User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
60 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Continental mi Goodyear mı

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba,

değerli tavsiyelerinize benimde ihtiyacım var, aracımda şuan conti contact 2 var,

lastik ölçülerimiz 205/55/16, memnuniyet durumum sıfır diyebilirim, aşırı konforsuz geliyor,

konfor ve fren mesafesi olarak daha iyi bir lastik almak istiyorum,

aklımda ; michelin primacy 3, Bridgestone Turanza T001 birde pirelli cinturato p1 idi,

ancak yorumları okuyunca goodyear eagle f1 asymmetric 3'üde gündeme aldım,

lakin aracıma uygun ölçüde bulamadım, efficientgrip modelinde ölçü var,

bu yazdığım marka-modeller olacak diye bir şartım yok, sizlerin önerileri neler olur

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aklımda ; michelin primacy 3, Bridgestone Turanza T001 birde pirelli cinturato p1 idi,

ancak yorumları okuyunca goodyear eagle f1 asymmetric 3'üde gündeme aldım,
    içlerinden en dengelisi p1. t001 daha iyi tutar ama azda olsa daha sesli ve serttir.
    primacy kullanmadım ama tr şartlarında michelinler çabuk zarar görüyor diye aklımda kalmış okuduğum yorumlardan onun dışında en iyi seçenek.
    kabaca fiyatlarına baktım t001 le primacy arasında lastik başı 80 tl fark var p1 lede 65 benim tercihim p1 olurdu farklı bi ebatını bi dönem kullandım tavsiye edebilirim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eco contact5 ile contiyi değerlendirmek yanlış olur.Adı üstünde ekonomi lastiği ve b8 passatta üstünde bu lastiklerle geldi.Özellikle belediye sulama yaptıysa kurudan ıslağa geçildiğinde passatta salıyor resmen arabayı ama genel anlamda tutuşu kötü diyemem.Araçtan araca değişir tamam ama ıslak dışında kuruda idare ederdi kötü diyemem iyide diyemem.Tam ıslakta zorlamadım pek sadece kuru/ıslak geçişlerinde korkutucu olabiliyor,kaymıyor ama...

-Premium contact ile efficient gripi
    -Sport contact ilede F1 Asym. serisini karşılaştırmak gerekli diye düşünüyorum. Bu iki lastiklerde güzel lastikler ikisinide kullandım yazmıştım.Fiyat / perfomans olarak hangisi kafanıza yatarsa onu alın Ama continentalin ıslakta hiçbir rakibi yok bence.Benim araba yağmurda sadece 2 de azıcık ASR açıp devam ediyor CS5ler ile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içlerinden en dengelisi p1. t001 daha iyi tutar ama azda olsa daha sesli ve serttir.
    primacy kullanmadım ama tr şartlarında michelinler çabuk zarar görüyor diye aklımda kalmış okuduğum yorumlardan onun dışında en iyi seçenek.
    kabaca fiyatlarına baktım t001 le primacy arasında lastik başı 80 tl fark var p1 lede 65 benim tercihim p1 olurdu farklı bi ebatını bi dönem kullandım tavsiye edebilirim
    Michelin içlerinde en konforlu olan ise, çabuk aşınmasını çokta sorun etmem

gerçi hangisini alırsam alıyım, contact 2'den muhtemelen daha konforlu olacaktır

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin içlerinde en konforlu olan ise, çabuk aşınmasını çokta sorun etmem

gerçi hangisini alırsam alıyım, contact 2'den muhtemelen daha konforlu olacaktır
    maddi olarak sorun yoksa michelin tabi ki güzel bi rot ayarı 10 bin km de bir rotasyon yaparsanız daha uzun ömürlü olur

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Michelin Pilot Sport 4 diyorum.
    (225/45 17 ölçü için)

Aracım Leon Mk3, benim lastiklerim T001.
    Arkadaşımda da Mk3 var, ona PS4 aldık.
    Aradaki konfor tutunma farkı gayet farkedilebilir.

Bu lastiklerim biter bitmez PS4'e geçiş yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maddi olarak sorun yoksa michelin tabi ki güzel bi rot ayarı 10 bin km de bir rotasyon yaparsanız daha uzun ömürlü olur
    Kafamda belirlediğim bir üst limit var, bu saydığım lastikler o limit dahilinde

ancak michelin ile ilgili yaptığım araştırmalarda pek iyi şeyler okumadım, alman üretim olmayanlar sorunluymuş,

zamanla sertleşme ve çatlamalar oluyormuş, 7-8 yıl önce energy modelini kullanmıştım, hiç memnun değildim, lastikte aşınma neredeyse hiç yoktu ama çatlamalar vardı, sertleşme vardı,

bu sebeple geçmiş tecrübelerim olumsuzdu, lakin yeni modeller farklıdır diye düşünmüştüm, yorumlarda memnun olanda var, benim eski tecrübem gibi olanda var,

öyle zannediyorum ki, belirli bir standart yok, bu sebeple standardı olan diğer markalara yönelmeyi düşünüyorum

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Emre İlbi 205 55 r16 ebatta Michelin Primacy ve GY Efficientgrip Performance kullandım. Kesinlikle konfor, sessizlik ve ekonomi için goodyear alın.
    @DR059 PS4 güzel lastiktir ona bir şey demiyorum. Ancak kıyasladığınız T001 ile PS4 farklı sınıflarda. PS4 ün rakibi S001 vs daha spor sınıf lastikler oluyor. T001 in michelindeki rakibi Primacy3 falandır. Yani standart binek lastikle spor lastiği kıyaslamayın
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Emre İlbi 205 55 r16 ebatta Michelin Primacy ve GY Efficientgrip Performance kullandım. Kesinlikle konfor, sessizlik ve ekonomi için goodyear alın.
    @DR059 PS4 güzel lastiktir ona bir şey demiyorum. Ancak kıyasladığınız T001 ile PS4 farklı sınıflarda. PS4 ün rakibi S001 vs daha spor sınıf lastikler oluyor. T001 in michelindeki rakibi Primacy3 falandır. Yani standart binek lastikle spor lastiği kıyaslamayın
    hazır seni bulmuşken bir kaç soru sorayım

goodyear efficientgrip yol tutuş olarak nasıldı? kaç km kullandın? genel durumu nasıldı? zamanla sertleşme, çatlama vs oldu mu?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır seni bulmuşken bir kaç soru sorayım

goodyear efficientgrip yol tutuş olarak nasıldı? kaç km kullandın? genel durumu nasıldı? zamanla sertleşme, çatlama vs oldu mu?
    205-55-16 ebatta Peugeot 307 de kullandım. 2015 Mart ında falan taktım 20-25bin km yapıp @hüsor 'a sattım aracı kendisi güncel durumuna yorum yapar görürse.

Yol tutuşu olarak hiç üzmedi beni ıslakta, ıslaktaki frenajda güvenliydi hep. Kalitesiyle ilgili şunu belirtmem lazım, lastiği takıp 6 ay sonra yurt dışına gittim. 10 ay süreyle araba yattı. Yani bazen 2 hafta yerinden kıpırdamadığı oldu. Sonrasında hala aynı şekilde devam ettik, ne çatlama ne da sertleşme olmadı.

Sadece bir eksiği var bu lastiğin; yanakları çok yumuşak ve çok belirgin bir omuz çizgisi yok. Yani çok agresif kullanan biriyseniz daha sert bir lastik isteyebilirsiniz. Ama bunun için gerçekten sapık gibi gitmek lazım.

Ben bir ay kadar coilli kullandım şahaneydi. Özetleyecek olursam bu ebat zaten genelde C sınıfı için olabilecek en güvenli tutunma, fren, konfor ve ekonomiyi sunan lastiğin iyi olduğu ebat. GY Efficientgrip Performance bu ebattaki en güzel 1-2 lastikten biri. Memnun kalmayana önerilebilecek tek şey 17 jant ve 225-45-17 gibi ebada geçiş yapması olur.
    -Fırat

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    continental bence
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    205-55-16 ebatta Peugeot 307 de kullandım. 2015 Mart ında falan taktım 20-25bin km yapıp @hüsor 'a sattım aracı kendisi güncel durumuna yorum yapar görürse.

Yol tutuşu olarak hiç üzmedi beni ıslakta, ıslaktaki frenajda güvenliydi hep. Kalitesiyle ilgili şunu belirtmem lazım, lastiği takıp 6 ay sonra yurt dışına gittim. 10 ay süreyle araba yattı. Yani bazen 2 hafta yerinden kıpırdamadığı oldu. Sonrasında hala aynı şekilde devam ettik, ne çatlama ne da sertleşme olmadı.

Sadece bir eksiği var bu lastiğin; yanakları çok yumuşak ve çok belirgin bir omuz çizgisi yok. Yani çok agresif kullanan biriyseniz daha sert bir lastik isteyebilirsiniz. Ama bunun için gerçekten sapık gibi gitmek lazım.

Ben bir ay kadar coilli kullandım şahaneydi. Özetleyecek olursam bu ebat zaten genelde C sınıfı için olabilecek en güvenli tutunma, fren, konfor ve ekonomiyi sunan lastiğin iyi olduğu ebat. GY Efficientgrip Performance bu ebattaki en güzel 1-2 lastikten biri. Memnun kalmayana önerilebilecek tek şey 17 jant ve 225-45-17 gibi ebada geçiş yapması olur.
    Bilgiler için teşekkür ederim, benim için çok yararlı oldu, sanırım Goodyear alacağım,

agresif kullanan biri değilim, 60 km ile dönülecek yere 80-90 ile asla girmem, 40-50 ile falan girerim,

sorun yaşamam diye düşünüyorum

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yapın edin turanza dan uzak durun... 225 40 18 lastigim var, gram tutunma yok. Her yerde patinaj her yerde abs her virajda kafadan arkadan açma. Her yerde yol sesi her çukurda patır kütür konforsuzluk. Lanet olsun böyle lastiğe ya
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yapın edin turanza dan uzak durun... 225 40 18 lastigim var, gram tutunma yok. Her yerde patinaj her yerde abs her virajda kafadan arkadan açma. Her yerde yol sesi her çukurda patır kütür konforsuzluk. Lanet olsun böyle lastiğe ya
    Sırf bu yüzden 4 bin km yapılmış sıfır lastiği çıkarıp goodyear asymetric 3 taktım.Araba şuan ayağına ayakkabı giymiş gibi gidiyor önceden çıplak ayakla çakılda yürüyormuş resmen.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf bu yüzden 4 bin km yapılmış sıfır lastiği çıkarıp goodyear asymetric 3 taktım.Araba şuan ayağına ayakkabı giymiş gibi gidiyor önceden çıplak ayakla çakılda yürüyormuş resmen.
    Valla ben arabanın 17 Michelinli halini bilmesem benzin döküp yakicam. Az bi yerden para geçse eline direk çıkarıp aticam lanet olsun böyle lastiğe. Asy 3 tavsiye ediyorsunuz o zaman anladığım kadarıyla?
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 haziranda Michelin primacy 3 aldım. Geçen yaz sonunda çöpe attım. Aslında iki yıllık garanti sürecinde idi iki yıl dolmamıştı hem vakit bulamadım hem uğraşmak istemedim. Ps4 nasıl bilmiyorum ama ben uzun ömür açısından primacy 3 tavsiye etmiyorum.

Ama şunu söyleyeyim, ıslakta şu anki Dunlop sportmaxx rt'lerden daha iyiydi. Ve konfor konusunda arabayı önceden kışlık ve yazlık kumholar ile bilenler sonradan primacy 3 varken bindiğinde ne olmuş arabaya ya pamuk gibi dedirtecek kadar yumuşamıştı

Eğer kendim lastik alacak olursam bu sanırım goodyear asymmetric 3 olurdu. Ortalama olarak her yönden başarılı bir lastik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 haziranda Michelin primacy 3 aldım. Geçen yaz sonunda çöpe attım. Aslında iki yıllık garanti sürecinde idi iki yıl dolmamıştı hem vakit bulamadım hem uğraşmak istemedim. Ps4 nasıl bilmiyorum ama ben uzun ömür açısından primacy 3 tavsiye etmiyorum.

Ama şunu söyleyeyim, ıslakta şu anki Dunlop sportmaxx rt'lerden daha iyiydi. Ve konfor konusunda arabayı önceden kışlık ve yazlık kumholar ile bilenler sonradan primacy 3 varken bindiğinde ne olmuş arabaya ya pamuk gibi dedirtecek kadar yumuşamıştı

Eğer kendim lastik alacak olursam bu sanırım goodyear asymmetric 3 olurdu. Ortalama olarak her yönden başarılı bir lastik.
    Michelin lastiklerinizdeki şikayetiniz neydi, biraz detay verebilir misiniz? energy modelindeki şikayetim, 40 bin km sonra lastik neredeyse hiç aşınmamıştı, ancak sertleşme ve çatlama sorunu vardı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin lastiklerinizdeki şikayetiniz neydi, biraz detay verebilir misiniz? energy modelindeki şikayetim, 40 bin km sonra lastik neredeyse hiç aşınmamıştı, ancak sertleşme ve çatlama sorunu vardı
    20 bin km olmadan başlayan çatlama. Yol tutuyordu diş derinliği yeterliydi ama her gören bu lastikler kaç yıllık ne zaman değişeceksin diyordu. Tork vs diyordum ama arka lastiklerde beraberinde geldi. Kısaca ömür sorunu diyelim. Totalde kullanılan iki hatta neredeyse bir buçuk sezon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 bin km olmadan başlayan çatlama. Yol tutuyordu diş derinliği yeterliydi ama her gören bu lastikler kaç yıllık ne zaman değişeceksin diyordu. Tork vs diyordum ama arka lastiklerde beraberinde geldi. Kısaca ömür sorunu diyelim. Totalde kullanılan iki hatta neredeyse bir buçuk sezon
    Anladım, yeni modellerde sorunlu belliki, sanırım bende bir daha tercih etmeyeceğim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler