User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen c5 - peugeot 407 - renault laguna 2 (evlatlik karşilaştirmasi)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Citroen c5 - peugeot 407 - renault laguna 2 (evlatlik karşilaştirmasi)

Şimdi Maksimum 30 gibi bir bütçeye donanımlı az yakan geniş ferah bir araç arıyorum.

Bu evlatların 1.6 olanlarına bakıyorum. sadece Laguna benzinli. Uçsun kaçsın beklentim yok geniş olsun eli yüzü düzgün olsun,

bir yere giderken 4 kişi rahat bineyim. Clio var şuan 3 kapılı memnun olmama rağmen iç hacim - diz mesafesi yetmiyor, eziyet oldu resmen.

c5 için sx pk olan gözüme kestirdim birtane f/p olarak en makul görünen bu. Dün bir c5'e baktım beni memnun eder gibi duruyor.
    Sunroof olması tercih sebeplerimin başında + hydractive süspansiyon.
    1.6 HDİ olması ekonomi sebebi + yıllardır kendini ispatlamış makina, ustası çok, parçası çok, turbo enjektör haricinde çok masraflı değil.

1. Öncelik sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    2. öncelik sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

407 Olarak şu fena değil gibi duruyor. Daha önce kısa süreli bindim 407 ye yakışıklı ve kullanışlıbir araba bence.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Laguna, 2 arada 1 derede kaldığım araba, mekanik olarak (1.6 16v) üstteki araçlara göre masrafsız olacak muhakkak.

Ağırlık / güç olarak çok yetersiz gelecek gibi hissediyorum tork fakiri en azından. 2.0 alıp ek vergi + ek yakıt ile uğraşmakta istemiyorum.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Sonuç olarak ilk hedef c5 almak. Aman alma onun yerine git incir ağacı al diyende yazsın, yok hocam git al bin bakma sen kimseye diyen de.

Al / alma sebep şu yada bırak bunları şu marka modele bak diyene de kulak asarım.

Fikirleriniz değerli benim için. Yazacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taze 407 sahibiyim. 1.6 Hdi. Yakıt olarak 1500 kg araca göre çok ekonomik 4 bin km olmuş alalı 5.2 lt ortalama tüketim gösteriyor yol bilgisayarı. Uzun yolda cidden kasarak Kocaeli-Gemlik yaptım git gel. 3.7lt ortalama yakaladım. 1500 kg ağırlık hızlanmalarda hantal hissettiriyor. Konfor konusunda da oldukça başarılı ufak yada büyük çukurlarda sıkıntı yok. İçinin malzeme kalitesi yeterli. İç hacmi oldukça geniş. Donanımı güzel güncel araçlarla yarışır seviyede. Yalıtım zayıf yol ve rüzgar sesi alıyor. Kapıları kapatırken teneke hissi veriyor. Başka merak ettiğiniz varsa cevaplarım.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    407 sw kullanıcısıyım 2.0 hdi manuel.. aracımı değiştirme fikri bile canımı sıkıyor seviyorum ben benim keratayı.. kışın kayağa giderken millet arabasının üzerine asıyor kayakları max 120 ile gidiyor ben içine koyuyorum 200 -200 gidiyorum.. yazın eşşek yüküyle yükleyip bey gibi geziyorum.. 6 litre yakıt ortalamam var . yazılım sonrasında sürüşüde çook keyifli oldu....
    tavsiye ederim..

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gündelik kullanacağım araçlar konusunda aynı kafadayız sizinle, bende D segment piyasada genelde nedenini bilmediğim şekilde rağbet görememiş arabaları seviyorum.

Laguna konusunda şunu söyleyeyim 2.0 privilega bva kullandım 2 yıl . 2.0 otomatik 4 ileriydi lpg ile kullandım hiç bir sorun yaşamadım
    xenondan far yıkama hafızalı sunroofdan keylessgoya kadar olan versiyondu 2003 modelde bildiğim kadarıyla faz1 de tr deki en üst donanımdı, ve kalite konusunda muazzamdı.
    Jant yay ve bir kaç detay ile inanılmaz yakışıklı bir araba haline gelir , ben o dönemler faz2 (2005 ikinci yarısı sonrası) 2.0T motorlusunu almak için satmıştım, daha sonra passat buldum 1.9tdi denk geldi onu almıştım. kesinlikle yorgun olmayanını tavsiye ederim.

407 ile bende çok ilgilendim ama burnunun uzunluğu alçak oluşu gibi nedenlerden tercih edemedim. standart haliyle 3 yetişkin ve bir iki ufak bagaj eşyası olduğunda çoğu yerde sürtüyorsunuz.
    c5 motor olarak çok güzel evet , ama teneke hissi mevcut, yalıtım konusunda da öyleler zayıflar malesef, kapımızda halen yeni kasa c3 ve ablamın c4 mevcut hepsi aynı o bakımdan

ben birde ek bir öneride bulunacağım size hiç 2003-2007 arası MK3 mondeo dizel baktınızmı ? şu anda gündelik aracım olarak kullanıyorum 2.0tdci otomatik ghia
    inanılmaz memnunum hem donanım hem parça hemde gerekirse performans bakımından çok çok tatminkar bir araçtır.
    130hp 330nm tork ile performansı çok net hissettirir ve sorunsuzdur. aynı motor jaguar da dahi kullanıldı , transitlerde kullanıldı vs.
    birde mondeoları inceleyin derim.
    Konu mr.korhan tarafından (01-08-2017 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seçenekler arasında en mantıklısı 407 gibi duruyor hem piyasa olarak diğer araçlara nazaran daha iyi hemde daha yakışıklı bi kaç kez kullanma fırsatım oldu 2 bin dizelini gayette tatminkardı performansı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mr.korhan mk3 Mondeo baktım ama otomatik istemiyorum olası masraftan ötürü hem de 2.0 tdci yakıt ve vergi yönünden de avantajlı bana göre. Ama güzel araçlar 1.6 hdi gibi bir motor ile gelselerdi keşke. Citroën c4 kullandım yalıtım konusunda katılıyorum. Bu alacağım aracı uzun süre kullanacağım için söküp komple yalıtım yapıp o handikapı aşarım diye düşünüyorum.

Sw olan arkadaşım maşallah diyeyim ben de baktım Sw ama sedan tercih edeceğim sanırım. 407 sedan kısa süreli de olsa kullandım 2 defa sürttüm tamponu gereksiz alçak o yoruma katılıyorum. İlanda c5 servis bakımlı olduğundan cezbetti açıkçası. Bakalım clio gitsin nasibimde ne varsa onu alacağım

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk3 mondeolarda kullanılan 5 ileri jatco şanzıman motor kadar sağlıklı bir şanzımandır, bozanlar emin olki bilinçsiz kullanımdan kaynaklıdır, ben şu anda şehir içi 6.7 yakıyorum, şehir dışı 5 leri çok rahat görebiliyorsunuz 120 ile sabit ,2200 devir de gidebildiği için yine de aklınızda olsun.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mk3 mondeolarda kullanılan 5 ileri jatco şanzıman motor kadar sağlıklı bir şanzımandır, bozanlar emin olki bilinçsiz kullanımdan kaynaklıdır, ben şu anda şehir içi 6.7 yakıyorum, şehir dışı 5 leri çok rahat görebiliyorsunuz 120 ile sabit ,2200 devir de gidebildiği için yine de aklınızda olsun.
    hocam selamlar karoser parçaları pahalımıdır ?
    Mercekli far ve sunroof lu olanları çok yakışıklı bende beğeniyorum fakat km yüksek bunlar korkutuyor.
    Eşim yeni araç kullanmayı öğreniyor bundan dolayı kafamın rahat olmasını istiyorum
    Yorumlarınızı alabilirmyiim.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Butce yetermi bilmiyorum fakat 407 olcaksa eger kesinlike 2.0hdi tercih edin efsane gider,1.6 gibi yakar
    - K -

________
    Dr.Ecu

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jaguar xtype 2.0 dizel kullanıyorum 8 aydır çok memnunum ilgi ve alakayı söylemiyorum bile 30 üstüne birazdaha çıkıp öle bişey bakın derim bence
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arsenikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jaguar xtype 2.0 dizel kullanıyorum 8 aydır çok memnunum ilgi ve alakayı söylemiyorum bile 30 üstüne birazdaha çıkıp öle bişey bakın derim bence
    Araç alacağım dönem konuşmuştuk abi seninle ama xtype fiyatları çok mu arttı noldu bulamadım bir türlü ben bulsam alacaktım.

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Butce yetermi bilmiyorum fakat 407 olcaksa eger kesinlike 2.0hdi tercih edin efsane gider,1.6 gibi yakar
    Aracım ile ilgili tek sıkıntım performansı. 2.0 hdi tercih edilmeli bence de kesinlikle. Sonraki aracım 2.0 hdi gt line olabilir.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Araçlar güzel güzel de bu km'lerde ne masraf açar Allah bilir, satın almadan önce onu da iyi tartmak lazım

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu kilometredelerde dizel almaktansa lpg-benzin Laguna al abi, Clio'dan sonra yakıtı da parçası da üzmez zaten. Fiyatları hemen hemen aynı.
    Dizelin derdi bitmiyor, turbosu enjektörü pompası vs derken (Allah korusun) epey masraf açabilir.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu km lerde dizel sanki cok sorun acıcak gibi geliyo bana arkadasımda astra h var 1.3 cdti derdi tasası bitmedi ki en saglam dizellerden biri bence 1.3 mjet .

Vectra c bak abi bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 kullandık baya süre 0 almıştık hydroactive süspansiyon yağ kaçırmaya başlamıştı bi sabah arka sağ diğer sabah sol ön derken baya uğraşmıştık alırken onlarada baktırın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese cevapları için teşekkür ediyorum,

@Low-Rider Aklımda araca binme süresi 5+ yıl olduğu için zaten hangi aracı alsam masraf edeceğim gözüyle bakıyorum.

Yılda 20K km kadar yol yapıyorum. Kaza olmazsa 1 turbo + enjektör takımını zaten gözden çıkardım dizeller için.

Bu da ortalama 5.000 TL tutar güncel rakamlar ile.

Bilmiyorum yanlış mı ama alırken ucuza al yaptır bildiğin araca bin olayı bana çok mantıklı geliyor.

c5'in handikapı süspansiyon ve torsiyon. Yağını hemen değiştirip bakımını yapmak lazım + külfet.

@arsenikli öneri güzel ama mevcut şartlarda beni zorlar, şimdilik max bütçe 30 -32 arası.
    Cepte olanın tamamını yatırmak makul gelmiyor, kaza arıza durumunda aman araba dursun elim bollaşınca yaptırırım deme lüksüm yok.

@ertantamer hdyractive güzel ama biraz da nazlı iyi kontrol etmek lazım katılıyorum.

@i-vtec07 Vectra C opel grubunda beğendiğim nadir araçlardan. Geçen gün düşük km de 2.2 otomatik vardı 35 li rakama aklımı çelmedi değil. Ama hacimli araç istemiyorum günlük gezen adamım keyiften ziyade geniş bir A to B aracı lazım bana.
    Diğer taraftan C kasada 1.6 motor benzinliler çok hantal gibi geliyor. (hissiyat sadece, opelde astra H kullandım 1.6 inip ittirsem daha hızlı gidecek gibiydi)

@c20let sen 1.6 yı bana sat rakamda anlaşırsak sana 2.0 bulalım

Liste hep fransız doldu diğer alternatif ise alman güzeli 1.8T octavia ama temizini bulmak mesele.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu kilometredelerde dizel almaktansa lpg-benzin Laguna al abi, Clio'dan sonra yakıtı da parçası da üzmez zaten. Fiyatları hemen hemen aynı.
    Dizelin derdi bitmiyor, turbosu enjektörü pompası vs derken (Allah korusun) epey masraf açabilir.
    Valla denk düşerse olabilir, aslında kafamda hep laguna diye kurmuştum, 3-4 tane baktım. Baktıklarım çok kötü durumdaydı.

Forumuna da üyeyim parça sorunu var ve aşırı pahalı. Listedeki araçların da ucuz değil ama laguna değişik bir araba renault değil sanki.

Face grubunda adminde var 2.0 privilege baya düzgün en son ona yönelebilirim. 28 li rakamlara alınır gibi duruyor.

Pek renault kullanamıştım gömdükleri kadar kötü araba üretmemiş adamlar hakkını vermek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @c20let sen 1.6 yı bana sat rakamda anlaşırsak sana 2.0 bulalım
    Şuan kıpırdayacak yerim yok malesef. Temiz düzgün denk gelirse ama p.m atarım size.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ford club tr den takip ediyorum jatco yu öve öve bitiremiyorlar. Birisi jatcoyu bozduysa sıkıntı o kişidedir gibi yorumlar okudum. Bir kaç tane ilan baktım ghia lar biraz bütçe dışı duruyor, gerçekten güzel araç. Kazasız belasız sürüşler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler