User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: PASSAT B8 240hp VS BMW 525xd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

PASSAT B8 240hp VS BMW 525xd

Selam arkadaşlar,

inş allah birgün bizede nasip eder diyelim yakın bir dostumuz için 230 maks 250bin tl bütçeyle bu araçlardan 2013 525xd premium paket füme buldulk boyasız 45binde birde passat b8 2.0 tdi 240hp 4x4 neredeyse bmw'den 30bin tl daha uyguna vede 2016 üstelik henüz 12binde ve gırtlak dolusu donanıma sahip.

sizce hangisi alınmalı, bmw daha ağır ve elegant denilip omu yoksa passat daha güncel/yeni, dolu ve daha hızlı denilerek omu?

bu arada passat kesin veri sahtekarıdır pek bmw kadar hızlı değildir diyerek biraz ön yargılı başladık, diyeceğim şu passat hakkikatken yer uçağı otobanda öyle veri vs tutmadık ama his olarak net daha hızlı özelliklede otobanda.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yenı olması ıtıbarıyle passat ancak bmw cok daha sessız ve konforlu...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    525 derim ben konfor olarak daha iyi . F10 digilde xdrive f30 olsa belki passat seçilebilirdi çok fark olmaz aralarında ama f10 ağır basar abi .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bazı detaylara dikkat ederek bazılarını atlıyarak (adana sıcağını görmeniz lazımdı ) şahsi yorumlarım/değerlendirmem şu şekilde olurdu:

Vizyon/görebilme: arkadaşlar bu iki aracı tasarlayan mühendislerin eli opülesi, 10 üzerinden verebilsem 2sinede 11 verirdim, benki eşimin eski cla'sına binerken adaptasyon süreci yaşıyan adam clio'dan inip bu araçlara bindiğimde kendimi gayet rahat ve hakim hissediyorum (174/82kg) , kör noktaları yok, oturma pozisyonları vs 10 numara.

Konfor: bu konuda belki paket'den dolayıdır Passat highline 18 jantıdı (19 değil) ama bana biraz tatlı sert geldi hani kötü değildi ama asla bir üst segment konforu sunmadı öbür yandan 525 gayet konforluydu süspansiyon sönümlemeleri tam isteyeceğim konfor/performans balansını sunuyordu.

Yalıtım: bu değerlendirmeye girermi bilmem ama passat'da ilginç bir şekilde dikiz aynası,sunroof bölümünde trim sesleri mevcuttu, az da olsa aynalardan rüzgar sesi çıkıyordu 130hm/h'den sonra onun haricinde motor,lastik,yol sesi gayet iyi yalıtılmış, bmw'de yine kusur bulamadım.

Yol tutuş: her ikisinide oldukça sert test ettim bir kusur bulamadım

kullanılabilir hacim: bu kelimeyi bu şekilde telafuz ettim çünkü hacim var sonra ergonomik var, her iki araçtan passat bence daha ergonomik olan arkadaşımızdı.

Şanzıman: bmw'de kusur bulamadım belki bir tık daha seri olabilirdi dsg oldukça seri ve zevk veriyor fakat bmw'nin daha başarılı bulduğum noktası tam performanstan çok gündelik kullanımdaydı.

gündelik kullanım bence çok çok önemli bir detay arkadaşlar bizler araçlarımızı %99 parsiyel gaz vererek kullanırız,tam gaz çok kullandık sanırız ama dönip baktığınızda bu çok daha az bir orandır.

gündelik kullanımda dsgnin şanzımanından çok mühendislerin kullandığı parametre ve yazılımsal (çevreci ve yakıt odaklı) sıkıntılar gördüm dsg'de, passata az gaz verin hemen vites atıyor,devir bandını düşük tutuyor, orta verin yine aynısını yapıyor ne zamanki performans yada ataklık istiyorsunuz gaz pedalına şiddeti belirgin şekilde artırmanız gerekliki bu seferde şaha kalkıyor.

bmw'de bu çok çok daha dengeli ve motor,şanzıman, şöför uyumu bence daha başarılı, ha tam performansta ve yakıt tasarrufunda bence dsg daha iyi o ayrı.

Yakıt: passata bindiğimizde ort: 8.3 lt değer gördük, lan kesin son zamanlar binen herkes test ederken abanmıştır diyerek sayacı sıfırladım (gerçi bizde abandık ) ve inerken 9.3lt ort gördüm şaşırdım bana biraz fazla yakıyor gibi geldi oysa sabit hızda gayet standart bir 2lt dizeldi bilemedim

Ses sistemi: tam ilgi ve uzmanlık alanım olduğu halde salak gibi ses sisteminin markalarına bakmadım yalnız ses sistemlerine dikkat ettim hemde detaylıca :

elimde oldukça kaliteli şarkıları ve yüksek bitrate barındıran (flac vs) şarkıların olduğu usbmi taktım ve bmw çoğunu okuyamadı bile adil bir kıyas olması adına okuyabildiklerini passat ile kıyasladım.

bmw'de basslar zayıf,kalitesiz ve arkadan geliyordu oysaki fiziken önde ve koltuk altına bu son derece olumsuz ve şaşırtıcı, midrange tenekemsi, yüksek frekanslarda tweeter başarılı, teyp tam ama tam bir fiyasko maalesef, çok kalitesiz çalıyor ve radyo bile bir renault fluence'den farksız hiç ama hiç beğenmedimki kaçıncı bindiğim bmw,harman kardonda dahil.

öbür yandan passatın teybi enteresan bir şekilde temiz ve net çalıyor, gerektiğinde yüksek bitli şarkıları çalıyor, radyosu beni yurtdışında HD ve Digital radyo kanalları olan iskandinav ülkelerinin temizliğini hatırlattı aşırı temiz, bass ortalama,midrange ve vokaller baya başarılı,sahneleme,tonlama ve doygunluk fabrikasyon bir sistemden beklenebilecek en yüksek seviyede, tizleri biraz metalimsi/mekanik tek eleştri noktam buki bana kalırsa ayarlardandır genelde halkımız ayarlarda tiz/bass ++++ yapıyor

Şase: ben üretmedim bilemem ama bana bir kullanıcı olarak ,his olarak passat biraz ince sac kullanmış,zorandığında burkulan,zayıf bir araç gibi geldi açıkcası bana hatta kazada bile bu ne olur diye sorgulattı.

öbür yandan bmw baya kemikli ve rijit geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yenı olması ıtıbarıyle passat ancak bmw cok daha sessız ve konforlu...
    siz yazdığınızda yorumlarımı paylaşıyordum tamda o sıra, kesinlikle katılıyorum..

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iç hacim önemliyse passat çok öne çıkıyor

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle tercihim bmw olurdu
    Negatif bulduğunuz herşeyi sonradan retrofit yapabilirsiniz ama passat zaten daha dolmuyor
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tercihim bmw olurdu
    Negatif bulduğunuz herşeyi sonradan retrofit yapabilirsiniz ama passat zaten daha dolmuyor

Kardeşim yanlış hatırlıyor ve sizi başkasıyla karıştırıyor olabilirim ama sizin araçta 13cm mid monte edilmişti doğrumuyum? eğer cevap evetse ne gibi kesme biçme gerekti ne marka midler sığıyor derinlik anlamında, kestiğine değdiğimi herhangi bir olumsuzluk yaşandımı bilgilendirebilirsen mükemmel olur.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses sistemi konusuna bende değinicektim atlamışım f10 dinlemedim ama e90 ve f30 bol bol dinledim ses sistemi konusunda bmw çok pinti standart ses sisteminden bahsediyorum tabiki hiç abartmıyorum benim polo gtı ımın ses sistime f30 dan falan daha iyiydi ses daha net ve kaliteli çalıyodu muhtemelen passat bu konuda baya öndedir buda önemli bı kıstas . Aynı şekil çoğu ford ların focus coruier gibi nispeten uygun fiyatlı araçların bile f30 dan iyi . f10 nunda kalır yanı yoktur bence . Bu söylediklerim standart ses sistemi için tabiki hi fi harman vs ayrı

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat cok cok daha hizli
    F10 bariz bi sekilde passattan daha sessiz daha konforlu arada cok net fark var
    vw gruop araclariyla muzik sistemi konusunda yarismak cok zor en baz versiyon en baz sistemde dahi guzel fena degil diyebilirsiniz std gelen sistemler cok basarili falan
    Neyse isin ozu basit aslinda passat hizli bariz hizli ama o kadar totalde f10 cok daha basarili cok daha iyi bir arac
    Su sartlar altinda dahi ( passat yepyeni vb ) ben f10 secerdim

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    XDrive aktarımını sevmiyorum, prestij olarak Bmw bi tık daha önde olabilir fakat 240 hp 4 çeker bi vw performans olarak çok verimli ve çok keyifli.

Her iki aracı da hem müşterilerimden hem babam ve eniştem kullandığı için uzun süre gözlemledim, şahsi görüşümü bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada her iki aracında gram boyası,çiziği vs yok, passatı kullananı tanımıyorum ama incelediğimde adamın son derece titiz ve temiz biri olduğu çok belirgin araç showroom temizliğinde.

bmwde'de boya yok exper raporu tanıdığa yapıldı kaporta mekanik 10 numara ve emekli tek kişi tarafından kullanılmış satanda galeri değil sahibi.
    çok masrafa sebeb olurmu bilmem tek kötü yanı lastikleri kabak olmasada çok bir ömrüm kalmadı arkadaş diyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaş bu öğlen adana / mersin borusan yetkili bayisinde (Tarsus ilçesinde) birde aşağıdaki Jaguar XE'ye bakacak, paketlerde hususi 19 jantlardan,M paketlerden, Sport paketlerden uzak duruyor daha çok olgun,elegant/elit ,prestijli görünüş meraklısı ve ince yanak sevmiyor/istemiyor.

bu araç bu mix'te nasıl değerlendirilir, ben pek alakasız buldum ama bizim borusan çalışan arkadaşımız muhakak bakın diye ısrarlı

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    525d ilk aracımdı , şuan da 240lık passat sahibiyim günlük binmek için aldım uzun yol , dağ , taş kullanıyorum . Özellikle uzun yol da passat daha başarılı 230/240 sürekli Ankara-Mersin git gel yapıyorum hiç kesilmiyor . Henüz 2/3 ay oldu kış şartlarında test edemedim ama xDrive için konuşacak olursak açıkcası bir Quattro kadar değil çekiş olarak fazla bi esprisi yok .

Benim görüşüm aşırı binilmeyecek şehiriçi kullanım arada uzun yol falan ise 525d , diğer her koşula gidecek derseniz passat .

Ayrıca passat çok pahalı geldi benim aracımda sadece hayalet gösterge yok 190'a aldım

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tercihim BMW olurdu. Daha karakterli olduğunu düşünüyorum.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passata bınmedım sadece dısardan gordugum kadarıyla fıkrımı soylıcem. dıstan goruntusu cok sık karızmatık. ama passata o kadar para verılmesı konusunda; o kadar param olsa vw mı alırdım bmw mi sanırım bmw

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat tavsiye ederim,İçinin ferahlığı dolulugğu ve birde R paketse hemen güzel
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu öğlen adana / mersin borusan yetkili bayisinde (Tarsus ilçesinde) birde aşağıdaki Jaguar XE'ye bakacak, paketlerde hususi 19 jantlardan,M paketlerden, Sport paketlerden uzak duruyor daha çok olgun,elegant/elit ,prestijli görünüş meraklısı ve ince yanak sevmiyor/istemiyor.

bu araç bu mix'te nasıl değerlendirilir, ben pek alakasız buldum ama bizim borusan çalışan arkadaşımız muhakak bakın diye ısrarlı

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Arka diz mesafesi eğer ön koltuk en geride değilse çok kısaymış ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka diz mesafesi eğer ön koltuk en geride değilse çok kısaymış ya.

henüz şimdi şu sn test'den döndük öğlen arası saolsun tanıdık arkadaş çıkardı bizi, biraz e5 (çevre yolunda)de denedik birazda otobanda allahtan yakında gişe sonrası 120km lik denetimin olmadığı otoban var birkaç kmde olsa.

aracın arka koltuklarına çok dikkat etmedik fakat diyeceklerim:

1) konfor anlamda tam ikisinin ortasında
    2) ikisinden yavaş ama araca yavaş denilemez o ayrı, 320d boyutunda atik
    3) işçilik kalitesi gayet lüks
    4) passat ve 5 kadar iyi görüş açısına sahip değil ama çok aman aman problemide yok
    5) yine 5 gibi oldukça tok,kemikli bir araç passat'dan daha rijit ve güvenilir,ağır hissetiriyor
    6) ses sistemi ne 5 kadar kötü ne passat kadar iyi ortada bir yerde.
    7) iç hacim daha dar, 5de passatda çok daha ferah ama bagajı kötü değil

açıkcası tasarımı bence fena değil ben beğendim ama arkadaşı yarın acep pişman edermi bu araç (değer kaybı,servis ,yedek parça) korkusuna ona ne olumlu nede olumsuz yorum yaptım bakalım kendi hangisini seçecek.

ben olsam resmen karar veremezdim, 5de passatda harika ve birbirlerinin eksiklerini tamamlıyorlar, passat biraz bile daha konforlu olsa durum değişecek (19 jantı düşünemiyorum) ama maalesef ona çarede yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler