış bir araç.Çok kovaladıktan sonra aldım

Performans olarak kıyaslayacağın araç önemli accorddan sonra çok hantal kalmaz.Ama bi 160-180 hp cupra gti gibide değil tabiki.

Ankara'daysan benim aracımda satılık gel bak fikir olsun diğer araçlarada bakarken trim eksiği-donanım olarak kıyaslaman kolay olur.
    Sizin aracınızı ilan da görmüştüm ama maalesef bütçemi aşıyor. Tabi ki de bir cupra beklemiyorum ama fabrika verilerini incelediğim de böyle bir hisse kapıldım. Bu arada sizin aracınız 184 lük mü ? Donanım olarak da hepsi aynı donanım da sadece birisinde eksik donanım var diğerlerine göre.

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aracınızı ilan da görmüştüm ama maalesef bütçemi aşıyor. Tabi ki de bir cupra beklemiyorum ama fabrika verilerini incelediğim de böyle bir hisse kapıldım. Bu arada sizin aracınız 184 lük mü ? Donanım olarak da hepsi aynı donanım da sadece birisinde eksik donanım var diğerlerine göre.
    Isıtma-soğutma,hafıza,döşeme rengi v.s. farkedebiliyor.

164 hp 2008 ler 184hp

Önemli olan aracın kondisyonu bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isıtma-soğutma,hafıza,döşeme rengi v.s. farkedebiliyor.

164 hp 2008 ler 184hp

Önemli olan aracın kondisyonu bence.
    Araçların kondisyonunu bilmiyorum. Görünüşü gayet düzgün olsa da önce karar kıldıktan sonra tek tek eksper yaptırmayı düşünüyorum. Donanım olarak bulduğum araçlar da soğutma yok sadece. Döşeme renkleri maalesef ki hepsinin aynı bulduğum araçların. Mersedes'de çok donanımları paketleri bilmiyorum. Ama genel olarak baktığım araçlarda gözlemlediğim kadarıyla dolu araçlar.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de şuan 2.4 Accord var dostum. bende w209 bakıodum. ki bazen hala bakıorum ama 200e bindim bana baya hantal geldi.
    gerçi bnde bundan önceden vti filanda vardı. performansa önem veriyosan 200 seni kesmez gibi geliyo.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W209 sahibi olmadım ama, 192 lik W208 ve 2001 163lük e200k vardı ikiside güzel gidiyordu ikiside lpgsizdi, 1 ay önce bir tane 2003 W209 Coupe kaçırdım, o olmayınca gittim 1.2 tsi sıfır leon aldım. Ayriyetten 2.4 accordda var, accordu aratmaz bence. İmkan varsa vergi problem değilse 320 diyorum, ama V motoru almadan güzel incelemek gerekir.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de şuan 2.4 Accord var dostum. bende w209 bakıodum. ki bazen hala bakıorum ama 200e bindim bana baya hantal geldi.
    gerçi bnde bundan önceden vti filanda vardı. performansa önem veriyosan 200 seni kesmez gibi geliyo.
    Sende al abi arkalı önlü gezeriz. Bende de Accord'dan önce 1.8T Audi vardı turbo dan sonra aslında Accord'da biraz pasif geldi gibi oldu. Ama artık performans olmasa bile görünüşü cezbediyor. ***** yaş 20 Çok pasif olmazsa kesin kararımı verdim gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    W209 sahibi olmadım ama, 192 lik W208 ve 2001 163lük e200k vardı ikiside güzel gidiyordu ikiside lpgsizdi, 1 ay önce bir tane 2003 W209 Coupe kaçırdım, o olmayınca gittim 1.2 tsi sıfır leon aldım. Ayriyetten 2.4 accordda var, accordu aratmaz bence. İmkan varsa vergi problem değilse 320 diyorum, ama V motoru almadan güzel incelemek gerekir.
    Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Bu işe yıllarını vermiş olan çok güvendiğimiz tanıdığımız ustalar var. Vergi problem değil. Ama v6 beni de cezbetmiyor değil güzel bir egzos sistemiyle çok zevkli olur diye düşünüyorum.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de 2.4 accord var arada clk coupe lara göz gezdiririm
    ama accordun verdiği sürüş hissiyatını verir mi ondan emin değilim ( özellikle 180 üstü hızlarda)

FET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ciddi olarak CLK düşünüyorum.
    Bir tanıdığımda 2005 model, 200 Komp. 130 binde, 2. sahibi düzgün bir araba, en dolusu.
    Ne kadara kadar alsam mantıklı olur, ilerde zarar ettirmez?
    TeamPASAOGLU

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenimde 2005 model gümüş renk w209 var araç ilanda filan değil ama satabilir şu aralar.Araçta keyles go ,f1 vites gibi extralar var alternatifleri incelemenizi öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de 2.4 accord var arada clk coupe lara göz gezdiririm
    ama accordun verdiği sürüş hissiyatını verir mi ondan emin değilim ( özellikle 180 üstü hızlarda)
    Abi vallahi ben ne de olsa Mercedes yolda süner diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenimde 2005 model gümüş renk w209 var araç ilanda filan değil ama satabilir şu aralar.Araçta keyles go ,f1 vites gibi extralar var alternatifleri incelemenizi öneririm.
    Özelden yazdım.

Alıntı FET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ciddi olarak CLK düşünüyorum.
    Bir tanıdığımda 2005 model, 200 Komp. 130 binde, 2. sahibi düzgün bir araba, en dolusu.
    Ne kadara kadar alsam mantıklı olur, ilerde zarar ettirmez?
    Vallahi piyasası bayağı bir değişik ama 65-70 arası alınabilir.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W209 temizi her zaman alınır. Ama sakın 200 almayın. Hele ki 2003-2004 almayın. 2006 üzeri olması daha iyi.
    2003-2004 motorlarında kronik 3. veya 4. silindirde tekleme sorunu vardı.

O senelerde dizayn ödülü almış bir araç. Rahattır, keyiflidir. Ama yavaştır Hız beklemeyin.

Tavsiyem, CLK 320 olsun. Sorunsuz ekol bir motordur.
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler