User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2017 ibiza 1,0 tsi dsg hk yardım

Jem89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2017 ibiza 1,0 tsi dsg hk yardım

Selamlar..

i20 aracım pert oldu. Onun yerine otomatik i20 almayı düşündüm, ama hem fiyat hem de yakıt yüzünden vazgeçtim.. eski nesil 4 ileri şanzıman çok kötü diyor herkes..

bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ibizaya gittim baktım.. Sürdüm. Motoru gayet iyi, yakıt tüketimi test aracında 6,7 gözüküyordu.

Aramızda bu aracı kullanan,eksilerini artılarını yazabilecek, bilgi verebilecek var mıdır ? Bir konu buldum sitede bir arkadaş yazmış, ama farklı yorumlarda varsa almak isterim..

Fiyat olarak cam tavansız 60,000 liraya bırakıyor Denizli seat bayii.. i20 otomatik için cam tavanlı 66,000 dediler..

Birde yeni ibiza tanıtıldı.. Cenevre fuarında görücüye çıkacak.. Gelmesi yaz aylarını bulur diyorlar.. Acaba onu mu beklemeliyim.. Şekli gayet güzel fakat fiyat aralığı ne olur o da merak konusu..

Görüşlerinizi bekliyorum.. Eğer yeterince olumlu yorum gelirse, nasipse bu hafta içi alacağım.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yenisi önceki hafta Cenevre'de tanıtıldı zaten. Mevcut kasadan daha güzel bence içi.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    acelen yoksa bekleyebilirsin fakat yeni ibizada fiyatlar bi 10bin artar gibi geliyor bana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yenisi önceki hafta Cenevre'de tanıtıldı zaten. Mevcut kasadan daha güzel bence içi.
    Doğru, yanlış bakmışım ben.. Mevcut kasadan hem içi hem de dışı daha güzel bence de.. Ama fiyatı ne olur acaba..

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acelen yoksa bekleyebilirsin fakat yeni ibizada fiyatlar bi 10bin artar gibi geliyor bana
    Benim de düşüncem 70 lira bandında olur gibi.. Ama b sınıfı bir araca da 70k verilir mi ?

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de olsam yeni ibizayı beklerdim kardeşim ama o fiyatlardan gelmesi pek mümkün değil.

Mini leon olmuş, ben beğendim.

@premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni ibizanın tasarımı çok güçlü kendinide göstericektir araba yeni cuprada 4 kapı çıkabilir düşüncesindeyim.
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de olsam yeni ibizayı beklerdim kardeşim ama o fiyatlardan gelmesi pek mümkün değil.

Mini leon olmuş, ben beğendim.

[IMG]https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/2017-seat-ibiza-looks-like-a-mini-leon-in-geneva-has-sportiest-fr-trim-yet_2.jpg[IMG]

[IMG]https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/2017-seat-ibiza-looks-like-a-mini-leon-in-geneva-has-sportiest-fr-trim-yet_8.jpg[IMG]

[IMG]https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/2017-seat-ibiza-looks-like-a-mini-leon-in-geneva-has-sportiest-fr-trim-yet_15.jpg/IMG]
    Aynen abi.. Görüntü tam bir küçük leon ve çok yakışıklı duruyor.. Ama b sınıfı araca da 70 küsur binlira vermek ne derece doğru

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay yavrum vay görüntüye bak,içi sonunda güzelleşmiş . 70 lira olmaz bunun fiyatı maalesef.

tek kapısı ateş eder bunun.
    imzasız..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1.2 TSI FR kullanıcısıyım.Benim aracım az yakıyor 1.0 TSI'lar baya baya az yakıyor.Seat forumda ortalamalarını yazıyorlar şehir ıçı şehir dışı baya iyi.

Şimdi yeni ibiza fr gelicek ama asıl soru nasıl gelicek.

Doğuş seat ibiza getirir ama 5 kapılı seat ibiza fr getirirmi bilinmiyor.3 kapılısı çıkarsa kesin 3 kapılı seat ibiza fr gelir ama 5 kapılı style gelir.

Öd led farlar ve arka led stoplar opsiyon olur.Şuanki ibiza style göre 10.000T üstüne eklenir.

Arabasız kalırım beklerim derseniz yenisini alın ama yok derseniz eskisinin içi de baya iyi 5.8 ekranlı öl led farlı falan alınabilir.
    Seat IBIZA FR

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jem89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru, yanlış bakmışım ben.. Mevcut kasadan hem içi hem de dışı daha güzel bence de.. Ama fiyatı ne olur acaba..
    Mevcuttaki kasa son demlerini yaşadığından birazda doldurup verecekler. Yeniler geldiğinde ilk etapta her şeyi opsiyon olarak satmak isteyecekler büyük ihtimalle. Cam tavanlı fr led 78'den aşağıya bırakmazlar bence. Tabi kur böyle kalırsa oda.

TayfunS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi abimde 2016 3.20i ve i20 1.4 otomatik var, i20 daha çok yakıyor diyo
    TB4BSA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün kia'ya gittim.. Yeni kasa rio'ya bakmaya..

1.4 litre 100 hp otomatik.. 63,500 e okeyleştik gibi.. İbiza'dan çok daha yakışıklı geldi gözüme nedendir bilinmez

Bi aksilik olmazsa bunu alacağım.. Nasıldır sizce yeni kia'lar ?

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat farkı çok olmayacaksa ibiza alın derim ben, ve ya fabia da düşünülebilir mantıklı bir öneri. Motorlarının yeni teknoloji olması bile zaten başlı başına bir avantaj bence.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kia için de şanzıman motor, i20 ile aynı olacak.

LPG taktırmadığınız sürece tüketim açısından biraz üzecektir.
    Performansı görecelidir ama 4 ileri otomatik şanzımandan araçtan 10-15 beygir alıp götürüyor maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat farkı çok olmayacaksa ibiza alın derim ben, ve ya fabia da düşünülebilir mantıklı bir öneri. Motorlarının yeni teknoloji olması bile zaten başlı başına bir avantaj bence.
    ibiza daha bile ucuz.. Ama 3-4 ay sonra ibizanın yeni kasası çıkacak.. Ve bahsedilen rakamlar 75-80 liralar.. Motorlar yeni teknoloji evet ama dsg korkutuyor biraz.. Son zamanlarda duymasam da hala sorun yaşayan olduğu söyleniyor..

Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kia için de şanzıman motor, i20 ile aynı olacak.

LPG taktırmadığınız sürece tüketim açısından biraz üzecektir.
    Performansı görecelidir ama 4 ileri otomatik şanzımandan araçtan 10-15 beygir alıp götürüyor maalesef.
    Evet bugün maalesef gidip baktım motor,gidiş,şanzıman aynı.. Hem değişik bir kasa, yeni değişti, gözümüze de güzel gözüktü.. Hanıma sordum ibiza mı kia mı diye.. Kia dedi

Çok bi performans beklemiyorum açıkçası.. Ama 1.0 ibiza'dan yavaş olacağını biliyorum 1.4 rio'nun..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kia'nın motoru maalesef eski teknoloji, şanzumanı da performansı törpüler. Biraz sıkıştırdığınızda 10 litreden aşağı yakacağını düşünmüyorum, bence Fabia alın derim.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jem89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibiza daha bile ucuz.. Ama 3-4 ay sonra ibizanın yeni kasası çıkacak.. Ve bahsedilen rakamlar 75-80 liralar.. Motorlar yeni teknoloji evet ama dsg korkutuyor biraz.. Son zamanlarda duymasam da hala sorun yaşayan olduğu söyleniyor..
    Zaten yeni kasası için söyledim fiyat farkı olarak, bu sınıfın en şık aracı olmuş bence yenisi. Dsg konusunda da 4 tane dsg araç eskittim, bakımlarınız serviste yapılsın, uzatılmış garanti yapın gerekirse. Sonrasında da iyi niyetten devam edersiniz. Ben dsg ile ilgili cebimden bir kuruş para vermedim tamirine, bunun dışında da yolda bırakma vs gibi bir arıza yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kia'nın motoru maalesef eski teknoloji, şanzumanı da performansı törpüler. Biraz sıkıştırdığınızda 10 litreden aşağı yakacağını düşünmüyorum, bence Fabia alın derim.
    Fabia'ya da baktım.. 66,500 fiyat aldım.. Ama eşim hiç beğenmedi.. Mantıklı olan fabia duruyor ama evde durumlar değişik

Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten yeni kasası için söyledim fiyat farkı olarak, bu sınıfın en şık aracı olmuş bence yenisi. Dsg konusunda da 4 tane dsg araç eskittim, bakımlarınız serviste yapılsın, uzatılmış garanti yapın gerekirse. Sonrasında da iyi niyetten devam edersiniz. Ben dsg ile ilgili cebimden bir kuruş para vermedim tamirine, bunun dışında da yolda bırakma vs gibi bir arıza yaşamadım.

Dsg işi biraz kumar gibi diyorlar.. Hiç problem çıkarmadan senelerce süren de var, 6 ay sonra kucaklayan da.. O korkuttu biraz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler