User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Otomatik cooper s kullanicisini memnun eder mi?

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik R53 Cooper S' e 2 sene bindim. Yakıtını hatırlamıyorum. Ben bineli uzun yıllar oldu. Ama şunu her fırsatta söylediğimi çok net hatırlıyorum: Keşke manual alsaydım...

Bu birazda senin ne istediğine bağlı bir durum.

İyi yanları; Vites değiştirmeyle uğraşmayayım, şehir içinde kolaylık olsun diyorsan alınır. Kesinlikle kalitesiz bir şanzıman değil. Aksine oldukça sağlamdır. Atma hızı olarak ne hızlı, ne de yavaş. Ortalamada. Otomatikler patırdarmı demişsin; patırdar. Triptronik' e çekersen patırdıyor.

Kötü yanları; Rampalarda çok saçmalar. Kararsız kalır. Vitesi bir büyütür, bir küçültür. Zevk olarak manualinin biraz gerisinde kalır. Vites aralıkları çok uzundur. Çevir çevir bitmez. Triptronik kullanırken verdiğin tepkilere bazen geç cevap verir. ( Vites küçülttüğünde bazen 3 saniye gecikmeyle sana cevap vermesi gibi )

Genel olarak aklıma gelenler bunlar. 2 sene otomatik R53 kullandıktan yıllar sonra yine Mini istedim. R56 JCW aldım. Kesinlikle manual alacağım dedim ve manual aldım. Kullanım zevki açısından ikisini karşılaştırınca '' İyi ki manual almışım '' diyorum.

Not: Alırken ne kadar bineceğinizi de düşünerek alın derim. Ben 2. araç olduğu için 3 haftada - 4 haftada bir kullanıyorum. O sebeple yormuyor.

Allah gönlünüze göre versin. Otomatik, manual ne tercih edersiniz bilmem ama şunu söyleyebilirim ki kullanım zevki çok yüksek araçlardır...

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilan açılmadı Sanırım siyah olanı söylediniz

Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik R53 Cooper S' e 2 sene bindim. Yakıtını hatırlamıyorum. Ben bineli uzun yıllar oldu. Ama şunu her fırsatta söylediğimi çok net hatırlıyorum: Keşke manual alsaydım...

Bu birazda senin ne istediğine bağlı bir durum.

İyi yanları; Vites değiştirmeyle uğraşmayayım, şehir içinde kolaylık olsun diyorsan alınır. Kesinlikle kalitesiz bir şanzıman değil. Aksine oldukça sağlamdır. Atma hızı olarak ne hızlı, ne de yavaş. Ortalamada. Otomatikler patırdarmı demişsin; patırdar. Triptronik' e çekersen patırdıyor.

Kötü yanları; Rampalarda çok saçmalar. Kararsız kalır. Vitesi bir büyütür, bir küçültür. Zevk olarak manualinin biraz gerisinde kalır. Vites aralıkları çok uzundur. Çevir çevir bitmez. Triptronik kullanırken verdiğin tepkilere bazen geç cevap verir. ( Vites küçülttüğünde bazen 3 saniye gecikmeyle sana cevap vermesi gibi )

Genel olarak aklıma gelenler bunlar. 2 sene otomatik R53 kullandıktan yıllar sonra yine Mini istedim. R56 JCW aldım. Kesinlikle manual alacağım dedim ve manual aldım. Kullanım zevki açısından ikisini karşılaştırınca '' İyi ki manual almışım '' diyorum.

Not: Alırken ne kadar bineceğinizi de düşünerek alın derim. Ben 2. araç olduğu için 3 haftada - 4 haftada bir kullanıyorum. O sebeple yormuyor.

Allah gönlünüze göre versin. Otomatik, manual ne tercih edersiniz bilmem ama şunu söyleyebilirim ki kullanım zevki çok yüksek araçlardır...

Tesekkür ederim. Şöyle bir problem var 15 yaştan bu yana(11senedir) sadece otomatik araç kullanmanın verdiği konfordan vazgeçmek istemiyorum. Fakat spor otomobildede manuelin tadı ayrıdır bununda bilincindeyim. O kadar otomatik ararken hiç belli olmaz belki 75-90bin km gibi düşük kmde boyasız cooper s düşer atlar kaçırmam kader kısmet birazda.. Ama gönlümden geçen otomatik ilk olarak Otomatik alırsam (triptronick kullanmam) tamamen araca bırakırım. Zaman kader kısmet.. Önce kendi aracımın satılması gerekir ki ilandan kaldırdım, inşallah yazın bir cooper direksiyonuna oturmak nasip olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallah benim speclerimde az çok buna benzer ama o yakıt değerini ne gördüm nede mini forumlarında işittim kesinlikle arabada bir sıkıntı vardı bence. Bu arada sizin aracınız otomatikmi manuelmi genelde otomatiklerde kasnak düz boru heandsrs filitreden ileri gidenini görmedim biraz daha hızlanmak istiyorumda specleriniz ilgimi çekti
    Arac manuel eklemeyi unutmusum.

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bu araçlarda ''S'' modellere lpg taktıranlar var? Ne kadar sağlıklı ve performanslı olabilir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler