User Tag List

Sonuçlar: Opel Astra K & Seat Leon & Mazda 3

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Opel Astra K

12 44.44%
  • Seat Leon

11 40.74%
  • Mazda 3

4 14.81%
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Opel Astra K & Seat Leon & Mazda 3 HB

harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Opel Astra K & Seat Leon & Mazda 3 HB

Arkadaşlar merhaba.
    8 Yıldır Opel Astra H kullanıcısıyım ve ilk sahibiyim. Aracımı severek ve beğenerek kullanıyorum fakat bendeki miadının dolduğunu düşünüyorum. Gerek yaptığım ağır bakımları, gerekse yükselen km si nedeniyle ileride daha fazla zorlanmadan satmayı planlıyorum. Kesinleştiremedim fakat aklımdan geçen 3 tane model mevcut.
    Birisi yine opel den kopmak istemediğim Yeni Astra...
    Kullandım ve arkadaşımda da var. Excellence donanımı arabayı gösteren paket. İntelliLux farlarını gayet başarılı buldum. 136hp dizel motoru da bana tatminkar geldi. Beklentilerimi karşıladı. Otomatik vites i da rakiplerine göre çok iyi denemez fakat sınıfında kabul edilebilir bir geçişleri mevcut.
    Diğeri Seat Leon...
    Makyajlandıktan sonra özellikle ön tarafı çok hoşuma gitti. Diğer modeline göre ciddi bir fark göremedim. Kullanmaya fırsatım hiç olmadı. Bunda beni tek düşündüren DSG. 2015 ve sonrası tüm modellerde revizyona gittiği hakkında bilgiler almıştım ama kullanan arkadaşların da fikirlerini almak istiyorum.
    Son olarak da Mazda 3...
    Mazda yı ben beğenen kitlenin içerisindeyim fakat bu arabayı aldıktan sonra ikinci bir evlat olacağını kesin Çünkü 2. el piyasasında pek hızlı giden bir model değil. İç mekanının audivari olması benim hoşuma gitti. Dizel motorları ne kadar başarılıdır bilemiyorum. Kullanmak ve araştırmak gerek. Yedek parça ve bakım durumları nasıldır nedir onlara da çok yabancıyım.
    Bu 3 model den içerisinden seçeceğim bir markayı da yine diğer aracımda olduğu gibi orjinale sadık kalarak elit bir görüntüye kavuşturmak peşindeyim. Orjinal modifiye eklenti hastalığımı bunda da devam ettireceğim gibi duruyor
    Öncelik dizel tercih sebebim ama bir ihtimal benzin olabilir. Yılda rahat 15-20.000 arası yol yapan birisiyim.
    Sözü de daha fazla uzatmak istemiyorum. Sizlere danışmak istedim. Seçtiğim bu 3 marka/model içerisinde sizler hangisini alırdınız ? Neden tercih sebebiniz olurdu ?
    Astra J Cosmo + FlexRide

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şuan hatchback araç alacak olsam diğerlerine göre fiyatı ve sunduğu donanım yeterli olan leonu tercih ederim.

1.2 tsi dsg yakıt olarak çok üzmez bence fiyatı da iyi

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon f/p aracıdır bana göre.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    8 Yıldır Opel Astra H kullanıcısıyım ve ilk sahibiyim. Aracımı severek ve beğenerek kullanıyorum fakat bendeki miadının dolduğunu düşünüyorum. Gerek yaptığım ağır bakımları, gerekse yükselen km si nedeniyle ileride daha fazla zorlanmadan satmayı planlıyorum. Kesinleştiremedim fakat aklımdan geçen 3 tane model mevcut.
    Birisi yine opel den kopmak istemediğim Yeni Astra...
    Kullandım ve arkadaşımda da var. Excellence donanımı arabayı gösteren paket. İntelliLux farlarını gayet başarılı buldum. 136hp dizel motoru da bana tatminkar geldi. Beklentilerimi karşıladı. Otomatik vites i da rakiplerine göre çok iyi denemez fakat sınıfında kabul edilebilir bir geçişleri mevcut.
    Diğeri Seat Leon...
    Makyajlandıktan sonra özellikle ön tarafı çok hoşuma gitti. Diğer modeline göre ciddi bir fark göremedim. Kullanmaya fırsatım hiç olmadı. Bunda beni tek düşündüren DSG. 2015 ve sonrası tüm modellerde revizyona gittiği hakkında bilgiler almıştım ama kullanan arkadaşların da fikirlerini almak istiyorum.
    Son olarak da Mazda 3...
    Mazda yı ben beğenen kitlenin içerisindeyim fakat bu arabayı aldıktan sonra ikinci bir evlat olacağını kesin Çünkü 2. el piyasasında pek hızlı giden bir model değil. İç mekanının audivari olması benim hoşuma gitti. Dizel motorları ne kadar başarılıdır bilemiyorum. Kullanmak ve araştırmak gerek. Yedek parça ve bakım durumları nasıldır nedir onlara da çok yabancıyım.
    Bu 3 model den içerisinden seçeceğim bir markayı da yine diğer aracımda olduğu gibi orjinale sadık kalarak elit bir görüntüye kavuşturmak peşindeyim. Orjinal modifiye eklenti hastalığımı bunda da devam ettireceğim gibi duruyor
    Öncelik dizel tercih sebebim ama bir ihtimal benzin olabilir. Yılda rahat 15-20.000 arası yol yapan birisiyim.
    Sözü de daha fazla uzatmak istemiyorum. Sizlere danışmak istedim. Seçtiğim bu 3 marka/model içerisinde sizler hangisini alırdınız ? Neden tercih sebebiniz olurdu ?
    Mazda konusunda polemige girmiyorum uzun zamandir... Az once 3.0 v6 bir mazda6 bakmaktan geldim

Evlat diyorsunuz ya... O konuya serh koyayim...

Hic bir mazdam 10 gunden fazla ilanda kalmadi... Gece 10da koyup 9da giden arabalarim da oldu... Evlat olayini unutun...

Ikinci elde ne kadar kaybeder vs konusunu karsilasitirabilirsiniz, o konuda bir sey diyemem ama Opel combo, Megane, Hyundai accent, Linea gibi piyasa arabalarimdan daha hizli sattim mazdalarimi... Hem de 90 modelden 2012 modele kadar...

Artik fanatikligim falanda kalmadi markalara karsi. Isime gelirse alirim gelmezse almam modunda araba aliyorum ve ozellikle MAzda disinda arabalar denemeye calisiyorum aslinda...

Velhasil Harun kardesim, satilamaz konusunu bosver... Diger onceliklerini arastir, uyuyorsa al uymuyorsa almazsin. Sahsen bana TR deki mazda modelleri pek hitap edemez hale geldigi icin bir kac yildir mazda almiyordum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir Astra K sahibi olarak Leon alırdım. Kişiselleştirmeye çok uygun, parçası zibille, piyasası çok iyi. Astra gereksiz sert bir araç. Modifiye için hiç bir parçası yok. (bol miktarda bagaj havuzu satılıyor sadece)
    Honda veya Vag grubunda araçlar çıkmadan bile aksesuar üretiliyor
    Hava filtresi 1 ay aradım Astra için, sadece İngiltere'de bir firma üretiyor. Fiyatı zaten hiç söylemeyeyim.
    Astrada birşeyler eksik gibi, ruhsuz bir araç.
    İkinci eli saçma sapan. 7bin kmdeki aracımı piyasa fiyatında vermeme rağmen zor sattım. Öyle söyleyeyim. Kimisi gitmiş sıfır fiyatını vermiş, onlarınki eminim satılmıştır
    Leon çok daha dinamik geliyor bana.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldır Leon 1.2 TSI DSG kullanıyorum, arabaya her bindigimde iyi ki almışım diyorum. Yakıt tüketimim şehir içinde 6.8 ile 7.2 arasında gidip geliyor.. Motor şanzıman uyumu çok güzel, hacmen ufak olmasına ragmen performans olarak beni hiç üzmedi ki uzun yolda dolu bagajla ve 4 kişiyle de kullandım. tabii ki çok uçup kaçmasını beklemek yersiz olur. Standart kullanıcı için söylüyorum bunu.. Style donanımına ek olarak Led paket ve jant var aracımda, donanım olarak çok tatminkar. Günlük kullanımda ihtiyacınız olacak hemen hemen herşey var. Ben iyi yapılıyım boyum 1.90 iç mekan ferahlıgı olarak rahat ediyorum içinde, sürüş pozisyonu tam bana göre..

Ha kötü tarafları yok mu elbette var, işçilik daha iyi olabilirdi kesinlikle, trim seslerınden çok şikayet var ama ben grande puntodan geçtigim için beni rahatsız etmedi yol tutusu vasat ve üstündeki lastikler tek kelimeyle berbat.

Dsg konusu kişinin kullanımıyla direkt alakalı, basit kaidelere dikkat ederseniz bir sorun yaşayacagınızı düşünmüyorum. aracım 22k kilometrede benim bir şikayetim olmadı ha keza çok çok memnunum.. Tork konvantörlü klasik otomatiklere ya da triptronic felaketlerine göre muazzam bi şanzıman (parasına göre) Alırkende uzatılmış garanti yaptırmıştım 4 sene kafam rahat.

Velhasılı alınacak bir araba.
    Tango-1 never dies.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Seat çı olarak aileye bir Mazda aldık geçen sene. İki aracı da uzun süre kullandığım için yorum yapacağım ikisi için de. Piyasadaki tek f/p aracıdır bence Seat. Verilen paraya göre fazlasıyla tatmin eder Seat ama Mazda da ilk kez aldık ve baya memnunuz araçtan. Mazda 3 değil ama bizde bitane CX3 var. Dizel otomatik ve 4x4, Mazda 3 de aynı motor şanzıman var diye biliyorum. 2014 leon 1.6 tdi dsg satıp aldık CX3'ü. C sınıfı araçtan b sınıfı suv a geçtik ama malzeme kalitesi olarak ve donanım olarak Mazda daha iyi ayrıca tasarım olarak ta bence bu 3 lüden en iyisi mazda.
    Motoru 1.6 tdi den daha sessiz ve daha tepkili. Mazdanın otomatik şanzımanı da gayet başarılı, geçişleri falan iyi baya. Fakat motor 200-250 km bir aktif rejenerasyon yapıyor bu da tüketimi arttırıyor. Bu nedenle ortalama 0.5-1 lt civarı fazla yakıyor bence yakması gerekenden. Uzun yol 120 km/h civarı hızlarda 5.8-6.2 lt arası yakar. Şehir içi kış şartlarında 4x4 devrede olduğu için 8 civarı. Normal zamanlarda da 6.5-7 civarı orta-yoğun trafikte yakar. 90-100 km/h civarı hızlarda da 5.2-5.5 civarı falan yakar. Tabi bu değerler CX3 için, Mazda 3 lla daha az yakacaktır.
    Konu berko tarafından (07-08-2017 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruhsuz olanlar genelde vag grubu, Opel Astra gerek yol tutuşu gerek virajda hafif arkasıyla oynamanıza izin verecek kadar ruhu olan bi araba ...

Leon maalesef Esp üstünde giden bir araba yol tutuşu Astrayla karşılaştırılamaz bile ...

Bence ya Astra yada Mazda 3 ki konfor önemliyse 3 fazlasıyla konforlu ...
    ...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen suruş dinamikleri yol tutus gibi konularda astra daha iyidir muhtemelen diyorum çünkü leon pek iyi digil ama ikisi arasında bende leon alırdım daha güzel tasarımı , sırf bu yüzden

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler