User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: otomatik park özelliği olan sıfır kilometre araç tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

otomatik park özelliği olan sıfır kilometre araç tavsiyesi

selam arkadaşlar. annem için otomatik vites araç alacağız yakın zaman içinde. paralel, dikey park yapabilecek, tehlike durumunda fren yapacak, şeridi filan takip edecek bir araç olması lazım. diğer donanımları çok önemli değil. markaların sitelerine girdim. focus hariç bu özelliklerde araç bulamadım. vag grubunda olduğunu biliyorum ama sitelerinde donanım fiyatı ve bilgileriyle ilgili detay bulamadım. aracın olabildiğincede küçük olması lazım. bu opsiyonları sunan b segmenti araç var mı? bu özellikleri karşılayan ve güvenlik donanımları düzgün çalışan en uygun fiyatlı aracı bulmaya çalışıyorum. aracın en boşunu alıp sadece bu donanımları eklesek yetecek bize

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neredeyse bütün markalarda var artık hyundai falan dahil.. En iyi bilgiyi ve fiyatları showroom larda alırsınız sonuçta sıfır alacaksınız.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    i30 da bayağıdır var aynı şekilde birçok marka opsiyon olarak sunmaya başladı bence direk bayı bayi gezmeniz daha iyi olur

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Otomatik park pilota çok güvenmemek lazım.
    Bir arkadaşım Superb almıştı. İst'da bir Avm'nin otoparkında bize göstereyim derken sağ arka tamponu duvara sürttü.

Şirkette şu an 2 tane 0 Mondeo var. Onlar da bana güven vermedi. Tamam önlü arkalı kamera sistemi var ama her an çarpabilir korkusuyla park işlemi yapıyorsun.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik parkı olan kia sportage kullandım uzun süre, 4-5 deneminin birinde algııyordu yeri
    Şehir içi kullanılcaksa ufak bir araba alın tecrübe kazansın yavaş yavaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvo marka araçla otomatik fren sistemini deneyelim derken arkadaşın bisikletini altıma almıştım O yüzden otomatik park edene ve otomatik durana hayatta güvenmem. Bence Nissan Micra tarzı otomatik bir araç alın pratik yapa yapa öğrenir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayilerden bilgi almayı sevmiyorum. en son babama superb bakarken otomatik vitesi var mı diye sordum. act olanlar otomatik cevabını aldım. satış sorumlularını bilgisine göre değil tipine göre seçiyorlar. hiç bir eğitimi bilgisi olmayan özellikle bayanları araba sat diye koyuyorlar bayiye. onlarda bilgi vermekten çok ucuz pazarlama yapıyorlar. bide hangi markalarda olduğunu bilirsem ona göre bakarım. sistemi kusursuz çalışan yok anladığım kadarıyla. zaten b segmenti sınıfında bu opsiyonu sunan yok sanırım. otomatik park edecek diyede suv almanın anlamı yok. şu an ki piyasada otomatik vites alınabilecek mantıklı b segmenti araç ne olabilir. polo'nun kasası değişecek. fiesta yenilendi ama daha bayilere gelmedi sanırım. fabia fena değil gibi. renault grubuyla kötü deneyimlerim var renault dacia almam. fiyat performans aracı ne alınabilir.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford Focus.

Oto park konusunda öncü model. Şu anda da çok stabil çalışıyor

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford Focus.

Oto park konusunda öncü model. Şu anda da çok stabil çalışıyor
    focus mükemmel bir araba
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuga'da kullanıyorum, sistemleri komple değerlendirince işinizi çok kolaylaştırıyor. Örneğin anahtarsız giriş sistemi çok iyi çalışıyor elinizi herhangi bir kapıya dokunduğunuz an açılıyor ve elleriniz doluyken ayağınızla bagajı açması çok kolay, kapatması da öyle. Şerit takip sistemini de uzun yola çıktığımda "yardım" moduna alıyorum dalgınlık olsa bile anında şeride geri sokuyor kendi, normal moddayken de sadece uyarı veriyor direksiyonu titreterek. Özellikle bunlarla birlikte gece uzun farları otomatiğe alıp rahat rahat yolculuk yapıyorsunuz, karşıdan birisi gelince kendisi kapatıp açıyor. Ses kontrol sistemini de eski aracımda sık kullanıyordum, elinizi direksiyondan ayırmadan klima, müzik ve telefonu rahat kontrol ediyorsunuz, rehberdeki kişileri aramak çok kolay "Ahmet, cepten ara" demeniz yeterli. Ancak yeni makyajlı modellerde ses kontrol tuşunun yerini değiştirmişler biraz zorlaşmış kullanması açıkçası. Şehir içinde otomatik fren özelliğini hiç kullanma fırsatım olmadı ama 40 km altında devreye giriyor. Otomatik park özelliğini hiç kullanmadım bu araçta ama önceki Focusumda kullanıyordum hızlı çalışıyor diyebilirim, direksiyonu çok çabuk çevirebildiğinden dar yerlere de girebiliyor. Yeni modellerde dikey ve paralel park etme ve çıkış yardımı da sunuluyor, sokaktan geçen araçları da izleyip siz normal çıkarken uyaran sistem de işe yarayabilir. Bir de bazı modellerde hız tabelalarını okuyan sistemlerle gelen modeller de mevcut.

İki araçta da uzun süre kullanmama rağmen sistemlerin devre dışı kaldığına rastlamadım, güvenilir diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus benimde aklıma gelen ilk model oldu, ford güvenlik ve park sistemleri konusunda başarılı ancak focus kasası çok uzun süredir satışta. 1 yıla kalmaz yenilenir. keşke yeni gelecek fiesta'da bu sistemleri opsiyon olarak sunsalardı.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayilerden bilgi almayı sevmiyorum.

o zaman tek tek markaların sitelerine girip bakacaksın kimse burda sana tek tek her markayı sayamaz ne yazik ki.Armut piş ağzıma düş yok yani Ben bile sen bu soruyu sorduğunda boş yazmamak için google a "otomatik park eden araç markaları" , "best self parking car" vs gibi şeyler yazıp öğrendim.Youtube da markaların videoları ve otomatik park testleri var.Bütün bilgileri netten öğrenebilirsin.Ayrıca sıfır alacağın için 2016 model x serisinde yok ama 2017 de koymuş oluyor adamlar veya opsiyonel oluyor.Benim cooper da yok mesela ama 2014 den itibaren varmış... gibi gibi
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman tek tek markaların sitelerine girip bakacaksın kimse burda sana tek tek her markayı sayamaz ne yazik ki.Armut piş ağzıma düş yok yani Ben bile sen bu soruyu sorduğunda boş yazmamak için google a "otomatik park eden araç markaları" , "best self parking car" vs gibi şeyler yazıp öğrendim.Youtube da markaların videoları ve otomatik park testleri var.Bütün bilgileri netten öğrenebilirsin.Ayrıca sıfır alacağın için 2016 model x serisinde yok ama 2017 de koymuş oluyor adamlar veya opsiyonel oluyor.Benim cooper da yok mesela ama 2014 den itibaren varmış... gibi gibi
    hocam bilen bakan biri olmuştur bilen yazar. ben size benim için google a girip araştırma yapın demedim ki. zaten söyledim sitelere girip tek tek baktığımı. mesela leonda bu opsiyon var sanıyorum ama seatın sitesinde leonun standart donanım paketleri dışında ekstra opsiyonları hakkında bilgi bulamadım. vw'de bulamadım. diğer bir çok markada bulamadım. bir tek ford ta ayrıntılı şekilde bilgi veriliyor. ayrıca benim amacım kağıt üstünde bilgi almak değil ki sadece. bakın burada bu sistemleri kullanan insanlar bilgi veriyor. kimi kullanışlı diyor kimi kullanışsız diyor. iyi çalışan kötü çalışan sistemleri söylüyor. bu sitede açılan konuların yüzde 90 ı google da mevcut. siteyi kapatalım o zaman neden siz burada vakit harcıyorsunuz. google'a bakın bir zahmet.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ceed de 2012den beri paralel park var. Yine 15den beride ceed ve14den sonra makyaj gormus 136hp olan tum i30larin alayinda hem paralel hem dikey park var.
    1881 - 193

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A ve B segmenti ilgimi cektiginden sik sekilde takip ederim ama o bahsettiginiz sistem henuz o segmetlere kadar inmedi. Alternatif olarak 308lere de bakabilirsiniz, belirli paketlerinde bu sistem vardi.
    "Korkmadık, savaştık"

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarida saydiginiz ozelliklere gercekten ihtiyaciniz olacaksa, benim tavsiyem eger annenizi seviyorsaniz annenize araba almayin trafige cikmasin.. hem annenizin hemfe trafikteki insanlarin can sagligi icin.. araba surebilmek yukarida yazdiklarinizi yapabilmeyi gerektirir cunku. Benim annemin bunlari yapabilecegine inanmiyorum ve obyuzden ona arac almiyor kullandirmiyorum..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondeo da kullandım, focus kullanıyorum, oto park sistemi gayet güzel çalışıyor. Hatta şöyle ki arkada sağda solda birşey varsa farkedilmeyen; devreye girmiyor Allah Allah noldu ki diyorsunuz. Paralel parkta Çok sıfırdan girdiği için ön burundan korkutuyor ama hiç bir yere sürtmedim henüz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceed de 2012den beri paralel park var. Yine 15den beride ceed ve14den sonra makyaj gormus 136hp olan tum i30larin alayinda hem paralel hem dikey park var.
    sizin mesajınız üzerine yeni kasa i30'un hangi paketinde var bu sistem diye baya bir inceledim i30 sayfasını. hiç bir bilgi bulamadım bunun sitesindede. hyundai bayine uğrayacağım en kısa zamanda.

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A ve B segmenti ilgimi cektiginden sik sekilde takip ederim ama o bahsettiginiz sistem henuz o segmetlere kadar inmedi. Alternatif olarak 308lere de bakabilirsiniz, belirli paketlerinde bu sistem vardi.
    308 hiç aklıma gelmemişti. bakacağım teşekkür ederim.

Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarida saydiginiz ozelliklere gercekten ihtiyaciniz olacaksa, benim tavsiyem eger annenizi seviyorsaniz annenize araba almayin trafige cikmasin.. hem annenizin hemfe trafikteki insanlarin can sagligi icin.. araba surebilmek yukarida yazdiklarinizi yapabilmeyi gerektirir cunku. Benim annemin bunlari yapabilecegine inanmiyorum ve obyuzden ona arac almiyor kullandirmiyorum..
    annem uzun yıllardır küçük şehirde kazasız belasız araç kullanıyor. park yeri sıkıntısı olmadığı için park etme, büyük şehir trafiği ve uzun yol tecrübesi fazla yok. yaş ilerledikçede refleksler ister istemez yavaşlıyor. bu sistemlerin ona yardımcı olabileceğini düşündüm. ama olmasada kullanır bir şekilde benim amacım rahat etmesi.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondeo da kullandım, focus kullanıyorum, oto park sistemi gayet güzel çalışıyor. Hatta şöyle ki arkada sağda solda birşey varsa farkedilmeyen; devreye girmiyor Allah Allah noldu ki diyorsunuz. Paralel parkta Çok sıfırdan girdiği için ön burundan korkutuyor ama hiç bir yere sürtmedim henüz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @drago bana da en iyi çalışan sistem ford'un ki gibi geldi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler