User Tag List

Sonuçlar: BMW m4 vs Corvette c7

Katılımcı sayısı
192. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • BMW m4

69 35.94%
  • Corvette c7 coupe

123 64.06%
Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
81 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: BMW m4 vs Corvette c7

yearone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seversin, BMW'den devam et
    セルカン+レーラ=愛

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vergi benzin sorunu yok demişsiniz düşünmeden c7 derim
    DR. OWL

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz araçlarda benim bi takıntım var, o sebeple yazmadan edemeyeceğım. Her ne kadar yazacağım şeyler özellikle Türkiye'de motor hacminden kaynalı vergi farkından olsa da, araçların algısının ABD'de de aynı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar ABD kaynaklı Facebook sayfası takip edersem edeyim, hepsi BMW'ye sövüyor zaten.

Dünya para bayılacağım aracın en boşu bile marjinal olmalı. C7'nin en ölüsü bile C7. 4 serisinin en ölüsü 418; ki kendisi 1.5 motor 3 silindir. Ölüsü olsa sanayiden M paket almaya ve janta bakar. Bilen dışında kim ne anlayacak motorundan, giderinden.

Spor araç dediğin gidişi bir yana, duruşuyla da fark yaratmalı. Alacağınız araç basit 3-5 değişiklikle en boşundan en dolusuna çevrilememeli. Sırf bu sebeple bile Corvette alınmalı diye düşünüyorum.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    burda zihniyet farklı ordaki zihniyet farklı bence..

bence bmw diyen arkadaşların bazıları farkında olmadan bilinç altı olarak türkiye zihniyetiyle düşünüyorlar yedek parça,servis,ikinci el , yakıt v.b gibi giderler.. belki onu düşünmüyorlar ama bilinç altımıza işlemiş birkere ..

yoksa avrupa yada amerika forumunda böyle bir konu açsan bilmiyorum tamamen şahsi tahminim ama kimsenin ortada vetteyi geçdim super car sınıfı bir araç varken böyle bir kıyaslamada normal binek bir aracın sport performans versiyonunu seçiceğini düşünmüyorum..

hani desenki rs7 ,c63 , m4 hangisi hakkatten kafa kurcalar yada desen vette mi,paganimi,ferrarimi ,porsche mi oda kafa kurcalar .. ama c7 mi M4 mü dedinmi tuhaf oluyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacak kişi amerikada olduğu için c7 olurdu benim tercihim ne kadar bmw sevsem de ve m4 hayranı olsam da.

Best Sounding Corvette C7 i`ve ever heard!!! - YouTube
    ben amerika'da olsam ikisini de tercih etmezdim. direkt 458 alıp yoluma devam ederdim. hafta sonu aracı yapardım. bundan sonraki hedefim bu tabi ama Allah kısmet eder yada etmez onu bilemeyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon Vette'nin yanına Pagani ve Ferrari koymak biraz fanatiklik olmuyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @darkmoon Vette'nin yanına Pagani ve Ferrari koymak biraz fanatiklik olmuyor mu ?
    vette hastası değilimki fanatiklik yapıyım v8 hastasıyım o başka keşke bir tane ucuz yollu v8 im olsa.. bence olmuyor super car aynı sınıfın araçları .. ben sınıf olarak bakıyorum motor gücü tasarım v.b olarak bakmıyorum..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vette hastası değilimki fanatiklik yapıyım v8 hastasıyım o başka keşke bir tane ucuz yollu v8 im olsa.. bence olmuyor super car aynı sınıfın araçları .. ben sınıf olarak bakıyorum motor gücü tasarım v.b olarak bakmıyorum..
    Her ne kadar aradaki çizgiler flu olsa da super car, sports car ve exotic arasında yine de farklar vardır. Ferrari genel itibariyle (LaFerrari hariç) super car, Pagani dibine kadar exotic, Corvette de sports car olarak geçer. Çizgilerin bulanıklaştığı yerlere örnek de 360 Modena ile Corvette ha gayret aynı amaca hizmet eden araçlardır. Değinmeden geçemedim, kusura bakmayın lütfen

Bunun haricinde, @turbo&quattro Yusuf abi, ben senin yerinde olsam Corvette alırdım. 335'in vardı zaten eskiden, madem değişiklik olacak hakkını vermelisin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    valla benim için alayı super car.. vette super cara girişdir pagani falan butik üretim araçlar oldukları için exotic carsa girer ama genel segmentte oda super carsa dahil..

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota prius al , yeni kasası çok hoş seversin..
    Tango-1 never dies.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EwReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben amerika'da olsam ikisini de tercih etmezdim. direkt 458 alıp yoluma devam ederdim. hafta sonu aracı yapardım. bundan sonraki hedefim bu tabi ama Allah kısmet eder yada etmez onu bilemeyiz.
    Bu 458 ferrari 458 mi ? hocam naptin yahu ferrari alabilecek butcem olsa burada m4 mu alsam yada vettemi diye sorarmiyim. 458 fln utopik hayaller .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amerikada da yurtdışı ürünlerde ağır ötv var.. vette yerli olduğu için o sınıfda ulaşılabilir ve ucuz. yoksa amerikada super carların alayı pahalıdır çünkü hepsi ithal dir.. yanlışmı bliliyorum bilmiyorum..

bence amerikalıların yerli değilde yabancı ithal arabalara düşkünlüğüde burdan ileri geliyor bizdekine benziyor bence bizdede nasıl alman italyan japon araçlarına düşkünlük var imkanı olan yerli almıyor onlarda aynı kafada..

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 458 ferrari 458 mi ? hocam naptin yahu ferrari alabilecek butcem olsa burada m4 mu alsam yada vettemi diye sorarmiyim. 458 fln utopik hayaller .
    Yok ya ikinci el fiyatı kaç paraki orada?
    Bakma Tr'de Ferrari alacak adam çok ama masrafı fazla diye kimse yanaşmıyor. Kasko yaptırmaya kalksan 50bin liradan aşağı yaptıramazsın. Bir bakıma soksan aracı nerden baksan 20bin lira. Vergisini saymıyorum. . En azınfan amerika da masraflar bu kadar uçuk değildir.

Ayrıca burda bir de maliye ile uğraşırsın. Devlet peşine takılır. Tr'de Ferrari Lamborghini gibi arabalar tam sıkıntı.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    supersport dururken gidip coupe bmw ye binmek ? soruyu hiç sorulmamış kabul etmek istiyorum
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Abi Bmw kullanıp bmw fanatiği olan ben corvette alırdım her ne kadar m4 de olsa ruhu tarzı çok farklı birde sen abi oldum olası corvette istiyorudun m4 alsanda corvette aklın kalıcak abi bence direk corvette al
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Türkiyede araba almak kolay iş arkadaşın dediği gibi çok insan rahat ferrari alabilicek güçde ikinci el yada sıfır.. alınmıyorsa genel giderlerinden ötürü.. bu sadece ferrari için geçerli değil 20 bin liralık genel gideri çok fazla olan bir araç içinde geçerli 500 bin liralık araç içinde geçerli..

bu gün ikinci elde çok ucuz olan ama hiç yerinden kıpırdamasa sadece genel giderlerinden 3-4 senede kendi parası kadar para harcatan araçlar var.. yani 20 bine araç alıyorsun fazla sürmesen bile 3-4 senede aracın sadece genel giderlerinede 20 bin harcıyorsun.. o yüzden o 20 binlik aracıda ne dar gelirli alır ne orta gelirli alır..

yoksa bu ülkede öyle altlarında egea reanult falan gördüğünüz bazı insanlar isteseler ne araçlar alırlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fikirlerini paylasan herkese tekrardan tesekkurler. Bugun vaktim vardi bmw ye ugriyim dedim. Efsane renk combolu bir 430 vardi ama bos oglu bos. M2 vardi mukemmel aklimi ciddi anlamda karistirdi. M2-m4 t drive yaptirmadilar. M240 komple m performance package ile test surusu yaptim cok ama cok hizli. Direksiyon inanilmaz hafif ve 3k devirden sonra arac baska bir karaktere burunuyor. Cabrio idi test ettigim aslinda coupe de sanki dusunulebilir. Egerki m240 fln olirsa 2018 olacak ikinci el vette yada m4 yerine.

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi fotolar görünmüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi fotolar görünmüyor
    Simdi Gorunuyormu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler