User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Laguna 2 Privilege - Primera p12 Tekna - Alfa 156 - Octavia 1.8L&K Hangisi ?

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu fiyat aralığında aile için kullanılacak bende çok araç baktım istediğim gibi bulamadım.Terhimi aile içi kullanılmış ticariden yana kullandım
    Benim için tek dezavantajı Senede 1 muayne olması.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia>Laguna>156>Primera olurdu benim sıralamam.Mk3 Mondeo ve Vectra C'yi de listeye almaz mısınız?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Octavia>Laguna>156>Primera olurdu benim sıralamam.Mk3 Mondeo ve Vectra C'yi de listeye almaz mısınız?
    Ortak kanı Octavia'dan yana. Mk3 mondeo da benim istediğim hacimde araç yok. Benzinlisi 2.0 LT vergi / yakıt dezavantajı var.
    Dizeli düşük kmde yok olanın fiyatı da bütçemin dışında.

Vectra C dün baktım oldukça beğendiğim bir araç aslında. Ama ne bindim ne kullandım. Araştırıyorum fiyatları fena değil.
    Kroniği var mıdır ? Bir de Astra H ile aynı mı motorları ? Astra H kullandım 1.6 cidden kabus gibiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkhn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fiyat aralığında aile için kullanılacak bende çok araç baktım istediğim gibi bulamadım.Terhimi aile içi kullanılmış ticariden yana kullandım
    Benim için tek dezavantajı Senede 1 muayne olması.
    Değişik bir tercih olmuş, 2 sene fiorino kullandım şirkette. Ticari araç sevmiyorum ben onu fark ettim.
    Ticari yerine vagon da düşünülebilir aslında. Tek güzel yanı in bin yüksek, yaşlılar rahat ediyor.

Tarzanjumbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya 1 ay olmuş ama octavia görünce cevap yazmak istedim.
    Bu araclar içinde yürütme konfor gibi etmenler göz önüne alınırsa tercihim octavia olurdu.Ancak 1.6 sı ile 1.8t yürüyen aksam aynı mı merak ettim.1.6 octavia 100 110 a kadar cok tok ve konforlu bir şekilde ilerlerken daha yüksek hızlarda direksiyon yeterince sertleşmiyor.Onun dışında 120 130 ile hafif virajda tatlı tatlı arkasını bıraktıgını hissediyorsunuz ama kücük dokunuslarla yoluna giriyor yinede daha fazlasına cesaret edemedim.1.8t ye fazla yükleme yapmamakta yarar var (: lpg olarakta passat 1.8t yi 400binde lpg ile kullanan komşumuz vardı.Turbosu değişmiştir muhtemelen ama motor kondisyonu cok iyiydi bi sorun olacagını sanmıyorum.Aksiyon dışında octavia yı öneririm modeline göre izolasyon konfor anlamında emsallerinden 1 adım önde bana göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tarzanjumbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya 1 ay olmuş ama octavia görünce cevap yazmak istedim.
    Bu araclar içinde yürütme konfor gibi etmenler göz önüne alınırsa tercihim octavia olurdu.Ancak 1.6 sı ile 1.8t yürüyen aksam aynı mı merak ettim.1.6 octavia 100 110 a kadar cok tok ve konforlu bir şekilde ilerlerken daha yüksek hızlarda direksiyon yeterince sertleşmiyor.Onun dışında 120 130 ile hafif virajda tatlı tatlı arkasını bıraktıgını hissediyorsunuz ama kücük dokunuslarla yoluna giriyor yinede daha fazlasına cesaret edemedim.1.8t ye fazla yükleme yapmamakta yarar var (: lpg olarakta passat 1.8t yi 400binde lpg ile kullanan komşumuz vardı.Turbosu değişmiştir muhtemelen ama motor kondisyonu cok iyiydi bi sorun olacagını sanmıyorum.Aksiyon dışında octavia yı öneririm modeline göre izolasyon konfor anlamında emsallerinden 1 adım önde bana göre
    Mevcut aracım duruyor satıldığında muhtemelen laguna II alacağım. Bahsettiğim octavia hala ilanda fakat fiyat 3k Kadar arttı durduğu yerde
    O rakamlara alınır mı ( 30 civarı etmez benim gözümde)

1.6 102 lik olanı bir akrabam 0 km den 150 K ye kadar kullandı. Rutin bakım harici bir masraf etmedi. Biraz sert bir araç onun haricinde f/p olarak güzel.

Laguna 2 istememin sebebi 1 arka diz mesafesi 2 donanım seviyesi. benzer yıllarda laguna 16v 115 hp iken octavia 1.6 8v 102 hp.

Bakalım nasibimizde ne var.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben düsünmeden Primera alırdım bana göre tasarımı hala çok geçerli ve yeni duruyor, içinde ekranı arka görüs kamerası vs mevcut zaten genel oalrak donanımlarıda iyi. Motor-Şanzımanlarında sorun çıkaracagını sanmıyorum hiç ama diğerlerine göre parça fiyatları biraz daha yüksektir. Hayırlısı olsun. Alternatif olarakta Toyota Avensis bakılabilir.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laguna.. Zaman zaman kullandığım '98 Laguna vardı Otm. 2.0 Benzinli orj. 75.000km deydi geçen hafta satıldı.. Yakıt şaka gibiydi tabi o konuya girmiyorum ama çok rahat ve konforlu bir araçtı.. Şimdi 2004Laguna Priv. manuel-1.6LPG li bakılıyor.. Yani Laguna konforuyla yine kendine yöneltti.. Civic fln denilmişte bu konularda yanına yaklaşamaz alakasız araçlar.. Piyasası da fena değil fiyatları makul sayılır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben düsünmeden Primera alırdım bana göre tasarımı hala çok geçerli ve yeni duruyor, içinde ekranı arka görüs kamerası vs mevcut zaten genel oalrak donanımlarıda iyi. Motor-Şanzımanlarında sorun çıkaracagını sanmıyorum hiç ama diğerlerine göre parça fiyatları biraz daha yüksektir. Hayırlısı olsun. Alternatif olarakta Toyota Avensis bakılabilir.
    Ahmet primera gerçektne çok cezbediyor, diz mesafesi çok iyi. İçini hep beğenmişimdir, 500 düğme olan vag grubu araçlarını sevemedim nedense. Dış tasarım dediğin gibi hala güncel. Geçen 2.0'ına bindin tesadüfen tekna olanı. 200+ km de iç kondüsyonu çok güzeldi. Düşük km denk gelirse hala güzel alternatif. Direksiyon kutusu kronik diyorlar, yağ su devam.

Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laguna.. Zaman zaman kullandığım '98 Laguna vardı Otm. 2.0 Benzinli orj. 75.000km deydi geçen hafta satıldı.. Yakıt şaka gibiydi tabi o konuya girmiyorum ama çok rahat ve konforlu bir araçtı.. Şimdi 2004Laguna Priv. manuel-1.6LPG li bakılıyor.. Yani Laguna konforuyla yine kendine yöneltti.. Civic fln denilmişte bu konularda yanına yaklaşamaz alakasız araçlar.. Piyasası da fena değil fiyatları makul sayılır..
    Kesinlikle civic ile mukayese edilecek bir araç değil. Bir kere sınıfları farklı. Donanım olarak laguna her şekilde önde.
    Gözümü karartırsam kredi falan fazIII alacağım (Privilege) ama şu anlık bütçe faz II makyajsızlara yetiyor.
    1 -2 favorim var. Biri ist maltepede 90K km civarı privilege, bir tanede kahramanmaraşta var 30 yazmış ama 27 li rakamlara verecek. Boyasız. Km biraz fazla. Mevcut araç gittiği gibi aramalar hızlanacak. Pc den sahibinden'e çıkış yok olsa linkleri atardım belki senin nasibindir araçlardan biri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet primera gerçektne çok cezbediyor, diz mesafesi çok iyi. İçini hep beğenmişimdir, 500 düğme olan vag grubu araçlarını sevemedim nedense. Dış tasarım dediğin gibi hala güncel. Geçen 2.0'ına bindin tesadüfen tekna olanı. 200+ km de iç kondüsyonu çok güzeldi. Düşük km denk gelirse hala güzel alternatif. Direksiyon kutusu kronik diyorlar, yağ su devam.

Kesinlikle civic ile mukayese edilecek bir araç değil. Bir kere sınıfları farklı. Donanım olarak laguna her şekilde önde.
    Gözümü karartırsam kredi falan fazIII alacağım (Privilege) ama şu anlık bütçe faz II makyajsızlara yetiyor.
    1 -2 favorim var. Biri ist maltepede 90K km civarı privilege, bir tanede kahramanmaraşta var 30 yazmış ama 27 li rakamlara verecek. Boyasız. Km biraz fazla. Mevcut araç gittiği gibi aramalar hızlanacak. Pc den sahibinden'e çıkış yok olsa linkleri atardım belki senin nasibindir araçlardan biri
    Maltepe'de galeride bir füme var odur belkide nasip )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cookies 403222860 85K km de. Bu oldukça hoşuma gitti aracım satılmış olsa çaldım kapısını

Umarım ikimizden biri alır anlatıldığı gibiyse al uzun süre bin bir araba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_ evet bu araç )) Hayırlısı bakalım..

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MK2 Alfa'm var düşündüğünüz kasadan.
    Ben memnunum, düzgününü bulursanız sorunlu araçlar değiller. Varyatör denilen şey toplam maliyeti 800 lira. Yaptırmasanız da olur sadece soğukken sesli çalışır araç dizel gibi. Ben a dan z ye herşeyini elden geçirmiştim. Tek bir problem yaşamadım her günde işe gidip geldiğim bir araç.
    Yakıt olarak 9 lt civarı yakar İstanbul trafiğinde. Performans olarak çoğu 1.6 dan daha iyidir.

Ben tek araca düşeceğim için satma kararı verdim fakat fiyat sizin baktıklarınıza göre fazla biraz, düzgün bir alfanın fiyatının bu seviyede olması gerektiğini düşünüyorum.
    Fikir olması açısından;
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @_AS_ arabanın maşallahı var, Konusunu da hatırlıyorum şimdi baktım temizlik sonrası cilalı fotolarda var. Çok güzel duruyor gerçekten rengi ve jantları fark yaratmış. Bi merak ettim 8 buji değişimi ne kadar diye hayata küstüm
    Yakıt tüketimi iyiymiş ama ben 1.6 Clio sportla 8.6 Ortalama ile dolaşıyorum. Ağırlığa rağmen bu kadar az yakması şaşırtıcı.
    Bütçem müsait olsaydı pazarlık yapardık, umarım güzel bakacak birisi satın alır. Hayırlı müşterisi olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_ evet bu araç )) Hayırlısı bakalım..
    O zaman konusunu bekliyoruz aracın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler