User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 208 Thp 156 Hp yorumlar? Kullananlar?

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 208 Thp 156 Hp yorumlar? Kullananlar?

Herkese merhaba.

Hali hazırda 1.6Tdi polo alıp yükleme düşüncem vardı? Yapacaklarım Yazılım-Dp-Egzoz-Filitre-Cooler olarak yükleyip 180-190 hp civarlarında dumanlı, kara tren gibi gezme düşüncelerim vardı. Hem az yakacak, hem çok kaçacaktım deyim yerindeyse Fakat ***** araç çok boş. Araçta yok yok, ciddi anlamda bir şey yok yani. Polo'yu düşünmemde ki tek sebep dizel olup ekonomik olması ve satarken kolay satarım diye düşünmekti.

Fakat baya zamandır Peugeot 208 Thp 156 hp olan modele bakıp bakıp duruyorum öylece. Bu araçta da ne ararsan var maşallah. Araç baya dolu, kullanışlı vs hoş güzel şeyler bunlar. Bunların yanında hoş olmadığını düşündüğüm olay benzinli olması ve yakıt olarak acaba yorar mı düşüncesi.. Bu aracı alırsam eğer, Yazılım, Dp, Egzoz, Filitre, Dv, cooler yapıp gezme düşüncem var. Tahmini ne güç alınır bilmiyorum ama muhtemelen 200-210 hp civarlarında dumansız temiz temiz gazlar, kimseye sövdürmem

Bu araç hakkında bilgisi olan arkadaş, abiler var mıdır? Yükleyen, dolduran, standart kullanan? Motoru verimli midir? Her hangi bir kronik sorunu var mıdır? Dikkat edilmesi gereken bir şey var mıdır? ***** fransız aracı olunca trim sesleri vb durum var mıdır? Şehir içinde sakin kullanım değerleri 100 km'de yakıt tüketimi nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunları bende gördüm, zahmet ettiğiniz için teşekkür ederim fakat eski konular olduğu için sormuştum.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba iyi piyasasi kötü uygun rakama denk getirmek gerek .

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuların hepsinde yazıyorum sizede yazayım.
    thp pişmanlıktır.Stock thp x2 pişmanlıktır.
    Araba güzel,rahat kullanımı keyifli.Fakat gel gelelim 50 binde ki arabanın bile külbürtör kapağının oralardan terleme olurmu hiç? Thp yse olur
    Anlamsızca kerkinir devirlenirken.Yok efendim elektrovana yok efendim yüksek basınç pompası.Ayrıca 208 alıp dumansız gazlamak istiyorum diyosa yanılıuosun duman atmayan thp mi olur ahahahah
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuların hepsinde yazıyorum sizede yazayım.
    thp pişmanlıktır.Stock thp x2 pişmanlıktır.
    Araba güzel,rahat kullanımı keyifli.Fakat gel gelelim 50 binde ki arabanın bile külbürtör kapağının oralardan terleme olurmu hiç? Thp yse olur
    Anlamsızca kerkinir devirlenirken.Yok efendim elektrovana yok efendim yüksek basınç pompası.Ayrıca 208 alıp dumansız gazlamak istiyorum diyosa yanılıuosun duman atmayan thp mi olur ahahahah
    Siz ne çektiniz bu THP'den bu kadar merak ettim açıkçası. Resmen nefret kustunuz birden, bir rahatlama gelmiştir bu yorumdan sonra

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 1.6THP aynı paraya ilanlara bağzen temiz bir eski kasa cupra ve bocanegra düşüyor.

Yada 1.4TSI 150HP DSG FR'lar var temiz düşük km'de. (Cupra ile aynı motor)

Fabia RS'lerde var 180HP

208GTI güzel'de 156 bilemedim.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz ne çektiniz bu THP'den bu kadar merak ettim açıkçası. Resmen nefret kustunuz birden, bir rahatlama gelmiştir bu yorumdan sonra
    ben çektim,kralını çektimde hadi benim çektiğim 28li thpydi.
    Çevremde full orjinalden stg3 e kadar okadar çok thp oldu ki,halen daha var.Bunlara dayanarak konuşuyorum.Daha geçen gün sanayide bi abimin dükkanındayım ds3 geldi bitane oem araba bitek egzoz var.Arabanın yağ çubuğunu bi çektik yağ yok içinde
    Abi bulaşmayın thp ye ciddiyim ben.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 1.6THP aynı paraya ilanlara bağzen temiz bir eski kasa cupra ve bocanegra düşüyor.

Yada 1.4TSI 150HP DSG FR'lar var temiz düşük km'de. (Cupra ile aynı motor)

Fabia RS'lerde var 180HP

208GTI güzel'de 156 bilemedim.
    Max bütçem 53-55 civarı.
    Cav motor kodlu gti ya da cupra almam. Diğerleri zaten 60 üzeri.
    Leon FR'ın ekmeği yenmiş, canı alınmıştır muhtemelen. Hatta bu fiyata FR var mı, varsa da feleğinden çemberinden geçmiştir diye düşünüyorum.
    Fabia RS'ler şekil itibariyle hoşuma gitmiyor ve aynı şekilde boş araçlar.
    208GTİ için bütçem yeterli değil ve iç karoser tamamen kırmızı renk kombinasyonunda. Kırmızı renkten farklı bir araç aldığınız da, örneğin lacivert bir gti, içiyle dışı çok alakasız ve saçma oluyor.

156'lık bakma sebebim deli divana yüklemeyeceğim. Zamanla en fazla Stage 2+ yaparım aracımı. Kaldı ki rolling, drag vb şekilde aracımı sağda solda koşturmayacağım. Tamamen keyfi yükleyip, kendimce keyfi kullanacağım. Yazılımı büyük ihtimal Etuners firmasına yaptıracağım, Thp konusunda bence en iyi firmalardan birisi. Daha hiç bir araçları motor kırmış, sıkıntı yaşamış değil. Stock motor içi TD05 turbo'yla hali hazırda 300HP olarak yürüyen 208 Allure var şuanda sıkıntısız. Maşallah diyelim burdan

Yine de alternatif teklifleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Eksik kaldığım konularda yardımlarınızı bekliyorum. Belki sizin görüp, benim göremediğim bazı sıkıntılar olmuş olabilir.
    Konu cannn22 tarafından (15-08-2017 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çevremde full orjinalden stg3 e kadar okadar çok thp oldu ki,halen daha var.Bunlara dayanarak konuşuyorum.Daha geçen gün sanayide bi abimin dükkanındayım ds3 geldi bitane oem araba bitek egzoz var.Arabanın yağ çubuğunu bi çektik yağ yok içinde
    Mertsan ne diyim bilemedim ya. O kadar çok sağlıklı yürüyen THP var ki. Bir yandan da senin yaşadığın sıkıntı, problemler kafa karıştırmıyor değil. Sakın yanlış anlama ama ben bu motor kırılanları, çok sıkıntı yaşayanları kesinlikle yazılım olayına bağlıyorum. Sonuçta arabayı yöneten ECU dediğimiz sistem ve ne yazılırsa onu yapıyor araç. Yanlış bir şeyler yapıldığında araçta sıkıntı çıkması muhtemel olarak görüyorum.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Max bütçem 53-55 civarı.
    Cav motor kodlu gti ya da cupra almam. Diğerleri zaten 60 üzeri.
    Leon FR'ın ekmeği yenmiş, canı alınmıştır muhtemelen. Hatta bu fiyata FR var mı, varsa da feleğinden çemberinden geçmiştir diye düşünüyorum.
    Fabia RS'ler şekil itibariyle hoşuma gitmiyor ve aynı şekilde boş araçlar.
    208GTİ için bütçem yeterli değil ve iç karoser tamamen kırmızı renk kombinasyonunda. Kırmızı renkten farklı bir araç aldığınız da, örneğin lacivert bir gti, içiyle dışı çok alakasız ve saçma oluyor.

156'lık bakma sebebim deli divana yüklemeyeceğim. Zamanla en fazla Stage 2+ yaparım aracımı. Kaldı ki rolling, drag vb şekilde aracımı sağda solda koşturmayacağım. Tamamen keyfi yükleyip, kendimce keyfi kullanacağım. Yazılımı büyük ihtimal Etuners firmasına yaptıracağım, Thp konusunda bence en iyi firmalardan birisi. Daha hiç bir araçları motor kırmış, sıkıntı yaşamış değil. Stock motor içi TD05 turbo'yla hali hazırda 300HP olarak yürüyen 208 Allure var şuanda sıkıntısız. Maşallah diyelim burdan

Yine de alternatif teklifleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Eksik kaldığım konularda yardımlarınızı bekliyorum. Belki sizin görüp, benim göremediğim bazı sıkıntılar olmuş olabilir.
    Aklima geldikce yardimci olurum.

Aklimdayken 1.4 tsi 150hp dsg ibiza fr larda cth yeni tip motor var.

Takip edersen xenonlu cam tavanli falan dusuyor.

Leon fr degil ibiza fr turbo supercharge var motorda.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mertsan ne diyim bilemedim ya. O kadar çok sağlıklı yürüyen THP var ki. Bir yandan da senin yaşadığın sıkıntı, problemler kafa karıştırmıyor değil. Sakın yanlış anlama ama ben bu motor kırılanları, çok sıkıntı yaşayanları kesinlikle yazılım olayına bağlıyorum. Sonuçta arabayı yöneten ECU dediğimiz sistem ve ne yazılırsa onu yapıyor araç. Yanlış bir şeyler yapıldığında araçta sıkıntı çıkması muhtemel olarak görüyorum.
    stock arabalarda yaşanılan problemler peki?Veya sağlıklı yürüyen kaç thp var?Bizzat bildiğiniz arkadaşlarınızdaki araçlarmı yoksa sadece piyasadakileri görüpmü konuşuyorsunuz?

Belly Detail

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayda kaç km yol yapıyorsun istanbul şehir içi ortalama 8.5lt civarı olur gazlamadığın surece ustunu gormez altını gorursun

ben otomatik cooper s ile 7.9 ortalamayla geziyorum iş ev arası günlük yolum toplam 14km

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thp mi ? Geçiniz. Forumdaki thp konusunu okumadıysan oku 1200 sayfaya yaklaşmış bir konu ve %90'ı sorunlarla ilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock arabalarda yaşanılan problemler peki?Veya sağlıklı yürüyen kaç thp var?Bizzat bildiğiniz arkadaşlarınızdaki araçlarmı yoksa sadece piyasadakileri görüpmü konuşuyorsunuz?
    Her araçta sıkıntı yaşanıyor bence genele vurmamak lazım bu durumu. Hiç sıkıntı yaşamadan orjinal haliyle de köpek gibi gazlayanlar var, yüklü haliyle de var. Tsi'da da aynı durumlar çok oldu. Tsi hala deli gibi yağ eksiltiyor mesela, hala dsg kıran bir dünya adam var, hala motor kıran bir dünya insan var. Birisi dün Polo GTİ ile ilgili 5.000 deviri geçmediğine dair bir post açmış ve tam 1 senedir kimse çözememiş mesela. Buna ne demeli?

Yani ne yapalım, ne alalım inan bende bilmiyorum. Sakın yanlış anlama THP'yi savunmuyorum ama kendi gördüklerimi bende sana söylüyorum işte.

Bu mesajı yazdıktan sonra aşırı besleme bölümünde 2 sayfaya baktım gördüklerim;
    - 1 Senedir çözülemeyen "yığılma" problemi (Polo GTI)
    - Basınç problemi hk.
    - 1.4 TSI Buji veya Bobin sorunu yaşayan ?
    - 1.4 Tsi Rolantide Silkeleme
    - 160 lık Scirocco gaz yememe problemi !
    - 1.4 TSI Motor Duman Sorunu
    - 1.4 tsi 140 bg kompresör sorunu
    - 1.4 Tsi Twincharger Yardım

Baksana bir dünya sıkıntı var hemde sadece bu ilk 2 sayfa yani?
    Konu cannn22 tarafından (16-08-2017 Saat 08:13 ) değiştirilmiştir.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlama bmw falan vardı sanki sende , ne oldu sattın mı onları, motor vs ?

karar vermek zor olsa gerek ((:

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım 208 THP Stage 3. Gerçekten bilgili kişilerde yapılmış bir araçtan sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum, facebook üzerinden de konuşmuştuk, bence parasının tam hakkı bir araç..
    #eksikpazar

Sercan K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 3 ay sonra 208 GTI düşünüyordum. Aklıma kuşku düşürdün şimdi

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THP gerçekten sıkıntı yakın 2 arkadaşım öyle gazlarken falan değil sohbet ederken kırdı
    sırf onları gördüğüm için thp ds3 alacaktım gittim aynı donanımda dizel aldım huzur modeli geziyorum 18 krş yakıyor yazılım dp var cooler alıp keyifle binicem
    THP gerçekten süpriz araba her an ne olacağını bilemezsin
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler