User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen C4 1.6HDI mcp (F1) Mk1, Mk1,5 hakkında bilgi

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Citroen C4 1.6HDI mcp (F1) Mk1, Mk1,5 hakkında bilgi

S.A. arkadaşlar başlıkta belirttiğim araç hakkın 4 gündür araştırma yapıyorum , fakat pek fazla bir bilgi edinemedim.sizce bu araçlar nasıl? Donanım, ekonomi ve fiyat açısından iyi görünüyor. bu aracı kullanan veya özellikle kullanıp satmış arkadaşlardan bilgi alabilirsem çok sevinirim. Yada +-35 civarı bütçeye önerebileceginiz otomatik dizeller nelerdir? Yakıt olarak makul olması tercihimizdir. Donanımda olursa iyi olur.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 manuel 110luk olanını 26000km kullandım. ortalama 5 5.4 lt arası yakıtı vardı bakımları duzgun yapılmıs bır arac uzmez. elektronık aksamı cok oldugu ıcın şansınıza guvenmenız lazım benım aracımda pek bır sıkıntı yoktu. fakat benım aracımdan daha yenı ve daha dusuk km lı olanlarında bu gıbı arızalar vardı.

arka amortısorlerı aracın oldukca serttır bozuk yolda bıraz fazla ses yapabılır, yol tutusu oldukca ıyıdır vırajlarda arka amortısorlerın sertlıgınden dolayı yatma kalkma olmaz.

Dıreksıyonu hoştur oyle ınternette kullanmadan yorum yapanlara aldırmayın.

bazı kronık gıbı gozuken sorunları cok ufak ıslemlerle cozulebılır.

Otomatıgı mobotıze zaten bır cok yorum var ınternette begenmeyenlerde var begenenlerde var. mcp oldugu ıcın yakıt oldukca dusuk oyle de bırsey var tabı.

sahsen ben onerırım. almısken dolusunu almaya calısın ama cok azlar doluluktan kastım far,yagmur, park sensoru. bunun dısında esp lı olan olursa daha hos olur.

90 lıkları 110luklarla karıstırmayın.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 manuel 110luk olanını 26000km kullandım. ortalama 5 5.4 lt arası yakıtı vardı bakımları duzgun yapılmıs bır arac uzmez. elektronık aksamı cok oldugu ıcın şansınıza guvenmenız lazım benım aracımda pek bır sıkıntı yoktu. fakat benım aracımdan daha yenı ve daha dusuk km lı olanlarında bu gıbı arızalar vardı.

arka amortısorlerı aracın oldukca serttır bozuk yolda bıraz fazla ses yapabılır, yol tutusu oldukca ıyıdır vırajlarda arka amortısorlerın sertlıgınden dolayı yatma kalkma olmaz.

Dıreksıyonu hoştur oyle ınternette kullanmadan yorum yapanlara aldırmayın.

bazı kronık gıbı gozuken sorunları cok ufak ıslemlerle cozulebılır.

Otomatıgı mobotıze zaten bır cok yorum var ınternette begenmeyenlerde var begenenlerde var. mcp oldugu ıcın yakıt oldukca dusuk oyle de bırsey var tabı.

sahsen ben onerırım. almısken dolusunu almaya calısın ama cok azlar doluluktan kastım far,yagmur, park sensoru. bunun dısında esp lı olan olursa daha hos olur.

90 lıkları 110luklarla karıstırmayın.
    Eğer sizin bahsettiğiniz gibiyse almak istiyorum çok fazlada problem değil bu dedikleriniz benim için almak isterim. Aracınız makyajlı kasa mıydı? Birde bu araçların en fulü SX PK olanlar mı? Bu pakettekilerin hepsi seçeneklerde 110 HP yazılmış.
    Bu gün satışta olan ilanlardan birinin sahibi ile görüştüm makyajlı kasa SX PK F1 dizel araç 6-7 yıldır bu abimizdeymis ikinci sahibi olduğunu söyledi, aracı sattım sayılır kardeşim dedi. Hayırlı olsun ustam dedim. Madem öyle araç hakkında bana biraz bilgi verebilirmisin dedim 20 bin de aldım dedi 167 binde şimdi dedi. Bana sorarsan hiç bulaşma bu arabalara masraf olarak altından kalkamazsin dedi peki bu kadar masraflı neden 7 yıl kullandın dedim son zamanlarda çok masraf ettim diyo sen git honda al vw al buna bulaşma diyor.dedim onlarin hem yakıtı fazla hemde bu kadar özellik yok hemde bu fiyata alabilecegim istediğim özelliklerde aracı yok. Git LPG lisini al diyor. Şaşırdım kaldım bende .performans yok diyor ,araç sollamaya çıkıyorum tam aracı gecicem araç çakılıp kalıyor gitmiyor diyo. İlla bundan alacaksan 60-70 binde olanı bul 150 bin e kadar bin sonra sat dedi.bu araçlardan özellikle makyajlı kasa olanlarından almak istiyorum ama bu abimiz Benide çok ikilemde bıraktı hevesimi kaçırdı. 5 dk konuştuk pek olumlu bir şey söylemedi .
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde sizin aracın kmsi kactaydi? Bu araçlarda km çok önemli bir etken midir? Mesela bizde Corsa ve polo 6n1 var km ve model olarak bizi araçtan bezdirecek hiç bir problem yaşamadık.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    190k dan 230k ya kadar kullandım yaklaşı 1.5 sene kadar. SX paket olanını.

110 Hp lik makina var üzerinde *****. Benim karma ortalamam 6.5 LT / 100 KM idi.

İçi geniştir, ön takım hassastır biraz. CC - Esp - Dig. Klima 4 Hy vs vardı. Oturma pozisyonunun çok sevemedim. Koltukları rahat ama yan destekleri çok iyi değil.
    Elektronik olarak bir sıkıntı yaşamadım ama arıza ışığım yanıyordu sürekli. Cam kontrolünü sağlayan 4 lü düğme hassas biraz 1 -2 defa kırdım ona dikkat etmek lazım.
    Depo şamandıram bozuktu 250 TL ye aldım kendim taktım. Enjektörlerimden mazot atma sorunu vardı yaptırdım ama sağlıklı olmadı. Ya yapamadılar yada ben fazla sıkıştırıyordum.

Alacaksan elektroniği kontrol ettir güzelce.
    Arka diskleri (2007 için konuşuyorum) rulman ile beraber adet 300 küsür tl. Sürekli yapılacak bir masraf değil ama komple fren bakımı desen (kaliteli parçalar ile) 1000 TL tutar. Turbo - enjektör - pompa bunlara baktırman yararına olur.

Arka amortisörlerden saçma sapan vurur çukurlarda kronik sayılır nette çözümleri mevcut.

Güzel arabadır yinede tavsiye etmem diyemem ama düşük km de ve bakımlı alırsan lehine olur.

Yol sesi alır biraz yalıtım yapabilirsin. mcp güzeldir bakma sen titriyor ediyor dediklerine vites geçişinden hafif ayağını çek hissetmezsin geçişleri.

Arkası biraz kolay geliyor ön kısım çok ağır sanıyorum ondan. Ama esp ciddi etkili tak diye topluyor.

Ben keyifle kullandım. He birde uzun süreli sıkıştırırsan. Ben 20 dk kadar devir döne döne gittim sağlı sollu korumaya alıyor enjektörler çok ısındığında stop ediyor soğuyana kadar çalışmaz.

Aklıma gelen ekstra bir şey olursa yazarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neye göre gitmiyor onu belirlemek lazım ? Cuprayla kıyaslarsak evet gitmiyor.

Sürücü ile 1300+ kg olan 110 Hp lik araç kadar gider en fazla. Yazılım ile 130 bandına gelir muhtemelen (şanz.'ın kaç tork'a dayandığına bakmak lazım)

Ben hiçbir sollamada sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum. Anlatan abinin aracında sorun olabilir.

Hatta bakım sonrası benim araçta benzer sorun oldu sanki arabadan turboyu sökmüşler gibi bir durum yaşadık.

Sonra baktık yakıt hortumundan kaynaklı bir sorun var. Değiştirdik düzeldi. Beklentin ne düzeyde onu belirle satın almadan da muhakkak kullan derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    190k dan 230k ya kadar kullandım yaklaşı 1.5 sene kadar. SX paket olanını.

110 Hp lik makina var üzerinde *****. Benim karma ortalamam 6.5 LT / 100 KM idi.

İçi geniştir, ön takım hassastır biraz. CC - Esp - Dig. Klima 4 Hy vs vardı. Oturma pozisyonunun çok sevemedim. Koltukları rahat ama yan destekleri çok iyi değil.
    Elektronik olarak bir sıkıntı yaşamadım ama arıza ışığım yanıyordu sürekli. Cam kontrolünü sağlayan 4 lü düğme hassas biraz 1 -2 defa kırdım ona dikkat etmek lazım.
    Depo şamandıram bozuktu 250 TL ye aldım kendim taktım. Enjektörlerimden mazot atma sorunu vardı yaptırdım ama sağlıklı olmadı. Ya yapamadılar yada ben fazla sıkıştırıyordum.

Alacaksan elektroniği kontrol ettir güzelce.
    Arka diskleri (2007 için konuşuyorum) rulman ile beraber adet 300 küsür tl. Sürekli yapılacak bir masraf değil ama komple fren bakımı desen (kaliteli parçalar ile) 1000 TL tutar. Turbo - enjektör - pompa bunlara baktırman yararına olur.

Arka amortisörlerden saçma sapan vurur çukurlarda kronik sayılır nette çözümleri mevcut.

Güzel arabadır yinede tavsiye etmem diyemem ama düşük km de ve bakımlı alırsan lehine olur.

Yol sesi alır biraz yalıtım yapabilirsin. mcp güzeldir bakma sen titriyor ediyor dediklerine vites geçişinden hafif ayağını çek hissetmezsin geçişleri.

Arkası biraz kolay geliyor ön kısım çok ağır sanıyorum ondan. Ama esp ciddi etkili tak diye topluyor.

Ben keyifle kullandım. He birde uzun süreli sıkıştırırsan. Ben 20 dk kadar devir döne döne gittim sağlı sollu korumaya alıyor enjektörler çok ısındığında stop ediyor soğuyana kadar çalışmaz.

Aklıma gelen ekstra bir şey olursa yazarım.
    Neye göre gitmiyor onu belirlemek lazım ? Cuprayla kıyaslarsak evet gitmiyor.

Sürücü ile 1300+ kg olan 110 Hp lik araç kadar gider en fazla. Yazılım ile 130 bandına gelir muhtemelen (şanz.'ın kaç tork'a dayandığına bakmak lazım)

Ben hiçbir sollamada sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum. Anlatan abinin aracında sorun olabilir.

Hatta bakım sonrası benim araçta benzer sorun oldu sanki arabadan turboyu sökmüşler gibi bir durum yaşadık.

Sonra baktık yakıt hortumundan kaynaklı bir sorun var. Değiştirdik düzeldi. Beklentin ne düzeyde onu belirle satın almadan da muhakkak kullan derim.
    Sağolasın kardeşim verdiğin bilgiler çok iyi oldu. Ön takım olayından da bahsetmişti bu abimiz. Biz ailecek kullanabileceğimiz Otomatik dizel az yakan bir araç arıyoruz herhangi bir performans beklentimiz yok açıkçası fazla sorun cikartmamasi bizim açımızdan iyi olur çünkü bulunduğum yer en yakın şehir merkezine 150 km uzakta ve oralarda da bu tarz araçlardan anlayacaklarini hiç sanmıyorum. Başka seçenek olarak düşündüğümde de bu şekilde özelliklere sahip geniş ve yakıt tüketimi olarak düşük otomatik dizel araç yok gibi. Gozlemlediginiz kadarıyla çok hassas bir araç mı bu? Hiç sıkıştırmadan yolda da dikkatli ve hassas bir şekilde kullansak zaten araclarimizi hep bu şekilde kullanıyoruz. Bahsettikleriniz ve Ön takım haricinde şanzıman ve motor konusunda sıkıntı çıkartır mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde bu abinin bahsettiği sollama esnasındaki olay araçtaki hız limitleme özelliğinin aktif olmasından da kaynaklanıyor olamaz mı? Daha sonra aklıma bu olay geldi.

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde bu abinin bahsettiği sollama esnasındaki olay araçtaki hız limitleme özelliğinin aktif olmasından da kaynaklanıyor olamaz mı? Daha sonra aklıma bu olay geldi.
    Anlatan arkadaşın aracında sorun vardır 1.6 dizel 110 hp lik motor öyle kötü bir motor değil arkadaş tamamen sallamış araç sollayamamak falan hiç yaşamadım. Güzel araçtır fakat parçası pahalı. 2 3 ay önce kuzenime aldık 2.000 lira masraf etti. İlla otomatik mi düşünüyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tahmin yürüttüm ilgili araç için. Bakımı / motor durumu / yürüyen aksamı ne durumda bilemem.

Hız limitlemeden olacağını sanmam açıkçası. Fiyata göre donanımı güzel araçtır.

Çift yönlü klimayı iyi kontrol et. Ben radyatör değiştirdim ve gazı yenilendi 400 civarı masraf etmiştim.

Ben dizel araçtan soğuduğum için bir daha dizel almam sanırım. Lt fiyatı arttığından ekonomik gelmiyor artık.

Bakım maliyeti de benzinli araca göre yüksek. Pompa - enjektör - turbo 3 lüsü 2. el her dizel araçta risk benim gözümde.

O yüzden benim tercihim benzin + lpg den yana oldu. Alacağın aracı güzel kontrol ettirirsen dürüst te bir satıcıya denk gelirsen güzel güzel kullanırsın.

Üst kapağı kaldırdığında (plastik) enjektör diplerine el feneri ile bak mutlaka. Motor üstünde yağlanma var mı yok mu kontrol et.

Karşıdan bakarken sağ tarafında turbo vardır düz tornavida ile açılan kelepçeyi sök içine ışık tut pallere bak.

Paller fikir verir , ötme / ıslık var mı kontrol et. 1700DD dan sonra geliyordu sanırım turbosu ivmelenme ne durumda ona bak.

1. viteste manuel kaldırırken çok az gaz ver ciddi bir sallantı var mı ona bak.

Orj. jantlardan diskleri kontrol et tırnağın ile en alttan üste gezin. En üstteki çıkıntı ile tırnağının değdiği yerde boşluk varsa arka diskler değişim gerektirebilir maliyetini yazdım. Muadil ürünler var ama ben fren konusunda trw kullanıyorum yıllardır çok uygun değil fiyatları.

O kadar anlattık bir de fotoğraf koyalım bari Ben 230K da 28.5'a sattım. Değişeni yoktu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger ve kışlık yağ filtre bakımı için fikir olsun. Şuan ki fiyatları biraz artmıştır muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni motoru 1500 kg + bir arabada kullaniyorum ...

Kocaman C5 i yurutuyorsa C4 u hayli hayli yurutur ancak sanziman sollamada uzebilir ...

1.6 Hdi manuel ne yakit olarak ne gidis olarak uzmez ...

Istanbul trafiginde 5,5 lt/100 km yakit tuketiyor ...
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E21hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatan arkadaşın aracında sorun vardır 1.6 dizel 110 hp lik motor öyle kötü bir motor değil arkadaş tamamen sallamış araç sollayamamak falan hiç yaşamadım. Güzel araçtır fakat parçası pahalı. 2 3 ay önce kuzenime aldık 2.000 lira masraf etti. İlla otomatik mi düşünüyorsunuz?
    Valla kardeşim araç sahibi abimiz aracı anlaştım sattım gibi diyince bende araç hakkında bilgi almak için sordum konuştuk 5 dk kadar yaşımı falan sordu sen bu arabanın masraflarının altından kalkamazsin dedi. Ön takımdan çok sıkıntılı olduğunu söyledi şaşırdım bende. Bana git honda falan al diyor . Kendisi 41 yaşındaymış 6 yıldır kullanıyormuş , dedim belki siz aracı sert kullaniyirsunuzdur ondan olmasın falan dedim yok diyo araba sollamaya çıkıyorum tam gecicem araba çakılıp kalıyor sanki geri geri çekiliyor diyor. Aklıma hız sınırlaması geldi. Benim eski araç E36 coupe de kilit diferansiyel vardı devir sona dayandığından bir den hız çakılı kalıyor ivmeden dolayı sanki arkadan biri çekiyor gibi oluyordu, ondaki durum gibi geldi bana.Evet kardeşim ailece kullanacağımız için otomatik olmalı. Açıkçası bizde şuan 2 araç var manüel dizel, birde otomatik LPG li ,ikisini satip ekonomik dizel otomatik bir araç dusunuyorum bu yüzden. Zaten manuel hiç kullanılmıyor yatıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger ve kışlık yağ filtre bakımı için fikir olsun. Şuan ki fiyatları biraz artmıştır muhtemelen.

Kardeşim verdiğin bilgiler için gerçekten çok tesekkurederim söylediğin noktalar gerçekten önemli bakılacak yerler bu işin püf noktaları gibi disk konusunda dediğiniz yer tornada düzeltilebilir benim corsanin disklerinde de olmuştu usta diskler çene yapmış tornaya verelim dedi tornada düzeltildi sıkıntı kalmadi. Dediğiniz gibi bende o bütçelerle araştırdığım en donanımlı araç diyebilirim. Zaten Yakıt tüketimi ve özellikleri nin çok olması cezbedici.aslinda reno daki gibi Fransız gruplarında parça fiyatları bakımından ucuzdur diye düşünmüştüm Ama dediğiniz gibi parça fiyatlar sanırım baya tuzlu .Bu arada Resimler görünmüyor kardeşim bu ayar cekebilirsen sevinirim merak ettim aracı bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni motoru 1500 kg + bir arabada kullaniyorum ...

Kocaman C5 i yurutuyorsa C4 u hayli hayli yurutur ancak sanziman sollamada uzebilir ...

1.6 Hdi manuel ne yakit olarak ne gidis olarak uzmez ...

Istanbul trafiginde 5,5 lt/100 km yakit tuketiyor ...
    Hocam bahsettiğiniz motor eHDI motor olmasın onlar daha az yakıp daha kuvvetli diye biliyorum. C5 yeni kasalar gerçekten güzel araçlar tip olarak çok heybetli ve güzel bir tasarımı var. Vites seçimi olarak biz aracı ailecek kullanacağımız için otomatik düşünüyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tahmin yürüttüm ilgili araç için. Bakımı / motor durumu / yürüyen aksamı ne durumda bilemem.

Hız limitlemeden olacağını sanmam açıkçası. Fiyata göre donanımı güzel araçtır.

Çift yönlü klimayı iyi kontrol et. Ben radyatör değiştirdim ve gazı yenilendi 400 civarı masraf etmiştim.

Ben dizel araçtan soğuduğum için bir daha dizel almam sanırım. Lt fiyatı arttığından ekonomik gelmiyor artık.

Bakım maliyeti de benzinli araca göre yüksek. Pompa - enjektör - turbo 3 lüsü 2. el her dizel araçta risk benim gözümde.

O yüzden benim tercihim benzin + lpg den yana oldu. Alacağın aracı güzel kontrol ettirirsen dürüst te bir satıcıya denk gelirsen güzel güzel kullanırsın.

Üst kapağı kaldırdığında (plastik) enjektör diplerine el feneri ile bak mutlaka. Motor üstünde yağlanma var mı yok mu kontrol et.

Karşıdan bakarken sağ tarafında turbo vardır düz tornavida ile açılan kelepçeyi sök içine ışık tut pallere bak.

Paller fikir verir , ötme / ıslık var mı kontrol et. 1700DD dan sonra geliyordu sanırım turbosu ivmelenme ne durumda ona bak.

1. viteste manuel kaldırırken çok az gaz ver ciddi bir sallantı var mı ona bak.

Orj. jantlardan diskleri kontrol et tırnağın ile en alttan üste gezin. En üstteki çıkıntı ile tırnağının değdiği yerde boşluk varsa arka diskler değişim gerektirebilir maliyetini yazdım. Muadil ürünler var ama ben fren konusunda trw kullanıyorum yıllardır çok uygun değil fiyatları.

O kadar anlattık bir de fotoğraf koyalım bari Ben 230K da 28.5'a sattım. Değişeni yoktu.
    Hocam baskı balata ve sanziman olarak bu F1 ler çok sıkıntı yaratır mı? Ömürleri kaç km dir birde tiriger zincirli mi bunlarda yoksa kayış sistemi mı var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zincir yok normal kayış var.

Ben sıkıntı yaşamadım. Robota birşey olmaz ise mauel araç gibi baskı balata çatal değiş,r muhtemelen.

Volan da gerekliyse değişiyor ya da taşlanıyor diye biliyorum. Araştırmak lazım net bilgi için.
    @Ogedov 'un yetkili servisi var bildiğim kadarıyla, gerekli bilgiyi verirse biz de öğreniriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bahsettiğiniz motor eHDI motor olmasın onlar daha az yakıp daha kuvvetli diye biliyorum. C5 yeni kasalar gerçekten güzel araçlar tip olarak çok heybetli ve güzel bir tasarımı var. Vites seçimi olarak biz aracı ailecek kullanacağımız için otomatik düşünüyoruz.
    Yok bendeki yeni C5 ama makyajsiz kasalari hdi ...

Ehdi da start stop var o daha az yakiyor ...
    ...

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volan hareketli olduğu için taşlansa da fayda etmiyor.

Triger değişimi 10 yıl yada 180.000 km de yapılıyor. Tabi araba insan gibi kullanılmışsa

Şanzımanı sizin yerinize debriyaja basan bir robot olarak düşünürseniz sıkını yaşamazsınız. Tam otomatik yada çift kavrama olmadığı için vites değişimleri sırasında gazı ayarlamanız yada hızlı kullanımlarda kulakçıklardan yardım almanız gerekiyor. Bunları yaparsanız gayet keyifli rahat kullanılır...

Parçaları anlatıldığı kadar pahalı değil. Peugeot ford citroen yıllardır kullanılan motor olduğu için yan sanayi çeşitleri oldukça çoğaldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler