User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: MX5 mi Hothatch mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılan görüşlere bakılırsa herkes bu tercihler arasında bir durup düşünüyor Bakalım bir test edeyim MX5 i, ona göre değerlendirmek en doğrusu olacak. Güç mü yoksa cabrionun verdiği zevk mi ? Test sonrası biraz daha oturur kafada. Aslında yeni MX5 2.0 için turbo kit çıkmış, 1.5 için de bu sene çıkacakmış. Kilitli ve turbo kitli bir 1.5 mx5 fena olmaz sanki

sıkıştırma oranı 13 olan bir motor olmaz diye iddialı konuşamamım ama turbo 13 sıkıştırmalı motor ne kadar sağlıklı olur, hararet yaparmı , ömrü ne olur baya iddialı ikili olur o derece sıkıştırışmış motor + turbo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulan nsl bir memleketiz bee 15 yaşında 330a 100milyar cidden şaka gibi ya görünce üzüldüm resmen uyanmak için caycıdan kahve isteyecektim vazgectim

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbiza Cuprayı sattıktan sonra 2. araç olarak keyif amaçlı binilecek bir araç almak istiyorum. Kafamda farklı sınıflarda birkaç araç var. Kafamda 4 farklı araç var siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

İlk ve en ağır basan seçenek 2016-2017 MX5. Alırsam 2. el alırım. 110-120 bandına güzel araçlar var. Bu paralara değer mi? Motor çok yeterli değil ama keyif verir diye düşünüyorum. Aracı kullanan bilenler nasıl değerlendirir MX5'i?

Bu paralara çıkınca Golf 7 Gti alıp turbo yazılım falan 300 hp civarı da binilebilir. Acaba Golf daha mı mantıklı olur? Ya da bütçeyi çok zorlamadan Mini Cooper S (roadster olabilir) veya RX8 mi almak mantıklı olur?

Değerlendirme kriteri araç keyif versin, sorun çıkarmasın ve ilerde satmak istediğimde elime yapışmasın.
    Tek araç deseydiniz Golf GTI derdim.

İkinci araç söz konusu olunca MX-5 daha mantıklı gibi duruyor. 1.5 litresini kullanmadım ama 2 litresi şaşırtıcı derecede iyi gidiyor, araç çok hafif olduğundan ötürü. Virajlarda yatma durumu var, ki süspansiyon ayarını özellikle yumuşak tuttuklarını düşünüyorum. Oldukça zevkli bir araç. Üstünün elle ve hemen açılıp kapanması da ilginç geldi, bu devirde bu kadar "manuel" araç bulmak zor.

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satın alacagınız aracları test etmeden almayın bence,

ND MX5 i test ettim, kendimce - + yönlerini yazayım.

+ ları,

Aracın hafifliği, sadece hızlanma konusunda değil, direksiyonla asfaltın arasındaki netlikten tutunda, yakıt, performans, ani yön değiştirmelerde pozitif etki ediyor.

1.5 motor güçsüz gelebilir ama devir çevirmeyi seviyor, 7500 devir çevirebiliyor, 131 hp 1000 kg atmonun yeterli birçok kişi bakımından yeterli gelecegini düşünüyorum (30r setuplı STI kullanıcısıyım).

1. vites istanbul asfaltına göre cogu yerde kıcını bırakıyor ama o kadar, fazlasını beklemeyin.

Fiat 124 le kıyaslandıgında ucuz

Bose ses sistemi ve navigosyon sistemi cok iyi

Power sense donanımındaki recaro koltuklar iyi

Fiat 124 den baya ucuz

Egsoz sesi keyifli

-leri

Boyum 1.78, kilom 110, hicbir şekilde icine sığamıyorum, hadi sığdım diyelim, kafam ön camın üst direk hizasına geliyor.

En üst donanım da bile 16 inc lik jantlar geliyor

Yurtdışında after market kitleri çıkmaya başladı (sc veya turbo), ama tr de henüz örneği yok.

Distribütörün satın alma sürecinde kampanya, indirim vs olmaması

Yetkili servis ağı cok az.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, bence test etmeden karar vermeyin...
    Coskun ARIKAN

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mx5 almayı düşünen biri olarak şunları yazayım. Z4 den sonra asla almam. z4 ün 2.5 veya üstü herhangi bir motoru bu aracı her klasmanda ezer. Parça bolluğu ve sorunsuzluk konusundada z4 öneririm.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cosekar
    Hocam ben 189cm 100kg im. 178 olarak sen nasil sigamiyorusn anlamadim

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrimdir mx5 benim gözümde koca bir "0"
    Gitmeyip zevkli olması hiç bir anlam ifade etmiyor senelerdir bmw 1 serileri için mx5 gibi olmasada aynı şeyleri söylüyoruz gitmiyor ama zevkli falan ama gitmiyor işte
    Mx5 bas gaza tıss yok yani basma boşuna işte pist mist düşüncesi varsa o zaman başka düşünürüz..
    Bana birden çok kez gti ile salça olan mx5 oldu yani hani insan tenezzül bile etmez ya hani o aynada nokta olma durumu varya
    Lan bi git kumda oyna diyesi geliyor insanın
    Cupra dan sonra kocaman bir boşluk kocaman bir hayal kırıklığı olur
    MX5 eğlenceli nerde ne zaman nasıl bunu tartmak lazım
    İmaj ön planda değilse Golf GTI mükemmel seçim tartışmam bile...
    Eworen kisisel yorum olarak yazmissin bu nedenle saygi duyuyorum ama mx5in uretim mantigi gitmesi uzerine kurulu degil. Nedense bu sekilde yaklasiliyor Turkiye'de... ingiliz tarzi, kucuk, yere yakin, kararinda guc ureten bir haftasonu roadsteri... Speed versiyonlari bile oyle ahim sahim ilgi gormedi bu arabanin...

Bu arada cok yerde yazdim, benim de favorim degildir mx5... Alirim belki ucuz oldugu icin ama ozellikle yeni mx5i begenmedim.

Keyif kismi ayri bir sey... 3kusur metrelik Proton diye bir arac aldim Savvy... Mekanik, titresimli, dogal

Yani Mx5i performans uzerinden elemek, o arabanin uretim amacina zaten uygun degil... oyle bir misyonu olmadi mx serisinin. ABD de ve dunyada 2.0 altinda ki motorlarla kirdi guiness rekorunu, cunku uretim mantigi bu...

Aynen dedigin gibi aslinda, 'Mx5 nerede ve ne zaman eglenceli, bunu tartmak lazim' Iki gun sonra ya bu niye gitmiyor diye alinacak bir arac degil, bunu iyi sormasi gerekir insanin kendine...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son yorumlar cok iyi..

Semavinin her bir kelimesine katiliyorum bu arac gercektende ingilizlerin hafif sase kivrak roadster mantiginda bir arac ve amaci asla bir guc manyagi olmak degil.

Tagonunda dedigi gibi Z4 yeni kasa ustelik hatasiz 2.3leri 150 bandinda mevcut bence kiyaslanamaz derece z4 cok daha iyi bir secenek.

Biraz nazini tuzuna raziyim az eski olmasinada musade var ise temiz bir boxsterda bakabilirsin tabi bu saydigim nitelikte avar ise memleketde.

Cogu 330 yok e36 m3 vs adeta 75 defa cani alinmis oluyor ama boxster gibi araclar genelde daha elit ve olgunca insanlarca kullanilmis cikiyor en azindan bence oyle bakmakta fayda olabilir.

Ankarali bir arkasim 7 yil evvel antalyadan ilk sahibinden aldi bir tane 3.2s halen cok memnun sekilde biniyor diye biliyorum

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Roadster olarak mx5 tercih ederdim şahsen. Atmosferiğin mükemmel sesi ve yeni kasa olmasına rağmen mx5'in sürüş hissiyatı çok keyif verir. Yeni nesil turbo makinalar neredeyse sürüş olarak birbirinden farksız artık, platformlar ortak vs. Uçan halı gibi hepsi. z4 de olabilir ama bütçe olarak 30-40k fark var aralarında ve kazasız temizini 150 civarında bulmak cok kolay olmayabilir. alternatif olarak cooper s yeni kasa var 150 bandında. ben olsam ikisini de test eder öyle karar verirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence R58 Mini Cooper S coupe de mantikli bir secenek. Guzel safe modlar da yapilabilir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1-2 deneyimimi yaziyim

- ler

-Sanziman isisi orto konsolda kendini yer yer belli ediyor
    -camlar anahtardan kapatilamiyor. Ustu kapatip aractan inerken ilk zamanalr unutuyordum. Tekrar binip mars basip kapatmak gerekiyor zaman kaybi. Zamanla alisiliyor)
    -herkes arac icin gucsuz demis(120 km ustunde muzikle sesi bastirmaniz gerekiyor ve 200km de bile arac hafif oldugu icin standart golf klasmanina gore tedirgin ediyor. O hizlarda seyahat etmek istemiyeceginizin garantisini veririm
    -Yukarida yazdiklarimdan dolayi performans araci olmadigini ilk kullanista belli ediyor.
    -esp tam anlamiyla kapatilamiyor.(arada yanlarim dusuncesi olanlar icin kucuk bir uyari)
    -Agirliktan ciddi anlamda etkilendigini dusunuyorum. 2 kisi ve tek kisi kullanim hissiyat olarak cok farkli.

+lari
    -Arac inanilmaz kivrak daracik yerlerden bile cok keskin donusler yapabiliyor.
    -Gunluk kullanima uygun
    -istanbulda olan park problemine nispeten yardimci. Cogu bosluga giriyor(f10 la ciddi problem yasiyordum)
    -Cok ilgi cekici
    -Bose ses sistemi tatminkar.
    -Motor sesi ve 7.5k rpm eglenceli
    -Sanziman gecisleri kisa ve net
    -Anahtarsiz giris cikis ve calistirma mevcut
    -isitmasi cok basarili. Soguk havalarda bile ustunu acarsaniz koltuk isitma ve klima ciddi anlamda sicak tutuyor
    - tavan cok hizli acilip kapaniyor. Fazladan bir mekanizma olmadigi icin ileride sorun cikarma ihtimalini dusuk goruyorum. Acilsiginda bagajda yer isgal etmiyor. Bagaji agzina kadar doldursaniz acarken sorun yasamazsiniz.

Aklima gelenler simdilik bunlar.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eworen kisisel yorum olarak yazmissin bu nedenle saygi duyuyorum ama mx5in uretim mantigi gitmesi uzerine kurulu degil. Nedense bu sekilde yaklasiliyor Turkiye'de... ingiliz tarzi, kucuk, yere yakin, kararinda guc ureten bir haftasonu roadsteri... Speed versiyonlari bile oyle ahim sahim ilgi gormedi bu arabanin...

Bu arada cok yerde yazdim, benim de favorim degildir mx5... Alirim belki ucuz oldugu icin ama ozellikle yeni mx5i begenmedim.

Keyif kismi ayri bir sey... 3kusur metrelik Proton diye bir arac aldim Savvy... Mekanik, titresimli, dogal

Yani Mx5i performans uzerinden elemek, o arabanin uretim amacina zaten uygun degil... oyle bir misyonu olmadi mx serisinin. ABD de ve dunyada 2.0 altinda ki motorlarla kirdi guiness rekorunu, cunku uretim mantigi bu...

Aynen dedigin gibi aslinda, 'Mx5 nerede ve ne zaman eglenceli, bunu tartmak lazim' Iki gun sonra ya bu niye gitmiyor diye alinacak bir arac degil, bunu iyi sormasi gerekir insanin kendine...
    İngiltere tarzı asllında anahtar kelime
    İngiltere olur amerika olur avrupa ülkeleri olur ..
    ingiltere ve amerika da değişik amaca hizmet eden 100 e yakın pist var bizim ülkede sadece 3 adet pist var bir daha yazayım sadece üç adet..
    Pist için çok keyifli kısmını isterseniz hızlıca geçelim
    Üstü açık keyif arabası kısmına gelelim evvela yurtdışında bu arabanın 2.0 motorla tercih edilebilir olması çok doğal TR de 2.0 motorlu versiyonu almak 200 bin TL lere tekabül edeceği için ne kadar mantıksız olduğunu yazmaya gerek duymadan 1.5 motordan devam edelim
    1.5 motorun keyfisizliğinden hiç gitmediğinden bahsetmiştik yinelemiyelim belli işte
    Üstü açık keyif yapmak bu kulağa hoş geliyor allah var hakkını yemiyelim üstünün açık olması güzel bir his her ne kadar istanbulda zor bişey olsada ( toz toprak çamur)
    Başta ingiltere demiştik ;
    Valla ingilterede olsam bu aracı almak isterim tabikide 2.0 versiyonu 21 bin£ hafta sonu keyif yaparım oh mis üstüne açar gezerim evimin yakınında mutlaka pistte olur orayada giderim ne olacak hepi topu 20 bin TL ye araba alıyorum
    Hakkının hakkını teslim edelim araç kötü değil ama bizim zaman kötü ( TR şartları )
    TR de almak için tek 1 nedene bile sahip değil o sebeple benim güzmde kocaman bi "0"

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de brz/gt86 (manuel) bakın kullanın derim. mx5 e göre 1 tık önde benim için.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf keyif almak haftasonları ya da özel günlerde kullanmak için araç bakıyorsanız ve HP takıntınız yoksa kesinlikle MX-5, çünkü sadece keyif için 2. bir aracın sigorta,kasko,mtv,bakım, otopark ve daha aklıma gelmeyen bir çok şeye katlanacaksanız tamamen özel bir araca binmelisiniz.
    Şu güzellik dururken sıradan araçlara bakmak ne bilim çok mantıksız geliyor bana.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.araç olarak cabrio kullanmanın keyfini yaşadım, bence vazgeçilmez bir zevk
    mx-5 veya başka bir cabrio ama mutlaka keyif aracı 2.araç olarak binecekseniz, cabrio araç tercih etmenizi öneririm ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıştırma oranı 13 olan bir motor olmaz diye iddialı konuşamamım ama turbo 13 sıkıştırmalı motor ne kadar sağlıklı olur, hararet yaparmı , ömrü ne olur baya iddialı ikili olur o derece sıkıştırışmış motor + turbo.
    Ilk turbo uygulamasini 2.5 skyactive de yaptilar ve cx9a koydular... 87 oktan ile 220 93 oktan ile 250hp uretiyor arac (Abd standartlarina gore)... Bakalim uzun donemde nasil ol;acak...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyif icin acik ara mx5
    Alip modlamak ve pist icin acik ara cupra.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan büyük oranda MX5 ten yanayım. Çoluk çocuk işine kadar MX5'e bineyim, ilerde 4-5 kapı hızlı bişey alırım diye düşünüyorum şimdilik.

Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1-2 deneyimimi yaziyim

- ler

-Sanziman isisi orto konsolda kendini yer yer belli ediyor
    -camlar anahtardan kapatilamiyor. Ustu kapatip aractan inerken ilk zamanalr unutuyordum. Tekrar binip mars basip kapatmak gerekiyor zaman kaybi. Zamanla alisiliyor)
    -herkes arac icin gucsuz demis(120 km ustunde muzikle sesi bastirmaniz gerekiyor ve 200km de bile arac hafif oldugu icin standart golf klasmanina gore tedirgin ediyor. O hizlarda seyahat etmek istemiyeceginizin garantisini veririm
    -Yukarida yazdiklarimdan dolayi performans araci olmadigini ilk kullanista belli ediyor.
    -esp tam anlamiyla kapatilamiyor.(arada yanlarim dusuncesi olanlar icin kucuk bir uyari)
    -Agirliktan ciddi anlamda etkilendigini dusunuyorum. 2 kisi ve tek kisi kullanim hissiyat olarak cok farkli.

+lari
    -Arac inanilmaz kivrak daracik yerlerden bile cok keskin donusler yapabiliyor.
    -Gunluk kullanima uygun
    -istanbulda olan park problemine nispeten yardimci. Cogu bosluga giriyor(f10 la ciddi problem yasiyordum)
    -Cok ilgi cekici
    -Bose ses sistemi tatminkar.
    -Motor sesi ve 7.5k rpm eglenceli
    -Sanziman gecisleri kisa ve net
    -Anahtarsiz giris cikis ve calistirma mevcut
    -isitmasi cok basarili. Soguk havalarda bile ustunu acarsaniz koltuk isitma ve klima ciddi anlamda sicak tutuyor
    - tavan cok hizli acilip kapaniyor. Fazladan bir mekanizma olmadigi icin ileride sorun cikarma ihtimalini dusuk goruyorum. Acilsiginda bagajda yer isgal etmiyor. Bagaji agzina kadar doldursaniz acarken sorun yasamazsiniz.

Aklima gelenler simdilik bunlar.
    Ayrıntılı bilgiler için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler