User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW 2011 E87'den hot-hatch'e - tavsiye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW 2011 E87'den hot-hatch'e - tavsiye?

Selam,

Forumda yeni sayilmam, uzun zamandir takip ediyordum fakat henuz uye oldum.

2011 model BMW 116i E87 kasa aracim var, genel kaninin aksine aractan oldukca memnunum. Tabii bu biraz da bakis acisina bagli. Makasci gencler icin uygun bir arac olmasa da, gunluk kullanim icin gayet keyifli bir araba. Yol tutusu bana kalirsa muazzam, ancak burada aracimi incelemiyorum, bunu sunun icin soyluyorum, 2011 model bir BMW 116'dan inip 2017 yeni kasa bir Civic'e bindigimde dahi (babama henuz aldik), arac avcumun icindeymis gibi hissetmiyorum. BMW'nin o yola tutunma ve yapisma hissi asla yok. Bunu guncel ornek olarak veriyorum. Ayrica yeni Civic ***** akici tasarimi nedeniyle gorus acilari da BMW 1 serisi kadar iyi olmayan biri araba.

E87 de olsa, BMW'den inip Seat Ibiza Cupra'ya binmek, BMW'den inip de Seat'a binmisim hissini ve dususunu yaratir mi? Hot-hatch sinifinin ulkemizde en cok tutulan modellerinden biri oldugu icin Ibıza Cupra uzerinden gidiyorum. Ikinci el tercihim. Aklima gelenler,

Ibıza cupra
    Fabia rs
    Golf gti
    Cooper s

En ideali ise temiz bir S3 ya da Golf R olurdu

Butceyi 100'e kadar zorlayabilirim hot-hatch icin.

Eger bosver hothatchi haci yea sana soyle bi 335 toplayalim kralindan diyen olursa da butce 130'lara kadar zorlanir. 335, subaru brz, bambaska bir sinif olsa da SLK 200 2005-2009 araligindan.

Kafa karisik ustadlar. Aracimdan da memnunum esasen. Biraz daha takilip sonrasinda da degistirebilirim, acelem yok. Fakat istedigim arac biraz daha gitsin, ufak olsun guzel kacsin, tek kapi olabilir fark etmez. Sahibindene 2007 model bir 130i konmus, o tatta bir arac olabilir. 220d olabilir yine. Basligi hothatch tavsiye istegi olarak acip icerikten koptum farkindayim ama kafalar karisik.

Herkese selamlar,

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam hothachin tanımını atmış direkt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 civari bir Golf R dusunulebilir, uyguna dusurulurse S3 ya da Golf R arayisindayim ben de

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hothatch diğil ama f30 316i alıp yazılım eksoz binilebilir

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende direk golf 7 gti diyecektim
    6R da olur ama yeni yenidir ��

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e87'yi cok büyütme kafanda ,ben inip megane'a bindigimde daha mutluydum.
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 model BMW aracına en az 2 kere lastik almışsındır. Şuan üstünden ne lastik var bilmiyorum ama sıfır Civic üstünde çok ahım şahım bir lastik gelmiyordur. Birde BMW bildiğin araba olduğu için sana güven veriyordur yoksa 2012 BMW 116i ile 80-90 km mesafe zorlamışlığım var. Etkilemek bir yara beğenmemiştim bile. Golf R felan alırsan eğer BMW'yi komple unutursun. Cooper S'de olabilir ama Polo Fabia Ibiza serisine geçme derim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu butceye Golf 7 Gti ya da 6R derim. Gerisini dusunme bile..

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 saniye düşünmezdin siyah gti ı alırdıö hondacıyım ama siyah golf gti mükemmel geliyor gözüme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 model BMW aracına en az 2 kere lastik almışsındır. Şuan üstünden ne lastik var bilmiyorum ama sıfır Civic üstünde çok ahım şahım bir lastik gelmiyordur. Birde BMW bildiğin araba olduğu için sana güven veriyordur yoksa 2012 BMW 116i ile 80-90 km mesafe zorlamışlığım var. Etkilemek bir yara beğenmemiştim bile. Golf R felan alırsan eğer BMW'yi komple unutursun. Cooper S'de olabilir ama Polo Fabia Ibiza serisine geçme derim.
    Bu yorumun her cumlesi epey aydinlatici oldu. Tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 6 R' ın yola yapışması ve tutuşu mk7 GTI da bile yok hacım. Al temizinden kullan

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coskun ARIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mini tavsiye ederim özellikle JCW ve GP. Golf bana göre hot hatch değil, hot hatch deyince aklıma daha hafif, eğlenceli otomobiller geliyor. Az daha bütçeyi zorlarsan 2013 GP fazlasıyla hot bana göre güzel yol tutan araçlar..en azından bende de m paket f20 1 serisi var ve jcw bariz ondan iyi.
    GP de 6 piston , Jcw de 4 piston fabrikasyon frenler var, suspansiyonları ona göre, GP de Bilstein var, Jcw ona keza. Polo gti ı öyle yapmaya kalksan jcw parasına gelir zaten..
    Konu onur_S tarafından (01-07-2017 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mini tavsiye ederim özellikle JCW ve GP. Golf bana göre hot hatch değil, hot hatch deyince aklıma daha hafif, eğlenceli otomobiller geliyor. Az daha bütçeyi zorlarsan 2013 GP fazlasıyla hot bana göre güzel yol tutan araçlar..en azından bende de m paket f20 1 serisi var ve jcw bariz ondan iyi.
    GP de 6 piston , Jcw de 4 piston fabrikasyon frenler var, suspansiyonları ona göre, GP de Bilstein var, Jcw ona keza. Polo gti ı öyle yapmaya kalksan jcw parasına gelir zaten..
    Eyvallah hacikanka. Mini hala ve hala inatla kizsal geliyor bana ya, sunu bir asamadim. Tasarimi sebebiyle oyle tabi. Pek agresif bir goruntusu yok. Beyefendi desen o da degil. Ama tasarimini haric tutup sahibindende favoriye aldigim birkac Cooper S hala var, kafam donerse aninda yonelebilirim. Bence de hothatch olarak A45, Focus RS gibi butceme gore ucuk fiyatli otomobilleri haric tutacak olursam Cooper S, Golf R'dan sonra ilk tercih.

Ha bu arada, bazen 2008-2011 arasi A5 coupe de aklima gelmiyor degil, Golf R ve Cooper S bakarken, ulan hem beyfendi hem pij, bosver hothatchi falan, al bunu keyifli keyifli sur iste diyesim geliyor

Scirocco dusunmuyorum bu arada dostum, sagolasin.

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahsen bir bmw kullanıcı olarak yeni arabala alıp beğenemediğim özellik o arka itişin verdiği hazzın olmaması. bence sende değiştirirince bu sorunu yaşıycaksın. o yüzden nacizane tavsiyem arkadan için bi araç alman. gt86 brz nin sürüş keyfi çok yüksek git bi test et derim. tabiki aynı paraya golf r alırsın başka çok daha hizlı şeyler alırsın ama şahsen bmw seviyorsan yine arkadan itiş seni mutlu ediceğine inanıyorum. o yüzden 335 olur brz gt86 olur.

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır olarak düşünürseniz Astra OPC Line 200 HP 107 bin tl.Bu da bence mantıklı bir araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsen bir bmw kullanıcı olarak yeni arabala alıp beğenemediğim özellik o arka itişin verdiği hazzın olmaması. bence sende değiştirirince bu sorunu yaşıycaksın. o yüzden nacizane tavsiyem arkadan için bi araç alman. gt86 brz nin sürüş keyfi çok yüksek git bi test et derim. tabiki aynı paraya golf r alırsın başka çok daha hizlı şeyler alırsın ama şahsen bmw seviyorsan yine arkadan itiş seni mutlu ediceğine inanıyorum. o yüzden 335 olur brz gt86 olur.
    Ayni fikirdeyim. O yuzden arkadan itis ya da dort ceker daha agir basiyor. Hothatch sinifindaki bu anlamsiz onden cekis israrinin da nedenini kavrayabilmis degilim. Turkiyede olsa M135i ya da M235i de dusunulebilirdi butceyi epey zorlayarak (bundan 2-3 ay once biri M235i satiyordu sahibindende)

Alıntı yigitblr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır olarak düşünürseniz Astra OPC Line 200 HP 107 bin tl.Bu da bence mantıklı bir araç
    Astra OPC Line icin test surusune gidecegim bu hafta. Yukarda belirtmesem de aklimdaki araclardan biriydi

Yine de sifir arac takintisi var, en ufak bi cizik arabayi kalabalik caddeye sokaga park edis aklimin arabada kalmasina yol aciyor, bu yuzden ikinci el alip ufak tefek cizikleri umursamamak sahsi olarak beni daha mutlu eder

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok fazla seçenek belirlemişsiniz.

Bence bir müddet mini deneyin çok zevkli araç.

Jcw otomatik olarak bu araç favorim.

Rita Motors 2013 JCW Otomatik Harman Kardon Akrapovic HATASIZ
    İlan No: 453739546
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Manuel düşünürseniz şu araç güzel,forumda da videoları olan araç bu sanırım.

2013 John Cooper Works- Harman Kardon,Ekran,N18 Duz, Bi-Xenon-
    İlan No: 453084603
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Stock cooper s düşünürseniz de kendi aracım satlık.

2013 MİNİ COOPER S GREEN PARK+28000 KM+BOYASIZ
    İlan No: 448146361

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler