User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 100-130bin TL Seviyelerinde Sifir Arac

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

100-130bin TL Seviyelerinde Sifir Arac

Yakın bir arkadaşım için maksimum 120bin TL seviyelerinde sıfır araç bakıyoruz. Kriterimiz elimizdeki para ile alınabilecek en iyi otomatik vites sıfır araca sahip olmak. Uzun seneler binilmeyecek, 1-2 sene sonra satarken minimum değer kaybedecek bir araç.

Listemiz;

- Civic RS. (117.400 TL )
    - 1.4 TSI DSG Golf 150hp. (120.500 TL)
    - 1.6 TDI DSG Golf 115hp. (1.6 dizel Civic'ten sonra tatmin eder mi bilmiyoruz.) (134.100 TL)
    - Astra K 1.6 benzinli otomatik Opc 200hp. (107.300 TL)
    - Astra K dizel otomatik 136hp. (1.6 dizel Civic'ten sonra tatmin eder mi bilmiyoruz.) (120.800 TL)
    - Bir diğer seçenek aynı kategori olmasalar da Octavia 1.6 tdi DSG 115ps. (116.900 TL)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- Golf
    2- Leon
    3- Skoda Kodiac
    4- Honda

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değer kaybı söz konusuysa Astra'yı eleyin derim. Çok ilginç bir piyasası var. İkinci elinin bir VAG grubu yada Honda kadar sağlam olduğunu düşünmüyorum.
    Millet tsi golfleri sıfır fiyatının üstüne satacak neredeyse. Benim aracım 150lik Astraydı ancak 200lük OPC line pakedini test sürüşünde kullanma fırsatım oldu. Gaddar gidiyor gerçekten. Sunroof falan standart, oldukça dolu bir araç. Bu fiyata bence alınabilecek en donanımlı ve hızlı araçlardan biri. Diğer araçlarla arasında ciddi fiyat farkı olduğunu düşünüyorum, hele dizel golf ile arasında neredeyse 30 bin oynuyor. Aradaki o paraya tankerle benzin alırsınız zaten.
    Değer kaybı fazla dert değilse düşünebilirsiniz.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en büyük kriter 2 sene sonra değer kaybetmemekse tabiki golf

ama ben konfor ve güç istiyorum diyorsan civic rs ben civicden nefret ederdim ama rs çok hoş olmuş

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Volvo V40 T3 R-Design var şuanda Mezcar'da 125'e bırakıyorlar aracı, alternatif olabilir. Hayırlısı olsun..
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A3 1.0 TFSI da dusunulebilir, HB/Sedan farketmez.
    Coskun ARIKAN

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfır araç alırsanız 2016 sonu veya 2017 yılında yeni kasası çıkmış araç hariç almayın siz yeni ötv ve kur yüzünden yüksek fiyata alıcaksınız diğerleri çok daha ucuza almış olucak....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap veren herkese çok teşekkürler. Tercih Civic Rs oldu, araç bugün teslim alınacak.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok merak ettım dızellerın yanına dizel civc ten sonra tatmın edecekmı yazmıssınız da dizel civic de ne var ki tatmın etsın boldıgın 120 hp dizel makınası var oyle uctugunu kactıgını gormedım bıraz fanatıklık olmus sızınkısı sanırım

cıvıc rs de super gorunumu ben bayıldım ama oyle ucup kacmıyo cvt den dolayı mantık deger kaybı her turlu opel veya vw de hıc zarara ugramıyorlar

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok merak ettım dızellerın yanına dizel civc ten sonra tatmın edecekmı yazmıssınız da dizel civic de ne var ki tatmın etsın boldıgın 120 hp dizel makınası var oyle uctugunu kactıgını gormedım bıraz fanatıklık olmus sızınkısı sanırım

cıvıc rs de super gorunumu ben bayıldım ama oyle ucup kacmıyo cvt den dolayı mantık deger kaybı her turlu opel veya vw de hıc zarara ugramıyorlar
    1.6 tdı dan hızlı kanka 136 cdtı dan yavaş yani orta karar bi dizel . Cok da bi farkı yok digerlerinden .

Civic rs yerine leon fr 150 dsg act alsa daha memnun kalırdı 99 lira . 17 binlik bi artısı yok civic in . Rs de sadece logodan ibaret yürüyende fark yok .. alınmış artık hayırlı olsun kazasız belasız @Seven7

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Herkesin öve öve bitiremediği 1.6 tdi Golf ile kıyaslandığında bariz fark hissettiğimiz için doğal olarak böyle bir endişemiz vardı. Opel'in dizelini kullanmadık o yüzden bir yorum yapamadım. Yoksa yalan yok gönül hep Honda'dan yana, ama diğer taraftan ilgimizi çekecek bir şey göremedik. Cvt dediğiniz gibi biraz yavaş kalabiliyor ama kullanıcı kesim sadece İstanbul şehiriçi biraz heyecanlı araba olsun mantığıyla baktığı için o farkı çok anlamayacaklardır.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 tdı dan hızlı kanka 136 cdtı dan yavaş yani orta karar bi dizel . Cok da bi farkı yok digerlerinden .

Civic rs yerine leon fr 150 dsg act alsa daha memnun kalırdı 99 lira . 17 binlik bi artısı yok civic in . Rs de sadece logodan ibaret yürüyende fark yok .. alınmış artık hayırlı olsun kazasız belasız @Seven7
    Leon konusunda da çok tereddüt vardı ama satış danışmanının bile trim sesi konusunda itirafı olunca elemek zorunda kaldık. Olan oldu zaten bundan sonra sıkıntı olmasın yeter.

Teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler