User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 22-23K Bütçeyle hangi HotHatch ?

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boğaz kelebeği kronik arızadır evet,şu an da fiyatı sanırım 1.500-2.000 tl arası.Ama haricinde donanım olarak gayet güzel,seri bir araba.Ki bu araba çok el değiştirmemiş bir araç.Marşpiyel ve ön ek sökülüp yerine de orjinali takıldığında cok daha güzel duracaktır.Kelebeğin arızası çok kolay anlaşılır zaten,ya rolanti sallar,ya da motor sıcakken stop eder.Ama bazı kişiler sadece boğaz kelebeği ile alakalı olmadığını söylüyorlar,müşür vs de olabiliyormuş.Şu an bende o problem yok,yeni boğaz kelebeğim.Jantlar orjinal bu arada.
    Donanımı gerçekten güzel performansındada söz ettiren araç cüssesine göre değerlendirmelerim arasına alıyorum o zaman sportline poloyuda bu araç sahibinide birazdan arayıp bilgi alırım. Biraz daha kaslı görünen bir araç var aklımda ama poloda olabilir aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C kasanında 1.8 GSI var. Motoru nasıldır bilgim yok ama, B kasa GSI' a sisli tampon taktınmı kafadan görüntüsü çok güzel oluyor. Tigra ile Corsa B GSI' n motoru aynı GSI' a yapıcağın herşey Tigra' yada oluyor diye biliyorum. DTI' ın kasası güzel parçası çok ama artık her yerde yapılısı mevcut o yüzden bence uğraşmak keyif vermiyor, ama Corsa B çok yok. Forumda yapanlar vardı, gayet güzel oluyor ve yürümeside çok keyifli
    C kasaya hantal kalabilir aslında şimdi düşündümde :/ Kafadan görüntüsü dediğiniz gibi sis le güzel oluyor yay-liple beraber fakat genel olarak bakılınca pısırık duruyor araç Tigralara baktım onlarda tecavüze uğramış vaziyette şuan içler acısı.. Her yerde olmasından çok ruhumu doyurması 1. tercihim usta ne yapacağımı şaşırmış haldeyim şuan

Dreamcupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.7 Corsa hybrid turbo

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dulger007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öneri için sağolun aracınızada maşaallah konunuzu okudum Allah kaza bela vermesin. Bende vectra b seviyorum fakat 2.0 cd lerin performansı bana çekici gelmiyor gt lerinde piyasası yüksek ve temizi neredeyse yok
    tesekur ederım.0-100 ıstıyorsan kotu 10 sn cıvarı tabı bu otomatıkte benım amatorce olcumum boyle cıktı lakin 100 den 200 e kadar cok ıyı ama sehır ıcı aracı pek degıl ha sorunmu yaratıyor hayır ama sehır ıcıne daha agır baslı gelıyor gıbı hıssıyatı var buna dıreksıyonun cok etkenı var. opel hastalıkır bı bulasınca kolay vaz gecemessın lakın dokuk bırsey alırsan senı uzer buda bır gercek. ustası anlayanı pek yok pıyasa opellerın bır cogunun altı ustu yag kacırır benım konumda okuduysan yaptırdım yıllardır tanıdıgımız 43 yıllık usta yaptı hatta servıse gıttıgımde ılk defa bukadar temız vectra geldı dıye ıltıfat aldım. durum boyle pıyasa cok kotu suan esıme otomatık kucuk bır arac bakıyordum fıyatlar ucuk.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa ya binip memnun kalan bitek benim sanırım...

Durum şu ki corsanin iyisi size corsa aldirir kotusu binmeden sattirir...

Corsadan sonra kac tane araca bindim indim hep corsayi aradim. Satmak zorunda olmasam asla satmazdim simdi ara ara bakiyorum ama sözüm meclisten disari şahinci denilen tayfanin eline düştü. 14e sahin satan corsa alip kose basi yazilim atıp 25e satar oldu. Hem hizli hem alman hem dizel hem de zibil gibi ve uygun fiyata parçası bulunabiliyor... Neden almasin?

Karar sizin tabi ama acele etmeden sabirla bilindik ve munkunse yüklü kronik sorunlari giderilmiş bi corsa alin derim. O butcelere göre sizi en tatmin eden araç o olacaktır. Mantigi basittir bi sure sonra çoğu seyinden anlar siz müdahale eder olursunuz. Ne verirseniz onu alırsanız. Genelde corsaci tayfa sozum meclis dışarı eli dar tayfa oldugu icin ve basit bir araba oldugu icin kimse ilgilenmek istemez. Çünkü obur tarafta 20hp icin dereceli egzantrik yuksek sıkıştırma piston ince conta kol standalone vs yapacak adamla ugrasirken sizin araciniza bi vida sıkıp da cüzi rakamlar almak istemez. O yüzden ortalik sacma sapan corsalarla doldu.

Sözü uzatmadan, defalarca 21 22 bandinda tertemiz bilinçli yüklenmiş 200+ corsa satıldığını gördüm gerek forumda gerek facebookta. Onlari takip edin ve bombos bi dti a 18 19 vermeyin... Benim aracim orjinal 150binde sorunsuz sikintisiz yüklü bir araçtı 19a sattim... Burdan pay biçin...

Şunu eklemeyi unutmusum. Ara ara övgü dolu yorumları icin f4r ve f7r bakıyorum. Nasil gider tatmim eder mi bilemiyorum ama o paraya biraz arastirmayla f7r rahatlikla alinabilir hatta ilerde headers filtre egzoz ve f4r veya 12.5cr piston ile egzantrik girersiniz (artik kaca gelir bilmiyorum) 180hp civarinda ve zevkli olur diye dusunuyorum veya limiti yukseltip ph1 clio rs yani f4r bakabilirsiniz. Ama tekerde 160hp civari bi araba o da yine. Bunlari da goz önünde bulundurun.
    Konu Lee-on! tarafından (14-05-2017 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam temiz Rover 200Vi kovalardım. 13-14'e alınır. Bloğu söküp PPR'a gönderirdim hardcore girişeceksem, yok hafif gıdıklayayım kafası varsa da 52 mm alüminyum boğaz kelebeği, free flow 60'lık egzoz, BMC veya itg filtre, oldu mu sana araba 160+ hp.
    öyle işte.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paraya temiz saxo vts, 106 gti , 206 gti, 306 gti, golf 3 gti, 99-00 model ibiza cupra, astra gsi, megane 2.0 f7r vs.. alınabilir. Gayet bol seçenek var. Bol bol gezcen dolaşcan deniycen görcen göstercen pazarlık edicen birini alıcan.
    Bu arada ben f7r hariç bunların hepsini aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsa ya binip memnun kalan bitek benim sanırım...

Durum şu ki corsanin iyisi size corsa aldirir kotusu binmeden sattirir...

Corsadan sonra kac tane araca bindim indim hep corsayi aradim. Satmak zorunda olmasam asla satmazdim simdi ara ara bakiyorum ama sözüm meclisten disari şahinci denilen tayfanin eline düştü. 14e sahin satan corsa alip kose basi yazilim atıp 25e satar oldu. Hem hizli hem alman hem dizel hem de zibil gibi ve uygun fiyata parçası bulunabiliyor... Neden almasin?

Karar sizin tabi ama acele etmeden sabirla bilindik ve munkunse yüklü kronik sorunlari giderilmiş bi corsa alin derim. O butcelere göre sizi en tatmin eden araç o olacaktır. Mantigi basittir bi sure sonra çoğu seyinden anlar siz müdahale eder olursunuz. Ne verirseniz onu alırsanız. Genelde corsaci tayfa sozum meclis dışarı eli dar tayfa oldugu icin ve basit bir araba oldugu icin kimse ilgilenmek istemez. Çünkü obur tarafta 20hp icin dereceli egzantrik yuksek sıkıştırma piston ince conta kol standalone vs yapacak adamla ugrasirken sizin araciniza bi vida sıkıp da cüzi rakamlar almak istemez. O yüzden ortalik sacma sapan corsalarla doldu.

Sözü uzatmadan, defalarca 21 22 bandinda tertemiz bilinçli yüklenmiş 200+ corsa satıldığını gördüm gerek forumda gerek facebookta. Onlari takip edin ve bombos bi dti a 18 19 vermeyin... Benim aracim orjinal 150binde sorunsuz sikintisiz yüklü bir araçtı 19a sattim... Burdan pay biçin...

Şunu eklemeyi unutmusum. Ara ara övgü dolu yorumları icin f4r ve f7r bakıyorum. Nasil gider tatmim eder mi bilemiyorum ama o paraya biraz arastirmayla f7r rahatlikla alinabilir hatta ilerde headers filtre egzoz ve f4r veya 12.5cr piston ile egzantrik girersiniz (artik kaca gelir bilmiyorum) 180hp civarinda ve zevkli olur diye dusunuyorum veya limiti yukseltip ph1 clio rs yani f4r bakabilirsiniz. Ama tekerde 160hp civari bi araba o da yine. Bunlari da goz önünde bulundurun.
    Öncelikle bu detaylı cevap için sağolun, bende araçtırdıkça baktıkça gördüm ki corsa kaçınılmaz seçeneğim İşte araçlara güvenemiyorum dediğiniz gibi bi jant yapıyorlar dengesiz yazılımlar bilinçsiz kullanmalar sonra çok temiz kazası yok darbesi yok temizlik boyası var diyor yok aracım sıkıntısız diyor bi bakıyosun macun manyağı olmuş motor sersemleşmiş bir araç çıkıyor. Foruma konu açtım arıyorum diye 1 kişi sadece döndü bana onlada konuşuyorum şimdi. Piyasayı gerçekten çok anlamsız bilinçsiz şekilde yükseltiyorlar. İstanbulda çok duydum adam söylediğiniz gibi corsa görünce nasıl kıvıracak diye bin takla atıyor uğraşmak istemiyorlar tanıdık yada sadece corsadan anlayanlara elletmek lazım makinayı.

Bende aslında benzinliden yanaydım ama dizelin torku çekiyor beni kendine corsa kasa olarakta hoşuma giden bir araba sempatik duruyor dışlanan bir araç değil toplum gözünde Bakalım işte hala arıyorum saat başı ilan sitelerini güncelliyorum sık sık piyasayı yokluyorum inşaallah istediğim gibi bir araç bulurum bir an önce

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam temiz Rover 200Vi kovalardım. 13-14'e alınır. Bloğu söküp PPR'a gönderirdim hardcore girişeceksem, yok hafif gıdıklayayım kafası varsa da 52 mm alüminyum boğaz kelebeği, free flow 60'lık egzoz, BMC veya itg filtre, oldu mu sana araba 160+ hp.
    200vi de güzel araç fakat yok denecek kadar az kaç zamandır takip ediyorum düzgün bir araç yok. 620 ti de aynı şekilde. Gerçekten güzel araba kasa olarakta motor olarakta ufak gıdıklamalarla dediğiniz gibi söylenen güçleri almak mümkün fakat piyasada düzgününü görmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O paraya temiz saxo vts, 106 gti , 206 gti, 306 gti, golf 3 gti, 99-00 model ibiza cupra, astra gsi, megane 2.0 f7r vs.. alınabilir. Gayet bol seçenek var. Bol bol gezcen dolaşcan deniycen görcen göstercen pazarlık edicen birini alıcan.
    Bu arada ben f7r hariç bunların hepsini aldım
    vts, 106 gt, hele 206 giti benim bütçeye temizi çok zor bence takip ediyorum ilanları adamlar 25-26 direk dalıyorlar f7r başlarda hoşuma gidiyordu ama sonradan gözümü doyurmamaya başladı. Birazda açıkcası sağa sola gitiğin zaman kötü kişilik çizilmesini istemediğim için corsayı tercih ediyorum. Peki deneyimli kullanıcısı olarak corsayıda dahil edersek hangi makina daha sağlıklı sizce neden ?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200vi de güzel araç fakat yok denecek kadar az kaç zamandır takip ediyorum düzgün bir araç yok. 620 ti de aynı şekilde. Gerçekten güzel araba kasa olarakta motor olarakta ufak gıdıklamalarla dediğiniz gibi söylenen güçleri almak mümkün fakat piyasada düzgününü görmedim
    Düzgün araç var, ancak marka model fark etmez, düzgün araç zaten sahibinden.com'a düşmeden satılır
    öyle işte.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vts, 106 gt, hele 206 giti benim bütçeye temizi çok zor bence takip ediyorum ilanları adamlar 25-26 direk dalıyorlar f7r başlarda hoşuma gidiyordu ama sonradan gözümü doyurmamaya başladı. Birazda açıkcası sağa sola gitiğin zaman kötü kişilik çizilmesini istemediğim için corsayı tercih ediyorum. Peki deneyimli kullanıcısı olarak corsayıda dahil edersek hangi makina daha sağlıklı sizce neden ?
    Zaten hothatch bakıyorsan ve paran 22 liraysa sen 25 lik bak emin ol çoğu 22 ye verecektir. çünkü bu sınıf araçlar çok hızlı satılmazlar. Ben 3 tane dti aldım sattım ve hiç sevmedim. bikere hothatch değil zaten bildiğin bom boş camlı van yani. yazılım big turbo enjektör yaptın yürüttün yürüttünde ne oldu? arkandaki adamlar dumandan sana sövecek, herkesde var itibar yok, bi özel olduğunu hissettirecek ruh yok. Ne yaparsan yap ısuzu motorlu bir camlı van kullanıcaksın.
    Şimdi 306 gti gerçekten ruh olarak bana göre kral dır. temizi bilinçli kullanıcıdan çıkmışını bulursan her daim mutlu eder. ama silindir kapağı bloğu motor içi parçaları şanzımanı artık zor bulunuyor. motoru kırdığı an kalbinde kırılır. 206 gti ın herşeyi bulunur ama oda seni yanına başka bi hothatch gelene kadar mutlu eder. kendi kendine eğlenirsin. golf 3 ve ibiza abf motor 150 hp ve çok eğlenceli taş gibide motoru var. yol tutuşuda gayet güzel vede özel arabalar ama oda ya çok para harcıycan yada feh pp devam edicen 180 hp lerde. astra gsi ın kasası şasesi grafiği düzgün olanı buldunmu çok korkma çünkü parçası da ustasıda bol. hatta uygun fiyata motor kırık bulsan daha bile iyi olur. Gsi ın malzemesi bol ebay dan da TR den de bolca çıkma yada sıfır modifiye parçasını bulursun ve güzel cvp verir. 106 ve vts zaten reçetesi boool bol mevcut. arabaya binerken besmele çeksen 2 hp alıyor ve bence herzaman zevkli keyifli iddea sı hiç bitmiycek arabalar. parçasıda zebil gibi.
    Gerisi senin zevkine kalmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi burda şu önemli. Sizin otomobile karşı bakis aciniz nedir? Özel olan mi iyidir sizin icin yoksa hizli olan mi? Yoksa her yonden sizin ihtiyaçlarınızı karsilayan araba mi en iyidir? Açıkcası ben otomobile hiçbir zaman bir yatirim gözüyle bakmadığım için hep potansiyellerini dusunurum. Yani benim için beklenmedik seyler yapabilen araçlar güzeldir. Sonradan keşfedilen... Tıpkı pd ibizalar gibi tdi pololar gibi ya da y17dt gibi... Hatta okan yapana kadar pek esamesi okunmayan f7r gibi... Ama bazilari pure sport car sever. Yani dogustan sporcu olsun ister. Megane rs clio rs type r 106gti gibi... Açıkçası tamamen kişisel görüş meselesi. Ben kendi adima 60 bin lira verip zaten hizli oldugu herkes tarafindan bilinen ispatlanmis bir araba alip binmem. Kendim birseyleri değiştirmeyi seviyorum. Bide üstüne ben harcicam bana cok ucuk rakamlara gelecek. Daha cuzi rakamlara satilip da kendinden gömlek gömlek pahali olan abileriyle bas edebilen araclar hosuma gidiyor. 106 gti gibi... O yüzden sürekli ben de 30 bin bandini gecmeyecek sekilde hizli ve her bakimdan oynamaya rahatca musait bir araba bakan biri olarak, cok fazla masrafa girmeden bana max derecede geri dönüş yapan aracı tercih ederim. 106 vts vs. benim icin cok küçük oldugundan bakamıyorum ama temiz bir rs i hem daily drive hem trackday araci olarak kullanmak nefis olur... Çok oynamaya kalkarsan fazla harcarsin sıkıntı orda. Ama buna gerek var mi? Onu dusunmek gerek. Genelde temizleri tekerde 160hp veriyor olacak bu yeterli denirse sikinti yok. Ama gelmezse diger taraftan k03lu agzina kadar dolu sapasaglam bir corsa alinip sonra zamanla yavas yavas 400 liraya koltuk ısıtma 150 liraya cruise control 250 liraya otomatik kararan dikiz aynası 250 liraya opc kadran 250 liraya comfort dikisli tuşlu direksiyon 400 liraya comfort dirseklikler takip gunluk kullanim icin de gayet dolu bir araca çevirebilirsiniz. Rakamlar çok cüzi. Bakış açısı ve tercih meselesi. Corsa aldim yaptim bindim sattim. Bir daha sattigimdan daha yuklu ve bir o kadar temiz bi corsaya denk gelirsem alırım. Yoksa pek dusunmem. Sebebi ise o arkadaki duman bir süre sonra can sıkıyor. Laf yemek ceza yemekten basmak istemiyorsunuz ki haksiz sayılmazlar. O yüzden clio rs alip arka koltuklari sokup on arka kule gergisi sway bar x brace ve bushing kit takip tam bir pist arabasina cevirip ayni zamanda mini gp gibi gundelikte de keyfini sürerdim... Bir süre sonra sadece hızlı gitmek yetmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten hothatch bakıyorsan ve paran 22 liraysa sen 25 lik bak emin ol çoğu 22 ye verecektir. çünkü bu sınıf araçlar çok hızlı satılmazlar. Ben 3 tane dti aldım sattım ve hiç sevmedim. bikere hothatch değil zaten bildiğin bom boş camlı van yani. yazılım big turbo enjektör yaptın yürüttün yürüttünde ne oldu? arkandaki adamlar dumandan sana sövecek, herkesde var itibar yok, bi özel olduğunu hissettirecek ruh yok. Ne yaparsan yap ısuzu motorlu bir camlı van kullanıcaksın.
    Şimdi 306 gti gerçekten ruh olarak bana göre kral dır. temizi bilinçli kullanıcıdan çıkmışını bulursan her daim mutlu eder. ama silindir kapağı bloğu motor içi parçaları şanzımanı artık zor bulunuyor. motoru kırdığı an kalbinde kırılır. 206 gti ın herşeyi bulunur ama oda seni yanına başka bi hothatch gelene kadar mutlu eder. kendi kendine eğlenirsin. golf 3 ve ibiza abf motor 150 hp ve çok eğlenceli taş gibide motoru var. yol tutuşuda gayet güzel vede özel arabalar ama oda ya çok para harcıycan yada feh pp devam edicen 180 hp lerde. astra gsi ın kasası şasesi grafiği düzgün olanı buldunmu çok korkma çünkü parçası da ustasıda bol. hatta uygun fiyata motor kırık bulsan daha bile iyi olur. Gsi ın malzemesi bol ebay dan da TR den de bolca çıkma yada sıfır modifiye parçasını bulursun ve güzel cvp verir. 106 ve vts zaten reçetesi boool bol mevcut. arabaya binerken besmele çeksen 2 hp alıyor ve bence herzaman zevkli keyifli iddea sı hiç bitmiycek arabalar. parçasıda zebil gibi.
    Gerisi senin zevkine kalmış.
    Yani corsaya ne kadar hothatch denilirse o kadar hothatch Evet çoğunlukla 2-3 üstüne koyup ne tuttursam kar düşüncesiyle ilana bırakıyorlar hep. Evet corsa öyle boş camlı van doğrudur. 306 gti söylediğiniz gibi parçaları ustası kalp kırıcı birde kolay kolay tercih edilmeyen bilinçli ellerdede pahalı olan bir araç bütçeme ters yani, 206 gti yakıt tüketimi performansına göre fazla buda kabullenilmeyecek bir durum yapılan ekstrada daha daha artacak yine yaktığının hakkını veremeyecek. İbizanın söylediğiniz motoruna baktım bulamadım fakat 99-00 kasa ya baktım kasa olarak hoşuma gitmedi, golf 3 güzel fakat şuan alınacak bir golf 3 gti bulamadım ama onuda takip edecem artık. Astra gsi gerçekten güzel makina ama doch opellerin hepsinde yağ kaçırma problemi var üst kapakları sarı olur deniyor bu sizce doğru mudur ? Vts kasası 106 göre daha güzel geliyor gözüme ama makyajlı kasası şuan 6-7 tane ilanı var alınacak bir vts göremedim. 106 gti ise hızlanması iyi performans iyi ama güvenlik ve yüksek süratte stabilitesi beni düşündürüyor ve korkutuyor. Şuan baktığım araç sıralaması şu şekilde;

- Corsa
    - Rover 200Vİ, Rover 620 Tİ
    - 106 GTI
    - Golf 3 GTI

Tercihim benzinli sağlam temiz makina ama işte temizini bulamazsam listedeki araçlar arasında mecbur ya corsa alacam yada contayı yakıp bisiklet alacam en son )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzgün araç var, ancak marka model fark etmez, düzgün araç zaten sahibinden.com'a düşmeden satılır
    Evet maalesef öyle oluyor hep iyi araç ilana gelmeden gidiyor. Çevremdede öyle bir araba ortamı olmadığı için hiç haberdar olamıyorum anca forumdan takip

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o paralara benim tercih edeceğim tek araç 106 gti olurdu.. 3.28 e bindim, m3 e biniyorum, civice bindim.. hala bi 106 tadı yok 106 bambaşka bi araba benim gözümde..temizin alırsın kolay kolay üzmez
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi burda şu önemli. Sizin otomobile karşı bakis aciniz nedir? Özel olan mi iyidir sizin icin yoksa hizli olan mi? Yoksa her yonden sizin ihtiyaçlarınızı karsilayan araba mi en iyidir? Açıkcası ben otomobile hiçbir zaman bir yatirim gözüyle bakmadığım için hep potansiyellerini dusunurum. Yani benim için beklenmedik seyler yapabilen araçlar güzeldir. Sonradan keşfedilen... Tıpkı pd ibizalar gibi tdi pololar gibi ya da y17dt gibi... Hatta okan yapana kadar pek esamesi okunmayan f7r gibi... Ama bazilari pure sport car sever. Yani dogustan sporcu olsun ister. Megane rs clio rs type r 106gti gibi... Açıkçası tamamen kişisel görüş meselesi. Ben kendi adima 60 bin lira verip zaten hizli oldugu herkes tarafindan bilinen ispatlanmis bir araba alip binmem. Kendim birseyleri değiştirmeyi seviyorum. Bide üstüne ben harcicam bana cok ucuk rakamlara gelecek. Daha cuzi rakamlara satilip da kendinden gömlek gömlek pahali olan abileriyle bas edebilen araclar hosuma gidiyor. 106 gti gibi... O yüzden sürekli ben de 30 bin bandini gecmeyecek sekilde hizli ve her bakimdan oynamaya rahatca musait bir araba bakan biri olarak, cok fazla masrafa girmeden bana max derecede geri dönüş yapan aracı tercih ederim. 106 vts vs. benim icin cok küçük oldugundan bakamıyorum ama temiz bir rs i hem daily drive hem trackday araci olarak kullanmak nefis olur... Çok oynamaya kalkarsan fazla harcarsin sıkıntı orda. Ama buna gerek var mi? Onu dusunmek gerek. Genelde temizleri tekerde 160hp veriyor olacak bu yeterli denirse sikinti yok. Ama gelmezse diger taraftan k03lu agzina kadar dolu sapasaglam bir corsa alinip sonra zamanla yavas yavas 400 liraya koltuk ısıtma 150 liraya cruise control 250 liraya otomatik kararan dikiz aynası 250 liraya opc kadran 250 liraya comfort dikisli tuşlu direksiyon 400 liraya comfort dirseklikler takip gunluk kullanim icin de gayet dolu bir araca çevirebilirsiniz. Rakamlar çok cüzi. Bakış açısı ve tercih meselesi. Corsa aldim yaptim bindim sattim. Bir daha sattigimdan daha yuklu ve bir o kadar temiz bi corsaya denk gelirsem alırım. Yoksa pek dusunmem. Sebebi ise o arkadaki duman bir süre sonra can sıkıyor. Laf yemek ceza yemekten basmak istemiyorsunuz ki haksiz sayılmazlar. O yüzden clio rs alip arka koltuklari sokup on arka kule gergisi sway bar x brace ve bushing kit takip tam bir pist arabasina cevirip ayni zamanda mini gp gibi gundelikte de keyfini sürerdim... Bir süre sonra sadece hızlı gitmek yetmiyor.
    Bakış açım şöyle; Kasa olarak gözümü teknik-performans olarak ruhumu doyursun. Kasa göreceli fakat peformans ortada olan bir durum. Bende tanınmış bilinmiş bu makina yaklaşma denilenlerden değilde şehir içi için hiç akla gelmeyecek yerde ve zamanda vay be neymiş be bu makina derditecek araçlar benimde ilk tercihim. Benim bu bütçeyle sonradan keşfetme şansım pek yok bütçem belli aşamam bu bütçeyle sağlıklı güzel bir makina yürütmek istiyorum. F7r çok baktım başlarda çok hoşuma giden bir kasası vardı fakat şuan hiç çekici gelmiyor görsel olarak içime sinmiyor. Uzun zamandır bakıyorum corsalara istediğim gibi 1 tane buldum akşam sabah ararım dedim sabahı bi aradım satılmış çok üzüldüm ilk sahibinden stock kazasız beyaz normal km li bir araçta ondan sonra istediğim gibi bir şey bulamadım. Şuan corsada ilk tercihim kırmızı olmazsa mecbur beyaz. Şimdi golf 3 gti ve 106 gti yide seçeneklerim arasına aldım çok kararsızım şeçenek çok olmasada sizin ve ertekin ustanın yorumlarından sonra aklım biraz karıştı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa da 106 da eger ki temiz ve bilinçli kisiler tarafından kullanilmis ise üzmez. Corsaya 20 lira mazot atarsin gezer tozarsın sonra rolle gidersin basarsin stres atarsin dönüşte de pacaya gidersin hala seni eve atacak mazot vardır depoda yüzün güler. 106 ile de aynısını biraz daha fazla yakit ile biraz daha yavas yaparsin ama hothatche biniyorum dersin eve döndüğünde parkeder oturur izlersin yine yuzun guler. Yani acele etmeyin bakınmaya devam edin hangisi daha önce karşınıza çıkarsa ve içinize sinerse onu alın. Çok temiz araçlar düşüyor ayda 1 2 onlari denk getirmeye çalışın.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlıklı bir c20 yağ kaçırmaz,yağ kaçıranlar hard binilip arabayı bilmeyenlerin elinde hırpalanmış araçlardır.Sağlıklı c20 kapak açmadan 500bin gider,yeterki c20yi bilen adam adam binsin ve tek usta baksın.early type denen 1992-1993 astra gsi bulursan daha iyidir,özellikle ks700 kapaklı bulmanı tavsiye ederim.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler