User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Karmaşası, Öğrenciye Tavsiye

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa Karmaşası, Öğrenciye Tavsiye

Herkese merhaba.

Üniversite öğrencisiyim araç almak için 30 bin lira kadar bir bütçem var.
    Uzun bir süredir Alfa Romeo 147 1.6 makyajlı kasa Distinctive ve Black Line paketlilerine bakıyorum.

Tasarımı şekli şemali çok hoşuma gitti daha önce hiç kullanmadım fakat çoğu yorum sürüş hissiyatının motor sesinin çok güzel olduğu yönde. Benim bütçeme Corsa, Fiesta C4 gibi araçlarda bulunabiliyor belki o araçlar daha mantıklı ama 147'nin yerini tutmayacağını düşünüyorum.
    Motoru Lpg uyumlu biliyorum. Günlük ortalama 60km gibi bi yol yapacağım, çevre yolunda yakıt durumu da benim için önemli bu yüzden.
    Fakat üzüp üzmeyeceği konusunda çekincelerim var. Aldıktan sonra pişman eder mi maddi manevi yorar mı bunları bilmiyorum.
    Mesela 200 bin kilometreye gelmiş bi 147 alınır mı özellikle dikkat edilecek şeyleri var mı bunları merak ediyorum.
    Yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her ne kadar alfisti olsam da 30bin bütçesi olan öğrenci bir arkadaşa pek önermem aslında

çok çok bakımlı temiz fazla masraf çıkarmayacak bir araç bulman gerek alfayla mutlu olmak istiyorsan,

bence ilanları 2-3 ay takip et duzgun temiz corsa d sport bulursan al geç tam sorunsuz genç arabası bence

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda yazılan her şey doğru. Benim neredeyse gördüğüm bir çok twin spark motor 200 bin sınırlarındayken motor yapılmış. Yani bence 200 bin sınırındaki bir ts motor alfa romeo alınmaz.

147 gerçekten çok başarılı bir araba. Ve sınıfındaki araçlardan kötü değil. Eş değerleri torsiyon kullanıyorken 147'de mcpherson tipi yaylı sistem var uzun süredir. Yol tutuşu gerçekten iyi. Viraj demirleri ile bayağı bütünlük sağlıyor. Sanırım fransız eş değerindeki araçlarla beraber italyanlarda ön düzen elemanları hassas. Öyle kötü yola gelmez çabuk ses yapmaya başlar laçkalaşır. Salıncak (tabla) burçları çabuk deforme olur. Onun haricinde 147'de 1.6 ts iki motor var. Varyatörlü 120 bg varyatörsüz 105 bg olarak. Honda vtec, bmw vanos benzeri bir sistem. Ekstra gücü sağlayan bu parçanın maliyeti 1000 tl civarı sanırım eğer bozuksa dizel gibi sesli çalışır (ts kullanmadım kullanıcı yorumları bunlar) veya devrede olmaz. Eğer kafam rahat etsin 15 bg sorun değil dersen 105'lik olanlara bak. Bi de kronik olarak çok markaya özgü değil ama termostat bozulmaya çok müsait çok pahalı bir parça değil.

Onun haricinde distinctive donanım olup kırmızı sunroof ve bose'li olanlar satılırken bir tık daha önde.

Temiz bir araba alsan bile sırf öğrenci hesabı olacağı için tavsiye etmem. Ne bileyim özgün bir araç olmasın ama cebinde paran kalsın sanayi sanayi gezme. Asllında bu yazdıklarım çok ütopik şeyler değil ama en azından o yaştaki alfa romeolar yolda bırakmasa bile ay buramda bişey var modunda arabalar. İlgilenmezsen de can sıkıyor Sevgilin yoksa sevgilin olur, varsa metres. Öğrenci adama bela olmayacak rahatça gezeceği bir araba lazım. Aylık belli para yiyen araba olmaz.

İlla alacaksan da yazdıklarıma ve standart bir arabada ne bakılması gerekiyorsa baktır. 30 bin arabanın ücreti ise piyasa şişik de olsa bir sene önce o paraya temiz 100 küsür binde iyi bir 1.6 ts distinctive geliyordu. Yine alınır. Ama cebinde total 30 bin varsa hiç düşünme bile

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @onre hep isteyip kıyısından dönmüş bir abin olarak öğrenci adam için pek makul değil. Bütün paranı da araca yatırma derim.

En azından sigorta vs için 1000 TL ayır. Bakım vs içinde bir 1000 ayır. Kalanı arabaya yatır.
    @rain man alfayla ilgili belki 50 sf yazı okudum / okuyorum.

Ama en güzel yorum "ay buramda bir şey var" idi. Çok güldüm buna ya )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @onre hep isteyip kıyısından dönmüş bir abin olarak öğrenci adam için pek makul değil. Bütün paranı da araca yatırma derim.

En azından sigorta vs için 1000 TL ayır. Bakım vs içinde bir 1000 ayır. Kalanı arabaya yatır.

Hep yazıyor çiziliyor, ruhu olan makineler diye. Harbiden öyle bazen seni çıldırtacak kadar huysuz bazen de tam istediğin gibi. Ama tuhaf yani kopamıyorsun, düzgün fiyatlı her alfa satılıyor da oysaki ama sürekli bi bağlayan tarafı da var

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinde olsam polo highline bakarim 2001 model.su siralar temizleri var.donanim guzel.motor guzel.
    otomatik sunroof. dijital klima.yagmur sensoru vs gibi donanimlari var.cebine paranda kalir.o paralara alinan alfa cebini yorar bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ne kadar alfisti olsam da 30bin bütçesi olan öğrenci bir arkadaşa pek önermem aslında

çok çok bakımlı temiz fazla masraf çıkarmayacak bir araç bulman gerek alfayla mutlu olmak istiyorsan,

bence ilanları 2-3 ay takip et duzgun temiz corsa d sport bulursan al geç tam sorunsuz genç arabası bence
    Aslında acelem yok d sportda güzel bi seçenek değerlendiricem teşekkür ederim

Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarda yazılan her şey doğru. Benim neredeyse gördüğüm bir çok twin spark motor 200 bin sınırlarındayken motor yapılmış. Yani bence 200 bin sınırındaki bir ts motor alfa romeo alınmaz.

147 gerçekten çok başarılı bir araba. Ve sınıfındaki araçlardan kötü değil. Eş değerleri torsiyon kullanıyorken 147'de mcpherson tipi yaylı sistem var uzun süredir. Yol tutuşu gerçekten iyi. Viraj demirleri ile bayağı bütünlük sağlıyor. Sanırım fransız eş değerindeki araçlarla beraber italyanlarda ön düzen elemanları hassas. Öyle kötü yola gelmez çabuk ses yapmaya başlar laçkalaşır. Salıncak (tabla) burçları çabuk deforme olur. Onun haricinde 147'de 1.6 ts iki motor var. Varyatörlü 120 bg varyatörsüz 105 bg olarak. Honda vtec, bmw vanos benzeri bir sistem. Ekstra gücü sağlayan bu parçanın maliyeti 1000 tl civarı sanırım eğer bozuksa dizel gibi sesli çalışır (ts kullanmadım kullanıcı yorumları bunlar) veya devrede olmaz. Eğer kafam rahat etsin 15 bg sorun değil dersen 105'lik olanlara bak. Bi de kronik olarak çok markaya özgü değil ama termostat bozulmaya çok müsait çok pahalı bir parça değil.

Onun haricinde distinctive donanım olup kırmızı sunroof ve bose'li olanlar satılırken bir tık daha önde.

Temiz bir araba alsan bile sırf öğrenci hesabı olacağı için tavsiye etmem. Ne bileyim özgün bir araç olmasın ama cebinde paran kalsın sanayi sanayi gezme. Asllında bu yazdıklarım çok ütopik şeyler değil ama en azından o yaştaki alfa romeolar yolda bırakmasa bile ay buramda bişey var modunda arabalar. İlgilenmezsen de can sıkıyor Sevgilin yoksa sevgilin olur, varsa metres. Öğrenci adama bela olmayacak rahatça gezeceği bir araba lazım. Aylık belli para yiyen araba olmaz.

İlla alacaksan da yazdıklarıma ve standart bir arabada ne bakılması gerekiyorsa baktır. 30 bin arabanın ücreti ise piyasa şişik de olsa bir sene önce o paraya temiz 100 küsür binde iyi bir 1.6 ts distinctive geliyordu. Yine alınır. Ama cebinde total 30 bin varsa hiç düşünme bile
    Teşekkür ederim yorumunuz için öncelikle. Bundan önce Golf 7 1.2 Tsi aracım vardı yıllık bakımını yaptırıp 3 sene bindim. Tabi Alfadan aynı sorunsuzluğu beklemiyorum fakat çekici üzerinde de gezmek istemem benim için önemli olanı bu Kullandıysanız yakıt durumu ne alemde buda benim için önemli bi kıstas. 30 bin durumu sigorta kasko vs hariç onun için ayrı bi bütçe ayırdım.

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Para yiyen sevgili gibi bi izlenim oldu bende de Aldığım taktirde Alfayla haşır neşir olmuş bi ustada detaylı bi şekilde bakımını yaptırmak niyetim.

Hep yazıyor çiziliyor, ruhu olan makineler diye. Harbiden öyle bazen seni çıldırtacak kadar huysuz bazen de tam istediğin gibi. Ama tuhaf yani kopamıyorsun, düzgün fiyatlı her alfa satılıyor da oysaki ama sürekli bi bağlayan tarafı da var
    Teşekkür ederim

Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerinde olsam polo highline bakarim 2001 model.su siralar temizleri var.donanim guzel.motor guzel.
    otomatik sunroof. dijital klima.yagmur sensoru vs gibi donanimlari var.cebine paranda kalir.o paralara alinan alfa cebini yorar bence.
    Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama 2001 model bi arabaya o paraları yatırmaktansa yüzü daha yeni ve çekici olan 2007 2008 model bi araba almak daha mantıklı geliyor. Teşekkür ederim

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İlla ki tek kapı spor tarzda bir araç şartsa Citroen C4 VTR gibi araçlarada bakabilirsin, onun dışında bence alabildiğin kadar yeni bir aracı seçmen daha mantıklı olur. Hayırlısı olsun.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben benzinlisini kullanmadım. Gerçekten o paraya alınabilecek en şık hatchbacklerden. Hatta arada denk geliyor tek kapı ti paketler. Emin ol daha keyif verir. Ben de görüntüsüne bayılarak aldım. Eğer dediğim sorunları yakın zamanda halledilmiş bir araba bulursan yine çok uğraşmazsin. Öğrenci olduğun için tavsiye etmedim.

Yine de almaya niyetin varsa bir iki alfa forumu var özelden ismini söylerim en güzel bilgiyi oradan alırsın araba- motor-masraflar ile ilgili. Ama orada kimse sen alma demez sanırım, hatta bi iki ilan paylaşılır hemen özelden

O bütçedeki alfa kullanıcılarının çoğu ölüp bittiği için bu arabaları almıyor. Parasının yettiği en donanımlı ve gösterişli aracı istediği için alıyor. 30 bine 6 veya 8 hava yastıklı, kaliteli görünümlü konsol ve güzel koltuklar, bir çoğunda sunroof, bose ses sistemi, hız sabitleyici şu bu.. Haliyle bakımlarda yan sanayi kullanıyorlar ya da yapmıyor bakımını. Ve o arabalar etrafta o şekilde dolaşa dolaşa hiç oluyor. Yoksa arabalar kesinlikle kötü değil ama bi piyasa arabaları gibi o şekilde muamele yapılacak kadar dayanıklı da değiller.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temiz düzgün kullanılmış bakımlısını bulursan alınır tabi neden alınmasın. Ama onu bulmak mesele işte 1.6 olanının gidişi motor sesi güzeldir. lpg ile güzel uyumludur , sıkıntı yaşatmaz. ön düzen olayına dikkat et , çabuk yıpranıyor. 2003 sonrası makyajlı 156 da düşünebilirsin , onlar daha hoş geliyor bana nedense.
    @rain man aynen öyle alfaya binen adam mantıklı adamdır biz alfistiler diyoruz ya alfa ruhu , alfa aşkı , alfa hissiyatı. Tamam onlara eyvallahta , mantık çerçevesinde yöneliyoruz daha çok alfaya
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya asil ogrenciyken alfaya binmelisin, diger ogrencilerden farkin olsun

Temizini bulursan hic canini sikma. Yag-su, rutin kontroller ve en onemlisi cok duzgun kullanim.
    Alfa Romeoda altin kural sen onu ne kadar mutlu edersen, o da seni mutlu eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 5 sene önce üniversiteye ilk başlarken almıştım ilk aracım olarak. 147 1.6 TS 60bin km'deydi, ekspertiz yaptırırken ustam triger kayışı orjinal değil, bir şey olmayacağının garantisini veremem değiştirelim istersen dedi. Ben de bir şey olmaz demiştim. Tek masraf trigerin kopması oldu, üst kapak yapıldı. Onun dışında hiçbir masraf çıkarmadı bana, alır almaz da lpg taktırmıştım.

İyi bir yerde ekspertiz yaptırıp, temizini alırsan sıkıntı yaşamazsın. Donanımı konforu performansı fiyatına ve rakiplerine göre çok üst düzeyde. Kesinlikle çok keyif alacaksın.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Temizini bulursan hic canini sikma. Yag-su, rutin kontroller ve en onemlisi cok duzgun kullanim.
    Fuckbody gibi yani ahahah

Yorumlar güzel konudaki bencede temiz bulursan al kardeşim karekteri olan bi arac

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla ki tek kapı spor tarzda bir araç şartsa Citroen C4 VTR gibi araçlarada bakabilirsin, onun dışında bence alabildiğin kadar yeni bir aracı seçmen daha mantıklı olur. Hayırlısı olsun.
    C4 de düşündüğüm bi araç fakat şuan öncelik olarak Alfa var kafamda teşekkür ederim

Ben benzinlisini kullanmadım. Gerçekten o paraya alınabilecek en şık hatchbacklerden. Hatta arada denk geliyor tek kapı ti paketler. Emin ol daha keyif verir. Ben de görüntüsüne bayılarak aldım. Eğer dediğim sorunları yakın zamanda halledilmiş bir araba bulursan yine çok uğraşmazsin. Öğrenci olduğun için tavsiye etmedim.

Yine de almaya niyetin varsa bir iki alfa forumu var özelden ismini söylerim en güzel bilgiyi oradan alırsın araba- motor-masraflar ile ilgili. Ama orada kimse sen alma demez sanırım, hatta bi iki ilan paylaşılır hemen özelden

O bütçedeki alfa kullanıcılarının çoğu ölüp bittiği için bu arabaları almıyor. Parasının yettiği en donanımlı ve gösterişli aracı istediği için alıyor. 30 bine 6 veya 8 hava yastıklı, kaliteli görünümlü konsol ve güzel koltuklar, bir çoğunda sunroof, bose ses sistemi, hız sabitleyici şu bu.. Haliyle bakımlarda yan sanayi kullanıyorlar ya da yapmıyor bakımını. Ve o arabalar etrafta o şekilde dolaşa dolaşa hiç oluyor. Yoksa arabalar kesinlikle kötü değil ama bi piyasa arabaları gibi o şekilde muamele yapılacak kadar dayanıklı da değiller.
    Tekrar teşekkür ederim hem buradan hem özel mesajdan verdiğiniz tavsiyeler için. Alfanın bana mantıklı gelme sebebi bi yönden de donanımı. O model yılı diğer araçlarla kıyaslandığında ciddi dolu. Deri döşeme, Bose falan biraz fantezi kısmı olursa çok memnun edeceğinden eminim

Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temiz düzgün kullanılmış bakımlısını bulursan alınır tabi neden alınmasın. Ama onu bulmak mesele işte 1.6 olanının gidişi motor sesi güzeldir. lpg ile güzel uyumludur , sıkıntı yaşatmaz. ön düzen olayına dikkat et , çabuk yıpranıyor. 2003 sonrası makyajlı 156 da düşünebilirsin , onlar daha hoş geliyor bana nedense.
    @rain man aynen öyle alfaya binen adam mantıklı adamdır biz alfistiler diyoruz ya alfa ruhu , alfa aşkı , alfa hissiyatı. Tamam onlara eyvallahta , mantık çerçevesinde yöneliyoruz daha çok alfaya
    Çok teşekkür ederim. 156 şuan bana biraz daha büyük geliyor niyetim hatchbackden yana

Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizi daha önce özel mesajlada rahatsız etmiştim o zamanda cevap vermiştiniz teşekkür ederim. Bilen, kullanan insanların yorumları daha da heveslendiriyor beni. Elimden ufak tefek iş gelir bakımını aksatmam arabaya bakarım yani o yüzden çok sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama biraz da şans olması gerekiyor insanda

Alıntı Ouz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 5 sene önce üniversiteye ilk başlarken almıştım ilk aracım olarak. 147 1.6 TS 60bin km'deydi, ekspertiz yaptırırken ustam triger kayışı orjinal değil, bir şey olmayacağının garantisini veremem değiştirelim istersen dedi. Ben de bir şey olmaz demiştim. Tek masraf trigerin kopması oldu, üst kapak yapıldı. Onun dışında hiçbir masraf çıkarmadı bana, alır almaz da lpg taktırmıştım.

İyi bir yerde ekspertiz yaptırıp, temizini alırsan sıkıntı yaşamazsın. Donanımı konforu performansı fiyatına ve rakiplerine göre çok üst düzeyde. Kesinlikle çok keyif alacaksın.
    Çok teşekkür ederim. Sizin bulduğunuz gibi eli yüzü düzgün düşük km bulursam fazla düşünmeden alıcam sanırım baya heveslendirdi konuda yorumlar beni . Aldıktan sonra belli bi bütçe ayırdım yağ, su, triger vs için.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fuckbody gibi yani ahahah

Yorumlar güzel konudaki bencede temiz bulursan al kardeşim karekteri olan bi arac
    Fuckbody severiz Teşekkür ederim

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle alabildiğin kadar yeni model al ve tüm paranı sakın ama sakın arabaya gömme
    Kenarda aracın ileride çıkarabilecek masrafı kadar para tutmaya çalış (en az 2-3 bin lira)
    Ben olsam parçası ucuz araba alırdım, sonuçta 2. el alacaksın. Elbet sıkıntı verecek yada bakım gerektiren parçaları olacak ama 147ler de hakikaten güzel arabalar
    Hakkında hayırlısı olsun

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Üniversite öğrencisiyim araç almak için 30 bin lira kadar bir bütçem var.
    Uzun bir süredir Alfa Romeo 147 1.6 makyajlı kasa Distinctive ve Black Line paketlilerine bakıyorum.

Tasarımı şekli şemali çok hoşuma gitti daha önce hiç kullanmadım fakat çoğu yorum sürüş hissiyatının motor sesinin çok güzel olduğu yönde. Benim bütçeme Corsa, Fiesta C4 gibi araçlarda bulunabiliyor belki o araçlar daha mantıklı ama 147'nin yerini tutmayacağını düşünüyorum.
    Motoru Lpg uyumlu biliyorum. Günlük ortalama 60km gibi bi yol yapacağım, çevre yolunda yakıt durumu da benim için önemli bu yüzden.
    Fakat üzüp üzmeyeceği konusunda çekincelerim var. Aldıktan sonra pişman eder mi maddi manevi yorar mı bunları bilmiyorum.
    Mesela 200 bin kilometreye gelmiş bi 147 alınır mı özellikle dikkat edilecek şeyleri var mı bunları merak ediyorum.
    Yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim
    2-3 ay kadar 2006 1.6 Twinspark modelini kullandım. Makyajlı kasa oluşu çok önemli donanım olarak ciddi iyileşiyor. Araç kesinlikle sürüş olarak en keyif aldığım ve rahat olduğum araçlardan biri. İstanbuldan İzmir'e Golf 7'de bile yorgunluk hissediyorken o araçta kesinlikle hissetmedim. Bagajı falan da oldukça geniş. Motor konusunda genelde 200 bin civarı motor yapılıyor LPG görenler. Eğer temiz motor yapmış bulursan daha güzel olur. Yakıt olarak LPG'de ciddi az yakıyor. Bence alınır ama 30 bin verilir mi bilmiyorum ben satarken galerici 15-17 arası veriyordu.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence öğrencilikte en güzeli en az yakan, en modelli ve en masrafsız arabadır.

evet alfa 147ler çok keyifli ve halaa dikkat çeken araçlar ama masraf çıkarma olasılığı bile vazgeçmen için sebep olmalı. olası arızalarına ayırabileceğin bütçen ve en önemlisi zamanın varsa şansını dene ama bence mantıklı olanı dizel bir corsa d alıp ekonomi yapmaktır...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle alabildiğin kadar yeni model al ve tüm paranı sakın ama sakın arabaya gömme
    Kenarda aracın ileride çıkarabilecek masrafı kadar para tutmaya çalış (en az 2-3 bin lira)
    Ben olsam parçası ucuz araba alırdım, sonuçta 2. el alacaksın. Elbet sıkıntı verecek yada bakım gerektiren parçaları olacak ama 147ler de hakikaten güzel arabalar
    Hakkında hayırlısı olsun
    Daha önce bi konunuzda okumuştum Slk'dan canınızın yandığını ama o kadar olacağını sanmıyorum 147'nin. Teşekkür ederim

Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 ay kadar 2006 1.6 Twinspark modelini kullandım. Makyajlı kasa oluşu çok önemli donanım olarak ciddi iyileşiyor. Araç kesinlikle sürüş olarak en keyif aldığım ve rahat olduğum araçlardan biri. İstanbuldan İzmir'e Golf 7'de bile yorgunluk hissediyorken o araçta kesinlikle hissetmedim. Bagajı falan da oldukça geniş. Motor konusunda genelde 200 bin civarı motor yapılıyor LPG görenler. Eğer temiz motor yapmış bulursan daha güzel olur. Yakıt olarak LPG'de ciddi az yakıyor. Bence alınır ama 30 bin verilir mi bilmiyorum ben satarken galerici 15-17 arası veriyordu.
    Şimdi olabildiğince düşük Km bakıyorum fakat içime sinen gidip şuna bir bakıyım diyebileceğim bi araç çıkmadı henüz karşıma. Donanım olarak epey dolu yakıtının da genel olarak normal seviyede olduğu söyleniyor bu ikisi benim karar vermem için fazlasıyla yetiyor. Teşekkürler

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence öğrencilikte en güzeli en az yakan, en modelli ve en masrafsız arabadır.

evet alfa 147ler çok keyifli ve halaa dikkat çeken araçlar ama masraf çıkarma olasılığı bile vazgeçmen için sebep olmalı. olası arızalarına ayırabileceğin bütçen ve en önemlisi zamanın varsa şansını dene ama bence mantıklı olanı dizel bir corsa d alıp ekonomi yapmaktır...
    Corsa D daha önce düşündüm ama nedense Opel'e karşı hep bi ön yargım oldu içim ısınmadı bi türlü. Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makyajlı kasada donanım farkı yok
    2003 model 147 im vardı, sunroof deri koltuk bose ses sistemi 10lu cd changer cruise control dijital klima esp abs vs.
    günümüz c segment araçlarıyla yarışır yani.
    Kaput amortisörlüdür mesela, 2003 model c segment araç için çok güzel detay
    Temelde iki donanım paketi var, progression ve distinctive
    Progression boş model, zaten pek satılmadı
    Opsiyonu bol araç bulursanız ne ala ( sunroof deri bose )
    Artan fiyatlardan sonra 30 liranın altında mk2 kasalara hiç bakmayın
    Sürüş keyfine girmiyorum, segmentinde ve fiyat aralığında 147 ve diğerleri diyorum
    E bunca artının biraz da eksisi oluversin, sanayiye biraz daha sık gidip ne kadar ilgi gösterirseniz oda size karşılığını fazlasıyla verecektir

Eski aracımı yad edeyim, çok keyifliydi gerçekten

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler